Přejít na obsah


Fotka

TOPO Czech v1-první dojmy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
129 odpovědí na toto téma

#121 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2006 - 9:56

Jde tam nahrát -

Ano, teď jsem to zkoušel, sendmapem to jde, ale na můj vkus málo výrazné, hlavně v autě. A hodně tlusté ulice. Ale je možné tu mapu nahrát vícekrát stejnou s různými týpky, něco jako mnohomužství :-)
Nicméně jsenm si díky tomu všiml, že patrně cgpsmapper nemá implementovánu jednu vlastnost, kterou asi originál má, a která by vyřešila problém s vrstevnicemi. Už jsem v kontaktu s autorem.
  • 0

#122 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2006 - 17:36

Dik za bod jedna, nejak jsem to odtusil. Na Viste Cx ale prave to vypnuti sledovani silnic nepomaha. Nechal jsem si ten dialog aktivni pri zadani noveho bodu pro navigaci. Pri zadani noveho bodu v dialogu zaskrtnu navigovat mimo silnice a GPS zustane viset na silnici. Asi to bude ukol pro opravu FW nekdy v budoucnu. Je zajimave, ze pokud se nacham navigovat mimo silnice a pote prepnu na navigaci po silnicich, tak GPSka posloucha a naviguje po silnicich, naopak vsak ne.


Nevím, jestli si rozumíme. Stránka Mapy, Menu, Vlastnosti (nastavení) map, první záložka, myslím poslední položka v angličtině Lock on roads (česky něco jako držet se cesty) musí být vypnuta. Standartně je bohužel zapnuta.
Nemá to nic společného se zadáním navigace.
  • 0

#123 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2006 - 8:37

to, kdy GPSka prepocte, lze nakonfigurovat v menicku.. za boha ale nevim v jakem, ale vim ze uz dvakrat jsem na nej narazil :)

To právě nelze. To, co tam lze nakonfigurovat je něco trochu jiného, když mineš v určité vzdálenosti průjezdní bod, tak jestli má pokračovat dále po trase nebo navigovat k tomu průjezdnímu bodu. Kdyby ta vzdálenost, po které se přepočítává, dala nastavit, tak bych byl moc rád, ale nepřišel jsem na to, jak to udělat. A to myslím znám gps dost dobře. Podle mne to nejde.
  • 0

#124 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2006 - 14:24

ses borec. Zatim teda cekam az se uvolni TOPO50 CZECH V1 i pro obycejne smrtelniky, takze nemohu posuzovat kvalitu, ale asi ten tvuj typek bude hodne uzitecnej!

Nic, funguje jen v Mapsource (ale zato pěkně), v gps ne. Proto jsem dělal ten svuj. Ty vrstevnice možná opravdu zvýrazním. Pokud je chce člověk vidět teď, musí naklonit display.


  • 0

#125 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2006 - 23:37

Aktualizoval jsem vsechny typky (MG,Béďa,TopoCzech), zatím mírně ztmaveny vrstevnice, zelená, přibylo hodně ikon.
Béďa teď vypadá jako Topo Czech bez DEM modelu, jinak zcela stejně.
Pokud budou nějaké další úpravy, tak asi později, až posbírám další náměty.

Mám velikou prosbu, soubor TYP a REG jsem umístil do příslušného adresáře a provedl pomocí REG zápis do registrů. Když jsem spustil MapSource, tak žádná změna nenastala. V čem prosím dělám chybu?
  • 0

#126 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2006 - 10:54

Ano, teď jsem to zkoušel, sendmapem to jde.....


Všiml jsem si, že v GPS se zobrazují železnice až v měřítku 500 m a podrobnějším - dělá to TOPO Czech i vlastní mapy vytvořené Mapeditem a nezáleží na použitém TYPu. Podle mého názoru jsou železnice natolik významným krajinným prvkem (a s těmi novými týpky vypadají fakt excelentně), že by měly být vidět už ve stejném měřítku jako dálnice . Můj dotaz (a případně i neskromný námět) zní: Dá se i tato vlastnost ovlivnit v TYPu, nebo je to tak prostě dáno?
  • 0

#127 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2006 - 8:28

Nevím, jestli si rozumíme. Stránka Mapy, Menu, Vlastnosti (nastavení) map, první záložka, myslím poslední položka v angličtině Lock on roads (česky něco jako držet se cesty) musí být vypnuta. Standartně je bohužel zapnuta.
Nemá to nic společného se zadáním navigace.

Dik konecne jsem to nasel. Cesky je to: Ukaz na silnici (vyp - zap). Abych rekl pravdu, tak mi ten paremetr nic nerikal, tak jsem mu nevenoval pozornost. No budu muset jeste vyzkouset, zda se jiz ta potvurka konecne prestane drzet tech silnic.
  • 0

#128 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2006 - 10:08

Mám velikou prosbu, soubor TYP a REG jsem umístil do příslušného adresáře a provedl pomocí REG zápis do registrů. Když jsem spustil MapSource, tak žádná změna nenastala. V čem prosím dělám chybu?


Patrně stará verze Mapsource.
Jinak jsem pravě více zviditelnil vrstevnice.
  • 0

#129 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2006 - 11:48

Všiml jsem si, že v GPS se zobrazují železnice až v měřítku 500 m a podrobnějším

Mam neprijemnou obavu, ze je to "ficura" FW GPSky. Holt amerikancy moc na vlak nedaj...
  • 0

#130 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2006 - 12:48

Všiml jsem si, že v GPS se zobrazují železnice až v měřítku 500 m a podrobnějším - dělá to TOPO Czech i vlastní mapy vytvořené Mapeditem a nezáleží na použitém TYPu. Podle mého názoru jsou železnice natolik významným krajinným prvkem (a s těmi novými týpky vypadají fakt excelentně), že by měly být vidět už ve stejném měřítku jako dálnice . Můj dotaz (a případně i neskromný námět) zní: Dá se i tato vlastnost ovlivnit v TYPu, nebo je to tak prostě dáno?

Ja mam v GPS - (v nastaveni mapy) zalozku "linie" a tam muzu zvolit, kdy se zeleznice bude zobrazovat a kdy ne. Mam Garmin Quest, u jinych to muze byt jinak. Otazka je, jestli se pouzitim TYP souboru nezmeni typ linie a GPSka to pak priradi nespravne. Ja TYP soubory nepouzivam, tak nevim jak to ovlivnuje zobrazovani v GPS.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama