Přejít na obsah


Fotka

TOPO Czech v1-první dojmy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
129 odpovědí na toto téma

#81 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 03 September 2006 - 22:40

Mno ja zacinam mit jiny problem, upgrade probehl regulerne za 690 (registrovano kdysi davno), ale sem tam se pri routovani proste GPS sekne (pomalu zacne pohasinat displej a vypne) a to vzdy pro vyboceni a naslednem prepocitavani trasy (ja vim nemel bych to delal asi je to holt pomsta za to ze ji neposloucham :D ) Mam GPSMap 60 Cs a udajne to delaj vsechny modely 60 rady ??? Mate s tim nekdo zkusenosti? Stary 10 R to nedelal.

Nevím jestli je to mapou já jsem s tím setkal u své 60Cx a poprvé jsem to sváděl na přehřátí prý je limit 70stupnu, ale nedávno se vypnula zase a to určitě nebylo vedrem. Mam spíš podezření na nové firmware, ale nejsem si jistý. U nové mapy se mi stalo že se GPSka rozhodla jet jiným směrem než já reagovala na rychlost ale ne na změnu směru přitom signál v pohodě. Vypnul zapnul chytla se a pak bez problémů. Taky nevím proč.
  • 0

#82 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 04 September 2006 - 7:50

Mam GPSMap 60 Cs a udajne to delaj vsechny modely 60 rady ??? Mate s tim nekdo zkusenosti? Stary 10 R to nedelal.

Potvrzuji stejný problém u GPSmap 60C i GPSmap 60CSx.
  • 0

#83 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 08 August 2006 - 11:04

Pokud ho manuálně nakopíruji do dir Fam_795, kde jsou data, tak žádný rozdíl nepoznám.
Možná jsi myslel něco jiného a já to špatně pochopil.

Já to dělal ručně. Nakopírovat soubor typ do adresáře a pak v registrech u klíče TYP opravit jeho jméno na I00002C5.TYP .
  • 0

#84 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 08 August 2006 - 11:35

Celkový pocit z vizáže mapy je jakoby z papírové mapy, působí velmi příjemně. Ale stejně zplodím dalšího typka, jestli budou dlouhotrvající deště ;-)

Přinejmenším proto, že nezpevněná cesta vypadá stejně jako silnice 2 třídy, el. vedení stejně jako cesta (ve skutečnosti pěšina či lesní cesta.
Ale routing funguje tak, že pro kolo jede po nezpevněných cestách a pro auto ne. To je dobře.
  • 0

#85 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 04 September 2006 - 8:19

Potvrzuji stejný problém u GPSmap 60C i GPSmap 60CSx.

taktéž stejný problém u 60CSx. Dokonce jsem vypozoroval, že se gpska pravidelně vypíná na devátém kilometru dálnice D1 směr Praha a do sedmého nejde zapnout a vždy zhasne. Po sedmém kilometru vše probíhá normálně a gpska znovu naviguje. Zvláštní je, že to dělá pouze směr Praha. Směr Brno se to chová v tomto prostoru normálně. Samozřejmě existují i další místa, kde se to děje, ovšem tam to vždy pouze zhasne a jde to znova nastartovat. Původně jsem si myslel, že to jsou špatné baterky, ale je to asi problém mapy.

  • 0

#86 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 04 September 2006 - 10:27

Problem to bude GPS, schvalne jsem o vikendu jel trasu s mapou 10R a MG7 a nemel jsem jediny problem najeto cca 700 km Topo Czech v1 se vypla na cca 300 km dvakrat
  • 0

#87 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 04 September 2006 - 11:50

Potvrzuji stejný problém u GPSmap 60C i GPSmap 60CSx.

Souhlas, mně se vypíná 60CS taky. Jel jsem skoro celý den a vypla se dvakrát. Připadá mi to, že tak po desátém přepočtu trasy.
  • 0

#88 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 08 August 2006 - 13:38

Jak vypadají v gps ty žluté cesty? Jsou zřetelné, vzhledem k tomu, že jde o hlavní silnice? Ptám se proto, že více lidí hlásilo, že žlutá v gps není moc vidět a sám mám podobné zkušenosti. A ve městě ta žlutá na světle oranžové... jde to vidět?
  • 0

#89 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 04 September 2006 - 9:33

taktéž stejný problém u 60CSx. Dokonce jsem vypozoroval, že se gpska pravidelně vypíná na devátém kilometru dálnice D1 směr Praha a do sedmého nejde zapnout a vždy zhasne. Po sedmém kilometru vše probíhá normálně a gpska znovu naviguje. Zvláštní je, že to dělá pouze směr Praha. Směr Brno se to chová v tomto prostoru normálně. Samozřejmě existují i další místa, kde se to děje, ovšem tam to vždy pouze zhasne a jde to znova nastartovat. Původně jsem si myslel, že to jsou špatné baterky, ale je to asi problém mapy.

Mě se při routování vypíná nejen 60CSx, ale i Vista Cx... takže to zřejmě nebude problém pouze 60-kové řady.
  • 0

#90 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 04 September 2006 - 11:12

Tak jsem ji prave zakoupil a u registrace jsem se zarazil na problemu... Co je seriove cislo GPS ? V pohode vyplnim ID cislo, ale co je seriove, mi unika... kde ho sebrat ? Diky..
  • 0

#91 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 04 September 2006 - 12:16

Problem to bude GPS, schvalne jsem o vikendu jel trasu s mapou 10R a MG7 a nemel jsem jediny problem najeto cca 700 km Topo Czech v1 se vypla na cca 300 km dvakrat

Mohu potvrdit s Vistou Cx, pokud zadam trasu delsi nez 30km a nedrzim se ji, tak GPS vypne pri prepocitavani trasy, vetsinou tak pri tretim pokusu o vypocet. Asi ma problem vypocitavat novou trasu, sledovat druzice a jeste prekreslovat mapu. Ale po zapnuti zas sama vypocita trasu a jede dal, tak to zas tak velky problem neni. Spise mi trapi problem, ze kdyz se necham navigovat po silnicich a u cile se necham navigovat mimo silnice, tak mne GPS stale drzi kurzor na silnici a nebere v potaz, ze jsem uz mimo silnici. Tak ji musim vypnout a zapnout a uz naviguje v terenu mimo silnice.

  • 0

#92 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 04 September 2006 - 11:57

Připadá mi to, že tak po desátém přepočtu trasy.


Ano, ve většině případů GPS vypnula při (několikátém) přepočtu. V méně případech se vypnula mimo přepočet.
Možná by to šlo nasimulovat - zvolit si trasu a pak jet k cíli jinudy a nutit Garmina k přepoču.
Doměnka: nemůže souviset padání s množstvím dat, které musí Garmin v reálném čase zpracovávat? Podle toho pozvolného zhasínání displeje bych usuzoval na přetížení procesoru... (Ale nejsem na to odborník. Je to jen dojem.)
  • 0

#93 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 08 August 2006 - 15:03

Jak vypadají v gps ty žluté cesty? Jsou zřetelné, vzhledem k tomu, že jde o hlavní silnice?
Ptám se proto, že více lidí hlásilo, že žlutá v gps není moc vidět a sám mám podobné zkušenosti. A ve městě ta žlutá na světle oranžové... jde to vidět?

Tak už tam mám i ten TYP z CZ dir a jak jsi psal, zobrazují se mi ssilnější žluté cesty ale nevím jestli jsou to zrovna cyklotrasy, protože když na to najedu, tak popis je Silnice nebo název ulice. Jestli se to také zobrazí v GPS to zatím nejsem schopen posoudit, jelikož jak už jsem psal výše, když tam nahraji CZ tak mi to nejde natáhnout do GPS. Volal jsem do Picodasu, ví o chybě a bylo mi slíbeno, že mi na mail hodí odkaz na patch. Nicméně do teď mi ztím nic nepřišlo a to jsem se ještě připomínal znovu mailem.
  • 0

#94 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 08 August 2006 - 15:34

Jak vypadají v gps ty žluté cesty? Jsou zřetelné, vzhledem k tomu, že jde o hlavní silnice?
Ptám se proto, že více lidí hlásilo, že žlutá v gps není moc vidět a sám mám podobné zkušenosti. A ve městě ta žlutá na světle oranžové... jde to vidět?

Aktualizuji svůj dotaz. Už se někomu podařilo do gps nahrát mapu i s tím pastelovým TYP souborem, a byly tam ty barvy vidět nově nebo to bylo standartní zobrazení s tlustými hnědými ulicemi? Mi se to totiž nepodařilo. S mými vlastními TYPy nemám problém.
  • 0

#95 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 04 September 2006 - 9:51

Mě se při routování vypíná nejen 60CSx, ale i Vista Cx... takže to zřejmě nebude problém pouze 60-kové řady.

Mám ToPo Czech v1 na Legendu Cx a musím říct, že zatím žádný problém při routování a to jsem to velmi intenzívně testoval na severu i v Praze.
  • 0

#96 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 04 September 2006 - 12:13

Tak jsem ji prave zakoupil a u registrace jsem se zarazil na problemu...

Co je seriove cislo GPS ? V pohode vyplnim ID cislo, ale co je seriove, mi unika... kde ho sebrat ? Diky..

Já mám v Legendu Cx sériové číslo uvedené v prostoru pro baterie.
  • 0

#97 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 04 September 2006 - 12:53

Mohu potvrdit s Vistou Cx, pokud zadam trasu delsi nez 30km a nedrzim se ji, tak GPS vypne pri prepocitavani trasy, vetsinou tak pri tretim pokusu o vypocet. Asi ma problem vypocitavat novou trasu, sledovat druzice a jeste prekreslovat mapu. Ale po zapnuti zas sama vypocita trasu a jede dal, tak to zas tak velky problem neni. Spise mi trapi problem, ze kdyz se necham navigovat po silnicich a u cile se necham navigovat mimo silnice, tak mne GPS stale drzi kurzor na silnici a nebere v potaz, ze jsem uz mimo silnici. Tak ji musim vypnout a zapnout a uz naviguje v terenu mimo silnice.

Tak ten problém se změnou navigace mám na 60CSx stejnej a dokonce mám již druhou 60 a dělá to stejnak. Bohužel ten restart musí přijít při každé změně rychlosti. Je zajímavé, že když tu navigaci změním v autě a pokračuji rychlostí větší jak 15 km/h. tak to funguje normálně. Ovšem, když vystoupím a pokračuji rychlostí chůze, tak to zamrzne. Po restartu je vše v poho.

  • 0

#98 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 08 August 2006 - 15:38

Tak už tam mám i ten TYP z CZ dir a jak jsi psal, zobrazují se mi ssilnější žluté cesty ale nevím jestli jsou to zrovna cyklotrasy, protože když na to najedu, tak popis je Silnice nebo název ulice. Jestli se to také zobrazí v GPS to zatím nejsem schopen posoudit, jelikož jak už jsem psal výše, když tam nahraji CZ tak mi to nejde natáhnout do GPS. Volal jsem do Picodasu, ví o chybě a bylo mi slíbeno, že mi na mail hodí odkaz na patch. Nicméně do teď mi ztím nic nepřišlo a to jsem se ještě připomínal znovu mailem.


To samozřejmě nejsou cyklotrasy, ale ulice. Nenahrávejte tam celou češtinu, ale jen ručně ten TYP soubor, a já používám MS 6.11.3 anglický, nahrávat lze.
S tím patchem bych byl trpělivý, mají toho teď hodně. A trvá to, než se vyrobí.
  • 0

#99 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 04 September 2006 - 13:49

Tak se zamrzanim jsem se jeste nesetkal, ale na Vista C se mi bezduvodne vypina pri autoroutingu a to vzdy pri prujezdu 3.mista, ktere je nejak zvyrazeno (krizovatka apod.).
  • 0

#100 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30563 příspěvků(y)

Publikováno 08 August 2006 - 15:55

To samozřejmě nejsou cyklotrasy, ale ulice. Nenahrávejte tam celou češtinu, ale jen ručně ten TYP soubor, a já používám MS 6.11.3 anglický, nahrávat lze.
S tím patchem bych byl trpělivý, mají toho teď hodně. A trvá to, než se vyrobí.

Dik za rady...co se týká té trpělivosti, tak z toho co mi člověk na telefonu řekl, tak ten patch už mají a řekl mi že mi pošlou mailem odkaz ke stažení - to abych to upřesnil...zase tak moc mě to nebolí :-)A co se týká toho TYP souboru - co je v něm za informace? Psal si že máš svůj vlastní - nejsem na toto odborník, tak se rád nechám poučit, popřípadě pokud by byla možnost, bych se rád podíval na ten tvůj.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama