Přejít na obsah


Fotka

TOPO Czech v1-první dojmy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
129 odpovědí na toto téma

#41 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2006 - 23:54

Kdepak, po dnešku vím jak to je. Picodas s tím taky nechce mít nic společnýho

Nevim, ale mam dojem, ze Picodas nesidli v Pruhonicich, ale pod Nuselskym mostem ve Svatoplukove ul. Tam teda aspon nikdy v osobnim jednani nemam problem. GPS Spektrum v Pruhonicich ma i jiny web: http://www.kabely.cz/newWeb/index.htm.
  • 0

#42 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2006 - 23:56

Kdepak, po dnešku vím jak to je. Picodas s tím taky nechce mít nic společnýho a odkáže vás na Mountfield (viz. moje návštěva dnes dopoledne v nákupním centru Spektrum v Průhonicích) Nejen, že jsem tam byl v 10,30 - mají mít otevřeno od 10:00 ale prodavač se ráčil dostavit až po jedenácté - ale pak mě odbyl ať jdu do Mountfieldu že on o tom nic neví. Hlavně že na webu mají doslova napsáno "Update z TOPO 50 v.3 zdarma". Jenže lžou, protože TOPO 50 v.3 jsem jim předložil i s dokladem o koupi a stejně to bylo ho... platné... Tím se trojúhelník alias horký brambor PICODAS-EXT.PRODEJCE-MOUNTFIELD uzavřel. Kdybych koupil novou mapu hned a na nic se neptal, utratil bych ve finále méně než takhle za naftu. Ovšem asi počkám na nějakou konkurenci Picodasu, která si bude svých zákazníků trochu vážit a ne jim říkat pokaždé něco jiného a honit je od čerta k ďáblu! Chystám se napsat do Garminu jakou si to vybrali pro spolupráci firmu a jak se ke zdejším zákazníkům chová. Třeba se konečně ledy hnou, protože tohle už je opravdu trochu příliš.

jak uz jsem psal jinde.. prave v Picodasu vam mapu bez problemu upgradnout.. ani neresi jaky mate pristroj ... jedine co je eventualne zajima, je to, zda ste ji koupl pred nebo po prvnim maji
  • 0

#43 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2006 - 23:23

Da se nekde stahnout ceska verze MapSource ta co je u TOPO Czech v1?? Ale samostatne chtel bych aktualizovat z 6.8 co mam od Bedy.

www.garmin.com

  • 0

#44 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2006 - 10:04

Narazil jsem už v předchozí verzi na čestou chybu - uvedu příklad: Šlapu si to po horách, dostanu chuť na jedno, zadám "Hledat - Jídlo a pití" a GPSka mi ukáže, že už vlastně jsem v hospodě, a dokonce ne v jedné, ale asi ve 12 současně - prostě všechny hospody, penziony atd. v okruhu pěti km od Spáleného Mlýna až po Pomezní boudy jsou "nasázené" do jediného bodu (v tomto případě někam na hřbitov do Malé Úpy). Jinde zase byly v jediném bodě třeba dvě hospody, pošta, policejní stanice a několik dalších objektů. Některé podobné případy jsou už v TOPO Czech-v1 opraveny, samozřejmě v malých vesnicích to nevadí, ale jinde je stále co vylepšovat. Taky bych se přimlouval za to, aby bylo kam posílat připomínky, ale na druhou stranu si zas nedovedu představit tu přeplněnou schránku, kdyby každý hlásil každou prkotinu.
  • 0

#45 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2006 - 11:52

Těch 76 je v GPSce a 113 je v MapSource (pravděpodobně je to bitmapou stínování terénu, která se do GPS nepřenáší)


73MB verze ma digitalni model terenu (ano, to je to stinovani) generovany z dat s krokem 80 metru, 113MB verze je z dat s krokem 30 metru. a pozor, tato data se do gps PRENASI, presto, ze v ni nemaji prakticky zadne pouziti (pouze u CS verzi, a to jeste diskutabilni) ...
  • 0

#46 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2006 - 1:17

jak uz jsem psal jinde.. prave v Picodasu vam mapu bez problemu upgradnout.. ani neresi jaky mate pristroj ... jedine co je eventualne zajima, je to, zda ste ji koupl pred nebo po prvnim maji

Tak tam jsem byl hned nějak jak tu mapu vydali - a smůla. Řekli mi, že na verzi od Mountfieldu se nabídka nevztahuje, tak jak to sakra je? To tm mají takový bordel?

  • 0

#47 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2006 - 12:30

...........Taky bych se přimlouval za to, aby bylo kam posílat připomínky, ale na druhou stranu si zas nedovedu představit tu přeplněnou schránku, kdyby každý hlásil každou prkotinu.

já jim připomínky posílám průběžně e-mailem jak narazím na chybu ..... zatím mi vždy odpověděli. nakonec přeplněná schránka se dá vymazat ..... :-) . lepší přeplněná schránka, (tedy relativně), připomínkami, než prázdná schránka a potom při dalším upgrade tady zase diskutovat stejné chyby .... :-)
  • 0

#48 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2006 - 15:17

73MB verze ma digitalni model terenu (ano, to je to stinovani) generovany z dat s krokem 80 metru, 113MB verze je z dat s krokem 30 metru. a pozor, tato data se do gps PRENASI, presto, ze v ni nemaji prakticky zadne pouziti (pouze u CS verzi, a to jeste diskutabilni) ...


Takže tomu mám rozumět tak, že se do různých modelů GPS přenášejí různá data? V mojí GPSMap60Cx skutečně mapa zabírá oněch asi 70MB, čili vejde se tam skoro celá (na kartu 64MB). Skutečně jsem někde četl, že stínování v MapSource je tvořeno bitmapou (tedy je to pouze vizuální efekt) a v GPS žádné stínování není. Rád se nechám poučit, jak to vlastně je.
  • 0

#49 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2006 - 16:21

Tak tam jsem byl hned nějak jak tu mapu vydali - a smůla. Řekli mi, že na verzi od Mountfieldu se nabídka nevztahuje, tak jak to sakra je? To tm mají takový bordel?

ano .. tehdy to rekli i me, ze na mountfield mapu upgrade nejde .. byl jsem tam asi tri dny po vydani ... kdyz jsem tam byl nyni (minuly patek), tak upgrade bez prblemu .. zjevne doslo k nejake zmene, upgrade na mountfield jde oficialne...
  • 0

#50 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2006 - 15:26

já jim připomínky posílám průběžně e-mailem jak narazím na chybu ..... zatím mi vždy odpověděli.


A už to někdy bylo opraveno?
Picodas totiž není tvůrce dat, jen odběratel dat jiných tvůrců, tzn. pokud by ta data opravil, tak bude za rok postaven před problém, zda používat dále svá data částečně opravená nebo novou verzi od dodavatele, která je taky "nějak" opravená. Zatím podle mne vždy použili nová data či jiného dodavatele, někdy bohužel. Takže vaše vlastní opravy tam asi zase nebudou. Data se musí opravovat tam, kde vznikají, ne tam, kde se používají. Podle mne může P. maximálně upozornit dodavatele dat, a co on s tím udělá, to je ve hvězdách.
Nebo je to jinak?
  • 0

#51 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2006 - 15:32

já jim připomínky posílám průběžně e-mailem jak narazím na chybu ..... zatím mi vždy odpověděli. nakonec přeplněná schránka se dá vymazat ..... :-) . lepší přeplněná schránka, (tedy relativně), připomínkami, než prázdná schránka a potom při dalším upgrade tady zase diskutovat stejné chyby .... :-)

Rád jim klidně pošlu i zaměřené objekty, které jsou v mapě chybně, ale jde o to, jestli můžou takovéto maily považovat za důvěryhodné. Ale stejně bych přivítal, kdyby pro připomínky měli specielní adresu nebo formulář.
  • 0

#52 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2006 - 15:33

Takže tomu mám rozumět tak, že se do různých modelů GPS přenášejí různá data? V mojí GPSMap60Cx skutečně mapa zabírá oněch asi 70MB, čili vejde se tam skoro celá (na kartu 64MB). Skutečně jsem někde četl, že stínování v MapSource je tvořeno bitmapou (tedy je to pouze vizuální efekt) a v GPS žádné stínování není. Rád se nechám poučit, jak to vlastně je.


Do vsech GPS se posilaji stejna (a tedy i stejne velka) data ...
Ze to neni "jen bitmapa" zjistis velmi jednoduse, nech si v Mapsource zobrazit Vyskovy profil navrzene trasy ...

  • 0

#53 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2006 - 17:21

ano .. tehdy to rekli i me, ze na mountfield mapu upgrade nejde .. byl jsem tam asi tri dny po vydani ... kdyz jsem tam byl nyni (minuly patek), tak upgrade bez prblemu .. zjevne doslo k nejake zmene, upgrade na mountfield jde oficialne...

Tak to jsem z toho jelen. Teď jsem tam volal, asi před hodinou, a řekli mi, že upgrade na mapu z Mountfieldu nejde. Já to vzdávám.

  • 0

#54 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2006 - 15:58

A už to někdy bylo opraveno?
Picodas totiž není tvůrce dat, jen odběratel dat jiných tvůrců, tzn. pokud by ta data opravil, tak bude za rok postaven před problém, zda používat dále svá data částečně opravená nebo novou verzi od dodavatele, která je taky "nějak" opravená. Zatím podle mne vždy použili nová data či jiného dodavatele, někdy bohužel. Takže vaše vlastní opravy tam asi zase nebudou. Data se musí opravovat tam, kde vznikají, ne tam, kde se používají. Podle mne může P. maximálně upozornit dodavatele dat, a co on s tím udělá, to je ve hvězdách.
Nebo je to jinak?

V Picodasu mi bylo řečeno že námi zaslané chyby budou shromažďovat a odesílat tvůrcům jednotlivých vrstev. Já jsem tam už jsem tam zprávu o chybě poslal a bylo odpovězeno co se s tim bude dělat. Tak věřím že ty chyby budou mizet. Opravdu to chce tam napsat.
  • 0

#55 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2006 - 16:26

A už to někdy bylo opraveno?
Picodas totiž není tvůrce dat, jen odběratel dat jiných tvůrců, tzn. pokud by ta data opravil, tak bude za rok postaven před problém, zda používat dále svá data částečně opravená nebo novou verzi od dodavatele, která je taky "nějak" opravená. Zatím podle mne vždy použili nová data či jiného dodavatele, někdy bohužel. Takže vaše vlastní opravy tam asi zase nebudou. Data se musí opravovat tam, kde vznikají, ne tam, kde se používají. Podle mne může P. maximálně upozornit dodavatele dat, a co on s tím udělá, to je ve hvězdách.
Nebo je to jinak?

toto je odpověď na upozornění o špatném routingu a POI

Dobry den,
dekuji za zaslany popis chyb.
Problem s routingem zaslu do Cedy, pripadne opravy POI udelame u
nas.

Moc dekuji,

Jiri Cerny
Picodas Praha
a že reagují je asi pravda. poslal jsem jim chybu routingu v moravské třebové - kruhový objezd v R10 routoval do protisměru a v TOPO czech je to opravené a routuje správně. je legrační jak se trasa přehodí když do naplánované trasy změním mapy a dám přepočítat :-)
  • 0

#56 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2006 - 16:06

Rád jim klidně pošlu i zaměřené objekty, které jsou v mapě chybně, ale jde o to, jestli můžou takovéto maily považovat za důvěryhodné. Ale stejně bych přivítal, kdyby pro připomínky měli specielní adresu nebo formulář.

Posílám tam pro jistotu típnutou obrazovku z MapSource s poznámkou od ruky o co přesně jde a kam to přesunout. Při cestě i s prošlou trasou po správné nebo chybějící cestě.
  • 0

#57 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2006 - 11:06

Do vsech GPS se posilaji stejna (a tedy i stejne velka) data ...
Ze to neni "jen bitmapa" zjistis velmi jednoduse, nech si v Mapsource zobrazit Vyskovy profil navrzene trasy ...


Jasně, že to není jen bitmapa, ale i digitální model terénu, ale s tím snad pracuje pouze MapSource a do GPS se přenáší pouze těch 73MB vektorových map a dat pro routing ?
  • 0

#58 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2006 - 18:43

Tak to jsem z toho jelen. Teď jsem tam volal, asi před hodinou, a řekli mi, že upgrade na mapu z Mountfieldu nejde. Já to vzdávám.

Podle podminek Picodasu ne, ze upgrade na TopoMapu z Mounfieldu nejde, jde ale nesmi ta mapa byt registrovana na pristroj Garmin Etrex Legend.
  • 0

#59 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2006 - 16:36

ještě jsem jen chtěl dodat, že slováci mají na .... tedy teď jsem to zkoušel a "bohužel měli" na svém webu formulář pro hlášení chyb v mapách. ale měli teď nějaké problémy se serverem, tak to snad zase obnoví...... byla to tahle adresa: http://www.conan.sk/...ission_form.asp
  • 0

#60 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2006 - 11:32

Jasně, že to není jen bitmapa, ale i digitální model terénu, ale s tím snad pracuje pouze MapSource a do GPS se přenáší pouze těch 73MB vektorových map a dat pro routing ?


... a digitalni model terenu ... bohuzel ... oddelit to pry technicky nejde. Pokud mas CS-ko, melo by na nej jit prepnout na strance vyskoveho profilu ... aby nepouzival vyskova data z barometru, ale z digitalniho modelu terenu ... ale nezkousel jsem ... kouknu se na to vecer.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama