Přejít na obsah


Fotka

TOPO Czech v1-první dojmy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
129 odpovědí na toto téma

#21 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2006 - 13:48

Mno, já mám taky 6.11.3 na XPéčkách a taky mi to nejede. V registrech ten TYP taky mam :(

Ještě mne napadlo jestli je klíč velkými písmeny a jestli souhlasí velikost písmen u jména souboru apod.
  • 0

#22 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2006 - 16:22

Mno, já mám taky 6.11.3 na XPéčkách a taky mi to nejede. V registrech ten TYP taky mam :(


Jestli používáš různé uživatelské účty, zkus spustit Mapsource jako administrátor. Já například nemůžu Mapsource jako běžný uživatel vůbec spustit (chyba čtení z registru), i když jsem si povolil plný přístup ke všem klíčům, kde se vyskytuje "garmin" nebo "mapsource" i k adresáři programu - nic nepomáhá. Tím chci jenom ukázat, že zakopený pes může být i v přístupových právech.
  • 0

#23 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2006 - 16:08

To je zajímavé, máš pravdu, porovnával jsem to teď s údaji v Čuzaku http://dataz.cuzk.cz/index.php . Myslel jsem, že data jsou převzata od nich. Asi ne. Člověk už dnes nemůže věřit ničemu :-).

Teď mne ještě napadá, že možná záleží, jak se ty výšky počítají, nad jakým geoidem, že byly přepočítány pro wgs84 nebo co, ale k tomu by se měl vyjádřit někdo z oboru, kdo tomu rozumí, a to já nejsem.
  • 0

#24 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2006 - 18:56

Takze upgrade uz je na svete jo mam V3 od Bedy , je to nekde na internetu , protoze jsem z Plzne a hned tak se do Prahy nedostanu kvuli mape, da se to nekde stahnout?Diky
  • 0

#25 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2006 - 22:42

Ano, taky spokojenost. Ale abychom jen nechválili - na turistické mapě bych očekával, že budou i lanovky, přeci jen se rád občas do kopce svezu a hlavně je lanovka významný, i když ne vždy zvlášť krásný krajinotvorný prvek. Jenom mě tak v souvislosti s předchozí diskuzí napadlo, že je tam nedali proto, že pro ně není žádný vhodný typ čáry, ale to je asi blbost.

To by se dalo pořešit příslušnou skupinou POI, ale nevím, jestli je někdo na online.poi.cz dělá.
  • 0

#26 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2006 - 22:42

Ano, taky spokojenost. Ale abychom jen nechválili - na turistické mapě bych očekával, že budou i lanovky, přeci jen se rád občas do kopce svezu a hlavně je lanovka významný, i když ne vždy zvlášť krásný krajinotvorný prvek. Jenom mě tak v souvislosti s předchozí diskuzí napadlo, že je tam nedali proto, že pro ně není žádný vhodný typ čáry, ale to je asi blbost.

To by se dalo pořešit příslušnou skupinou POI, ale nevím, jestli je někdo na online.poi.cz dělá.
  • 0

#27 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2006 - 17:27

Jestli používáš různé uživatelské účty, zkus spustit Mapsource jako administrátor. Já například nemůžu Mapsource jako běžný uživatel vůbec spustit (chyba čtení z registru), i když jsem si povolil plný přístup ke všem klíčům, kde se vyskytuje "garmin" nebo "mapsource" i k adresáři programu - nic nepomáhá. Tím chci jenom ukázat, že zakopený pes může být i v přístupových právech.

Mírný off-topic: na jakékoli problémy s přístupovými právy a/nebo záhadným chováním programů vřele doporučuji utilitky FileMon a RegMon od SysInternals. Jsou zdarma, a odpověď na otázky typu "co tomu zatracenému programu vadí?" se s nimi dá zjistit poměrně rychle.

Konkrétně v tomhle případě by mělo být v RegMonu vidět že MapSource.exe u některých klíčů v registrech dostává od XPček access_denied nebo nějakou podobnou chybu.

  • 0

#28 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2006 - 19:44

Takze upgrade uz je na svete jo mam V3 od Bedy , je to nekde na internetu , protoze jsem z Plzne a hned tak se do Prahy nedostanu kvuli mape, da se to nekde stahnout?Diky

Šlo by třeba založit nové vlákno pro diskusi na téma: "Je v1 zadarmo? jde stáhnout? jde ukradnout? kde ji koupím? a pod. Toto vlákno bylo založeno pro sdělování informací o chování mapy v gpskách, routování, chyb a další. Prosím všechny, kdo chce info: kde? zakolik? a pod. zkuste založit nové vlákno, vždyť je to tak snadné:))))))))


  • 0

#29 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2006 - 8:58

To by se dalo pořešit příslušnou skupinou POI, ale nevím, jestli je někdo na online.poi.cz dělá.


Ale o to nejde, jen bych rád viděl v mapě tu linii - na papírových mapách bývá po zásluze velmi výrazná. Na druhou stranu těch lanovek u nás zase tolik není, takže je stejně skoro všechny znám zpaměti a stejně asi budu vždy kromě GPS a výtisku z Mapsource nosit v kapse i normální mapu.
  • 0

#30 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 srpen 2006 - 23:39

Před nedávnem jsem se rozčiloval nad fámou že TOPO v3 nepůjde updatovat ani za 690Kč a hle, teď tady je nová zpráva že update verze3 je ZADARMO !!! :o)) Takže všichni "Mountfilďáci" vzhůru do Průhonic..... a máme to zadarmo!!
Doufám že mě tady teď nikdo nerozcupuje že bych chtěl všechno zadara..... mají to tam napsaný? Mají! :o)

Jo a ještě bych rád doplnil k tý fámě o nemožnosti updatovat v3, že jsem rád že to byla fáma. Nakonec se ukázalo že všichni, co mi tady otloukali o hlavu že na ten update vlastně ani nemám nárok, byli tak trochu (mírně řečeno) mimo mísu. Samozřejmě si klidně těch 690Kč zaplatím....
  • 0

#31 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 srpen 2006 - 21:56

-s TOPO Czech zatim velka spokojenost!:) Sice po prvni projizdce na kole chybi cesty v lese atp. ale s tim se dalo pocitat ze tam nebude vsechno co existuje:) Primlouvam se za nejakou stranku, kam by se psalo co kde ma jeste byt:)))...
  • 0

#32 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2006 - 9:20

V jiných mapách se lanovky značí jako železnice, někde se takhle značí i vleky. To, že tam nejsou, je nejspíše proto, že neměli příslušná data. Ale lanovky kupodivu nejsou třeba ani v Topo Austria.
  • 0

#33 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2006 - 13:37

Před nedávnem jsem se rozčiloval nad fámou že TOPO v3 nepůjde updatovat ani za 690Kč a hle, teď tady je nová zpráva že update verze3 je ZADARMO !!! :o)) Takže všichni "Mountfilďáci" vzhůru do Průhonic..... a máme to zadarmo!!
Doufám že mě tady teď nikdo nerozcupuje že bych chtěl všechno zadara..... mají to tam napsaný? Mají! :o)

samozrejme musite pocitat s tim, ze i tento "update" je optimalizovan pro Legend, stejne jako v3 ... tedy nepocitejte s tim, ze dostanete Czech v1 ...
  • 0

#34 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2006 - 19:31

-s TOPO Czech zatim velka spokojenost!:) Sice po prvni projizdce na kole chybi cesty v lese atp. ale s tim se dalo pocitat ze tam nebude vsechno co existuje:) Primlouvam se za nejakou stranku, kam by se psalo co kde ma jeste byt:)))...

Při projíždění mapy v počítači mi na několika místech chybí vykreslení lesního porostu (světlé obdelníky) například pod Dubou na kokořínsku ale i jinde jako nad Bezdězem. Máte podobnou zkušenost? Jestli nejde o nějak poškozená data na CD. Ta prázdná místa, tedy pouze bez lesa, jsou i v GPS.
  • 0

#35 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2006 - 14:43

samozrejme musite pocitat s tim, ze i tento "update" je optimalizovan pro Legend, stejne jako v3 ... tedy nepocitejte s tim, ze dostanete Czech v1 ...

Tam je ale jasně napsáno "Update z TOPO 50 v.3 zdarma" a o nějaký optimalizaci pro Legend není ani slovo. No ale hádat se už fakt nehodlám.
Těch 690Kč považuju za celkem rozumnou cenu kterou v klidu zaplatim.
  • 0

#36 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2006 - 20:29

samozrejme musite pocitat s tim, ze i tento "update" je optimalizovan pro Legend, stejne jako v3 ... tedy nepocitejte s tim, ze dostanete Czech v1 ...

ono je to dost zmateny.. ale vypada to tak, ze ti co budou chtit mapu V1 pro svuj pristroj ("pro majitele V3 registrovane na jiny pristroj nez legend), zaplati 690 (a dostanou uplne obycejnou V1). a ti co maji V3 na original Legendu, tak update bude zdarma...
  • 0

#37 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2006 - 22:53

Při projíždění mapy v počítači mi na několika místech chybí vykreslení lesního porostu (světlé obdelníky) například pod Dubou na kokořínsku ale i jinde jako nad Bezdězem. Máte podobnou zkušenost? Jestli nejde o nějak poškozená data na CD. Ta prázdná místa, tedy pouze bez lesa, jsou i v GPS.

Ty mista bez zeleny tam mam taky. Evidentne chyba.
Ja se chci zase optat jak to mate s velikosti mapy. Ja mam velikost 76MB, bez routingu 61MB. Na vice mistech jsem zaznamenal ze nekdo ma 113/90MB. Je to psano i v manualu. Jsou snad nejaky dve podverze?
  • 0

#38 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2006 - 23:07

ono je to dost zmateny.. ale vypada to tak, ze ti co budou chtit mapu V1 pro svuj pristroj ("pro majitele V3 registrovane na jiny pristroj nez legend), zaplati 690 (a dostanou uplne obycejnou V1). a ti co maji V3 na original Legendu, tak update bude zdarma...

Kdepak, po dnešku vím jak to je. Picodas s tím taky nechce mít nic společnýho a odkáže vás na Mountfield (viz. moje návštěva dnes dopoledne v nákupním centru Spektrum v Průhonicích) Nejen, že jsem tam byl v 10,30 - mají mít otevřeno od 10:00 ale prodavač se ráčil dostavit až po jedenácté - ale pak mě odbyl ať jdu do Mountfieldu že on o tom nic neví. Hlavně že na webu mají doslova napsáno "Update z TOPO 50 v.3 zdarma". Jenže lžou, protože TOPO 50 v.3 jsem jim předložil i s dokladem o koupi a stejně to bylo ho... platné... Tím se trojúhelník alias horký brambor PICODAS-EXT.PRODEJCE-MOUNTFIELD uzavřel. Kdybych koupil novou mapu hned a na nic se neptal, utratil bych ve finále méně než takhle za naftu. Ovšem asi počkám na nějakou konkurenci Picodasu, která si bude svých zákazníků trochu vážit a ne jim říkat pokaždé něco jiného a honit je od čerta k ďáblu! Chystám se napsat do Garminu jakou si to vybrali pro spolupráci firmu a jak se ke zdejším zákazníkům chová. Třeba se konečně ledy hnou, protože tohle už je opravdu trochu příliš.
  • 0

#39 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2006 - 23:11

Da se nekde stahnout ceska verze MapSource ta co je u TOPO Czech v1?? Ale samostatne chtel bych aktualizovat z 6.8 co mam od Bedy.
  • 0

#40 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2006 - 9:41

Ty mista bez zeleny tam mam taky. Evidentne chyba.
Ja se chci zase optat jak to mate s velikosti mapy. Ja mam velikost 76MB, bez routingu 61MB. Na vice mistech jsem zaznamenal ze nekdo ma 113/90MB. Je to psano i v manualu. Jsou snad nejaky dve podverze?



Těch 76 je v GPSce a 113 je v MapSource (pravděpodobně je to bitmapou stínování terénu, která se do GPS nepřenáší)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama