Přejít na obsah


Fotka

TOPO Czech v1-první dojmy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
129 odpovědí na toto téma

#101 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2006 - 14:23

Take se mi kousne a vypne pri prepocitavani trasy po odboceni. A to vzdy pri tretim prepocitavani. Naposled za cca 600 km cestu asi 5x. A asi 2x se mi pak dokonce stalo ze nesla ani zapnout. Musel jsem ji v aute odpojit od napajeni a vyndat baterky, pak zapnout sla. Se zatuhnutim pri zmene rychlosti problem nemam. Topo Czech provozuji na 60CSx s poslednim fw i sw. Zprvu jsem myslel ze problem mohl byt zpusoben moji nepozornosti, ze jsem mel zapnuty mapy 10R i Topo najednou a konflikt byl v tom ze gps nevedela podle ktere routovat. Ted si ale davam pozor a dela to stale.
  • 0

#102 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2006 - 15:59

A co se týká toho TYP souboru - co je v něm za informace? Psal si že máš svůj vlastní - nejsem na toto odborník, tak se rád nechám poučit, popřípadě pokud by byla možnost, bych se rád podíval na ten tvůj.


Definice vizáže všech objektů mapy.
Vlastní mám jen pro metroguide a crtopo50 V3 od Mountfielda, pro tuhle mapu ne, ale určitě jej mít budu, jen je otázka času kdy.
Podívat se lze tady nilgiri.sweb.cz
  • 0

#103 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2006 - 16:06

Jeden zajimavy poznatek z routovani na Viste Cx s TOPO 50 v1. Pokud odbocim o ulici driv a na trasu se vratim o nekolik ulic dal, driv nez za cca 2 minuty, tak GPS mne naviguje po puvodni trase. To jest sipecka jede po puvodni trase vsetne vykreslovani krizovatek a jejich prujezdu a to je ta sousedni silnice o 100m vedle. Bohuzel jsem nemel zapnuty zaznam trasy, tak nevim kudy ta GPSka vlastne jela. Pokud dojde k prepocteni, tak mi sipecka automaticky skoci na tu novou trasu. Mam takovy pocit, ze maji garminaci do routovani zahrnutou chybu mapy cca 300m (nemam overeno) aby pri chybe mapy a jizde zdanlive mimo silnici GPSka stale neprepocitavala. To by taky mohlo vysvetlit, proc mi GPSka pri prepnuti z routovani po silnicich na navigaci mimo silnice stale sedi na te silnici. Metry k cili se meni, jen ta sipka stale sedi na miste a vetsinou provedu reset (vypnu a zapnu) behem 50m pesiho pochodu, tak vlastne nevim, zda by po cca 300m doslo k odpadnuti sipecky od silnice. Asi to pujdu zkusit.
  • 0

#104 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2006 - 16:02

Podívat se lze tady nilgiri.sweb.cz

Jsou už trochu zastaralé, časem tam hodím novější verze, kde je definováno více objektů. Předem říkám, že zdrojáky neposkytuji.
  • 0

#105 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2006 - 16:20

Definice vizáže všech objektů mapy.
Vlastní mám jen pro metroguide a crtopo50 V3 od Mountfielda, pro tuhle mapu ne, ale určitě jej mít budu, jen je otázka času kdy.
Podívat se lze tady nilgiri.sweb.cz

Díky za info, mrknul jsem, líbí se mi to, jsi dobrej.Bédu bohužel (nebo bohudík)nemám.
  • 0

#106 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2006 - 22:32

Definice vizáže všech objektů mapy.
Vlastní mám jen pro metroguide a crtopo50 V3 od Mountfielda, pro tuhle mapu ne, ale určitě jej mít budu, jen je otázka času kdy.
Podívat se lze tady nilgiri.sweb.cz


Zkusil jsem si nastavit barvy tak, jak jsou v pastelovém nastavení z CD a bohužel v gps nejde vubec rozeznat jednotlivé objekty, tak jak jsem se obával. Originál TYP tam navíc vůbec nejde mapsourcem nahrát, přesněji nefunguje jak má, funguje jen v Mapsource. Tak jsem sednul a porodil dalšího Typka, tentokráte pro Topo Czech V1.
Ke stažení s ukázkami na nilgiri.sweb.cz.
Očekávám náměty na vylepšení. Opět se nedívejte ani tak na pc ale jak to vypadá na displeji gps, ten zobrazuje dost jinak. Vrstevnice jsou zesvětlené záměrně, aby příliš nerušily cesty.
  • 0

#107 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2006 - 16:31

Pokud odbocim o ulici driv a na trasu se vratim o nekolik ulic dal, driv nez za cca 2 minuty, tak GPS mne naviguje po puvodni trase. ......To by taky mohlo vysvetlit, proc mi GPSka pri prepnuti z routovani po silnicich na navigaci mimo silnice stale sedi na te silnici. Metry k cili se meni, jen ta sipka stale sedi na miste a vetsinou provedu reset (vypnu a zapnu) behem 50m pesiho pochodu, tak vlastne nevim, zda by po cca 300m doslo k odpadnuti sipecky od silnice.


1. Přepočet nastává až tak po 200 m odchýlení od trasy.
2. Je třeba mít vypnuto Lock on road nebo jak se to přesně jmenuje. Tato funkce je v dnešní době k ničemu.

Obecně se kloním k názoru, že umření nastává ve chvíli, kdy má gps příliš mnoho práce - složitá mapa vs. její vykreslování vs. obsluha přijímače vs. routing vs. pohyb vs. přepínání obrazovek na následující křižovatku atd.. Mi to několikrát udělalo při jizdě autem i při ručním přepínání obrazovky. GPS to v té rychlosti asi vše nezvládá. Myslím, že na vině budou hlavně vrstevnice, které zpomalují vykreslování nejvíc, u V2 v 60CS když se vyply, vše se vykreslovalo mnohem rychleji. Možná i proto to s Atlas10R, který je nemá, jede asi spolehlivěji. Teoreticky by to mělo vše šlapat, ale v gps prostě není dokonale vyladěný "multitasking" a někdy jakoby přetekl zásobník událostí ke zpracování a jde to pak do kytek.Ani to nemusí být chybou TCv1.
  • 0

#108 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2006 - 16:36

Jeden zajimavy poznatek z routovani na Viste Cx s TOPO 50 v1. Pokud odbocim o ulici driv a na trasu se vratim o nekolik ulic dal, driv nez za cca 2 minuty, tak GPS mne naviguje po puvodni trase. To jest sipecka jede po puvodni trase vsetne vykreslovani krizovatek a jejich prujezdu a to je ta sousedni silnice o 100m vedle. Bohuzel jsem nemel zapnuty zaznam trasy, tak nevim kudy ta GPSka vlastne jela. Pokud dojde k prepocteni, tak mi sipecka automaticky skoci na tu novou trasu. Mam takovy pocit, ze maji garminaci do routovani zahrnutou chybu mapy cca 300m (nemam overeno) aby pri chybe mapy a jizde zdanlive mimo silnici GPSka stale neprepocitavala. To by taky mohlo vysvetlit, proc mi GPSka pri prepnuti z routovani po silnicich na navigaci mimo silnice stale sedi na te silnici. Metry k cili se meni, jen ta sipka stale sedi na miste a vetsinou provedu reset (vypnu a zapnu) behem 50m pesiho pochodu, tak vlastne nevim, zda by po cca 300m doslo k odpadnuti sipecky od silnice. Asi to pujdu zkusit.

Jo tak toto je přesně popsán problém, s kterým se potýkám již několik týdnů a nikdo zatím nebyl schopen odpovědět proč to dělá ( včetně Picodasu). Ovšem mě to dělá nejen při routingu, ale při jakékoliv změně rychlosti přesunu z velké na malou. Šipka prostě zamrzne ve směru příjezdu a již se nehne. Ať mám kompas zapnutý, nebo vypnutý výsledek je stejnej. Samo, že používám poslední SW i FW. Ta šipka prostě zamrzne, ale když ujdu třeba 100 metrů a uložím si bod, tak ho gpska zobrazí na správné pozici, ale 100 metrů od šipky. Takže gpska funguje normálně, ale blbě zobrazuje aktualní pozici.

  • 0

#109 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2006 - 21:16

Jsou už trochu zastaralé, časem tam hodím novější verze, kde je definováno více objektů. Předem říkám, že zdrojáky neposkytuji.


Nilgiri, nemoh bys me prosim kontaktovat emailem na edasx zavinac seznam ? Dik.
  • 0

#110 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2006 - 21:58

Tak jsem sednul a porodil dalšího Typka, tentokráte pro Topo Czech V1.

Mám velikou prosbu, zajímalo by mě něco o těch souborech TYP, jak a v čem se vytváří, atd.
  • 0

#111 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2006 - 13:52

Tak jsem sednul a porodil dalšího Typka, tentokráte pro Topo Czech V1.


NÁDHERA! Konečně mapa vypadá jako mapa. Můj display na 60Cx by možná snesl trochu výraznější vrstevnice - dvacítky asi jako jsou teď stovky, ale kdyby to už rušilo cesty, ať to radši zůstane tak jak to je.
Myslím, že pánové z Picodasu mají v tomto ohledu co dohánět - na jejich instalačce sice nějaký TYP je, ale co s tím má uživatel dělat, to se může jen domýšlet.
Takže díky!
  • 0

#112 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2006 - 22:00

Pekne, pekne, MOC pekne. Akorat bych se take primlouval za zvyrazneni vrstevnic. Takhle jsou videt akorat pri maximalnim podsviceni a i tak mizerne (60 CSx). Mas muj obdiv, na tvorbu TYPu jsem koukal, ale usoudil, ze na tohle bych nemel trpelivost ;-)

Zkusil jsem si nastavit barvy tak, jak jsou v pastelovém nastavení z CD a bohužel v gps nejde vubec rozeznat jednotlivé objekty, tak jak jsem se obával. Originál TYP tam navíc vůbec nejde mapsourcem nahrát, přesněji nefunguje jak má, funguje jen v Mapsource. Tak jsem sednul a porodil dalšího Typka, tentokráte pro Topo Czech V1.


  • 0

#113 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2006 - 0:29

Opravena chyba v zobrazování obcí, změněny vrstevnic, změna v zobrazování národních parků, změna barevnosti zelených ploch v mapsource, myslím, že to teď vypadá zase trochu lépe díky upozornění jednoho z vás na chybu. viz příklad.

Pokud si někdo ještě něčeho všimne, budu rád za zpětnou vazbu.

http://nilgiri.sweb.cz
  • 0

#114 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2006 - 8:55

Zkusil jsem si nastavit barvy tak, jak jsou v pastelovém nastavení z CD a bohužel v gps nejde vubec rozeznat jednotlivé objekty, tak jak jsem se obával. Originál TYP tam navíc vůbec nejde mapsourcem nahrát, přesněji nefunguje jak má, funguje jen v Mapsource

Jde tam nahrát - zkoušel jsem totiž pomocí Sendmapu nahrávat různé mapy a různé týpky a po čase se vždy stalo, že se mapa nahraje, ale vzhled zůstane původní. Potom vždy pomohlo připojení GPS jako USB disk a vymazání karty - u ne-x-ových modelů by možná pomohlo "Erase GPS" v Sendmapu. Taky jsem ten Nilgriho týpek zkoušel naroubovat Sendmapem na vlastní mapu a ono to taky funguje (tedy ne v Mapsource, ale v GPS ano). A nakonec tedy mám v přístroji pár okresů ČR a ve stejném vzhledu vlastnoručně vyrobenou Mallorcu - prostě paráda. (mimochodem, kdyby měl někdo zájem o Mallorcu, do zítřka ještě můžu někam poslat - ve středu letím)
  • 0

#115 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2006 - 17:16

1. Přepočet nastává až tak po 200 m odchýlení od trasy.
2. Je třeba mít vypnuto Lock on road nebo jak se to přesně jmenuje. Tato funkce je v dnešní době k ničemu.

Dik za bod jedna, nejak jsem to odtusil. Na Viste Cx ale prave to vypnuti sledovani silnic nepomaha. Nechal jsem si ten dialog aktivni pri zadani noveho bodu pro navigaci. Pri zadani noveho bodu v dialogu zaskrtnu navigovat mimo silnice a GPS zustane viset na silnici. Asi to bude ukol pro opravu FW nekdy v budoucnu. Je zajimave, ze pokud se nacham navigovat mimo silnice a pote prepnu na navigaci po silnicich, tak GPSka posloucha a naviguje po silnicich, naopak vsak ne.
  • 0

#116 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 04 září 2006 - 23:20

1. Přepočet nastává až tak po 200 m odchýlení od trasy.
2. Je třeba mít vypnuto Lock on road nebo jak se to přesně jmenuje. Tato funkce je v dnešní době k ničemu.

to, kdy GPSka prepocte, lze nakonfigurovat v menicku.. za boha ale nevim v jakem, ale vim ze uz dvakrat jsem na nej narazil :)
  • 0

#117 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2006 - 10:15

2. Je třeba mít vypnuto Lock on road nebo jak se to přesně jmenuje.

Tak vypnuto odzkoušeno a na 60 CSx to funguje. Provedl jsem dvě zkoušky, sice jen na pár kilometrech, ale funguje to a před tím to nešlo ani na pár set metrech. Takže mockrát díky, byl to pro mě problém, který mne dost žral. Sice restart je rychlý, ale když ho člověk dělá po každém vystoupení z auta, tak to dost otravuje. Díky

  • 0

#118 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2006 - 1:47

Mám velikou prosbu, zajímalo by mě něco o těch souborech TYP, jak a v čem se vytváří, atd.

vytvari se v programu cgpsmapper - a na www.cgpsmapper.com naleznes i sample takovyho souboru =)
myslim ze uz sem tu o tom cosi postoval... =)
  • 0

#119 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2006 - 14:10

na jejich instalačce sice nějaký TYP je, ale co s tím má uživatel dělat, to se může jen domýšlet.

Nic, funguje jen v Mapsource (ale zato pěkně), v gps ne. Proto jsem dělal ten svuj. Ty vrstevnice možná opravdu zvýrazním. Pokud je chce člověk vidět teď, musí naklonit display.
  • 0

#120 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2006 - 22:14

Aktualizoval jsem vsechny typky (MG,Béďa,TopoCzech), zatím mírně ztmaveny vrstevnice, zelená, přibylo hodně ikon.
Béďa teď vypadá jako Topo Czech bez DEM modelu, jinak zcela stejně.
Pokud budou nějaké další úpravy, tak asi později, až posbírám další náměty.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama