Přejít na obsah


Fotka

Georadostný koutek:)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3630 odpovědí na toto téma

#2001 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2017 - 22:20

To by musel napadnout nový sníh. Některý ty cesty na mapě jsou shrnutý a posypaný


  • 0

#2002 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2017 - 22:22

To by musel napadnout nový sníh. Některý ty cesty na mapě jsou shrnutý a posypaný

No tyhle trasy jsou označený jako "vybraný běžkařský" s tim, že některý se projížděj ale nechává se krajnice pro běžkaře, některý se neprojížděj vubec a některý naopak uplně. Ještě tam potřebuju zahrnout/vyznačit ty místa který se budou projíždět/projížděj. To dodělám. je to zas na dýl protože si musim srovnat v Googlu obrázek nad mapu a pak to překreslit


  • 2

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#2003 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2017 - 9:09

Předminulý týden jsme na běžkách byli kolem rybníků. Hlavní cesta z Míšova na Padrťáky zpluhovaná celkem dost, ale dalo se to. Cesta z Dolního Padrťáku na Kolvín místy zpluhovaná až na podklad, ale také to ještě šlo. Z Kolvína kolem skály Marie Terezi na křižovatku "hlavní" odbočka na hráz Horního Padrťáku zpluhovaná a posypaná. Takže buď pěšky a nebo po vyhrnutých okrajích. Ale dost nepohodlné. Ta dlouhá cesta (cyklostezka) od Teslínů k lomu posypaná. Od hráze Horního Padrťáku po modré na Záběhlou spluhovaný až na podklad, takže místy byla jen holá zem. Vím, že v té době teprve probíhala nějaká jednání a ty nákresy tras asi budou funkční až příští zimu. Teď pokud nenapadne, jsou některé místa již sjízdná s problémy.


Tento příspěvek byl upraven od Petman02: 30 leden 2017 - 9:29

  • 0

#2004 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2017 - 9:26

Takže jak koukám, úřady opět dělají vše jinak než se dohodli s okolím. Podle toho co bylo na webu jsou tyhle trasy dohodnuté na teď, než sleze sníh...


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 30 leden 2017 - 9:27

  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#2005 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2017 - 9:32

Ty cesty byly zpluhovaný a posypaný dříve, než se vůbec začalo jednat, zda a kde budou nějaké (oficiální) běžkařské stopy. Co vím, je to tak max. 14 dní zpět, co se jakžtakž něco domluvilo. Ono to totiž před zimou nikoho nenapadalo domluvit. Vojenské lesy argumentují úpravu silnic a cest v Brdech těžbou a svážením dřeva.


  • 0

#2006 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2017 - 10:22

Jednou už dávno jsem jel z Kleti na běžkách po uklouzané cestě, dost to jelo rychle, a zničehonic byla cesta posypaná drobným ostrým štěrkem. Pěkně jsem letěl na hubu. Takže pozor na aktivní sypače.


  • 0

#2007 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2017 - 17:00

Jednou už dávno jsem jel z Kleti na běžkách po uklouzané cestě, dost to jelo rychle, a zničehonic byla cesta posypaná drobným ostrým štěrkem. Pěkně jsem letěl na hubu. Takže pozor na aktivní sypače.

Sjížděli jsme cestu pod Palcířem (od Dolního Padrťáku) ke Kolvínu a křižovatka pod kopcem byla vypluhovaná až na zem a ještě hojně posypaná štěrkem. Já teda brzdil v pohodě, ale kamarádka s křikem prosvištěla kolem, ale naštěstí se ji podařilo najet na vyhrnutý sníh na kraji cesty a tam padla do závěje. Ale vzít to do toho štěrku, no nevím ...


  • 0

#2008 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2017 - 20:53

Před pár minutami mi udělali radost owneři keše, kterou jsem odlovila minulý víkend a včera konečně zalogovala. :) 

Nejen že připravili a udržují pěknou čistou keš s fajn listingem, na zajímavém místě, která je v pohodě a bez problémů odlovitelná i za sněhu při -17°C, ale ještě poděkují za celkem běžný log. A to jsem jim ani nemohla poslat modrou mašli, tedy vlastně srdíčko, protože jsem momentálně žádné neměla.  

Po depresivním koutku, kde se probíral jiný owner, přímo balzám na duši. I když pár podobných mailů občas přijde, dneska to byl příjemný protipól a budu moc ráda když tuhle dvojici příležitostně při některé "cestě okolo" poznám osobně. Přivedli mě na místo, poblíž kterého jsem jela už hodněkrát, ale nebýt jich a jejich keše, nešla bych se tam projít - tohle známe díky gc všichni, často si to uvědomujeme, i že je slušné za takovou keš poděkovat.....a ono se občas stane, že naopak ti, co ji připravili a udržují, ještě poděkují návštěvníkům. :wub: Nejsou owneři jako owneři. :)


  • 10

#2009 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2017 - 21:45

Mne dnes potěsila návštěva Altariova eventu. A víc snad netřeba říkat, prostě parádní pohodový event. :)


  • 0

#2010 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2017 - 21:49

Mne dnes potěsila návštěva Altariova eventu. A víc snad netřeba říkat, prostě parádní pohodový event. :)

Hm, tam jsem taky chtěla, bylo to zajímavé?


  • 0

#2011 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2017 - 22:00

Zajímavé, poučné a ještě jsme se všichni pobavili. Myslím, že to všichni cítí stejně. :) Upřímně doufám v to, že se z přednášky někde objeví záznam.


  • 0

#2012 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2017 - 22:02

Zajímavé, poučné a ještě jsme se všichni pobavili. Myslím, že to všichni cítí stejně. :) Upřímně doufám v to, že se z přednášky někde objeví záznam.

To bych byla ráda, moc mne to mrzí, ale se zánětem dutin jsem do Phy fakt nejela... :( Tak silnou závislost nemám...


  • 0

#2013 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2017 - 5:46

Zajímavé, poučné a ještě jsme se všichni pobavili. Myslím, že to všichni cítí stejně. :) Upřímně doufám v to, že se z přednášky někde objeví záznam.


Jeee, a já jsem to pros..., chci říci, že jsem si to nezaznamenala do diáře, a tak jsem o to přišla, breee ;( ;( ;(! Honem o vlákno vedle...
  • 0

#2014 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2017 - 10:21

Zajímavé, poučné a ještě jsme se všichni pobavili. Myslím, že to všichni cítí stejně. :) Upřímně doufám v to, že se z přednášky někde objeví záznam.

 

Já bohužel také nebyla. Měla jsem lístky s dcerou do kina, už od Vánoc. 

Takže kdyby byl nějaký záznam z eventu, tak budu moc ráda, za zveřejnění odkazu na něj. 


  • 0

#2015 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2017 - 23:35

Jedna má ztracená keška se našla a nachází se na vrátnici pivovaru, kterému byla věnována. Dozvědět se to jinak, než úplnou náhodou, měl bych ještě větší radost. :)


  • 0

#2016 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2017 - 23:40

Tak jí tam přesuň natrvalo. :)
  • 1

#2017 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2017 - 15:58

Po předchozím TB, které se ztratilo krátce po vypuštění u nějakého Fina, jsem s dalším TB váhala, ale stejně jsem na předvánoční Radyni do světa vypustila TB ještěrku s druhou látkovou, kterou jsem původně vozila v autě jako talisman. Po vzoru Kulíškova medvídka Vendelína jsem k ještěrkám připsala předávání na eventech, do zahraničí výlet jen pokud je stejný kačer přiveze zase zpátky a zatím musím říct, že mi ještěrky dělají radost, nacestovaly dost km, ale především navštívily plno keší, které mě lákají, abych se za nimi vydala i já.  :)  S výjimkou jednoho jsem znala i všechny kačery, kteří TB převáželi, až teď zamířily ještěřičky do končin, kde gc komunitu neznám a tak se těším na logy, kdo je kam popoveze.

Jen mě mrzí, že jsem se nepodívala, kolik km TB nacestovalo za rok se mnou - počítat to zpětně se mi nechce, momentálně má skoro 6000 km. Nebo mi někdo poradí, jak se podívat na trasu  a km TB k určitému datu?


  • 1

#2018 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2017 - 16:08

Tak jí tam přesuň natrvalo. :)


Odpoledne jsem se zastavil na vrátnici a dle toho, jak se vrátný tvářil, bych tuhle myšlenku opustil. Teď už mám kešku doma a budu muset zapřemýšlet nad nějakým novým místem (na to současné se totiž chystají dělníci, jelikož jej čeká rekonstrukce).


  • 0

#2019 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2017 - 16:26

Njn, vrátní nebývají všeobecně tak přívětiví jako např. knihovnice, to je jiná liga. ;)

Ty určitě něco vymyslíš, nemám obavy.


  • 1

#2020 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2017 - 20:22

Njn, vrátní nebývají všeobecně tak přívětiví jako např. knihovnice, to je jiná liga. ;)

Ty určitě něco vymyslíš, nemám obavy.

 

Myslíš třeba v knihovně domluvit do určitýho regálu falešnou knihu o daným pivovaru? :D


  • 2

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama