Přejít na obsah


Fotka

Georadostný koutek:)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3630 odpovědí na toto téma

#1961 Atomic Chinchilla

Atomic Chinchilla

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2017 - 18:28

Vcera. Je to z Ceska sice trochu z ruky, ale zazitek stoji za to. 400m hluboka vetraci sachta (nemusi se az na dno, jen kousek) GC3GMGM.

No fuj, udělalo se mi špatně jen z těch fotek a v noci se mi o tom navíc zdálo!


  • 0

#1962 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2017 - 18:50

Tady zas někdo zaspal dobu :D!


  • 0

#1963 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2017 - 16:45

 Zdravim

Váhal jsem zda dát tento malý příspěvek do geodepresivního koutku, ale nakonec jsem se rozhodl pro tento georadostný. :)

V sobotu jsem byl na jedné nejmenované keši, protože jsem měl prázdné okénko ve statistice. Všechno probíhalo jako obvykle, nález, zápis, zamaskovaní. To se mi nezdálo ovšem dostatečné a tak jsem se rozhodl tam přihodit ještě trochu sněhu. A v tom se to stalo! Jak jsem se ohnul, pro trochu toho sněhu, v tom okamžiku mi explodoval rozkrok u kalhot. Poté co jsem se vzpamatoval z šoku, začal jsem zkoumat rozsah škod. Tam kde byla látka kalhot, se teď nacházela holá kůže a spodní prádlo. Tím otvorem by se dal protáhnout meloun a ledový vítr toho hned využil. Stáhl jsem si bundu až na kolena a upaloval jako kluk, který dostal výprask. Byl jsem rád, že jsem paní Myškinovou neposlal i s autem domů, protože tahle příhoda by měla dohru v MHD. :D Asi si, mimo jiné, začnu vozit sebou i náhradní kalhoty. Jistota je jistota a mě polévá horkost při představě, že by se mi to stalo při procházce po městě 100 kilometrů od domova. :)

Přiložené miniatury

  • Kalhoty.jpg
  • Kalhoty - detail.jpg

Tento příspěvek byl upraven od Myškin: 11 leden 2017 - 16:47

  • 8

#1964 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2017 - 19:22

Naprosto tě chápu - sama mám obvykle v autě nejen další kalhoty, ale hned několik ramínek s oblečením pro různé příležitosti. Obvykle nejedu jen na keše a tak se zejména v létě poměrně často hodí. Začala jsem ho vozit proto, že se mi ne jednou stalo, že sotva jsem někam přišla, hned mě soused u stolu polil Colou ( firemní večírek ve společenském - dlouhá sukně, co se hezky přilepila ) nebo pivem ( event, kdy jsem jako řidič byla navíc na nealku ).

Nejdřív se pár lidí smálo, jestli jedu na týden na dovolenou, ale postupně zjistili, že to není až tak blbý nápad - nic se nezmačká, vše je o ruce od trika přes mikinu po bundu. O botách :wub: radši nemluvím.....ty až mi někdo v autě spočítá, tak se možná budu sama divit, že už je jich zase tolik! :D Vždycky když jde auto na garančku, tak je vyklidím, ale sotva se vrátím, "nejdůležitější " boty vracím a ony se mi snad v autě množí. :rolleyes:  :D


  • 1

#1965 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2017 - 19:39

Naprosto tě chápu - sama mám obvykle v autě nejen další kalhoty, ale hned několik ramínek s oblečením pro různé příležitosti. Obvykle nejedu jen na keše a tak se zejména v létě poměrně často hodí. Začala jsem ho vozit proto, že se mi ne jednou stalo, že sotva jsem někam přišla, hned mě soused u stolu polil Colou ( firemní večírek ve společenském - dlouhá sukně, co se hezky přilepila ) nebo pivem ( event, kdy jsem jako řidič byla navíc na nealku ).

Nejdřív se pár lidí smálo, jestli jedu na týden na dovolenou, ale postupně zjistili, že to není až tak blbý nápad - nic se nezmačká, vše je o ruce od trika přes mikinu po bundu. O botách :wub: radši nemluvím.....ty až mi někdo v autě spočítá, tak se možná budu sama divit, že už je jich zase tolik! :D Vždycky když jde auto na garančku, tak je vyklidím, ale sotva se vrátím, "nejdůležitější " boty vracím a ony se mi snad v autě množí. :rolleyes:  :D

 

Jestli tomu dobře rozumím proměnila si své auto v pojízdnou šatní skříň a botník ;)


  • 1

#1966 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2017 - 20:25

... a ony se mi snad v autě množí. :rolleyes:  :D

 

Co taky mají samy v autě dělat? :D
 

 


  • 4

#1967 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2017 - 21:01

 Zdravim

Váhal jsem zda dát tento malý příspěvek do geodepresivního koutku, ale nakonec jsem se rozhodl pro tento georadostný. :)

V sobotu jsem byl na jedné nejmenované keši, protože jsem měl prázdné okénko ve statistice. Všechno probíhalo jako obvykle, nález, zápis, zamaskovaní. To se mi nezdálo ovšem dostatečné a tak jsem se rozhodl tam přihodit ještě trochu sněhu. A v tom se to stalo! Jak jsem se ohnul, pro trochu toho sněhu, v tom okamžiku mi explodoval rozkrok u kalhot. Poté co jsem se vzpamatoval z šoku, začal jsem zkoumat rozsah škod. Tam kde byla látka kalhot, se teď nacházela holá kůže a spodní prádlo. Tím otvorem by se dal protáhnout meloun a ledový vítr toho hned využil. Stáhl jsem si bundu až na kolena a upaloval jako kluk, který dostal výprask. Byl jsem rád, že jsem paní Myškinovou neposlal i s autem domů, protože tahle příhoda by měla dohru v MHD. :D Asi si, mimo jiné, začnu vozit sebou i náhradní kalhoty. Jistota je jistota a mě polévá horkost při představě, že by se mi to stalo při procházce po městě 100 kilometrů od domova. :)

 

Tak takovej "veletrh" jsem zažil na u keše GC5XK4Q, kde nějakej "vocas" ukradl víko od kanálu, který je v té travnaté ploše vedle kešky. Samozřejmě jsem si přes trávu díry nevšiml a zahučel do ní jednou nohou až po koleno a v tom se to stalo. Naštěstí jsem měl vedle asi 100m auto a s sebou náhradní gatě. Představa jít s takovou dírou do obchodního centra kam jsem měl namířeno mne tedy také moc nehřála... :D


  • 1

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#1968 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2017 - 7:04

Já to říkám pořád, že by člověk měl nosit všechno, co je potřeba a může se hodit. Deštník, pár větších mincí, jehlu, knoflíky, nůž, šroubovák, kladivo, sekyrku, provaz, žebřík, baterku,... Náhradní kalhoty a boty mě ještě nenapadly. Jen ten batoh na zádech začíná být nějak těžký a velký.


  • 2

#1969 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2017 - 7:29

Jojo, taky se mě furt někdo ptá: "To je ale obrovskej batoh, co v něm nosíš?" Odpovídám: "Všechno!" ;)
  • 0

#1970 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2017 - 7:37

Nechcete si brát na keškování karavan? Tam byste mohli mít opravdu vše :-).

Připouštím, že sice jsem měl na věci krabičku (po vzoru KPZ), ale poslední dobou ji většinou zapomínám doma... ;-).


  • 2

#1971 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2017 - 8:08

To já ji v batohu nosím pořád a je dost těžká, zatím je to půllitrová lock@lock. Pytlík s mincemi se už několikrát hodil, když jsem v sámošce u pokladny zjistil, že peněženka je v druhé bundě. Tužky, nožík, špendlíky, provázek, kleště, baterčička, to se taky hodilo mnohokrát. Jen to skládací kladivo jsem zatím nikdy nepoužil. Deštník nosím mimo KPZ a mám ho už asi 30 let. To už musí hodně pršet, abych ho vyndal. Ale napadá mě, že v létě chodívám jen v lehkých kraťasech a ty by se mi do batohu vešly. Jen teď v mrazu bych v nich vypadal jako exot. Asi zůstanu u jehly a nitě.


  • 0

#1972 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2017 - 9:31

Ono toho moc nosit nemusíš. Mě na hodně věcí pomáhá obyčejná větší sichrhajska kterou nosím na klíčích stále. :-)


  • 0

#1973 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2017 - 10:01

O tom batohu by se dala napsat pekna pisnicka. Mohla by se treba jmenovat Predstavte si, predstavte si co sem mel dnes v batohu :-)
Necham vas nahlednout do sveho zavazadla, ktere jsem tahal na zadech tuto nedeli. Mel jsem tam: nahradni boty, ponozky, tricko bavlnene, termotriko, nahradni rukavice a cepici, termosku s cajem, lahev s pitim a lavem s jontakem,svacinu,nahradni baterie, powerbanku, celovku a svitilnu,nahradni mobil, knihu, nekolik tuzek,nuz, reflexni vestu, kapesniky a spoustu dalsich drobnosti + hulky pro lepsi pohyb ve snehu. :-)

Tento příspěvek byl upraven od Myškin: 12 leden 2017 - 10:02

  • 0

#1974 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2017 - 10:39

Od té doby, co jsem kvůli nečekanému FTF brodil řeku, a pak ty goratexové pohorky týden sušil, tak už náhradní boty vozím v autě trvale.

Od od té doby, co mi loni v zimě při kešování spadlo auto do příkopu a nešlo z něj vyndat, tak v něm kromě polní lopatky vozím trvale i vyprošťovací sadu s dlouhou kurtou a hupcukem.

Nějak ty nutné věci stále přibývají :)


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#1975 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2017 - 10:52

Když jsem si přečetl Myškinův příspěvek, tak jsem si uvědomil, jak se obsah našeho batohu změnil za poslední dva roky...

Dřív - krabička s věcmi na geokešing, sada baterek, v autě poházené náhradní krabičky atp. 

Dnes - i když stále při cestách kešky lovíme a stále chodíme na výlety s cílem sbírat kešky, místo potřebujeme na: plíny, prádlo pro malého, vařič na ohřev přesnídávek, pití, termosku, náhradní oblečení, hračky atp., to už se pak blbosti na kešky už do batohu moc nevlezou :-). A z auta už ani nevyndáváme třeba odrážedlo, míč atp. :-).


  • 0

#1976 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 490 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2017 - 11:07

Když jsem si přečetl Myškinův příspěvek, tak jsem si uvědomil, jak se obsah našeho batohu změnil za poslední dva roky...
Dřív - krabička s věcmi na geokešing, sada baterek, v autě poházené náhradní krabičky atp.
Dnes - i když stále při cestách kešky lovíme a stále chodíme na výlety s cílem sbírat kešky, místo potřebujeme na: plíny, prádlo pro malého, vařič na ohřev přesnídávek, pití, termosku, náhradní oblečení, hračky atp., to už se pak blbosti na kešky už do batohu moc nevlezou :-). A z auta už ani nevyndáváme třeba odrážedlo, míč atp. :-).


A vejde se vam do toho auta jeste to decko? ;-)
  • 1

#1977 Paha Ahma

Paha Ahma

    Zlej rosomák

  • Members
  • PipPipPip
  • 254 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2017 - 13:36

Voda, v zimě čaj v termosce, svačina, čelovka, tužkový baterky, cwg, repka, kudlička, sirky, cigarety, joint :-)

A jdu jako slušnej kluk s levičáckým batůžkem..


  • 0

Hyvä ahma - huono ahma. Ainoa hyvä ahma on pahaa.


#1978 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2017 - 18:12

Lidi vy mě bavíte! :D :D Já jsem asi divnej, žádnou takvouhle trvalou supervýbavu nemám... V poslední době teda mám většinou při ruce PETku, logbooky, provázek a X tužek, ale to je tak jako všechno. Na druhou stranu jsem dostal k Vánocům novej batoh a ten starej je odsuzenej už celkem k jednomu konkrétnímu účelu, jímž je geocaching. Tak bůhví, co vše v něm bude mít za rok "trvalý pobyt" :D


  • 1

#1979 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2017 - 19:19

Taky jsem pouhý amatér, když mi stačí tužka a mobil s navigací a když nezapomenu, tak nějaké brouky a kolečka.


  • 0

#1980 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2017 - 20:18

Já kromě svého obrbatohu vozím kufr Fabie plný locklock krabiček nejrůznějších velikostí ;D!
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama