Přejít na obsah


Fotka

Georadostný koutek:)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3630 odpovědí na toto téma

#2321 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2018 - 15:29

Tak jsem se vrátil z dovolené z Jižních Čech, kde jsem stále četl logy "během chvíle 5 klíšťat". Docela mě potěšilo, že i když jsme tam byli 2 rodiny týden, dohromady 4 dospělí 4 děti, klíště jsem měl jediný já a po kamarádce jedno lezlo... Bál jsem se, že to bude daleko horší :-)

 

Také mě potěšila jedna archivka - jediná vada - plný logbook. Na krásném místě, u ní nádherná cedule s logem GC, krabička v pořádku...


  • 0

#2322 DanielKotmel

DanielKotmel

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2018 - 15:45

Mě zase potěšila tvoje podzemní keška v Jaroměři. Fakt luxus :D
  • 0

#2323 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2018 - 17:02

A co ti, co to poctivě vyluští, ale neodloví?

Nemám žádné luštící multiny a dlouhé jsou půl kiláku. Tak v tom nevidím žádný problém. A samozřejmě změna způsobu výpočtu je v listingu.


  • 1

#2324 Kyblik94

Kyblik94

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2018 - 17:40

Nemám žádné luštící multiny a dlouhé jsou půl kiláku. Tak v tom nevidím žádný problém. A samozřejmě změna způsobu výpočtu je v listingu.

Já jsem třeba některé multiny prošel, zjistil souřadnice finálky, ale neodlovil. Nechávám si je, až budu třeba potřebovat datumovku, a nebudu mít tolik času. Jasně, počítám s tím, že se mezi tím může keš disablovat. Ale v případě, že bych nezjistil, že jsou změněné souřadnice finálky, asi bych taky psal DNF..


  • 0

#2325 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2018 - 19:23

Nemám žádné luštící multiny a dlouhé jsou půl kiláku. Tak v tom nevidím žádný problém. A samozřejmě změna způsobu výpočtu je v listingu.

Někdy je i půl kiláku dost, když to ukáže jiným směrem, než potřebuji jít.

Tak vyluštěné dám do GPS, že třeba někdy odlovím. A po delší době, když není v listinu uvedeno, že došlo k přesunu, tak to nezjistím. Proto s tebou nemohu souhlasit, že je fajn krabičky bez upozornění, že došlo ke změně, přesunovat.   


  • 2

#2326 PaJa-trb

PaJa-trb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2018 - 21:33

Chápu důvody posouvání keší a souřadnic, jako taková malá obrana proti finálkářům.

Nicméně i já mám spoustu keší vyluštěných na někdy. Nebo jsem šel kolem, spočítal a řekl si příště. 

Ano 0,5km není moc, ale když jdeš třeba 25-30km pochod s báglem na hrbu, tak třeba 0,5km zacházka padá ke konci trasy automaticky do jakého ignore ... 

 

Osobně jsem posunul keš jen párkrát a to pouze z důvodů problémů. I tak jsem to dělal nerad, do listingu napsal změnu a pro jistotu i korekci +- od původních souřadnic.

Ale pro většinu mých keší těžko hledám nějaké místo, jsou napevno přidělané a jakýkoli posun z "dlouhé chvíle" je nemyslitelný.


  • 2

#2327 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2018 - 5:48

Chápu přesuny, ale mám taky pár keší vyluštěných a uložených. Dokonce jsem jednu luštil podruhé, protože jsem zapoměl, že už jsem ji luštil. Jednou za čas si aktualizuju oblast, do které mířím, takže tradičky jsou v pohodě, ale mysterky si znova neluštím. Mám pár keší, kde jsem se zastavil před koncem a třeba půl roku čekám, že tam budu mít cestu a dojdu na finálku. A přesouvat souřadnice bez přesunu final waypointu je prasárna, hlavně ve městě, kde může dojít ke kolizi.


  • 0

#2328 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2018 - 0:37

Já bych s dovolením... On tu někdo psal o přesunu bez změny final waypointu? Já jsem zaregistroval jen změnu finále a spolu s ním i změnu luštění/výpočtu v listingu


  • 3

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#2329 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2018 - 5:37

Jo, dá se přesunout i FW, který nikdo mimo ownera a reviewra nevidí. A v případech přesunu by se to tak mělo dělat, při větším přesunu kontaktovat reviewra. Jenomže ta prasárna se změnou vzorečku a přendáním keše bez změny waypointu se přímo nabízí. To zjistí reviewr jen tak, že mu někdo napíše, co to pustil, vždyť je to v kolizi.


  • -1

#2330 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2018 - 8:29

Šlo o toto:

"Změnu finálních souřadnic mám jako oblíbenou taškařici na svých keších. Samozřejmě log s přesunem smažu. Měli byste vidět, kolik logů mi chodí o tom, že keš není na svém místě. "

 

Pochopila jsem to tak, že na první pohled není zřejmé, že k něčemu došlo a tudíž, když to mám zjištěné/vyluštěné déle, nemám šanci na to přijít. A to se mi moc nelíbí.


  • 10

#2331 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2018 - 20:40

Opět jsem byla na eventu v sousedním okrese a opět jsem si uvědomila, jak fajn je většina geokomunity bez ohledu na věk. :-)
( Výjimky potvrzující pravidlo jsou početně zanedbatelné. )

Měla jsem dneska čas omezený další schůzkou, potřebovala odejít v určitou dobu a moc se mi to nepovedlo, protože tady se každý příjemně baví s každým bez ohledu na věk od dětí a puberťáků po důchodce a než člověk prohodí cestou k východu s každým větu.....
Někdy gc není ani tak o keších jako o lidech. A protože dneska začalo léto, přidám přání, ať si ho všichni užijete i při venkovních eventech.
  • 2

#2332 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2018 - 8:50

Že by konečně? 

MT-Jonea_BAN.jpg


  • 2

#2333 majkaz

majkaz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2018 - 9:04

Že by konečně? 

 

Co si teď počnou chudáci majitelé kešek, kteří se prali o to, aby zrovna tu jejich odlovil jako 100.000 nález? 


  • 2

#2334 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2018 - 9:08

Že by konečně? 

MT-Jonea_BAN.jpg

Sledoval si fb? Za tohle by mě mohla skončit moderace ;)


  • 0

#2335 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2018 - 9:13

Sledoval, ale nechápu co to má společného se zdejší moderací. 


  • 0

#2336 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2018 - 9:15

A teď vážně.

Nejen tady se to neustále točí okolo Pepy, který se tím jen baví. Pokud sami nevytáhnete jeho nějaký ojeb, tak vám předhodí "morální moudro" a zas se to točí v kruhu. Je to troll, nereagujte.

Normálně ho z keše smažte (alibismus, já to neřeším mu akorát nahrává) s odkazem, že to pro vás tímto skončilo a on ať si to vyřídí s logovači. Že za jeho špatně investovanou pětikorunu nemůžete :)

On zaloguje znovu, tak ho znovu (bez jakékoli jiné reakce) smažte.

Bude psát něco o slušnosti a pravidlech, ale jsou to vše keci, i vyhrožování revírníkem či Groundspeakem. Jak vidíte, funguje to na něj.

 

PS: jak jsem psal na fb, nemám sebemenší problém se s ním setkat a říci mu to do očí. Což on dobře ví ;)


  • 5

#2337 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2018 - 9:31

Že by konečně? 

MT-Jonea_BAN.jpg

Ale fuuuj, mít radost z cizího neštěstí :D :D :D .

 

Ale je pravda, že si ohýbal pravidla po svém už hodně dlouho...


  • 1

#2338 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2018 - 9:48

Co si teď počnou chudáci majitelé kešek, kteří se prali o to, aby zrovna tu jejich odlovil jako 100.000 nález? 

O to bych teda zrovna nestál.  Větší pocta by pro mě byla, kdyby si jí zajíc spletl s mrkvičkou a vzal si jí do nory. Nebo kdyby se do ní trefil malinkatej meteorit. Nebo kdyby jí našel kdokoliv jinej  :-D :-D :-D


  • 6

#2339 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2018 - 10:15

Jakoupak asi udělal administrativní chybu, že se na něj HQ takhle zlobí? ;)


  • 3
Berda

#2340 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2018 - 10:24

Ten člověk má prostě jen neuvěřitelnou smůlu... Tím to bude ;)
  • 14




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama