Přejít na obsah


Fotka

Georadostný koutek:)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3630 odpovědí na toto téma

#3121 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2020 - 17:29

Když jsem loni v Krušných horách našel kešku, docela obyčejnou multinu, kde byl předchozí nález z předminulého roku, tak jsem si myslel, že něco podobného asi jen tak nezopakuji. Dneska jsem k tomu měl nakročeno hned u dvou kešek, ale dvojice kačerů mě o den předběhla. Ale u třetí ne, tam byl dokonce poslední zápis z roku 2017! A to všechno v mé rodné vísce, kde trávím nouzový stav. (Všechny zmíněné kešky jsou celou dobu aktivní, žádné několikaměsíční disable nebo něco podobného.)


  • 0

#3122 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2020 - 22:07

Když jsem loni v Krušných horách našel kešku, docela obyčejnou multinu, kde byl předchozí nález z předminulého roku, tak jsem si myslel, že něco podobného asi jen tak nezopakuji. Dneska jsem k tomu měl nakročeno hned u dvou kešek, ale dvojice kačerů mě o den předběhla. Ale u třetí ne, tam byl dokonce poslední zápis z roku 2017! A to všechno v mé rodné vísce, kde trávím nouzový stav. (Všechny zmíněné kešky jsou celou dobu aktivní, žádné několikaměsíční disable nebo něco podobného.)

https://youtu.be/Tb0A7xdb-PE?t=3780


  • 2

#3123 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2020 - 8:08

Mám radost, kolega otužilec včera odlovil vodní keš. Jsou v pořádku oba :D  Tarmarovi díky.

 

P.S.: zakládejte podvodní keše, jsou nejbezpečněji uložené !!


Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 30 březen 2020 - 8:09

  • 1

#3124 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2020 - 8:39

Mám radost, kolega otužilec včera odlovil vodní keš.

A měl nasazenou roušku :) ?


  • 4

#3125 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2020 - 8:45

JJ, rousku mel. Jen trochu spadlou


Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 30 březen 2020 - 8:47

  • 0

#3126 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2020 - 9:45

Vzpomněl jsem si na Dádu Patrasovou v Návštěvnících ve scéně ve sprše. :-)


  • 3

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#3127 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2020 - 10:36

:-)
Pokud nevíte o dalších vodních keších, jedna je v Táboře v Jordánu. Sledovala jsem hromadný odlov po soulodění, ale nepřidala se, protože to by nebylo ono. Buď si ji vytáhnu sama nebo ji mít nebudu, pokud na ni opět zapomenu.
Další vodní je v rybníce kousek nad Pískem směr Praha, byla jsem u betatestu, ale odlovenou ji nemám. Díky za připomenutí, tam by se dalo brzo podívat - jen nevim, jak vypadá provizorní plavidlo. Nést sebou paddleboard by bylo dost daleko.
  • 0

#3128 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2020 - 11:28

Tahle jde odlovit be z potapeni, ale je pod vodou. Musim rici ze jedna z nejpovedenejsich, co jsem vyrobil. V planu je jeste dalsi, level II. Ale ted i kdyz je cas neni nalada na vyrobu kesi. Natoz na pripravu.

Ted mam hlasenou ztratu v Koline na nadrazi, ale obnovovat ani kontrolovat ji zatim nehodlam.


  • 0

#3129 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2020 - 13:53

Vzpomněl jsem si na Dádu Patrasovou v Návštěvnících ve scéně ve sprše. :-)

To byl Vrchní prchni  :P


  • 3

#3130 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2020 - 14:46

Tam si, pokud vím, nezakrývala nahotu kloboukem. V Návštěvnících se právě poněkud jinak zakrývala, než bývá zvykem.

https://www.blesk.cz...vaci-videt.html


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#3131 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2020 - 16:15

Začaly mi chodit notifikace od zcela nových kačerů - zřejmě důsledek "mimořádných prázdnin" :) .


  • 0

#3132 krky

krky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 30 březen 2020 - 18:51

Sice je to v těchto časech na depresi, kam se podíváš, ale občas se přecijen zadaří. Zrovna dneska mi udělal velkou radost jeden krátký a nenápadný log, o který se rád podělím https://coord.info/GL110R26B


  • 0

Čím víc hvězdiček, tím víc geocaching! * Kdo nebyl na Brázdě, kešuje zbytečně.


#3133 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2020 - 8:39

Vcera jsem provedl uspesny betatest komaradovo kese. Takze aspon dalsi pozitivni impuls. Navic spojeny s vencenim psa. Takze pohoda.


  • 0

#3134 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2020 - 9:20

Konečně jsem vyzkoušela roušky z kuchyňských utěrek - poskládat na sedm cca 2 cm širokých proužků, sešívačkou přicvaknout dvě gumičky a vložit třeba další utěrku poskládanou na třetinu a poté na polovinu, čili celkem na šestinu. Přijde mi hygieničtější, žádné vyvařování a žehlení, jen sundat sponky a gumičky a bud vyhodit nebo rovnou spálit. V tabulce záchytu někde bylo, že by měla být dokonce o pár procent účinnější než látková. V sáčku jich mohu mít třeba deset a měnit po provlhnutí. Doporučuji vyzkoušet, sama budu testovat při pohybu na kole a na zahradě.;-)
  • 0

#3135 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2020 - 9:34

Konečně jsem vyzkoušela roušky z kuchyňských utěrek - poskládat na sedm cca 2 cm širokých proužků, sešívačkou přicvaknout dvě gumičky a vložit třeba další utěrku poskládanou na třetinu a poté na polovinu, čili celkem na šestinu. Přijde mi hygieničtější, žádné vyvařování a žehlení, jen sundat sponky a gumičky a bud vyhodit nebo rovnou spálit. V tabulce záchytu někde bylo, že by měla být dokonce o pár procent účinnější než látková. V sáčku jich mohu mít třeba deset a měnit po provlhnutí. Doporučuji vyzkoušet, sama budu testovat při pohybu na kole a na zahradě.;-)

Jen nesmi venku prset :D


  • 1

#3136 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2020 - 9:39

Jsem zvedava na vysledek testovani :)
  • 0

#3137 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2020 - 9:46

Hlavně aby to nějaký vzduch propouštělo a tak docházelo k filtraci / záchytu kapének a nešlo všechno bokem. Já si udělal jednu účinnější dvouvrstvou roušku a zjistil jsem, že se mi přes ni nějak dobře dýchá. A ono to šlo mezerama kolem. :)


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#3138 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2020 - 9:56

Jan Schneider:

"Není to sice nic příjemného, dýchat z roušky vydýchaný vzduch, ale právě tato okolnost má jeden nečekaně velmi pozitivní aspekt! 

Zdravotníci totiž radí osobám, které mají hysterický záchvat, omezit přístup kyslíku. „Roušky a respirátory mají jednu zásadní vadu. Zhruba 30 % vydechnutého CO2 z plic si vdechujete zpátky do plic spolu s novým nádechem. To jistě víte a není to příjemné. Musíme si ale popsat, co se děje v plicích. Při vdechování CO2 namixovaného s čerstvým vzduchem vzniká ochuzená kyslíková směs, která v plicních sklípcích přechází do krve. Přítomnost takto rozpuštěného CO2 v krvi způsobuje hypoxii, ale nikoliv ve fatálním měřítku, pouze se vám do mozku dostává méně kyslíku. Zpomalují se reflexy, reakce, přesnost a bystrost, otupují se tzv. smysly. Klesá rovněž agresivita a produkce testosteronu. Při jízdě v autě byste měli roušku a respirátor sundat, protože se jinak prodlužují reflexní a reakční doby.“


  • 1

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#3139 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2020 - 10:02

Při jízdě v autě, nebo na kole, je rouška na vztek, zvláště když má člověk předepsané brýle. Zajímalo by mě, kdy roušky v autě zruší. Až se první člověk zabije kvůli zamlženým brejlím? Zatím nemusí jen když jede řidič sám, což je na nic, když jede s rodinou.


  • 3

#3140 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2020 - 11:35

Při jízdě v autě, nebo na kole, je rouška na vztek, zvláště když má člověk předepsané brýle. Zajímalo by mě, kdy roušky v autě zruší. Až se první člověk zabije kvůli zamlženým brejlím? Zatím nemusí jen když jede řidič sám, což je na nic, když jede s rodinou.

S rodinou přeci doma taky nechodím s rouškou?

Mám brýle, takže s rouškou řídit fakt nemůžu...


Hlavně aby to nějaký vzduch propouštělo a tak docházelo k filtraci / záchytu kapének a nešlo všechno bokem. Já si udělal jednu účinnější dvouvrstvou roušku a zjistil jsem, že se mi přes ni nějak dobře dýchá. A ono to šlo mezerama kolem. :)

Myslím že nějakou dírou kolem to jde 95 % lidí...


  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama