Přejít na obsah


Fotka

Georadostný koutek:)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3630 odpovědí na toto téma

#3141 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2020 - 11:37

Konečně jsem vyzkoušela roušky z kuchyňských utěrek - poskládat na sedm cca 2 cm širokých proužků, sešívačkou přicvaknout dvě gumičky a vložit třeba další utěrku poskládanou na třetinu a poté na polovinu, čili celkem na šestinu. Přijde mi hygieničtější, žádné vyvařování a žehlení, jen sundat sponky a gumičky a bud vyhodit nebo rovnou spálit. V tabulce záchytu někde bylo, že by měla být dokonce o pár procent účinnější než látková. V sáčku jich mohu mít třeba deset a měnit po provlhnutí. Doporučuji vyzkoušet, sama budu testovat při pohybu na kole a na zahradě.;-)

 

a gumičky a sponky budeš desinfikovat?? :) To je spíš do geodeprese, ale přijde mi to kapku marné...

Myslím, že pocením i dýcháním při zátěži papírová rouška rychleji provlhne a roztrhá se, ale jsem zvědavá na praktické ověření.


  • 0

#3142 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2020 - 11:52

Zatím na 30 minut nákupu OK. Gumičky vezmu Francovkou. ;-) sponky ze sešívačky vyhodím.
Zatím mi u každé roušky šlo něco okolo, ale snad jde o to, zachytit co nejvíce kapének? Pokud vydechujeme do bariéry, asi se u utíkajícího zbytku omezí vzdálenost proti přímému výdechu?
  • 2

#3143 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2020 - 13:53

Přesně tak, jde o to zachytit co nejvíc.Čím větší kapénka, tím větší hmotnost, setrvačnost a pravděpodobnost, že zatáčku nevybere a skončí na roušce. :) Něco ven mezerama vždy unikne (u roušek).


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#3144 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2020 - 14:48

Tak změna, gumičky jsem umyla horkou vodou a mýdlem, když jsem se cachtala po příchodu domů.
Vzala jsem ti z nákupu 'zkratkou" ne na keše, ale na kopřivy. Mají ted ideální velikost,obvykle z nich na jaře 2-3 týdny popíjím čaj. Jen jsem nikdy nezkusila z nich udělat špenát - dneska jsem zaexperimentovala.:-) Ale jinak, zbytek čaje s rostlinami jsem hodila spolu s ovesnými vločkami do smoothie mixéru, osolila,opepřila a nešetřila sladkou chilli omáčkou...a mám zajímavý dresing na ledový salát nebo cizrnu!:-)
Jen doufám, že to tu nečte žádný kuchař z Master śéfa. ;-) Ten by to nemusel ve zdraví vydýchat. :-) Ale mám dobrý pocit, že jsem něco udělala pro imunitu.
Máte někdo z kopřiv něco vyzkoušeno? Uvažovala bych ještě o variantě pesta na těstoviny.
  • 0

#3145 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2020 - 15:10

Na řízení v autě přeci rouška být nemusí. Tedy pokud jedu s rodinným příslušníkem a z auta nevystupuju.


  • 0

#3146 pavlisp

pavlisp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 01 duben 2020 - 18:01

Mám opravdovou georadost!! Po14ti dnech nás Uničovolitoveláky konečně (otevřeli). Firma je ještě zavřená, tak konečně jsem se mohl vyluftovat na odkládaných krabkách v lesích. Jsem z celodení tůry pěkně unaven, ale štastně. Gdo nezažil neví.........
  • 9

#3147 quellen

quellen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 592 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 5:28

Při jízdě v autě, nebo na kole, je rouška na vztek, zvláště když má člověk předepsané brýle. Zajímalo by mě, kdy roušky v autě zruší. Až se první člověk zabije kvůli zamlženým brejlím? Zatím nemusí jen když jede řidič sám, což je na nic, když jede s rodinou.

 

V autě už se snad nemusí. Nejezdil jsem v ní nikdy, když stejně jezdím sám...

Ale jak je to na kole? Co to u nás pozoruju, je to tak padesát na padesát. Sám si myslím, že při pohybu mimo město a cyklostezky, kde je větší koncetrace lidí, rouška smysl nemá.


  • 0

Google Pixel 3 / Android 12 / c:geo


#3148 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 5:39

Ale jak je to na kole? Co to u nás pozoruju, je to tak padesát na padesát. Sám si myslím, že při pohybu mimo město a cyklostezky, kde je větší koncetrace lidí, rouška smysl nemá.

Na kole je to tak, že normálně při chůzi roušku zafuníš do mokra asi tak sa 20 minut. Na kole za 5, přičemž v tomhle počasí ti do ní tečou ještě sople z nosu. A mokrá rouška je samozřejmě na nic, je spíš kontraproduktivní. Takže moje vychytávka je ustřiženej tunel ze starýho bavlněnýho tílka dvakrát dokola kolem krku, kterej se dá jedním pohybem dvou prstů lehce natáhnout na xicht. A jak pozoruju normální (nikoliv sváteční) cyklisty, kteří se na okolních stezkách a silnicích pohybujou po ránu, než vyrazí ty davy, co se doteď byly zvyklý procházet po nákupních střediscích, tak to mají zařízený nějak podobně. Prostě jedu bez roušky a když se přiblížím k protijedoucímu cyklistovi nebo chodci tak na 30m, oba si natáhnem hadr na frňák. Jako když tlumíš dálkový světla. Stejnětak když vjedu do civilizace, kde se pohybuje venku víc lidí. šátek tak udržím celou dobu suchej a svůj dějinný úkol splní.


  • 11

#3149 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 7:16

Vcera jsem vyjela a presne tak, jak pise Jacka, na krk tunel a pri mijeni 1 rukou nasadit.
  • 1

#3150 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 8:13

Čili jestli to chápu dobře vzhledem ke zmínce "dvakrát obtočit", tak tunel stříháte z té hlavní částí (těla) trika. Mě nejdřív napadl rukáv. :)


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#3151 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 9:05

Existují i hotové, mám nějaký použitelný na více způsobů z dvou obchodů. Jako čelenka, šátek...Budu se muset podívat, kam jsem je důkladně uklidila.
Řekla bych, že určitě je mívali v Kiku, dětské i dospělácké a nejsem si jistá NewYorkerem. Takže až se otevřou obchody....do té doby domácí improvizace. ;-)
Možná by některé ženy měly doma lehké jarní šály,.co se jednu dobu prodávaly sešité, docela mě to štvalo, ale teď by se daly využít - myslím, že Zvěřinec nějakou ode mne má?

Tento příspěvek byl upraven od zvedavkanocni: 02 duben 2020 - 9:06

  • 0

#3152 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 12:06

No... saly nekde doma budou, ale moc je nepouzivam. Zato sportovnich tunelu mam(e)... no, nejmin 6...
  • 0

#3153 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 12:50

Čili jestli to chápu dobře vzhledem ke zmínce "dvakrát obtočit", tak tunel stříháte z té hlavní částí (těla) trika. Mě nejdřív napadl rukáv. :)

Vzhledem k tomu, že to bylo tílko na ramínka, rukáv nebyl skladem :D. Ale to dvojí obtočení má výhodu, že můžeš spodní okraj toho, co máš na čenichu, mít zastrčenej pod ten závit, co máš natěsno kolem krku.


  • 0

#3154 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 12:52

Existují i hotové, mám nějaký použitelný na více způsobů z dvou obchodů. Jako čelenka, šátek...Budu se muset podívat, kam jsem je důkladně uklidila.
Řekla bych, že určitě je mívali v Kiku, dětské i dospělácké a nejsem si jistá NewYorkerem. Takže až se otevřou obchody....do té doby domácí improvizace. ;-)
Možná by některé ženy měly doma lehké jarní šály,.co se jednu dobu prodávaly sešité, docela mě to štvalo, ale teď by se daly využít - myslím, že Zvěřinec nějakou ode mne má?

Hele, hlavně bacha, aby to byla čistá bavlna. Jak v tom máš kapku umělotiny, tak to přitahuje prach a různý mrňavý fujtajxly, páč je to elektrický. Což asi nechceš, že? :D


Tento příspěvek byl upraven od Jacka: 02 duben 2020 - 13:14

  • 0

#3155 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 13:01

... přitahuje prach a různý mrňavý fujtajxly, páč je to elktrický. Což asi nechceš, že? :D

Mrnavy fujtaxly? Takze to vlastne pritahuje ty viry  :o  By tim teda sly teoreticky vsechny pochytat a bylo by po epidemii. Voni vsichni hledaj lek, a pritom to resi obycejnej usoplenej hadr. Jen se musi vyclenit a obetovat cast populace co bude ty viry chytat :)


  • 4

#3156 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 13:13

Mrnavy fujtaxly? Takze to vlastne pritahuje ty viry  :o  By tim teda sly teoreticky vsechny pochytat a bylo by po epidemii. Voni vsichni hledaj lek, a pritom to resi obycejnej usoplenej hadr. Jen se musi vyclenit a obetovat cast populace co bude ty viry chytat :)

Nech si tu podnětnou ideu patentovat :D. Navrhuju na tu práci vyčlenit vládu v čele s Babišem. A za nima by mohl jít Zeman s takovou tou placatou dezinfekcí.


  • 2

#3157 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 14:56

A jeste podnetne, a jak doma zjistite, ze je to cista bavlna? :)
(nebude, na to je to moc pruzne)
  • 0

#3158 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 15:08

Test ohněm: viz


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#3159 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 15:14

Test ohněm: viz

Presne... jen nevim, proc mi doma nadavali kdyz jsem to zkousela :)
  • 2

#3160 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 18:36

S ohněm mě dneska moc nedrážděte,;-), asi šest hodin jsem si na zahradě "pekla buřty", hromadu popela ve finále zaházela zemí a jak to vychladne, čeká mě založení dalšího kompostu a zapracování popela do něj. :-(
Místo, abych si hrála s rostlinkami, řeším staré resty.
Ale pokud by se našel nějaký kačer přesunující se přes Písek směr Kladno, přece jen už bych měla pro Zvěřince dva květináče s bylinkami. Jen už se bojím sáhnout do slíbených denivek, vyjely nějak moc brzo a rychle.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama