Přejít na obsah


Fotka

Georadostný koutek:)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3630 odpovědí na toto téma

#3181 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2020 - 13:29

Diky. Vysku mam dobre :)
  • 0

#3182 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2020 - 15:25

Já si v rámci podpory malých pivovaru zajel pro 4 PETky Unětického piva a nějak mne cestou nepadlo, že bych se mohl též podívat po jiných PETkach :D .


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#3183 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2020 - 16:56

Včera jsem jela kolem dvou malých pivovarů, bechyňského Kerasu a v Dražíči - jenže potřebuji spíš pohyb a tak jsem nezastavila ani pro řezané.
Dneska jsem si přečetla, že na hořčiny je dobrý čaj z osmi květů pampelisky - snižuje cholesterol a dokonce snad podporuje hubnutí. ;-)Pro mě ideální kombinace, vyzkouším.
  • 0

#3184 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2020 - 17:28

Dneska jsem si přečetla, že na hořčiny je dobrý čaj z osmi květů pampelisky - snižuje cholesterol a dokonce snad podporuje hubnutí. ;-)Pro mě ideální kombinace, vyzkouším.

To by bylo dobré! Zhubla bys tak, že by Tě Tví ctitelé u vody nepoznali a dali by Ti konečně pokoj.

Ale nejsem si jistý, že je to Tvé přání...


  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#3185 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2020 - 18:32

Včera jsem jela kolem dvou malých pivovarů, bechyňského Kerasu a v Dražíči - jenže potřebuji spíš pohyb a tak jsem nezastavila ani pro řezané.
Dneska jsem si přečetla, že na hořčiny je dobrý čaj z osmi květů pampelisky - snižuje cholesterol a dokonce snad podporuje hubnutí. ;-)Pro mě ideální kombinace, vyzkouším.

Prosim tě, ty, když zhubneš, tak se už schováš za pletací jehlici :D. K čemu by ti to bylo?


  • 0

#3186 vojtisekp

vojtisekp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2020 - 7:38

No, tak budeš přece jen muset vytáhnout odpoledne kolo. Ale pozor, hrozí i bouřky!

"Jen blbec Zoubele před bouřkou utíkal! Čest jeho památce."

To platí i pro cyklisty.

 

Tak vy se tady bavíte o cyklovýletech, a nám tady skoro celé ráno a část noci sněží.... :D


  • 1

#3187 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2020 - 10:17

U nás v Teplicích ani kapka (vločka, kroupa atd.) Zahrádkáři tu jsou zoufalí.


  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#3188 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2020 - 10:21

U nás nejdřív před čtvrtou spadlo v první bouřce pár kapek. Druhá trvala delší dobu a pršelo potom docela slušně, zalito máme. Snad bez krup, na které si stěžovali na Strakonicku.
  • 0

#3189 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 515 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2020 - 10:36

Tady u Poděbrad se zatím prohnalo pár sněhových přeháněk a sem tam krupičky. 


  • 0

Jde se lovit!

Moje statistiky ZDE


#3190 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2020 - 10:54

V Klatovech byla včera odpoledne taky přeprška, teď sucho, ale proti včerejšku docela lezavé chladno.


  • 0

#3191 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2020 - 12:28

Jj, zima je. U nás zataženo, ještě nevyschly louže ze včerejška.
Pokud je západní proudění, tak srážky z Tachovska tu obvykle máme za 8-9 hodin, z Klatov 3-4 hodiny pokud nejde silnější jihozápadní fronta a nemáme srážky najednou.
  • 0

#3192 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2020 - 13:48

Vy se máte, že vám pršelo...

U nás včera pršelo asi hodinku? Jen tak drobně. Večer jsem dělal venku a už bylo úplně sucho... Podle ČHMI u nás spadl necelý 1 mm za 24 hodin.

Dnes od rána jasno, teď od poledne polojasno...

 

Jediné co je dobré je to, že alespoň hlína v hloubce je ještě trochu vlhká, není tak suchá, jako byla v létě, ale nechci vidět to léto...


  • 0

#3193 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2020 - 13:54

Co je to louže ? Co je to déšť ? Co je to sníh ? :blink: To neznám  :huh: .

 

Já si na rostlinky radši pořídil kapkovou závlahu.


  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#3194 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2020 - 14:31

Dest zavidim... jakou kapkovou zavlahu? Ja delala improvizovane z petky s propichlym vickem ale chtelo by to neco trochu sofistikovanejsiho... bez privodu vody teda
  • 0

#3195 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2020 - 18:25

Praha dopoledne dvě pořádný chumelenice. Ale ležet nic nezůstalo. Odpoledne bylo občasný sluníčko, asi 6-8°,  jsem po tý drobný projížďce na kole (cca 38km) dost vyfoukaná :D. Ale počasí považuju za vynikající, rázem se vylidnily cyklostezky od všech "procházkářů" i nejrůznějších svátečních "sportovců" a zůstali jen normální lidi, co tam bývají obvykle a vědí, jak se tam chovat :D


  • 1

#3196 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2020 - 18:58

No už se tím zabývám delší dobu, neb pěstuji zeleninu na paletě na střeše garáže a nechce se mi tam každý den lézt. Ale mám to napojené na tlakovou vodu přes zavlažovací počítač.

 

Začal jsem systémem samo domo, což byly děrované pet flašky zapuštěné do zeminy a do nich byla přes zavlažovací počítač připojena, přes hrdlo, hadice. Žel tento systém se obtížne reguluje a dost plýtvá vodou (za týden je budu nahrazovat novým systémem). Pak jsem pokračoval kapkovači z Lidlu, ale ty se nějak nepovedly, tak po zkušebním provozu letěly do popelnice a nahradily je kapkovače z Hornbachu. Teď jednou za čas zkontroluji rostlinky, dohnojim připadne postříkám proti škůdcům nebo houbám, kontroluji vlhkost zeminy, upravuji množství dávkované vody a hlavně sklízím.

 

A u těch kapkovačů jsem zůstal a každý rok ten systém rozšiřuji. Teď už obhospodařuji 21 truhlíku a vaků od 10l do 300l a pěstuji v nich rajčata, okurky, jahody, hrách, pórek, růžičkovou kapustu a plevel. Původně jsem se inspiroval komunitní zahrádkou na dvoře činžovniho domu, tam použili na paletě takove velké pytle v kterých se přepravují mramorové kostičky na chodníky, ja to zmodifikoval a zalévání zautomatizoval.

 

Ta automatika se mi vyplatila loni, kdy jsem po nehodě na D1 zůstal v nemocnici se zlomeninou páteře a pak asi 2 měsíce jsem se nemohl dostat na tu střechu garáže a zelenina nestrádala, rostla a plodila a úrodu sbírala neteř.

 

Letos asi bude se zeleninou problém, neb jí nemá ve Španělsku kdo ošetřovat a sbírat, v Itálii taktéž a nás též. Tak jsem své pěstební plochy už v lednu začal rozšiřovat na dvojnásobek aniž bych věcel co letos přijde za pohromu.

 

Jinak něco takového se tá použít i na zalévaní ze sudu.


  • 1

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#3197 plavcik

plavcik

    plavcik

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 260 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2020 - 20:15

Tady je něco:

https://www.kolaciha...it-vysku-sedla/

Je tam odkaz i na předozadní nastavení.

 

Tak jsem si chtěl nastudovat, jak mám mít nastavené sedlo a málem jsem spad pod stůl. Představa, že můj přesmetrák živé váhy sedící na kole drží nějaký maník ve VODOROVNÉ poloze a ještě k tomu jen za řidítka..... :lol:

 

2) Posaďte se na kolo a opřete se nejlíp i s řidítky o zeď tak, aby kolo bylo ve vodorovné poloze nenakloněné na stranu. Případně Vás může někdo přidržet za řidítka.


Tento příspěvek byl upraven od plavcik: 14 duben 2020 - 20:16

  • 2

Oregon 650, iPhone SE + Geoget, L4C


#3198 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2020 - 20:25

Praha dopoledne dvě pořádný chumelenice. Ale ležet nic nezůstalo. Odpoledne bylo občasný sluníčko, asi 6-8°, jsem po tý drobný projížďce na kole (cca 38km) dost vyfoukaná :D. Ale počasí považuju za vynikající, rázem se vylidnily cyklostezky od všech "procházkářů" i nejrůznějších svátečních "sportovců" a zůstali jen normální lidi, co tam bývají obvykle a vědí, jak se tam chovat :D

Dvě chumelenice? Jako kde? V Karlíně ani v Modřanech se nic nedělo.
Jinak rád tě tu zase po dlouhé době čtu :)

Tento příspěvek byl upraven od MiroslavRouta: 14 duben 2020 - 20:26

  • 0

#3199 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2020 - 20:37

Dvě chumelenice? Jako kde? V Karlíně ani v Modřanech se nic nedělo.
Jinak rád tě tu zase po dlouhé době čtu :)

Jedna kolem půl devátý ráno, druhá už nevím přesně, ale někdy před polednem, severozápad Prahy.


  • 0

#3200 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 14 duben 2020 - 21:42

No už se tím zabývám delší dobu, neb pěstuji zeleninu na paletě na střeše garáže a nechce se mi tam každý den lézt. Ale mám to napojené na tlakovou vodu přes zavlažovací počítač.

 

Začal jsem systémem samo domo, což byly děrované pet flašky zapuštěné do zeminy a do nich byla přes zavlažovací počítač připojena, přes hrdlo, hadice. Žel tento systém se obtížne reguluje a dost plýtvá vodou (za týden je budu nahrazovat novým systémem). Pak jsem pokračoval kapkovači z Lidlu, ale ty se nějak nepovedly, tak po zkušebním provozu letěly do popelnice a nahradily je kapkovače z Hornbachu. Teď jednou za čas zkontroluji rostlinky, dohnojim připadne postříkám proti škůdcům nebo houbám, kontroluji vlhkost zeminy, upravuji množství dávkované vody a hlavně sklízím.

 

A u těch kapkovačů jsem zůstal a každý rok ten systém rozšiřuji. Teď už obhospodařuji 21 truhlíku a vaků od 10l do 300l a pěstuji v nich rajčata, okurky, jahody, hrách, pórek, růžičkovou kapustu a plevel. Původně jsem se inspiroval komunitní zahrádkou na dvoře činžovniho domu, tam použili na paletě takove velké pytle v kterých se přepravují mramorové kostičky na chodníky, ja to zmodifikoval a zalévání zautomatizoval.

 

Ta automatika se mi vyplatila loni, kdy jsem po nehodě na D1 zůstal v nemocnici se zlomeninou páteře a pak asi 2 měsíce jsem se nemohl dostat na tu střechu garáže a zelenina nestrádala, rostla a plodila a úrodu sbírala neteř.

 

Letos asi bude se zeleninou problém, neb jí nemá ve Španělsku kdo ošetřovat a sbírat, v Itálii taktéž a nás též. Tak jsem své pěstební plochy už v lednu začal rozšiřovat na dvojnásobek aniž bych věcel co letos přijde za pohromu.

 

Jinak něco takového se tá použít i na zalévaní ze sudu.

Moc pěkné!


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama