Přejít na obsah


Fotka

Georadostný koutek:)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3630 odpovědí na toto téma

#3161 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 18:41

PS: Asi by se mi v mé velikosti nepovedlo žádné tílko nebo tričko omotat 2x kolem krku aniž bych se zároveň neudusila. Zůstávám u papírových a látkových klasických roušek.
  • 0

#3162 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 19:51

Stejně by mě zajímalo, proč vlhká rouška údajně neplní svou funkci a viry nezachytne. Kdo si pamatujete staré motorky a auta (třeba Spartaka), tak ty měly ve filtru před karburátorem kovovou síťku v několika vrstvách. A ta musela být naolejovaná, aby zachytávala i ty nejmenší prachové částice. Víte to někdo? Nebo je to jen stokrát opakovaný nesmysl, který se tak stává pravdou?


  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#3163 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 20:37

Stejně by mě zajímalo, proč vlhká rouška údajně neplní svou funkci a viry nezachytne. Kdo si pamatujete staré motorky a auta (třeba Spartaka), tak ty měly ve filtru před karburátorem kovovou síťku v několika vrstvách. A ta musela být naolejovaná, aby zachytávala i ty nejmenší prachové částice. Víte to někdo? Nebo je to jen stokrát opakovaný nesmysl, který se tak stává pravdou?

Prej se tim zvyšuje propustnost.


  • 0

#3164 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 20:44

kapka za rouskou se spoji s kapkou pred rouskou a vir proklouzne? :)
  • 0

#3165 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 20:44

Asi jak dejcháš tak tu vlkost v kapičkách vyfukuješ z tý roušky ven, takže to co zachytí na druhé straně zase vyletí. Asi jako když se do narvané tramvaje derou lidi prostředníma dveřma a vypadávají zadníma, protože víc je jich prostě dovnitř nenarve.


  • 0
MaFa

#3166 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 02 duben 2020 - 21:21

 Asi jako když se do narvané tramvaje derou lidi prostředníma dveřma a vypadávají zadníma, protože víc je jich prostě dovnitř nenarve.

Ale k tomu přece ty chirurgické roušky slouží! Chirurg vydechuje do stran (a trochu nahoru) a nikoliv do operační rány. (Tedy té "díry do břicha")


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 02 duben 2020 - 21:32

  • 1
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#3167 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2020 - 21:12

Bavlněné roušky neslouží k vydechování po stranách, ale k filtrování skrz. A to zatlačení je zevnitř ven, ne do stran, i když nakonec právě u vlhké roušky toho jde asi většina po stranách místo skrz. Ale v principu je to asi jedno pokud se dodržuje bezpečná vzdálenost. A tam už pak ani ta rouška není třeba.


  • 1
MaFa

#3168 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 231 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2020 - 20:32

Včera jsem si ve vedlejším vlákně postěžoval, že kvůli koronabastardovi si nemůžu odlovit vyhlédnutou kešku pro milník. Dnes mne ty chmury trochu opustili, slunečné počasí mne donutilo šlápnout do pedálů a bylo z toho 59 km v sedle a hlavně, odlov keše s pořadovým číslem 3000! Tož jde se slavit...spánkem, protože mě ta cesta nějak zmohla. :D


  • 0

#3169 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2020 - 21:28

Gratuluji ke koťátku. :-)
Ale pozor na chmury - jsem ráda, že tě opustily. ;-)
Jsi dobrý, obvykle jezdím kolem 20 km. Ale jsem jiná kategorie, u veteránů je to vlastně srovnatelné s tvými km. :-)
Neskutečně se těším na paddleboard, dneska už jsem ho málem hodila do auta. Bylo opravdu nádherně - keše asi budou opět na střídačku s vodou. Jj, jsem ryba. :-)
  • 1

#3170 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2020 - 22:09

Gratuluji ke koťátku. :-)
Ale pozor na chmury - jsem ráda, že tě opustily. ;-)
Jsi dobrý, obvykle jezdím kolem 20 km. Ale jsem jiná kategorie, u veteránů je to vlastně srovnatelné s tvými km. :-)
Neskutečně se těším na paddleboard, dneska už jsem ho málem hodila do auta. Bylo opravdu nádherně - keše asi budou opět na střídačku s vodou. Jj, jsem ryba. :-)

Tak teda nevím, Zvědavko, 20km je malá všednodenní projížďka. Leda že tam na jihu vyjíždíš na Poledník nebo tak něco.


  • 1

#3171 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2020 - 7:07

Včera jsem si ve vedlejším vlákně postěžoval, že kvůli koronabastardovi si nemůžu odlovit vyhlédnutou kešku pro milník. Dnes mne ty chmury trochu opustili, slunečné počasí mne donutilo šlápnout do pedálů a bylo z toho 59 km v sedle a hlavně, odlov keše s pořadovým číslem 3000! Tož jde se slavit...spánkem, protože mě ta cesta nějak zmohla. :D


Gratuluji!
Hezka kilometraz! Upadla by mi zadnice :)
  • 1

#3172 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2020 - 7:10

Tak teda nevím, Zvědavko, 20km je malá všednodenní projížďka. Leda že tam na jihu vyjíždíš na Poledník nebo tak něco.


Ono je to relativni. Zalezi i na zdravotnich a jinych moznostech kazdeho jedince...

Tento příspěvek byl upraven od Zverinec: 13 duben 2020 - 7:25

  • 2

#3173 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2020 - 9:57

Dost záleží na nastavení výšky sedla, výšky a předsunutí řídítek apod. Na internetu je spousta videonávodů, jak to seštelovat. Skládací kolo není na dlouhé trasy na rozdíl od trekingového nebo silničního. Sedací partie si zvyknou, ale chce je postupně trénovat. Zpočátku obden, protože druhý den v sedle asi budeš trpět bolestí.

Taky si uvědom, že hlava + přilba jsou těžké a krční páteř dostává zabrat. Mně při dlouhých trasách zas bolí zápěstí. A jezdi radši na lehčí převody. Taky dojedeš kam chceš, míň se nadřeš a ještě Ti zhubnou stehna :). A zkontroluj, jestli se Ti kola točí volně, zda nedrhnou brzdové špalíky. A trochu oleje do ložisek se taky neztratí.


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 13 duben 2020 - 10:00

  • 1
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#3174 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2020 - 10:20

Jj, lehký převod, vypnout motor nebo ho nechat na minimu a pokud se po zimě vylepší stehna, třikrát hurá. :-) Lýtka jsou prý OK - loni nám nožky na jednom letním eventu na Konopišti docela chválil kačer, který nás porovnával s o generaci mladšími mudlinkami. Geocaching a chůze prý je na nás znát. ;-) Kde že je loňská zábava, njn.
Tak letos kolo a stehna, nějaké plavání a potom už jen přetapetovat obličej. ;-)
  • 0

#3175 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2020 - 10:47

... a potom už jen přetapetovat obličej. ;-)

Trochu botoxu a silikonu na obličej a bude z Tebe správná kačerka :D . Ale to špulení rtů budeš muset natrénovat před zrcadlem.


  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#3176 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2020 - 11:07

Ani za nic, uznávám jen zdravotní důvody změn.
Botox ani silikon na údajné vylepšení ne, jsem pro přirozené stárnutí. Dopadnout jako Donatella Versace nebo Ivana Trump fakt nechci. Kdyby do sebe nenechaly řezat, možná by dneska vypadaly líp než se všemi zásahy.
  • 2

#3177 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2020 - 11:11

No, tak budeš přece jen muset vytáhnout odpoledne kolo. Ale pozor, hrozí i bouřky!

"Jen blbec Zoubele před bouřkou utíkal! Čest jeho památce."

To platí i pro cyklisty.


  • 1
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#3178 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2020 - 11:38

Vypadá to, že dneska předpověď vyjde. U nás už nebe vypadá všelijak - a to jsem si chtěla sjet pro pampelisky na čaj. Prý osm květů, louhovat 5 minut a dobré prý od ledvin po játra na kdeco. Má snižovat cholesterol, podporovat hubnutí, ale nesmí se kombinovat s některými léky.
  • 0

#3179 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2020 - 12:36

Dost záleží na nastavení výšky sedla, výšky a předsunutí řídítek apod. Na internetu je spousta videonávodů, jak to seštelovat.

Nebyl by odkaz na nejaky konkretni pouzitelny? Riditka vys nejdou, ale zkusila bych postelovat. Problem c. 2 jsou bryle, nejde koukat nad nima.
  • 0

#3180 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 13 duben 2020 - 13:14

Tady je něco:

https://www.kolaciha...it-vysku-sedla/

Je tam odkaz i na předozadní nastavení.

Já ho ale dávám (hlavně v terénu) o trochu níž. Předpisová výška je jedna věc, ale když náhle zastavím a nestačím sesednout ze sedla dopředu, tak došlapuji (dopadám) na zem z velké výšky. To kyčelní klouby nemají rády. Ale když došlápneš do koleje vyjeté od traktoru, tak  už ty  1 až 2 centimetry nerozhodují... :lol:


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 13 duben 2020 - 13:19

  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama