Přejít na obsah


Fotka

Georadostný koutek:)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3630 odpovědí na toto téma

#3221 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2020 - 15:02

Na jednu stranu dobře, alespoň bude prostor listing přepracovat, protože jsem se rozhodl jej pojmout trochu jinak, respektive jej rozšířit o nějaké zajímavější povídání (i pro těch pár čtenárů listingů mi ta práce za to stojí a navíc mě to baví). 

To tě teda obdivuji a závidím, tvorbu listingů většinou považuji za největší opruz na celém tom procesu. Někdy si s ním vyhraji, ne že ne, teď jsem spoustu listingů psal na základě knížky, ale kdybych na tohle měl člověka nebo to mohl nějak jinak obejít, tak by mi to nevadilo. Tohle je asi jediné, v čem je výhoda zakládání tradiček, tam se s listingy většinou moc nemažu a hlavně nemusím psát žádné zadání, vymýšlet vzorečky, vyplňovat WP,...


  • 0

#3222 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2020 - 15:26

Ve tvém případě by mě spíš otravovalo to obrovské množství logbooků, které musíš neustále vyměňovat.  :D


  • 1

#3223 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2020 - 15:37

Chceš říct, že se stále ještě přidělují LABky?

Žádal jsi o ně nebo jde o nečekaný dárek?
  • 0

#3224 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2020 - 15:59

Ve tvém případě by mě spíš otravovalo to obrovské množství logbooků, které musíš neustále vyměňovat.  :D

To třeba hrozně záleží. Když se jen zaplní, což se nestává zase tak často (anebo ty keše většinou mám v dobrém dosahu), tak mi to nějak vůbec nevadí, to je prostě běžný úkon související s vlastnictvím.

Spíš mě štve, když je ta údržba vynucená tím, že nějaký jouda krabičku nedovře a tak do ní nateče (velmi častý případ), hodí na ní šutr tak, že ji rozbije atp. Prostě když je tam ten faktor, který by být nemusel, kdyby lidi trochu přemýšleli.


  • 0

#3225 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 233 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2020 - 17:50

To tě teda obdivuji a závidím, tvorbu listingů většinou považuji za největší opruz na celém tom procesu. Někdy si s ním vyhraji, ne že ne, teď jsem spoustu listingů psal na základě knížky, ale kdybych na tohle měl člověka nebo to mohl nějak jinak obejít, tak by mi to nevadilo. Tohle je asi jediné, v čem je výhoda zakládání tradiček, tam se s listingy většinou moc nemažu a hlavně nemusím psát žádné zadání, vymýšlet vzorečky, vyplňovat WP,...


Listing je vizitkou ownera a je jedno, jestli zakládám tradičku, multinu, earthku nebo wigo. Listingy typu "tady máte hromadu textu, nezvýrazním vám ani nadpisy nebo mezery mezi odstavci a na obrázky rovnou zapomeňte" bytostně nesnáším a to můžou být jakkoli zajímavé po stránce obsahu. Mám rád hezké listingy a snažím se i takové dělat. I proto si mou keš lidé třeba zapamatují, protože je zaujalo povídání v listingu. Kupu textu bez ladu a skladu budou mít snahu číst jen ti nejodhodlanější.
Já listiny čtu a upřímně, někdy je to vážně utrpení. Gramatika je sprosté slovo, souvětí bez jediného slovesa, interpunkční freestyle,...a k tomu nulové formátování, takže utrpení čtenářovo na druhou.
  • 7

#3226 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 741 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2020 - 18:06

Tak, tak, texty (nejen listingy) mají být graficky přitažlivé a přehledné, rozsahem se mají vejít asi tak na formát A4, delší odrazují od čtení. A nikoho nezabije si to po sobě přečíst. případně nechat někým zkontrolovat, aby to bylo bez chyb.


  • 1

#3227 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2020 - 18:42

Listing je vizitkou ownera a je jedno, jestli zakládám tradičku, multinu, earthku nebo wigo. Listingy typu "tady máte hromadu textu, nezvýrazním vám ani nadpisy nebo mezery mezi odstavci a na obrázky rovnou zapomeňte" bytostně nesnáším a to můžou být jakkoli zajímavé po stránce obsahu. Mám rád hezké listingy a snažím se i takové dělat. I proto si mou keš lidé třeba zapamatují, protože je zaujalo povídání v listingu. Kupu textu bez ladu a skladu budou mít snahu číst jen ti nejodhodlanější.
Já listiny čtu a upřímně, někdy je to vážně utrpení. Gramatika je sprosté slovo, souvětí bez jediného slovesa, interpunkční freestyle,...a k tomu nulové formátování, takže utrpení čtenářovo na druhou.

Tak, tak, texty (nejen listingy) mají být graficky přitažlivé a přehledné, rozsahem se mají vejít asi tak na formát A4, delší odrazují od čtení. A nikoho nezabije si to po sobě přečíst. případně nechat někým zkontrolovat, aby to bylo bez chyb.

To určitě nerozporuji. Odstavce, nadpisy a gramatiku mám snad OK :D I když mi občas taky něco ujede, až mě to samotného zarazí, to ne, že ne.
Nu, existuje asi jen hodně málo keší, které si pamatuji kvůli listingu, to už musí být fakt superbomba. Ale tím určitě nechci nic shazovat, je super, když si člověk dá na něčem práci, ať je to cokoliv.
  • 0

#3228 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 233 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2020 - 20:35

Jak napsal phrkt, texty mají být graficky přitažlivé a přehledné, proto se používají mezery mezi odstavci, nadpisy jiné velikosti (a tloušťky), vkládají se obrázky s popisky apod. Když vidím pěkně upravený a napsaný listing, hned je mi jasné, že dotyčný owner má k tomu nějaký vztah a nevytvořil nějakou rychlokvašku. I zdánlivě málo stačí k tomu, aby byl listing přehledný a pěkný.
Neříkám, že si keše, až na výjimky, pamatuji dle jejich listingů. Nevyjádřil jsem se zcela správně. Třeba já se snažím už nějakou dobu udržovat nějaký jednotný základní vzhled svých listingů. Měním podbarvení, obrázky pozadí, ale v zásadě se snažím o to, aby po otevření listingu bylo lovci na první pohled jasné, kdo jej vytvořil (idealizuji, ale třeba v okolí mých HC bych řekl, že to funguje). Kolikrát se jednou za čas vrátím ke starším listingům a provedu úpravy v HTML, které se téměř neprojeví na vzhledu, ale stejně něco vylepší. Nemám stejnou šablonu u všech svých listingů (to až od určité doby) a nejstarší keše nechávám co nejvíce beze změn (jen tu a tam upravím již výše zmíněné HTML, protože člověk se pořád učí), aby byly věrné původnímu provedení.
Podle mě GC prostě není jen o tom "prásknout" někam krabici. :)


Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 21 duben 2020 - 0:19

  • 4

#3229 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 741 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2020 - 21:35

Na druhou stranu, není dobře ani odfláknout tu krabici :) .


  • 0

#3230 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 233 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2020 - 21:54

O tom žádná. ;)
  • 0

#3231 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2020 - 6:04

Chceš říct, že se stále ještě přidělují LABky?

Žádal jsi o ně nebo jde o nečekaný dárek?

 

Normálně přišel email s odkazem aniž bych něco žádal.

Přihlásil sem se akorát na ty eventy, ale tam zatím nic.


  • 0

Xiaomi Redmi Note 10 Pro => Locus 4 gold, WhereYouGo, Mapy.cz ; Samsung J5 (iGo navi) ;
GeoGet (+Stator)

 

 

Moje statistika na Geocaching.com

 

 

 


#3232 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 741 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2020 - 7:05

Inspirace pro Zvědavku  :D  :

 

https://neviditelnyp....cz/absurdarium


  • 0

#3233 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 087 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2020 - 7:14

Jak napsal phrkt, texty mají být graficky přitažlivé a přehledné, proto se používají mezery mezi odstavci, nadpisy jiné velikosti (a tloušťky), vkládají se obrázky s popisky apod. Když vidím pěkně upravený a napsaný listing, hned je mi jasné, že dotyčný owner má k tomu nějaký vztah a nevytvořil nějakou rychlokvašku. I zdánlivě málo stačí k tomu, aby byl listing přehledný a pěkný.
Neříkám, že si keše, až na výjimky, pamatuji dle jejich listingů. Nevyjádřil jsem se zcela správně. Třeba já se snažím už nějakou dobu udržovat nějaký jednotný základní vzhled svých listingů. Měním podbarvení, obrázky pozadí, ale v zásadě se snažím o to, aby po otevření listingu bylo lovci na první pohled jasné, kdo jej vytvořil (idealizuji, ale třeba v okolí mých HC bych řekl, že to funguje). Kolikrát se jednou za čas vrátím ke starším listingům a provedu úpravy v HTML, které se téměř neprojeví na vzhledu, ale stejně něco vylepší. Nemám stejnou šablonu u všech svých listingů (to až od určité doby) a nejstarší keše nechávám co nejvíce beze změn (jen tu a tam upravím již výše zmíněné HTML, protože člověk se pořád učí), aby byly věrné původnímu provedení.
Podle mě GC prostě není jen o tom "prásknout" někam krabici. :)

Podíval jsem se na tvoje listingy - moc pěkné je máš. Stylově jednotné.
O to se taky snažím ve svých listinzích. I když tvých kvalit nedosahují :-)
 


  • 1

#3234 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2020 - 8:01

Normálně přišel email s odkazem aniž bych něco žádal.

Přihlásil sem se akorát na ty eventy, ale tam zatím nic.

 

Já nežádal o nic, nikam jsem se nehlásil a LAB-ky mi v emailu také přistály. Za odměnu, za trest, těžko říci. Tento způsob geocachingu mě neoslovil. 


  • 0

#3235 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2020 - 9:06

Žádal jsem o virtuálku a dostal LABku. Ale možná to souvislost nemá.


  • 2

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#3236 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2020 - 10:12

Já napsala jen o event a dostala ho, skoro to vypadalo jako dárek k narozeninám.:-)
  • 0

#3237 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2020 - 10:20

Phrkt, ty mě tedy moc nezaujaly, to mám z loňských vyprodejů i za desetinu původní ceny hezčí.;-)
Plánovala jsem na každé soulodění jiné, poprvé se na vodu mělo vyjet u Vodňan už v květnu....ani by mi nevadilo, že k rouška nebude s plavkami ladit, jen kdyby nás na vodu pustili. Individuálně už jsem se koupala, na víkend to vypadá snad na vic než tři tempa. Sice mám v okolí vyhlédnuté i další keše, ale event by mě bavil víc - plno lidí jsem neviděla od Vánoc.
  • 0

#3238 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 163 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2020 - 11:31

Phrkt, ty mě tedy moc nezaujaly, to mám z loňských vyprodejů i za desetinu původní ceny hezčí.;-).


No ale nemas k nim tu ladici rousku! :)
  • 1

#3239 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 233 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2020 - 15:21

Podíval jsem se na tvoje listingy - moc pěkné je máš. Stylově jednotné.
O to se taky snažím ve svých listinzích. I když tvých kvalit nedosahují :-)


Děkuji za pochvalná slova. :) Viděl jsem i lepší listingy, ale se svým provedením jsem spokojen. Mám jednu šablonu pro listing keší a jednu pro listing eventů (vyjma jednoho pravidelného vánočního). Časem bych chtěl opět udělat další revizi svých starších výtvorů. Sjednotit všechny listingy (tuším, že bez aktuální šablony je už jen jeden) a definitivně se rozhodnout, jestli nějak měnit svou první pětici listignů z roku 2012, které jsem doposud jenom upravoval a neměnil je nijak výrazně. Je to takové hraní si na dlouhé večery, ale baví mě to, beru to jako součást starání se o keš.


  • 0

#3240 mandevil

mandevil

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 521 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2020 - 13:51

S listingy si taky hodně hraju a často dlouho ladím sazbu. Bohužel nejhorší je, že web GC mi dost aktivně hází klacky pod nohy. Některé věci prostě vyfiltruje (position: relative? zapomeňte), spousta věcí je rovnou zakázaných (žádný JavaScript, nelze stylovat tabulky atd.) a aby to měl owner ještě těžší, tak dokonce přímo zasahují layoutu. Často je to docela boj.


  • 2




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama