Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Je třeba logbook ??


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
74 odpovědí na toto téma

#1 vavros

vavros

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 21:10

Po zkušenosti na mé keši ( která bohužel byla odcizena ) a chování nováčků geocachingu, opravdu nevím jestli má cenu vybavovat keše logbookem ???

Zde příklady :

http://coord.info/GL87QX20
http://coord.info/GL88AP3T

a stejný problém zkušeného hráče :

http://coord.info/GL86YQVN
  • 0

#2 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 21:16

Má to cenu, logbook by měla mít každá keš. Logy bych smazal, protože pokud to jsou začátečníci, tak to chce "zlozvyk" logování (ne)nálezů podchytit hned od začátku, aby si na to nezvykli a nebrali to jako standard.
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#3 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 21:27

To zavání tím, že se T5 budou logovat pohledem vzhůru a komentářem "jsem tam nedosáhl, ale našel jsem ji" :)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#4 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 21:37

weri napsal/a:
Má to cenu, logbook by měla mít každá keš.
Logy bych smazal, protože pokud to jsou začátečníci, tak to chce "zlozvyk" logování (ne)nálezů podchytit hned od začátku, aby si na to nezvykli a nebrali to jako standard.


Jak je napsáno logbook je potřebný. A nedělat rozdíly mezi začátečníky a kýmkoliv jiným. Protože tenhle zlozvyk mají i kačeři s mnoha body. Nevím co je na tomhle může těšit............

viz
http://coord.info/GL84V0FV

a další logy u této keše.
  • 0

#5 vavros

vavros

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 21:46

tomy.22 napsal/a:

weri napsal/a:
Má to cenu, logbook by měla mít každá keš.
Logy bych smazal, protože pokud to jsou začátečníci, tak to chce "zlozvyk" logování (ne)nálezů podchytit hned od začátku, aby si na to nezvykli a nebrali to jako standard.


Jak je napsáno logbook je potřebný. A nedělat rozdíly mezi začátečníky a kýmkoliv jiným. Protože tenhle zlozvyk mají i kačeři s mnoha body. Nevím co je na tomhle může těšit............

viz
http://coord.info/GL84V0FV

a další logy u této keše.



Taky hezký :o:o:o
  • 0

#6 LALA.eu

LALA.eu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 21:54

fremen.cz napsal/a:
To zavání tím, že se T5 budou logovat pohledem vzhůru a komentářem "jsem tam nedosáhl, ale našel jsem ji" :)


T5 může být i dole... :)
  • 0

#7 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 21:54

A hned je tady 5000 nálezů... Happy caching!
  • 0

#8 LALA.eu

LALA.eu

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 21:59

Pitrus napsal/a:
A hned je tady 5000 nálezů... Happy caching!


Možná i víc :)
  • 0

#9 dostik7

dostik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 320 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 22:13

vavros napsal/a:
Po zkušenosti na mé keši ( která bohužel byla odcizena ) a chování nováčků geocachingu, opravdu nevím jestli má cenu vybavovat keše logbookem ???

Zde příklady :

http://coord.info/GL87QX20
http://coord.info/GL88AP3T

a stejný problém zkušeného hráče :

http://coord.info/GL86YQVN


No hele, kouknuvse na log toho posledniho tzv. zkuseneho vidim, ze spravne logoval DNF a jeste pise, ze se priste vrati...

Ty prvni dva jsou truhlici, ale ten treti je uplne spravne nebo ne, vavrosi? ;)
  • 0

#10 chose44

chose44

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 385 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2012 - 5:51

No jednou jsem byl na keši kde jsem našel na plechové tabuli vyryté datum a čas skontroloval jsem to s logbookem a bylo :D uz jsem vedel o koho jde jinak k tomuto tematu u me prvni kese jsem nebyl pozorny a ukradli ji jeste pred publikaci a found it logoval semik75
  • 0

#11 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2012 - 6:09

U většiny mých keší není tužka a tak vcelku bez problémů akceptuji i logy bez zápisu do logbooku. (je jich minimum) Taky se mi to občas stane a potom k takovému logu přidávám foto. Ale nenajít krabičku a logovat? Geocaching je sice hra, ale má jasně daná pravidla. Takové logy bych prostě smáznul, ale protože jsou to začátečníci, napsal bych jim proč.
  • 0

#12 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2012 - 6:28

Já mám problémy s tím, že mé kešky (speciálně u dvou až třech) někdo neustále krade. Pokud někdo zaloguje DNF na ukradené kešce, kde nebyla, pošle mi fotku, kde hledal a slušně se zeptá, zda hledal dobře a zjistím, že tam keška skutečně není, klidně mu řeknu, ať si ji zaloguje jako nalezenou... Nemůže přece za to, že kešku před ním nějaký idiot ukradl... Bohužel nestíhám psát všem, co mají DNF poté, co zjistím, že byla skutečně odnesena... Pokud hledali v době, tak bych jim klidně nechal zalogovat. Já osobně se snažím dovést kačery pomocí kešky na nějaké zajímavé místo, nalezení krabičky by už mělo být spíše třešničkou na dortu.
  • 0

#13 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2012 - 6:39

Pokud mohu mluvit za sebe: případ č. 1: krabku jsem nenalezl, protože byla doslova shořelá, na webu zalogoval WN a foto poslal ownerovi, ten mi odpověděl, že si mohu zalogovat FI a že krabku obnoví případ č. 2: krabku jsem měl v ruce, rval jsem ji z úkrytu co jsem mohl, ale nevytáhl jsem ji... byla zarostlá v dutině stromu... s rozpaky jsem zalogoval FI s tím, že pokud se to nebude ownerovi líbit, tak tento nález smažu, popř upravím na WN. V logu jsem popsal, že krabka nejde z úkrytu vypáčit, což následně potvrdilo několik lovců. případ č. 3: krabku jsem nalezl, měl ji v ruce, ale jelikož to oné filmovky natekla voda, tak z logbooku bylo "blatíčku" a nešel vyjmout... vyfotil jsem krabku a místo nálezu a poslal ownerovi s tím, že krabka potřebuje údržbu a zda si mám zalogovat FI, což schválil Mno a pak máme případy, kdy XY lidí stojí pod stromem a čeká, až ten jeden jediný, který ty stromové T5 zvládá krabku i s logbookem snese dolů, aby se mohli všichni zalogovat :)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#14 vavros

vavros

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2012 - 6:57

dostik7 napsal/a:

vavros napsal/a:
Po zkušenosti na mé keši ( která bohužel byla odcizena ) a chování nováčků geocachingu, opravdu nevím jestli má cenu vybavovat keše logbookem ???

Zde příklady :

http://coord.info/GL87QX20
http://coord.info/GL88AP3T

a stejný problém zkušeného hráče :

http://coord.info/GL86YQVN


No hele, kouknuvse na log toho posledniho tzv. zkuseneho vidim, ze spravne logoval DNF a jeste pise, ze se priste vrati...

Ty prvni dva jsou truhlici, ale ten treti je uplne spravne nebo ne, vavrosi? ;)


Jasně, že poslední je správně, posledním logem Jirky Pihy jsem chtěl jen ukázat rozdíl v přístupu. ;)
  • 0

#15 vavros

vavros

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2012 - 7:02

lubbez napsal/a:
U většiny mých keší není tužka a tak vcelku bez problémů akceptuji i logy bez zápisu do logbooku. (je jich minimum) Taky se mi to občas stane a potom k takovému logu přidávám foto. Ale nenajít krabičku a logovat? Geocaching je sice hra, ale má jasně daná pravidla. Takové logy bych prostě smáznul, ale protože jsou to začátečníci, napsal bych jim proč.


Maily, které jsem napsal prvnímu, který to začal jsem sem nedával, ale vyměnili jsme si tři, kde jsem se to snažil vysvětlit i s logy neuspěšných nálezců. Bohužel, když po třech mailech jsme se vrátili na začátek, tak nemám více sil a raději věnuji energii opravě krabky. ;)
  • 0

#16 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Publikováno 23 květen 2012 - 7:28

Pokud je místo uložení keše jasně vymudlené, nebo keš není možné vytahnout, nebo je zamrzlá, promáchaná, není to vůbec problém nálezce. Klidně bych takovou keš zalogoval samozřejmě s fotkou nebo jiným důkazem a pokud by mi owner log smazal, tak právě on je ten začátečník zakladatel, který neví že se o keše má starat a nefunkční, alespon hodit do disable. Jiná situace je u keše funkční. Každopádně raději uznám log nešla otevřít, než aby se mi do keše někdo dobýval kamenem. A že takoví i pokročilí kačeři jsou, vím z praxe ownwra dost. Protože zakládám keše kvůli zážitům z návštěvy toho místa, nemám problém s podobnými logy a nemažu je. Dovedu si totiž představit jak fungují odlovy velkých serií a náročných 5 kových keší. Taky jak fungují kombajny, motorizovaní kačeři a podobně. Smazaním logu je nepřevychováš. Wetu
  • 0

#17 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2012 - 7:34

lubbez napsal/a:
U většiny mých keší není tužka a tak vcelku bez problémů akceptuji i logy bez zápisu do logbooku. (je jich minimum) Taky se mi to občas stane a potom k takovému logu přidávám foto. Ale nenajít krabičku a logovat? Geocaching je sice hra, ale má jasně daná pravidla. Takové logy bych prostě smáznul, ale protože jsou to začátečníci, napsal bych jim proč.

Aha, takže pravidla se smějí porušovat (foto místo zápisu v logbooku), ale jen do úrovně, kterou si stanovím sám?
  • 0

#18 ALLiK team

ALLiK team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2012 - 7:47

wetu napsal/a:
Pokud je místo uložení keše jasně vymudlené, ..., není to vůbec problém nálezce.

Když je keš disable, tak to taky není problém nálezce :D:D:D
Nevím, jsem začátečník, ale toto se mi nějak nezdá ...
  • 0

#19 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2012 - 8:08

Pravidla této hry jsou myslím zcela jednoznačná. Keš musí obsahovat logbook a za platný se uznává log zapsaný v papírovém logbooku v keši... ... vše ostatní je jen na benevolenci ownera keše. Pokud já jako nálezce k věci přistupuji jinak, musí počítat s problémy. Proti zásahu ownera nemám nárok oponovat. Nevím co na tom kdo vidí nejasného. Pokud jde o disabled nebo archived keše, tak je to přece jasné. Ta keš je odstavena, neměl bych ji hledat atd. Pokud se zaloguji do takové keše, pak opět mohu očekávat sankce od ownera. Pravidla opět zcela jasně říkají, že pokud je keš nezpůsobilá lovu nebo není na místě, má se dát do disabled. Řeší se myslím dvě situace, tj. keš je na místě (a já tam byl) ale já jsem se nezapsal do logbooku nebo ta horší, keš není a já loguji. Vlákno se tuším věnuje té první variantě...
  • 0

#20 Kubickovi

Kubickovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2012 - 8:22

Nějak nechápu, co se tady vůbec řeší - Logbook je samozřejmě jeden ze základů kešky a mnoho dnešních kešek (hlavně mico a menší) ani nic jiného neobsahuje. Logovat kešku aniž bych jí našel, držel v ruce a zalogoval se do logbooku, je prostě podvádění. Samozřejmě jsou situace, kdy se fyzicky zapsat prostě nejde - např. filmovka, ve které je nacpaný promočený logbook, takže ho není možné vytáhnout ani přiložit jiný suchý papír s logem. Ale i v tomto případě je předpokladem pro FI nalezení krabičky a třeba alespoň "fotolog". A že čerstvě vymudlená keška není problém nálezce? Podle mého názoru to problém nálezce je - už jenom proto, že si nemůže zalogovat FI. Ale co se dá dělat, není vždycky posvícení. To by potom byl typ logu DNF naprosto k ničemu. Opravdu je pro někoho tak těžké pochopit, že ve hře, kde je podstatou hledání, nalezení a zalogování fyzické krabičky (pomineme-li Earthky apod.), není možné logovat úspěšný nález když jsem tu krabičku nenašel? A je úplně jedno, zda jsem jí nenašel protože mě postihla geoslepota nebo protože krabička zrovna nebyla na svém místě.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama