Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Je třeba logbook ??


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
74 odpovědí na toto téma

#21 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2012 - 8:26

jj, rozmohl se nám tady takový nešvar o víkendu jsem na něj taky narazil.
GCXRJZ
  • 0

#22 Kubickovi

Kubickovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2012 - 8:37

poohDA napsal/a:
jj, rozmohl se nám tady takový nešvar o víkendu jsem na něj taky narazil.
GCXRJZ


To je smutné :(

A dokonce tam mají FI zalogováno kačeři s více jak dvěma sty, třema sty, ale dokonce také dvěma tisíci nálezů :o

Samozřejmě owner by měl kešku Disablovat, už včera bylo pozdě...
  • 0

#23 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 111 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2012 - 8:43

... a kacer skoro s 900 nalezy to umi taky
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#24 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2012 - 9:31

takže odpověď na otázku "Je třeba logbook ??" v podstatě zní:
Ne, stačí klávesnice a židle nebo alespoň dotykový displej.
Takoví lovci ovšem nikdy nezažijou, co to je, vracet se stále na nějaké místo a odlovit až třeba na pátý pokus. (zažil jsem na GCZ2M8 Stadion Pepiho Bicana)
  • 0

#25 novakovic

novakovic

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2012 - 9:56

gord napsal/a:
... a kacer skoro s 900 nalezy to umi taky


No jasně že umí. Když má tak svělé vzory, jako tady:

http://www.geocachin...01-31e3058f8f29

Tohle by se prostě mělo rovnou mazat. Ono by je to potom přešlo.
  • 0

#26 chose44

chose44

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 385 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2012 - 11:41

ale co kdyz na misto kde byla a neni tam a ja jako nalezce umistim novou krabku tak se mi log muze uznat ne?
  • 0

#27 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2012 - 11:46

chose44 napsal/a:
ale co kdyz na misto kde byla a neni tam a ja jako nalezce umistim novou krabku tak se mi log muze uznat ne?

[ironie] výborně, kdykoliv nějakou nenajdeš, dej tam svoji, ownera to potěší, že jich tam brzy bude sedm [/ironie]
NE, to nedělej, pokud na tom nejsi s ownerem domluvený (dopředu)
  • 0

#28 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2012 - 12:19

chose44 napsal/a:
ale co kdyz na misto kde byla a neni tam a ja jako nalezce umistim novou krabku tak se mi log muze uznat ne?

Velmi zřídka jsem tuto metodu zvolil, ale úplně čistá mi nepřipadá. Lze tak totiž obejít vlastní neschopnost najít orig krabičku.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#29 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2012 - 12:30

chose44 napsal/a:
ale co kdyz na misto kde byla a neni tam a ja jako nalezce umistim novou krabku tak se mi log muze uznat ne?


Zrovna tohle jsem udelal vcera, jelikoz mne uz mirne nas... ze vsichni pisi, ze chybi krabka a misto logbooku je jen kus papiru. Tak jsem vzal krabku, sesitek a propisku a dal do mista, ktere nejde prehlidnout a splest si ho. A samozrejme zalogoval. No snad jsem utnul tu dlouhou radu found logu, ze chybi krabicka. Jen se ted bojim, ze zas vsichni budou psat, ze je krabicka prazdna a ze tam neni nic na vymenu.

Tyden predtim jsem zas menil logbook, ale to jsem se autorem dohodl, jelikoz on zadal aby ho tam nekdo vlozil a tak jsem musel zjistit spravne rozmery logbooku.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#30 chose44

chose44

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 385 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2012 - 18:20

Solim napsal/a:

chose44 napsal/a:
ale co kdyz na misto kde byla a neni tam a ja jako nalezce umistim novou krabku tak se mi log muze uznat ne?


Zrovna tohle jsem udelal vcera, jelikoz mne uz mirne nas... ze vsichni pisi, ze chybi krabka a misto logbooku je jen kus papiru. Tak jsem vzal krabku, sesitek a propisku a dal do mista, ktere nejde prehlidnout a splest si ho. A samozrejme zalogoval. No snad jsem utnul tu dlouhou radu found logu, ze chybi krabicka. Jen se ted bojim, ze zas vsichni budou psat, ze je krabicka prazdna a ze tam neni nic na vymenu.

Tyden predtim jsem zas menil logbook, ale to jsem se autorem dohodl, jelikoz on zadal aby ho tam nekdo vlozil a tak jsem musel zjistit spravne rozmery logbooku.

Ja si myslim ze je to v poradku kdyz tam umistim nahradni kes ale pokud by tam byla a ja tam dal 2 tak log smaznout co kdyz kes neni disable nikdo DNF nelogoval a hledac tam umisti novou kes ja myslim ze to je korektni.
  • 0

#31 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2012 - 18:41

Tohle neni nic jinýho než honba za body...ono je to krapet namáhavé se na místo vrátit a krabku skutečně najít, musí se u toho většinou použít nohy a to už bolí. Každá mince má ale dvě strany a kór tady v praze už sem se mnohokrát setkal, že místo nebylo nijak extra zajímavé, na místě člověk nalezl tikťakovku a v ní nadrolená hromádka popsaných papírků. Naštěstí se vždy ještě dalo někam zapsat do toho bordýlku, ale některý owneři by taky potřebovali vyčinit. Sám jsem se po těhle zkušenostech stal odpůrcem mikrovek a mám za to, že defakto na každém místě se dá umístit nejmíň small krabka. I mi nějak nedochází to potěšení ownera, každý týden měnit popsaný logbook z tikťakovky a dělat si doma sbírku nano bločků :)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#32 labyorkie

labyorkie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2012 - 19:25

Myslím, že Vavrose nemusíte napomínat, že ano logbook je třeba. Předpokládám že otázka byla položena jako ironie. Jako, že logbooky by za chvíli třeba být nemusely, když se lidi zalogují i bez fyzického nálezu. Vavrosi drž se, tvoje kešky jsou parádní a nerada bych, aby tu zkončily ;)
  • 0

#33 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2012 - 19:39

Vláček napsal/a:

lubbez napsal/a:
U většiny mých keší není tužka a tak vcelku bez problémů akceptuji i logy bez zápisu do logbooku. (je jich minimum) Taky se mi to občas stane a potom k takovému logu přidávám foto. Ale nenajít krabičku a logovat? Geocaching je sice hra, ale má jasně daná pravidla. Takové logy bych prostě smáznul, ale protože jsou to začátečníci, napsal bych jim proč.

Aha, takže pravidla se smějí porušovat (foto místo zápisu v logbooku), ale jen do úrovně, kterou si stanovím sám?


Myslím, že je rozdíl mezi tím držet logbook v ruce a než ho prasit nějakým ohořelým klacíkem nebo otiskem palce ..... tak ho prostě vyfotit jako důkaz a nebo popisovat nějaké místo, kde by asi měla keška být. Pokud nemám kešku v ruce, nemohu si napsat FI, pokud ji najdu ale nemohu se z nějakého důvodu zapsat, klidne si FI napíšu a věřím, že to žádnému ownerovi vadit nebude. Pokud ano, tak ať můj log klidně smázne.
  • 0

#34 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2012 - 20:04

chose44 napsal/a:
ale co kdyz na misto kde byla a neni tam a ja jako nalezce umistim novou krabku tak se mi log muze uznat ne?


chose44 napsal/a:
Ja si myslim ze je to v poradku kdyz tam umistim nahradni kes ale pokud by tam byla a ja tam dal 2 tak log smaznout co kdyz kes neni disable nikdo DNF nelogoval a hledac tam umisti novou kes ja myslim ze to je korektni.


No, že zrovna ty o tomhle píšeš. :D

http://coord.info/GL7NPQ68
  • 0

#35 kuliocko

kuliocko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2012 - 20:06

Ja teda nevim, ale pokud se do logbooku z nejakeho duvodu nemuzu zapsat (neni tam / neni misto a ja nemam papir / zapomnel jsem si tuzku), tak si ten found proste nezapisu ani na netu. Tak budu mit o bod min, no a co? Treba se tam nekdy vratim znovu. Hlavni, ze jsem poznal nove misto nebo se dozvedel neco zajimaveho. Nechapu ty lidi co tohle nerespektuji, ale at si to kazdej hraje jak chce. Jako owner bych takovy log smazal a asi bych neuznal ani fotku.
  • 0

Nokia 5800XM + Handy Geocaching AE -> Samsung Galaxy Nexus + C:Geo


#36 Chryseis

Chryseis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2012 - 20:08

chose44 napsal/a:
Ja si myslim ze je to v poradku kdyz tam umistim nahradni kes ale pokud by tam byla a ja tam dal 2 tak log smaznout co kdyz kes neni disable nikdo DNF nelogoval a hledac tam umisti novou kes ja myslim ze to je korektni.


Kdybys občas mezi slova strčil nějakou tu čárku, možná by šlo i pochopit, co se snažíš napsat.
Nicméně, není to v pořádku. Když bude keš na místě a ty tam dáš druhou, tak ti sice owner může smáznout log, ale stejně se bude muset sebrat a jít jen a jen kvůli tobě provést údržbu - odstranit přebytečnou krabku u keše, která je v pořádku a údržbu nepotřebovala. Pochybuju, že si ji po sobě půjdeš odnést ty.
  • 0
You can't get lost if you don't know where you're going.

#37 chose44

chose44

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 385 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2012 - 20:38

Omlouvam se ze nepisi carky a nepouzivam diakritiku nejsem na pc ale na mobilu.
  • 0

#38 chose44

chose44

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 385 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2012 - 20:41

tomy.22 napsal/a:

chose44 napsal/a:
ale co kdyz na misto kde byla a neni tam a ja jako nalezce umistim novou krabku tak se mi log muze uznat ne?


chose44 napsal/a:
Ja si myslim ze je to v poradku kdyz tam umistim nahradni kes ale pokud by tam byla a ja tam dal 2 tak log smaznout co kdyz kes neni disable nikdo DNF nelogoval a hledac tam umisti novou kes ja myslim ze to je korektni.


No, že zrovna ty o tomhle píšeš. :D

http://coord.info/GL7NPQ68

Ano, logoval jsem do tech mist se temer nedostanu. A mel jsem priklad ze semika75 ktery si take na misto dal novou kes a logoval FTF + FI log jeste jsem byl vetsi novacek nez ted.
  • 0

#39 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2012 - 20:47

chose44 napsal/a:

tomy.22 napsal/a:

chose44 napsal/a:
ale co kdyz na misto kde byla a neni tam a ja jako nalezce umistim novou krabku tak se mi log muze uznat ne?


chose44 napsal/a:
Ja si myslim ze je to v poradku kdyz tam umistim nahradni kes ale pokud by tam byla a ja tam dal 2 tak log smaznout co kdyz kes neni disable nikdo DNF nelogoval a hledac tam umisti novou kes ja myslim ze to je korektni.


No, že zrovna ty o tomhle píšeš. :D

http://coord.info/GL7NPQ68

Ano, logoval jsem do tech mist se temer nedostanu. A mel jsem priklad ze semika75 ktery si take na misto dal novou kes a logoval FTF + FI log jeste jsem byl vetsi novacek nez ted.


Co na tohle napsat....... Třeba takhle. Jel jsem přes 200 km a hledal tam keše. Jednu jsem nenašel, místo kde měla být bylo na 100% jasné. No a tak jsem si jí prostě nezalogoval. A věř, že na ty místa nejezdím každý týden. Tuším, že ty to máš do Prahy na Václavák daleko blíž.
  • 0

#40 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 500 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2012 - 20:55

Místo uložení keše je jasné ale nebyla tam - tomu se říká smůla ve hře a né nález.
  • 0
> Body nesmrdí <
Nepřijímám notifikace.Nebudu lítat jak Groundspeak pískne.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama