Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.7.0


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
221 odpovědí na toto téma

#161 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8795 příspěvků(y)

Publikováno 14 July 2012 - 8:32

V GG si můžeš nastavit, aby se vyluštěná finálka vyexportovala jako typ Final locatiom. Takový typ ale navigace nezná, tak ikonu nahradí generickou, což je velká truhla, zavřená. Už je to rozeznatelné. Nevýhodou je, že pak nemůžeš hledat filtrovaně, protože díky tomu že ji nezná, tak ji přes filtry nezobrazí. Geopuzzle a vlastní ikona normálně nelze. Ale šlo by to udělat jako POI, tam si můžeš dát ikonu jakoukoli. Ale musel by se na to vymyslet nějaký systém, docela si dovedu představit dávku v Combine, která by vyfiltrovala podle tagu, vyexportovala POI a přihodila k němu ikonu. A pak přes POIloader do navigace. A dokonce bych si dovedl představit tu Geopuzzle ikonu větších rozměrů, aby přečnívala pod běžnou ikonou. A exportovat to jako GPX i POI. Výsledkem by mohla být třeba ikonka tradičky v kruhu. Ale to jsem nezkoušel nikdy dělat. A po příspěvku tady pode mnou dodávám - to co jsem napsal, platí pro Oregon, obecněji pro Garmin. Jinak to bude v telefonu s Androidem, jinak v jiných navigacích.
  • 0

#162 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10112 příspěvků(y)

Publikováno 14 July 2012 - 8:38

Neuvadis jednu podstatnou vec: o jakou navigaci se jedna. Proto jen obecna odpoved: To, co v navigaci vidis, zavisi na tom, cos do ni ulozila. Pokud budes do navigace exportovat potrebna data, je pravdepodobne, ze se to bude dit tak, jak pozadujes. (Konkretne ja mam v navigaci jinak oznacene nalezene, vypoctene finalky, kazdy typ kese, kazdy typ waypointu. Pouzivam plugin POIgarmin.) Ale pochopitelne zalezi i na te navigaci, zda umi rozumne pracovat s tim, co tam posilas.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#163 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 14 July 2012 - 17:45

šmarja to jsou složitosti :( mám DAKOTU20 :) vyluštěné mysterky jdou zadat jako zavřená truhla? :) ok, poprosím dvorního dodavatele "instalblbostí" o pomoc........ a jakže s těma puzzlema? :)
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#164 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8795 příspěvků(y)

Publikováno 14 July 2012 - 19:07

Použij exportní makro GPX - pro nové Garminy. Tam už to je takto nastaveno. Pokud sis to nastavil jinak, tak v nastavení pluginu EXPORT_FINAL_AS_... nastav na 1 a FINAL_CATEGORY na Final cache. Původní souřadnice se ti změní na Waypoint se slovem START před názvem.
  • 0

#165 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4316 příspěvků(y)

Publikováno 14 July 2012 - 19:19

a ty puzzle budou slozitejsi... tam asi fakt radsi rekni drakovi :D
  • 0

#166 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 14 July 2012 - 19:29

petulinka1 napsal/a:
a ty puzzle budou slozitejsi... tam asi fakt radsi rekni drakovi :D



:) i to záhadné souvětí v příspěvku níže je pro mě nerozluštitelné :) drak bude mít "radost"

každopádně díky všem, snad se s tím popere :) :)
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#167 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8795 příspěvků(y)

Publikováno 14 July 2012 - 19:52

Nedělal jsem puzzle. Ale jak bych to asi dělal: Předpokládám, že puzzle budou mět nějaký tag. Takže nejdřív sestavit filtr podle tohoto tagu, aby v okně bylo jen to, co patří do puzzle. Následně použít export do POI. Dát mu nějaký jiný název, pokud si děláš POI export i pro normální hledání. A pak vyměnit ikonu. Ikona je jen soubor BMP se stejným názvem, jako příslušná kategorie. Podívej se do složky, kam POI makro exportuje a budeš mít jasno. Ikonky pro POI jsou menší než pro GPX, takže když exportuješ obojí, schovají se pod ty GPX. Pokud bys naopak ikonky pro ty puzzle udělal větší (mohou být až 32x32px), třeba jako barevný kruh, přečnívaly by pod ikonkami z GPX. Výsledkem by mohla být ikonka tradičky, multiny, mysterky, ale orámovaná nějakou barvou. Přitom navigovat by se dalo i na ten Poklad, ten kruh by byl jen jako zvýraznění. Takhle bych se to pokusil udělat já. Nevím jestli by to šlo a dělat to nebudu, protože můj akční rádius není velký a z puzzlí bych měl tak maximálně jeden dílek z každého.
  • 0

#168 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 15 July 2012 - 4:51

:) ok, zatím díky za rady.........uvidíme jak to dopadne. Právě že rozlet mám velký a paměť děravou, ty ikonky by se hodily........
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#169 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 15 July 2012 - 6:36

Hele damo, pores si nejrdiv ty final wpt (s tim ti klidne rad pomuzu), to bych rekl, ze je zaklad. S tema puzzle bude zbytecny drbani a do toho bych se nepoustel.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#170 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3345 příspěvků(y)

Publikováno 18 July 2012 - 7:34

brtnicek napsal/a:

petulinka1 napsal/a:
a ty puzzle budou slozitejsi... tam asi fakt radsi rekni drakovi :D



:) i to záhadné souvětí v příspěvku níže je pro mě nerozluštitelné :) drak bude mít "radost"

každopádně díky všem, snad se s tím popere :) :)


hihihi no nazdar koukám, že mám zase činnost ;)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#171 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3345 příspěvků(y)

Publikováno 18 July 2012 - 7:42

no je fakt, že mě ikony v Garminu občas taky s....u asi nejvíc ikonka 'P' - Parking která pokud je u keše (typicky Drive-in) není pod ní keš vidět a člověk hledá keš a musí do seznamu a kouknout jestli tam něco je nebo ne ale když jedete autem tak je to silně nepraktické zrovna ikonku P - Parking bych s chutí předělal na podstatně menší a průhledný symbol :-) dokud chodím po keších pěcha tak na tohle nedojdu ale pokud jezdím tak je to průser a teď se člověk přemísťoval ala dovolené a u každého P na mapě jsem sakroval... B)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#172 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3345 příspěvků(y)

Publikováno 18 July 2012 - 7:46

mpik napsal/a:
Použij exportní makro GPX - pro nové Garminy. Tam už to je takto nastaveno. Pokud sis to nastavil jinak, tak v nastavení pluginu EXPORT_FINAL_AS_... nastav na 1 a FINAL_CATEGORY na Final cache. Původní souřadnice se ti změní na Waypoint se slovem START před názvem.


Tohle je myslím standardní nastavení nebo si nepamatuju, že bych to nastavoval a mám to tak...
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#173 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5674 příspěvků(y)

Publikováno 18 July 2012 - 8:33

brtnicek napsal/a:
:) vyluštěné mysterky jdou zadat jako zavřená truhla? :) ok, poprosím dvorního dodavatele "instalblbostí" o pomoc........


Tohle se tu řešlo ve vlákně o pokročilém exportním makru pro nové GPSky.

Stačí si vytvořit exportní makro, překopírováním a úpravou toho původního, a přepsat proměnné GC.lat a GC.lon nebo GC.cooordX a GC.coordy, na GC.correctedlat a GC.correctedlon.

Při editaci makra je dobré změnit i jeho název, jako souboru a upravit i název, který se zobrazuje u makra v okně u exportu.

Pak stačí, nad seznamem keší, použít tento export a truhličky se přestěhují nad finálky.

Po zkušenostech s makrem asi ještě vyhodím export dalších WP a budu exportovat jen finálky.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#174 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10112 příspěvků(y)

Publikováno 18 July 2012 - 8:50

brtnicek jednoznacne napsala, ze se s PC nekamaradi a jakakoli uprava ci nastaveni je nad jeji sily. Proto ma dvorniho nastavovatele a zprovoznovatele, k cemuz se tu prihlasil DrakMarak. Orodujes za strucne navody pro neznalce a ji tu napises "vytvor si novy exportni script". To nema nadeji na uspech.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#175 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8795 příspěvků(y)

Publikováno 18 July 2012 - 9:11

DrakMrak napsal/a:
no je fakt, že mě ikony v Garminu občas taky s....u asi nejvíc ikonka 'P' - Parking která pokud je u keše (typicky Drive-in) není pod ní keš vidět a člověk hledá keš a musí do seznamu a kouknout jestli tam něco je nebo ne ale když jedete autem tak je to silně nepraktické zrovna ikonku P - Parking bych s chutí předělal na podstatně menší a průhledný symbol :-) dokud chodím po keších pěcha tak na tohle nedojdu ale pokud jezdím tak je to průser a teď se člověk přemísťoval ala dovolené a u každého P na mapě jsem sakroval... B)

Není problém si parkoviště neexportovat. Já to kdysi udělal, abych se vešel do limitu 2000WP. Teď už všechny WP dávám jen jako POI, takže i parkoviště, i když autem vůbec nejezdím.
A k Drakmrakovi - standardní nastavení to je, ale já nevím, jestli si to on nějak nerozhrabal. Proto jsem napsal, co tam má být nastaveno.
  • 0

#176 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1966 příspěvků(y)

Publikováno 18 July 2012 - 9:38

kolombo napsal/a:
Po zkušenostech s makrem asi ještě vyhodím export dalších WP a budu exportovat jen finálky.

na to mame filtrovani, ne? ja exportuju jen Final/Stage/Question

mpik napsal/a:
Není problém si parkoviště neexportovat. Já to kdysi udělal, abych se vešel do limitu 2000WP. Teď už všechny WP dávám jen jako POI, takže i parkoviště, i když autem vůbec nejezdím.

tak. exportovat GPX (oblasti kde se pohybuju) JEN s kesema, a k tomu POI s kesema cely CR vcetne vyse zminenych waypointu. jedna z dalsich vyhod tohodle reseni je ze nemam na mape samy modry vlajecky, ale pekny puzzliky, tlapicky, a finalky od nalezenych kesi si nepletu s finalkama od nenalezenych (na O300)
  • 0

#177 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8795 příspěvků(y)

Publikováno 18 July 2012 - 9:52

Jo, přesně tak to dělám. Má to víc výhod. Třeba při špatně vyexportovyným GPX jsem měl alespoň POI a mohl jsem hledat. Nebo to, že vidím i nalezené a můžu poslat třeba syna, aby si to taky našel. Nebo teď když vzoreček multiny byl jen ve Final waypointu bez souřadnic, tak v GPX jsem ho neviděl, v POI ano. Jen - pokud se někdy Garmin rozhoupe a udělá procházení multiny po stagích, bude to v háji. Ale to by musel zvětšit počet WP, těch 2000 v Oregonu by už určitě nestačilo.
  • 0

#178 nopek

nopek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 18 July 2012 - 10:25

Potrebuju v geogetu aktualizovat databazi kesi, ktera cita cca 32 000 kousku (cela CR). Vzhledem k omezenemu mnozstvi full aktualizaci (6000/den), je potrebuju rozdelit do seznamu prave po 6000ti kusech. Jak to co nejjednoduseji udelat? Uz me nebavi delat to stahovanim celych GPX souboru z gc.com. Dik za kazdou radu ;)
  • 0

#179 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5834 příspěvků(y)

Publikováno 18 July 2012 - 10:28

Já bych to udělal jednosuše ručně. Seřadil bych podle data aktualizace a aktualizoval 6000 nejstarších :-)
  • 0

#180 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10112 příspěvků(y)

Publikováno 18 July 2012 - 10:46

Ale aktualizaci nedostanes do databaze nove kese. Takze k cemu takova aktualizace je dobra?
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama