Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Logování PM keší neprémiovým členem


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
110 odpovědí na toto téma

#61 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2014 - 8:49

Taky se mi to zdálo podivné, proto jsem se tu ptala, zda třeba nejde o nějakou novinku.

Už jsem jí psala, aby to udělala znovu a hlášku mi poslala.

Ale spíš se přikláním k tomu, že jí to owner napsal ručně.

Uvidíme, co mi odpoví.


  • 0

#62 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 14 únor 2014 - 9:12

Zase ale jestli ten owner tak moc touží po premiových lovcích a fakt ho jako tíží, že si to zalogoval BM, tak bych se ho asi nedoprošoval. Přestože jak říkáte, na to právo nemá.

Pamatuju si, že když sem ještě byl BM, tak mě taky jeden PM z netu smáznul, že na to nemám nárok. Tak holt ne - nezbláznim se z toho. Dohadovat se s někým vo takovou kravinu by mi přišlo jako ztráta času...


  • 0

#63 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2014 - 9:41

Paprikas(i)

Mi to tedy jako ztráta času nepřijde, pokud owner porušuje pravidla tímto způsobem, obrátila bych se na revírníka. Protože je pravda, že bod sem, bod tam, taky mi to žíly nerve. Jenže když ho necháš, bude v tom pokračovat a příště to třeba udělá v situaci, kdy rodina s pěti dětma a pár desítkama odlovenejch keší, která každou korunu obrací třikrát, se teda po dlouhý úvaze rozhodne investovat do jednoho PM členství, protože je to začalo bavit, a najednou ten owner smaže logy všem těm děckám, připraví jim ošklivý zklamání a možná je navždycky odradí jen proto, že je to nafrněnej frajer. A oni na rozdíl třeba od tebe nevědí, že na to ten owner nemá právo a že se můžou bránit.
  • 5

#64 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2014 - 9:45

Zase ale jestli ten owner tak moc touží po premiových lovcích a fakt ho jako tíží, že si to zalogoval BM, tak bych se ho asi nedoprošoval. Přestože jak říkáte, na to právo nemá.

...

Jak nemá právo? Je zapsán v logbooku? Pokud ano, tak může i logovat PM. A je jedno, jak se do keše zápis dostal, jestli náhodou BFkem nebo tak, že mu někdo sdělil souřadnice. Smazat log se prostě nesmí a pokud tak bude činit i nadále a soustavně, povede to k archivaci keší a případné blokaci účtu pro porušování pravidel. Jednoduché a snadné.


Tento příspěvek byl upraven od Novom: 14 únor 2014 - 9:46

  • 1

#65 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2014 - 9:52

Jak nemá právo? Je zapsán v logbooku? Pokud ano, tak může i logovat PM. A je jedno, jak se do keše zápis dostal, jestli náhodou BFkem nebo tak, že mu někdo sdělil souřadnice. Smazat log se prostě nesmí a pokud tak bude činit i nadále a soustavně, povede to k archivaci keší a případné blokaci účtu pro porušování pravidel. Jednoduché a snadné.

Paprikáš mylel, že právo nemá owner to mazat.
  • 0

#66 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 14 únor 2014 - 9:57

Díky náčelníku, že ses mě zastal(a).

 

Ano myslel jsem to přesně tak.

 

 

Mi to tedy jako ztráta času nepřijde, pokud owner porušuje pravidla tímto způsobem, obrátila bych se na revírníka. Protože je pravda, že bod sem, bod tam, taky mi to žíly nerve. Jenže když ho necháš, bude v tom pokračovat a příště to třeba udělá v situaci, kdy rodina s pěti dětma a pár desítkama odlovenejch keší, která každou korunu obrací třikrát, se teda po dlouhý úvaze rozhodne investovat do jednoho PM členství, protože je to začalo bavit, a najednou ten owner smaže logy všem těm děckám, připraví jim ošklivý zklamání a možná je navždycky odradí jen proto, že je to nafrněnej frajer. A oni na rozdíl třeba od tebe nevědí, že na to ten owner nemá právo a že se můžou bránit.

No jo. Co naděláš. Nikdo prostě neví všechno. Tohle by se asi mohlo stát. "Nafrněnejch frajerů" je mezi náma dost.

Je otázka, jestli by takový lovci vůbec věděli, že to "jde" logovat. Protože jestli se něco nezměnilo, tak jim to GS nijak neulehčuje (myslim, že logovat přímým odkazem nebo prolinkem z toho účtu PM asi nepatří mezi běžný znalosti userů) - takže by je třeba ani netrápilo, jestli by jim něco smazal. Ale to sme zase u hypotetickejch situací, který tady nevyřešíme.

 

Stejně tak jako se onehdá řešilo, jestli je nutný kontrolovat logbooky kvůli jinem nafrněnejm frajerům, který logujou keše i když jdou jenom okolo. Taky nás to štve, taky to vrhá nedobrý světlo na hru a taky to může začátečníky odratit, když se dozvědí, jak to taky de hrát. Tehdy se tu na mě skoro všichni obořili, že kontrola logbooku nestojí zato.

 

Prostě můžu jenom říct za sebe - mě by prostě dohady s nafrněným frajerem za to nestáli. Možná bych o takovej bod ani pak nestál. Asi nejsem ten pravej Zorro mstitel...

 

Každopádně to cos napsala není nepravda...


Tento příspěvek byl upraven od Paprikas(i): 14 únor 2014 - 10:06

  • 1

#67 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2014 - 11:28

Hádat se s nafrněným frajerem v případě smazaného oprávněného logu opravdu nemá smysl a jak říká Jacka - kontaktovat RV a požádat, aby log obnovil a zamknul proti smazání. Proti bezpráví je třeba se bránit co nejefektivněji.

Ovšem drtivá většina kačerů asi neví, že takto lze log obnovit.


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 14 únor 2014 - 11:32

  • 2

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#68 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2014 - 11:53

Prostě můžu jenom říct za sebe - mě by prostě dohady s nafrněným frajerem za to nestáli. Možná bych o takovej bod ani pak nestál. Asi nejsem ten pravej Zorro mstitel...

Tak mi ten bod samozřejmě taky ne, bydlím v Praze a mam tu na dosah ještě stovky nebo tisíce dalších neodlovenejch keší. Nepotřebuju nějak extra jet zrovna po těch PM. Ale kdyby mi owner udělal něco takovýhodle, asi by mi to dost naštvalo. Chápu snahu některých ownerů uchránit vymazlené veledílo před útoky puberťáků, kteří si udělají účet jen aby měli co ničit a vykrádat, ale to jsou asi tak ty hranice, který jsem ochotna akceptovat.

PM keše lovím tehdy, když:
1) se mi objeví přímo kolem baráku - no nejděte tam, když je to 1,7 km od HC na cestě, kterou obden projíždíte na kole :D
2) jdu na keše s nějakým PM
3) jedu třeba na pár dní pracovně někam dál,kde se vyskytujou čtyři keše, z toho dvě PM
4) v oblasti, kterou mám v rozumném dosahu, mě někdo upozorní na nějakou hodně pěknou a vymakanou keš, která stojí za vidění

V každým případě upřímně nechápu snahu ownera mít méně FI logů na svojí keši, že musí někomu řádně získaný logy mazat. %FP to nijak neovlivní, ty se počítají jen z PM logů a když se někdo už zalogoval a napsal, jak je keš hezká, tak snad neni moc pravděpodobný, že by jí zničil nebo poškodil, ne?
  • 1

#69 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2014 - 12:29

...

Ovšem drtivá většina kačerů asi neví, že takto lze log obnovit.

kdyby víc četli, tak by to věděli http://wiki.geocaching.cz/wiki/PMO


  • 0

#70 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2014 - 13:13

Jen technická otázka - Jakým způsobem BM zjistí, že mu ten log smáznul owner zrovna na PM keši a v případě že jo, tak na které? Samozřejmě předpokládám, že nemá odlovenou jen jednu, nebo že to není nějaká anomálie v D/T. To jako napřed projde všechny svoje logy na BM keších a pak otravuje nějakýho PM, aby prošel jím odlovený PM keše a našel kde není zalogovanej? Tak to bych teda neudělal ani sám pro sebe a jestli ten bod mám nebo ne, by mě bylo úplně šumák...

Body až na prvním místě!


  • 0

#71 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2014 - 13:14

O smazání logu je kačer informován automaticky mailem s odkazem na ten log, např. i smazání WN

 

 

[LOG] Log Deletion Notice

Your log entry for the listing BCT #13 Master of Challenges Challenge (Unknown Cache) was deleted by HANSMATT at Sunday, 17 November 2013 14:34:33

Visit this listing at the below address:
http://coord.info/GLCRJB66
Profile for HANSMATT:
http://coord.info/PR4NRHV

  • 0

#72 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2014 - 13:15

Jen technická otázka - Jakým způsobem BM zjistí, že mu ten log smáznul owner zrovna na PM keši a v případě že jo, tak na které? Samozřejmě předpokládám, že nemá odlovenou jen jednu, nebo že to není nějaká anomálie v D/T. To jako napřed projde všechny svoje logy na BM keších a pak otravuje nějakýho PM, aby prošel jím odlovený PM keše a našel kde není zalogovanej? Tak to bych teda neudělal ani sám pro sebe a jestli ten bod mám nebo ne, by mě bylo úplně šumák...

Body až na prvním místě!

Myslím, že ke smazanému logu přijde mail.


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#73 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2014 - 13:19

Aha díky, tak to neznám - asi proto, že mě nikdo nikdy žádnej log nesmazal a konec konců já nikomu taky ne. Můžu to u někoho z vás vyzkoušet?


Tento příspěvek byl upraven od REVIZ: 14 únor 2014 - 13:19

  • 0

#74 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2014 - 13:26

Aha díky, tak to neznám - asi proto, že mě nikdo nikdy žádnej log nesmazal a konec konců já nikomu taky ne. Můžu to u někoho z vás vyzkoušet?

Můžeš si zalogovat nějakou mojí keš a já ti to exemplárně smažu :D. Ale né že se pudeš podloudně napsat do logbooku a pak mě zažaluješ u revírníka! :D
  • 0

#75 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2014 - 13:38

A jaký odkaz jsi ji poslala? Jestli jsi ji poslala normální odkaz na PM keš, tak přes takový odkaz opravdu nezaloguje. 

Např. takový odkaz: http://www.geocachin.../GC4Y4E4_zirafa , se BM zobrazí pouze info: "Majitel keše Zirafa zpřístupnil tuto keš pouze uživatelům s Prémiovým členstvím. Přečti si o výhodách Prémiového členství níže. Získat Prémiové členství nyní." A to je myslím to, co se ji tam také objevilo.

úplně nejjednodušší je jí poslat jen GC kod a ať použije logovací čudl na portálu http://project-gc.com/Home/Dashboard


  • 1

Používám a doporučuji a:Drake - nejlepší geocachingovou aplikaci pro Android!


#76 Gresaci

Gresaci

    Romana

  • Members
  • PipPipPip
  • 986 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2014 - 14:23

shaman3 napsal/a 14 Úno 2014 - 08:20:snapback.png

A jaký odkaz jsi ji poslala? Jestli jsi ji poslala normální odkaz na PM keš, tak přes takový odkaz opravdu nezaloguje.

Např. takový odkaz: http://www.geocachin.../GC4Y4E4_zirafa , se BM zobrazí pouze info: "Majitel keše Zirafa zpřístupnil tuto keš pouze uživatelům s Prémiovým členstvím. Přečti si o výhodách Prémiového členství níže. Získat Prémiové členství nyní." A to je myslím to, co se ji tam také objevilo.

 

Jojo, to je ono, už se mi ozvala. Jsem jí poslala dobrý odkaz:

http://www.geocachin...g.aspx?wp=GCxxx

 

ale v tom emailu se podtrhlo jen číslo tý keše, takže se jí objevila přesně ta hláška, co píše Shaman3. A protože to viděla poprvé, tak mi hlásila, že jí to owner nedovoluje zalogovat. ;)

Já si vždy odkaz kopírovala přímo do řádku, takže jsem to měla celé.  

 

Ale jsem ráda, že se to vysvětlilo a že BM můžou dál logovat v poho PM keše.


Tento příspěvek byl upraven od Gresaci: 14 únor 2014 - 14:28

  • 0

#77 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2014 - 15:01

Jojo, nejcastejsi chyba ve svete elektroniky - PIBSAC. :D

 

Mne se nejak nezdalo, ez by GS zrovna tohle zalepil :)


  • 0

#78 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2014 - 15:04

Mne se nejak nezdalo, ez by GS zrovna tohle zalepil :)

Proč by to taky lepili, je přece v jejich zájmu, aby si i BM občas nějakou superPMkeš odlovili a tak získali dojem, že o něco strašlivě cennýho přicházejí, když neplatí :D!
  • 2

#79 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2014 - 19:40

Zeptám se tady, ať nezakládám vlákno, ono to tak nějak souvisí. Byl jsem chvíli PM, dostal jsem nějaké FP body k rozdání. Když jsem logoval, zapomněl jsem zaškrtnout, že chci udělit FP. Při pokusu o editaci logu už mi to možnost udělit FP  nenabídne. Zkusil jsem WN log, možnost udělit FP jsem zaškrtl, ale u keše se to neprojevilo. Můžu jako BM vůbec udělit FP, popř. kde dělám chybu? Zapomněl jsem dodat, že jde o BM keš. Díky zdeziz


  • 0

#80 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2014 - 19:42

Jistěže nemůžeš.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama