Přejít na obsah


Fotka

FieldNotes z logů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
157 odpovědí na toto téma

#81 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6522 příspěvků(y)

Publikováno 09 August 2012 - 6:20

shaman3: koukam, ze delas uplne vsechno pro to, aby si nekdo stahl tvoje nalezy a spolecne s odkazem na toto vlakno obeslal dotcene ownery.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#82 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 09 August 2012 - 6:22

Však to klidně udělej, 99 % ownerů se ti na to vykašle a zbytek ukecám. ;)
  • 0

#83 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 09 August 2012 - 6:35

shaman3 napsal/a:

bodlak napsal/a:
Podpis tě má identifikovat, takže třeba kytička, ale kytička pokaždé. Těžko se podepíšeš jednou kytičkou a podruhé broučkem. Tohle nemá problém pochopit malé dítě ve školce.

No však já mám datum a čas nálezu pokaždé a nikdo jiný to tak nedělá, jak jsem zjistil, takže jsem jednoznačně identifikovatelný, zvlášť když v internetovém logu píši úplně to samé.

Takže když vyrovnám vedle sebe logbooky z kešek, co jsi našel, najdu tam identické 'datum a čas' ?
  • 0

#84 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 09 August 2012 - 6:53

Soudní znalec z oboru písmoznalectví by ti na to řekl, že žádný podpis není identický. ;) Přesto se dá znalecky odvodit, že několik různých podpisů psala jedna a táž osoba. B)
  • 0

#85 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5674 příspěvků(y)

Publikováno 09 August 2012 - 7:09

shaman3 napsal/a:

bodlak napsal/a:
Podpis tě má identifikovat, takže třeba kytička, ale kytička pokaždé. Těžko se podepíšeš jednou kytičkou a podruhé broučkem. Tohle nemá problém pochopit malé dítě ve školce.

No však já mám datum a čas nálezu pokaždé a nikdo jiný to tak nedělá, jak jsem zjistil, takže jsem jednoznačně identifikovatelný, zvlášť když v internetovém logu píši úplně to samé.


Já taky vždy píšu datum a čas. A datum a čas píše i naprostá většina ostatních kačerů. Takže to, že je v logbooku napsaný datum a čas rozhodně není doklad toho, že jsi tam byl právě ty.

V práci se taky projevuješ jako zlepšovatel ? S touhle kreativitou je tě u MP škoda, zkus se hlásit někde jinde, třeba v politice je docela zábavná sestava podobně uvažujících komiků.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#86 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 09 August 2012 - 7:40

No když je ten samý datum a čas i v internetovém logu a je tam takový jen jeden, tak to naopak jednoznačná a nezaměnitelná identifikace je. ;)
  • 0

#87 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1086 příspěvků(y)

Publikováno 09 August 2012 - 7:43

Buď hraj tuhle hru podle pravidel která jsou obecně daná a podle kterých se normálně hraje a všichni si je vykládají stejně. Nebo se na tuhle hru vyser a nevymejšlej si pravidla vlastní.
  • 0

#88 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 09 August 2012 - 7:47

No já bych řekl, že si tu jen vymýšlíte nějaká doplňující smyšlená pravidla. Já totiž při logování postupuju většinou přesně podle pravidel GS a na ta vaše vymyšlená pravidla kašlu.
  • 0

#89 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1086 příspěvků(y)

Publikováno 09 August 2012 - 7:52

dr.vota ti tu přesně citoval pravidla GS a ty sis je stejně předělal pro sebe, takže jedinbej kdo si tu něco vymýšlíš jseš ty. Už to tu zamkni a přestaň zasírat tohle forum.
  • 0

#90 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 09 August 2012 - 8:01

Jak předělal? Předěláváte je tu naopak vy. Já chápu slovo "podepsat" jako "podepsat", vy ho chápete asi jako "napsat NICK". Ale podepisování může mít jistě více forem a nemůže být takto zúženo.
  • 0

#91 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5674 příspěvků(y)

Publikováno 09 August 2012 - 8:13

shaman3 napsal/a:
No já bych řekl, že si tu jen vymýšlíte nějaká doplňující smyšlená pravidla. Já totiž při logování postupuju většinou přesně podle pravidel GS a na ta vaše vymyšlená pravidla kašlu.


To se tedy pleteš, b.......

Anglické "Sign the logbook" znamená jednoznačně "Podepište deník".

V českém překladu je sice napsáno "Zapiš se do logbooku", ale zřejmě při překladu pravidel nikdo nepředpokládal, že se k GPS zařízením dostanou lidi s takovým chápáním okolí a kreativitou, jako máš ty, ......

Pokud Ti stále připadá, že pod jednoznačné podpis spadá i pouhé zapsání aktuálního datumu a času, tak jsi, podle právní definice podpisu, trochu vedle. Co je to podpis je napsáno třeba zde http://cs.wikipedia.org/wiki/Podpis.

Pokud by přece jen zvítězil Tvůj výklad, že zapsaný aktuální datum a čas je vlastně log nicky Šaman3, tak jsi patrně signatářem prakticky každé smlouvy a dohody, která se kdy podepsala a tím jsi se stal zajímavým přírodovědeckým unikátem. Jako takový by jsi měl být vycpán a umístěn ve sbírkách Národního musea v Praze, na nějakém čestném místě. Pokud bude někdy nějaká sbírka na Tvoje vycpání, rád na ni přispěji, vážený přírodovědný unikáte.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#92 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 09 August 2012 - 8:21

shaman3 napsal/a:
No když je ten samý datum a čas i v internetovém logu a je tam takový jen jeden, tak to naopak jednoznačná a nezaměnitelná identifikace je. ;)

Do internetového logu se nepodepisuješ. Tam je tvá identifikace dána tím, pod jakým účtem jsi se přihlásil na web gc.com .
  • 0

#93 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 09 August 2012 - 8:27

kolombo napsal/a:

shaman3 napsal/a:
No já bych řekl, že si tu jen vymýšlíte nějaká doplňující smyšlená pravidla. Já totiž při logování postupuju většinou přesně podle pravidel GS a na ta vaše vymyšlená pravidla kašlu.


To se tedy pleteš, b.......

Anglické "Sign the logbook" znamená jednoznačně "Podepište deník".

V českém překladu je sice napsáno "Zapiš se do logbooku", ale zřejmě při překladu pravidel nikdo nepředpokládal, že se k GPS zařízením dostanou lidi s takovým chápáním okolí a kreativitou, jako máš ty, ......

Pokud Ti stále připadá, že pod jednoznačné podpis spadá i pouhé zapsání aktuálního datumu a času, tak jsi, podle právní definice podpisu, trochu vedle. Co je to podpis je napsáno třeba zde http://cs.wikipedia.org/wiki/Podpis.

Pokud by přece jen zvítězil Tvůj výklad, že zapsaný aktuální datum a čas je vlastně log nicky Šaman3, tak jsi patrně signatářem prakticky každé smlouvy a dohody, která se kdy podepsala a tím jsi se stal zajímavým přírodovědeckým unikátem. Jako takový by jsi měl být vycpán a umístěn ve sbírkách Národního musea v Praze, na nějakém čestném místě. Pokud bude někdy nějaká sbírka na Tvoje vycpání, rád na ni přispěji, vážený přírodovědný unikáte.

Se musím smát, teď jsi asi odsoudil všechny ty, co do logbooku jen obtisknou razítko, že jim to nebude uznáno. :D
  • 0

#94 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 09 August 2012 - 8:30

Kupodivu, na těch razítkách bývá nick.
  • 0

#95 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 09 August 2012 - 8:35

Jo a wikipedie píše, že podpis je vlastnoručně psaný text. :D
  • 0

#96 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 09 August 2012 - 8:41

bodlak napsal/a:Do internetového logu se nepodepisuješ. Tam je tvá identifikace dána tím, pod jakým účtem jsi se přihlásil na web gc.com .

Tak zrovna tahle identifikace je v tomhle případě možná trochu problém... ;-)
  • 0

#97 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 09 August 2012 - 8:43

Poradím ti jedno, na to jak se podepisovat do logbooku se zeptej Groundspeak, Inc.
  • 0

#98 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 09 August 2012 - 8:48

Kdyby chtěl GS nějak upřesňovat, jak se "podepisovat" do logbooku, tak by to už v pravidlech dávno upřesnil. Protože to neupřesnil, tak se mohu "podepisovat" jakkoliv. ;)
  • 0

#99 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5452 příspěvků(y)

Publikováno 09 August 2012 - 8:55

http://cs.wikipedia....roll_(internet)
http://upload.wikime...otFeedTroll.svg
  • 0

#100 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5674 příspěvků(y)

Publikováno 09 August 2012 - 8:56

shaman3 napsal/a:
Jo a wikipedie píše, že podpis je vlastnoručně psaný text. :D


A razítko s podpisem, nebo přímo tištěný podpis jsi asi nikdy neviděl, že b.....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka