Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jak se bránit proti neoprávněnému smazání logu ownerem?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
240 odpovědí na toto téma

#141 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2012 - 10:02

black777jack napsal/a:

shaman3 napsal/a:
Podpis je dle mě jakékoliv vlastní rukou provedené písmo, může to být klidně i křížek, podpis může být klidně pokaždé jiný, podpisem třeba dle mě není razítko, s NICKem podpis nemusí mít ani nic společného, NICK umožňuje GS kdykoliv měnit, třeba před logováním každé jednotlivé keše si můžeš NICK změnit.

Pokud nějakým omylem disponuješ občanským průkazem, zkus se podívat do kolonky "podpis držitele". Máš tam své jméno? Pokud ne, a máš tam datum nebo křížek, pak se obsah tvých příspěvků na tomto fóru vysvětluje...;)

Tím vlastně chceš říct, že všichni kdo logují razítkem, nejsou podepsáni a mají se jejich logy smazat? :D
  • 0

#142 Joe Tramp

Joe Tramp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2012 - 10:03

Snažím se nekrmit trolla. Ale když už jsme se dostali sem... Shamane, pořád po nás chceš argmentovat o pravidlech, která přitom geocaching prakticky žádná nemá (je založen právě na té etice, morálce a ohleduplnosti). To se to potom honí ego. Jen tak mimochodem, co říkáš na vyhlášky typu "zákaz vedení slona bez vodítka" (San Francisco)? Protože musely být zavedeny právě kvůli lidem, jako jsi ty - kterým nestačí zdraví rozum, ale vše musí mít napsáno na papíře. Zkus nám jednou napsat něco ty: jak vypadá keška, u níž bys napsal alespoň jednu větu (a nikdo po tobě nechce děkování, protože to ze zásady asi nikdy dávat nebudeš...)? A proč teda v lozích nekritizuješ, když se ti na keši něco nelíbí - a nevymlouvej se na to, že "ostatním se líbí, tak nebudu psát nic", to je alibismus. Co se ti nelíbilo např. na stezce malého Dobše GC27ZXV? A co máš proti Martinovi - nemá snad právo ti poslat tento e-mail? Nebo je to někde zakázané? Tak na co si stěžuješ? Jsem opravdu zvědavý, jak dopadne tvé příští setkání s kačerem. Jo a moc se těším na tvou první kešku, podle tvých názorů to bude legenda, na kterou se k nám budou létat koukat až zpoza Velké louže... Navíc si říkám, co děláš, že máš čas se celé dny vybavovat na fóru ;) PS: Ostatní se nebojte, už jsem si pro trolla povolil jen jednu porci - a snad ji ani nebudu muset použít :) Tak snad nám zanedlouho zemře hlady... PPS: Ano, jiné možnosti než nick lze použít jako rezervu. Ale GC uvádí, že musíš "sign the logbook" - tj. ano, negramoti mohou v logbooku nechat jen otisk palce či tři křížky...
  • 0

#143 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2012 - 10:10

Jasně to vyplynulo z toho, co psal retrívr. Uznán by byl i log bez NICKu a oprávněnost logování lze prokázat alternativně, třeba fotografií logu.


Tak POZOR! Přečti si to pořádně:

Nicméně dokážu si i představit situaci, kdy by byl uznán log bez nicku, pokud by owner jasně dokázal, že je jeho (kupříkladu fotografie jeho osoby ukazující na konkrétní jasně čitelný zápis pouhého data v logbooku).


Takže nikoliv pouhá fotografie logu, ale fotografie jeho osoby ukazující na konkrétní jasně čitelný zápis pouhého data v logbooku

Takže koukej nastartovat jízdní kolo a objeď znovu těch svých 400 keší a u každé se vyfoť se svým logem.
  • 0

#144 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2012 - 10:13

shaman3: Já tedy nevím jak ostatní autoři, ale já zakládám keše jen proto, abych si užil při srovnávání papírových a elektronických logů. A protože jsi nedávno navštívil jednu z mých hnusných keší - GC2GT50, velmi se těším, jak se do toho při své příští kontrole pustím. Pokud nenajdu v logbooku tvůj podpis, tak budu muset smazat tvůj log na webu. Je to dle pravidel moje povinnost.
  • 0

#145 black777jack

black777jack

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2012 - 10:15

shaman3 napsal/a:

black777jack napsal/a:

shaman3 napsal/a:
Podpis je dle mě jakékoliv vlastní rukou provedené písmo, může to být klidně i křížek, podpis může být klidně pokaždé jiný, podpisem třeba dle mě není razítko, s NICKem podpis nemusí mít ani nic společného, NICK umožňuje GS kdykoliv měnit, třeba před logováním každé jednotlivé keše si můžeš NICK změnit.

Pokud nějakým omylem disponuješ občanským průkazem, zkus se podívat do kolonky "podpis držitele". Máš tam své jméno? Pokud ne, a máš tam datum nebo křížek, pak se obsah tvých příspěvků na tomto fóru vysvětluje...;)

Tím vlastně chceš říct, že všichni kdo logují razítkem, nejsou podepsáni a mají se jejich logy smazat? :D

Tím chci říct, že jseš pablb a nepřekvapuje mě, žes to nepochopil...
PS: z mé strany konec diskuze, nezlobíš se, že ne?:D
  • 0

#146 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2012 - 10:20

Každý, kdo nepřispěl do této diskuze, má u mě bonbón.
  • 0

#147 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2012 - 10:21

Ale dyk je to sranda ne? Já už dlouho takový humory nečetl. Tady se člověk už může jen bavit.
  • 0

#148 micska

micska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2012 - 10:26

Smrk napsal/a:
Každý, kdo nepřispěl do této diskuze, má u mě bonbón.


Tím, že se hlásím o svůj bonbon, o něj zároveň přicházím. Dobře mi tak ;-)
  • 0

#149 burg

burg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 277 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2012 - 10:29

micska napsal/a:

Smrk napsal/a:
Každý, kdo nepřispěl do této diskuze, má u mě bonbón.


Tím, že se hlásím o svůj bonbon, o něj zároveň přicházím. Dobře mi tak ;-)


Hlava XXII že? :D
  • 0
Lovte tak, aby vás to bavilo a zakládejte tak, aby to bavilo ty ostatní.

#150 geobublina

geobublina

    Bublina

  • Members
  • PipPipPip
  • 252 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2012 - 10:32

To by tě ubylo se podepsat jako každej normální a normálně uvažující člověk, že?
  • 0

#151 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 429 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2012 - 10:42

Cukání jsem měl, ale vydržel jsem až k tomu bonbónu. A protože už na něj tímto ztrácím nárok, tak ho věnuji na charitu ;)
  • 0

#152 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 429 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2012 - 10:53

A když už jsem o bonbón přišel. Jediná odměna ownera je dík za jeho práci. V papírovém logbooku se leckdy dá práci vůbec podepsat (nano) a tak je fajn napsat aspoň na netu něco o lovu a dát svůj dík. Obdivuju třeba ownery z velkých měst. Jen ta práce s údržbou. Leckdo by se na to vykašlal. Já přemístil svojí keš 4x v parku (pokaždé jí ukradli) a popáté šla do archívu. Na to bych nervy neměl. Proto neexistuje keš, kde bych napsal jen TFTC, nebo díky. To je prostě ubohost a neúcta k cizí práci. Udělej vlastní keš a pak si čti logy. Schválně, jak se ti to bude zamlouvat.
  • 0

#153 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 575 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2012 - 10:57

A kde se o ten bonbón mám přihlásit? ... Sakra... :-)
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#154 clexpert

clexpert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2012 - 10:59

Tak co vlastně řešíte? Owner není žádný čuňák, nechce se mu mstít, nechce trhat stránky logbooku u své keše. Jen si chce zápis překontrolovat. To je přece OK. Řekněme si, že mu nemusel zbytečně předem psát a dráždit ho, mohl prostě jít na svou keš a tu kontrolu si v logbooku udělat. Pokud v tom logbooku bude kdesi nějaký nerozpoznatelný zápis, shodující se s datumem, kdy shaman3 logoval na internetu, tak to bude evidentně od shamana3, takže to lze identifikovat tak jako tak a tím pádem log uznat :-) Já jako owner bych to klidně uznal. Jinak, vážně vám jako ownerům vadí nějaký jeden pitomý log s číslem, datem a časem? To vaše keše stojí a padají s jedním jediným logem? Fakt vás to tak dráždí a nemůžete přenést přes srdce, že jste vybudovali takovou super hyper keš, že takový log a jedno nepoděkování vás totálně pobouří? To tedy, přátelé, fakt nechápu...
  • 0

#155 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 796 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2012 - 11:01

Když už nejde ignore list, nedaly by se určité příspěvky označovat nápisem Pozor troll, aby se nenašli tací, co budou vážně odpovídat?
  • 0

#156 Gleep

Gleep

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2012 - 11:08

Zagloba napsal/a:
Ale dyk je to sranda ne? Já už dlouho takový humory nečetl. Tady se člověk už může jen bavit.

No nevím jestli je to ještě pořád sranda... Ze začátku jsem se taky dost bavil, ale teď začínám mít pocit, že ten člověk je spíš nemocnej. Podle slušného vychování a trochu etiky, co do mě doma vtloukali, bysme se mu neměli smát...
Ale, co je to vlatně etika a slušné vychování... Dyk každej to vidí jinak :-D Ať se trotl nažere :-D
  • 0

#157 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2012 - 11:09

shaman3 napsal/a:

martinracek26 napsal/a:
Nevím kde tady z diskuze vyplynulo, že není do logu třeba psát Nick, zase jen tvůj výplod.

Jasně to vyplynulo z toho, co psal retrívr. Uznán by byl i log bez NICKu a oprávněnost logování lze prokázat alternativně, třeba fotografií logu.
http://www.geocachin...thread_id=23833

Nicméně dokážu si i představit situaci, kdy by byl uznán log bez nicku, pokud by owner jasně dokázal, že je jeho (kupříkladu fotografie ...)

Pokud však dojde na lámání chleba a bude nutné např. z reviewerovské pozice posuzovat oprávněnost z hlediska etiky neúplného logu (ostatně kdo zapisuje do papírového logbooku zážitky z lovu, že? ), pak plcatí výše uvedené o možnosti prokázat svou návštěvu a zápis v keši alternativně.



Koukám sportovče, že si vybíráš jen co potřebuješ. Není tam náhodou napsáno na fotografii bude vidět logující osoba a zápis v logbooku.
  • 0

#158 Gleep

Gleep

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2012 - 11:12

clexpert napsal/a:
Tak co vlastně řešíte? Owner není žádný čuňák, nechce se mu mstít, nechce trhat stránky logbooku u své keše. Jen si chce zápis překontrolovat. To je přece OK. Řekněme si, že mu nemusel zbytečně předem psát a dráždit ho, mohl prostě jít na svou keš a tu kontrolu si v logbooku udělat.

Pokud v tom logbooku bude kdesi nějaký nerozpoznatelný zápis, shodující se s datumem, kdy shaman3 logoval na internetu, tak to bude evidentně od shamana3, takže to lze identifikovat tak jako tak a tím pádem log uznat :-) Já jako owner bych to klidně uznal.

Jinak, vážně vám jako ownerům vadí nějaký jeden pitomý log s číslem, datem a časem? To vaše keše stojí a padají s jedním jediným logem? Fakt vás to tak dráždí a nemůžete přenést přes srdce, že jste vybudovali takovou super hyper keš, že takový log a jedno nepoděkování vás totálně pobouří? To tedy, přátelé, fakt nechápu...

Přečti si pořádně diskusi a i další shamanem založený. Když mluvím za sebe jako za ownera, tak můžu říct, že mě nějakej takovej log nepotěší, ale klidně to ignoruju. Ownery neserou ani tak ty logy, jako shaman sám o sobě :-D
  • 0

#159 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2012 - 11:17

Literatura k prostudování:

http://cs.wikipedia....roll_(internet)

A pro ty, kteří neumějí či nechtějí číst, série obrázků, které ilustrují problém a nabízejí i řešení:

http://clouddragon.f...troll.jpg?w=510
Vložený obrázek
Vložený obrázek

YHBT. YHL. HAND
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#160 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2012 - 11:19

tomy.22 napsal/a:
Koukám sportovče, že si vybíráš jen co potřebuješ. Není tam náhodou napsáno na fotografii bude vidět logující osoba a zápis v logbooku.


samozrejme, ze si vybira. je to trol, uz to pochopte :). ten s vami nehodla sokratovsky debatovat :D.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama