Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jak se bránit proti neoprávněnému smazání logu ownerem?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
240 odpovědí na toto téma

#161 clexpert

clexpert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2012 - 11:23

Jezci-sokolov napsal/a:
A když už jsem o bonbón přišel.
Jediná odměna ownera je dík za jeho práci. V papírovém logbooku se leckdy dá práci vůbec podepsat (nano) a tak je fajn napsat aspoň na netu něco o lovu a dát svůj dík. Obdivuju třeba ownery z velkých měst. Jen ta práce s údržbou. Leckdo by se na to vykašlal. Já přemístil svojí keš 4x v parku (pokaždé jí ukradli) a popáté šla do archívu. Na to bych nervy neměl.
Proto neexistuje keš, kde bych napsal jen TFTC, nebo díky. To je prostě ubohost a neúcta k cizí práci. Udělej vlastní keš a pak si čti logy. Schválně, jak se ti to bude zamlouvat.


Děkujeme jako vzteklí a píšeme dlouhé logy. Nejen na těch suprových keších, ale snažíme se i na obyčejných. Teď máme průměr 85 slov na 652 keších - Sapphire odznak The Author. Fotíme a přikládáme fotky. Teď máme 624 fotek v galerii - Rubby odznak The Shutterbug. Přesto by mě jako ownera shamanův klasický log na naší keši nepohoršil a zůstal bych klidný jako želvička. Je to jeho věc, jak loguje. To přece neznamená, že z nálezu nemá radost, byť to do logu nenapsal. Stejně jako mně to jedno poděkování chybět nebude.
  • 0

#162 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2012 - 11:27

Citecka nechal zobrazit:
Vložený obrázek

<vtip>
Tssssss! To sis tedy dovolil dost prohnat havlíčkobrodské pivo Photoshopem a zatrollovat ho! Jsem pohoršen! Kaj se tím, že během následujících 1000 Found it vypiješ alespoň basu tohoto moku! :)
</vtip>
  • 0

#163 slaje

slaje

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2012 - 11:28

Drahá vláčková, s se svou jednou založenou keškou samozřejmě nemůžeš chápat o čem jsem psal. To Tě omlouvá. Slaje
  • 0

#164 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3250 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2012 - 11:30

dan-sam: snad můj hřích nebyl TAK veliký, abych musel spáchat seppuku lahvovým :o
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#165 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1086 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2012 - 11:33

clexpert napsal/a:

Jezci-sokolov napsal/a:
A když už jsem o bonbón přišel.
Jediná odměna ownera je dík za jeho práci. V papírovém logbooku se leckdy dá práci vůbec podepsat (nano) a tak je fajn napsat aspoň na netu něco o lovu a dát svůj dík. Obdivuju třeba ownery z velkých měst. Jen ta práce s údržbou. Leckdo by se na to vykašlal. Já přemístil svojí keš 4x v parku (pokaždé jí ukradli) a popáté šla do archívu. Na to bych nervy neměl.
Proto neexistuje keš, kde bych napsal jen TFTC, nebo díky. To je prostě ubohost a neúcta k cizí práci. Udělej vlastní keš a pak si čti logy. Schválně, jak se ti to bude zamlouvat.


Děkujeme jako vzteklí a píšeme dlouhé logy. Nejen na těch suprových keších, ale snažíme se i na obyčejných. Teď máme průměr 85 slov na 652 keších - Sapphire odznak The Author. Fotíme a přikládáme fotky. Teď máme 624 fotek v galerii - Rubby odznak The Shutterbug. Přesto by mě jako ownera shamanův klasický log na naší keši nepohoršil a zůstal bych klidný jako želvička. Je to jeho věc, jak loguje. To přece neznamená, že z nálezu nemá radost, byť to do logu nenapsal. Stejně jako mně to jedno poděkování chybět nebude.

Tady bohužel nejde jen o ten způsob logu. Konkrétně to co se tu řeší teď je to že se mu nelíbí pokud by byl jeho log smazám protože je mu za těžko se do některých logbooku i podepsat.
  • 0

#166 clexpert

clexpert

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2012 - 11:36

Gleep napsal/a:
Přečti si pořádně diskusi a i další shamanem založený. Když mluvím za sebe jako za ownera, tak můžu říct, že mě nějakej takovej log nepotěší, ale klidně to ignoruju. Ownery neserou ani tak ty logy, jako shaman sám o sobě :-D


Však já mám ty jeho diskuze přečtené. A jsou plné emocí. Podle mě úplně zbytečně. Shaman3 provokuje, ostatní se na to chytají jako na lepidlo, Shaman3 se možná chechtá. Ano, pak vypadá jako hlupák, každý ho tu už zná, je to vlastně taková celebrita jako z televize - nic moc nedokázal a je slavný. I negativní reklama je reklama. Kdo ví, co má za lubem? :-)

Vedle něj a právě v konfrontaci s ním ale poznáš i ty ostatní diskutující. Všimni si, že leckdo si rád taky kopne, někdo ho napráská, zařídí mu ban na geocachingu, někdo by ho rád vytěsnil, někdo mu sprostě nadává, někdo vyhrožuje. To jsou také docela hodnotné informace. Za ty takové diskuze docela i stojí.
  • 0

#167 slvs

slvs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2012 - 11:38

Asi mu nebude zatěžko. Spíš se dá čekat, že dříve nebo později se potká u keše s kačerem a pokud on uvidí jeho nick, tak dost riskuje, že první bod bude přímý a druhý o zem. Tedy má strach a proto si hledá prostor, aby se logoval anonymně.
  • 0

#168 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2411 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2012 - 11:38

Dain a Olik napsal/a:

tomy.22 napsal/a:
Koukám sportovče, že si vybíráš jen co potřebuješ. Není tam náhodou napsáno na fotografii bude vidět logující osoba a zápis v logbooku.


samozrejme, ze si vybira. je to trol, uz to pochopte :). ten s vami nehodla sokratovsky debatovat :D.


Já to chápu. Jen ho nenechám bez odezvy pomlouvat ostatní. A na to sportovec čeká, tak proč ho nenechat aby si užil pár minut slávy. To se mu v reálném životě jen tak nepovede.
  • 0

#169 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2012 - 11:58

Citecka napsal:
dan-sam: snad můj hřích nebyl TAK veliký, abych musel spáchat seppuku lahvovým :o

Citecka: Pravda. Při nejbližší návštěvě krajin, kde se brodské pivo stáčí, ochutnej. Kéž je zrovna dobrá várka a chutná ti.
  • 0

#170 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 391 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2012 - 12:02

shaman3 napsal/a:

Lanc napsal/a:
wiki

Neoprávněný log, který můžete (a také byste jako vlastníci měli) smazat, je takový, který nesplňuje podmínky pro zapsání návštěvy cache:
U všech typů fyzických keší není autor logu zapsán v logbooku

Autor logu se poznavá podle nicku, pokud jsi všude logoval jen tím stylem že jsi napsal par čísel, tak asi o bodíky brzo přijdeš :)

Ale autor logu tam je přece zapsán, třeba jen tím datem a časem nálezu. Wiki nepíše nic o tom, že by tam musel být napsán NICK, to sis až ty mylně domyslel. Nick se může kdykoliv změnit na jiný, dokonce mohu zcela legálně logovat každou jednotlivou kešku pod jiným NICKem i když to je stále stejný účet. Psaní NICKu je tedy víceméně zbytečné a dobrovolné.


kdyz jsi ve skole psaval pisemky, tak jsi taky napsal jen datum a cas? Nebo jsi se podepisoval svym jmenem aby ucitele poznali, ze ta pisemka je tvoje??

Zapoj mozek
  • 0

#171 Gleep

Gleep

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2012 - 12:02

clexpert napsal/a:
Však já mám ty jeho diskuze přečtené. A jsou plné emocí. Podle mě úplně zbytečně. Shaman3 provokuje, ostatní se na to chytají jako na lepidlo, Shaman3 se možná chechtá. Ano, pak vypadá jako hlupák, každý ho tu už zná, je to vlastně taková celebrita jako z televize - nic moc nedokázal a je slavný. I negativní reklama je reklama. Kdo ví, co má za lubem? :-)

Vedle něj a právě v konfrontaci s ním ale poznáš i ty ostatní diskutující. Všimni si, že leckdo si rád taky kopne, někdo ho napráská, zařídí mu ban na geocachingu, někdo by ho rád vytěsnil, někdo mu sprostě nadává, někdo vyhrožuje. To jsou také docela hodnotné informace. Za ty takové diskuze docela i stojí.

Až na poslední část s tebou celkem souhlasím :-) Tahle diskuse je paskvil a těžko si tu o někom dělat obrázek. Je tu spousta ironie, nadsázky a věcí vytržených z kontextu :-) To je tak o tom si to přečíst, pobavit se a třeba i přikrmit. Ale určitě ne to nějak analyzovat a dělat z toho závěry :-D I když si myslím, že to někteří berou vážněji než je nutné :-)
Hlavně shamanova asertivita je téměř obdivuhodná :-D
  • 0

#172 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3250 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2012 - 12:21

Nasertivita, dráčku. Dodržuj pravospis.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#173 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2012 - 12:28

tomy.22 napsal/a:
Já to chápu. Jen ho nenechám bez odezvy pomlouvat ostatní. A na to sportovec čeká, tak proč ho nenechat aby si užil pár minut slávy. To se mu v reálném životě jen tak nepovede.


a proc ho nechat. proste na nej prdet. at si trouba s povesti hlupaka a ignoranta pomlouva koho chce. treba pak dopadne jako novom pri setkani s realitou mimo bezpeci internetu ;).
  • 0

#174 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1435 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2012 - 12:31

Jsou i diskuse, na kterých by se už dávno objevil takovýto příspěvek:

Shamanova_máma Tak Shamane, vypnout počítač, vyčistit zuby a spát!!!
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#175 Gleep

Gleep

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2012 - 12:51

Citecka napsal/a:
Nasertivita, dráčku. Dodržuj pravospis.

Dyk je to jedno... hodinky, nebo holinky... oboje se natahuje :-D
  • 0

#176 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4316 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2012 - 13:12

shamane, pouziju citat jednoho klasika, protoze nic lepsiho me vazne nenapada:

Ty jsi naprostý, naprostý, naprostý... to slovo ještě nevymysleli, aby vystihli to co opravdu jsi, ale to jsi a to naprostý, naprostý - tři tečky!


  • 0

#177 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 324 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2012 - 13:24

Taky jeden citát:

Já se Vám divím pane vachmajstr, že s ním o takových věcech mluvíte. Vždyť víte že to je s prominutím blb.


A teď jsem přišel o bonbon.
  • 0

#178 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5674 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2012 - 13:55

Zagloba napsal/a:

Jasně to vyplynulo z toho, co psal retrívr. Uznán by byl i log bez NICKu a oprávněnost logování lze prokázat alternativně, třeba fotografií logu.


Tak POZOR! Přečti si to pořádně:

Nicméně dokážu si i představit situaci, kdy by byl uznán log bez nicku, pokud by owner jasně dokázal, že je jeho (kupříkladu fotografie jeho osoby ukazující na konkrétní jasně čitelný zápis pouhého data v logbooku).


Takže nikoliv pouhá fotografie logu, ale fotografie jeho osoby ukazující na konkrétní jasně čitelný zápis pouhého data v logbooku

Takže koukej nastartovat jízdní kolo a objeď znovu těch svých 400 keší a u každé se vyfoť se svým logem.


To určitě nejde tak, že se vyfotí s nějakým logem, co už tam byl, to by si mohl přivlastnit logy kohokoliv a tvrdit, že jsou to jeho vlastní. Takže datum a čas by měl být aktuální a souhlasit s datem a časem v EXIF u fotky, aby se nedalo švindlovat.

Já si tedy stále myslím, že je lepší se do logů podepsat, ale když náš zlepšovatel (nebo kašpárek) to chce dělat jinak, tak ať to dělá takhle složitě.

A ještě k těm fotkám, pokud si nechá narůst fousy, nebo pokud mu z toho diskutování vypadají vlasy, tak ty fotku musí vyměnit.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#179 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2012 - 14:33

clexpert napsal/a:
Tak co vlastně řešíte? Owner není žádný čuňák, nechce se mu mstít, nechce trhat stránky logbooku u své keše. Jen si chce zápis překontrolovat. To je přece OK. Řekněme si, že mu nemusel zbytečně předem psát a dráždit ho, mohl prostě jít na svou keš a tu kontrolu si v logbooku udělat.

Pokud v tom logbooku bude kdesi nějaký nerozpoznatelný zápis, shodující se s datumem, kdy shaman3 logoval na internetu, tak to bude evidentně od shamana3, takže to lze identifikovat tak jako tak a tím pádem log uznat :-) Já jako owner bych to klidně uznal.

Jinak, vážně vám jako ownerům vadí nějaký jeden pitomý log s číslem, datem a časem? To vaše keše stojí a padají s jedním jediným logem? Fakt vás to tak dráždí a nemůžete přenést přes srdce, že jste vybudovali takovou super hyper keš, že takový log a jedno nepoděkování vás totálně pobouří? To tedy, přátelé, fakt nechápu...

Souhlasím, z čeho je mi ale smutno, že tu jsi podle těch reakcí asi jediný normální. Kdyby mi martinracek26 nevyhrožoval smazáním logu, tak se tu na obranu proti té případné svévoli neptám. ;)
  • 0

#180 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4316 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2012 - 14:36

On tim ale "vyhrozoval" pouze v pripade, ze nebudes v logbooku! A prosimte, uz se tu radsi vubec nevyjadruj, kazdej tvuj prispevek je totiz uplne... k nicemu PS: takovy kacery teoretiky, jako jsi ty, jsme tu fakt potrebovali :DJen co zmizi W&W, tak se tu objevi nejakej zahadnej shaman... a zase troli :Dzacinam mit podezreni...
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama