Přejít na obsah


Fotka

UrbEx Geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
206 odpovědí na toto téma

#81 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 26 říjen 2012 - 23:04

brejtak: heh, tahle klasika nám tu samozřejmě nesmí chybět:)! Díky za připomínku a jasně že nevadí, že je to earthka:)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#82 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2012 - 11:37

Asi tušíme, co znamená zkratka UrbEx a myslím, že by nebylo dobré ten bookmark zaplevelit. Ten svůj most jsem psal jen proto, že se tam už nějaký most objevil. Osobně mě zajímají spíš takovéto věci, než klasické městské zříceniny. Zaniklé obce, rybniční hráze po zrušených rybnících, zaniklé vodní náhony, náspy zaniklé železnice, atd. Spousta toho je v terénu rozeznatelná jen s nápovědou. Takže kdybych se v tom kraji vyskytl, asi bych si prošel i Vlečku, i když už tam krabice nebudou. A mimochodem, klasický urbex jsem měl pod oknem. Nikdy nedostavěný obchoďák, třípatrovou obludu, která strašila 10 let, než ji zbourali.
  • 0

#83 krky

krky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2012 - 16:04

Chvíli tohle téma sleduji a taky přispěji se svou troškou do mlýna. Napřed pro mpika, zajímavé zrušené železniční trati Ostravice-Bílá v Beskydech se věnuje docela dobře udělaná "série" krabiček, např.: GC3HAGY nebo GC30HD8. Ale z hlediska UrbEx už není moc co prolézat. Ovšem velice zajímavá keš, která se dotýká tématu je GC2YG11 Uran mystery. Ti co tam byli tak ví, ostatní ať se nechají překvapit, ale prolézat okolí nebude tak úplně legální ;).
  • 0

Čím víc hvězdiček, tím víc geocaching! * Kdo nebyl na Brázdě, kešuje zbytečně.


#84 cacher Donald

cacher Donald

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2012 - 19:30

Myslím, že by v bookmarku neměl chybět GC1BFHN Richard
  • 0

#85 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2012 - 19:31

Jo, kupodivu jsem kdysi dávno kolem přehrady v Beskydech šel a pak mi i kdosi říkal, že tam vedla železnice. Teď už ale napříč republikou nejezdím a nevím, jestli se tam někdy dostanu.
  • 0

#86 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2012 - 11:49

aktualizace bookmarku a seznamu:)

Továrna Richard už v seznamu byla u nedaleké vily, ale rozdělil jsem to, když máme i u Richarda krabku:)

jinak i já si zajuchám když najdu nějaký ten fragment staré železnice, tuhle jsem si lebedil na duši, když jsem v Praze uviděl jasně viditelný dlouhý a rovný úsek bývalé železnice, kde byla na konci budova depa, nyní restaurace, ale do bookmarku bych zařadil jen větší zajímavosti, ať tam nemáme každý kamínek původního čehosi:D
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#87 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2012 - 12:36

Brno GC1C563 GCYH7P GC17E6H
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#88 brejtak

brejtak

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2012 - 9:06

protržená přehrada GCQE9B
  • 0

#89 moravan

moravan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 394 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2012 - 9:52

Myslím, že tenhle skokanský můstek taky patří mezi UrbEx keše:
abandoned #2 - Skok do minulosti.

Podívejte se i na další abandoned keše od autora Shmaic.
  • 0

#90 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 29 říjen 2012 - 12:43

Poslední příspěvek mi připomněl pěknou multinu GC2K9BY. Je pravda, že to není uplně "objekt", Ale zážitek je to taky zajímavej. Skokanský můstek s historií, dnes de-facto uprostřed lesa. Možná to není přímo Urbex v pravém slova smyslu, ale za návštěvu stojí.
  • 0

#91 modroočko

modroočko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2012 - 20:56

Pro zájemce a lidi, kteří jsou na Facebooku, přidávám odkaz na jednu skupinu zabývající se podobným tématem, jako toto vlákno. Z větší části se jedná o fotky opuštěných míst, staveb atd.
Pokud se to už tady objevilo a já to přehlédl, tak se omlouvám.
https://www.facebook.com/OpustenaMista
  • 0

#92 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2012 - 21:27

Seznam a bookmark aktualizovánB)

Velké díky za tipy, některá ta místa vypadají neskutečně lákavěB) a hlavně ty fotky z té FB stránky:o a jdu rovnou přidávat i místa ownera Shmaice;)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#93 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2012 - 21:42

hned první foto z těch FB stránek nedaleko mariánských lázní
http://foto.mapy.cz/...mrod-03-08-2008
nemá založenou krabkuB)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#94 ReVIZ

ReVIZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 576 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2012 - 21:45

Kousek od GC36973 je bývalá raketová základna protivzdušné obrany. Přes hlavní bránu se dovnitř dostat nedá, ale směrem od téhle keše to jde.
  • 0

#95 LooperCZ

LooperCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2012 - 12:54

Tahle sem rozhodně patří : GC1PYZE. Edit: Áha, už je tam.
  • 0

#96 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 707 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2012 - 18:15

Tak jsem si dnes udělal halloweenský výlet k Maxmiliánce a okolním urbex budovám, rozhodně mohu doporučit, bohužel nebo bohudík, vstupy chtějí notnou dávku akrobacie, ale je tu hned několik opuštěných prvorepublikových vilek, takže perfekt. Zítra nahodím foto a aktualizuju seznam:)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#97 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2012 - 21:28

prazskychytrak napsal/a:
Tak jsem si dnes udělal halloweenský výlet k Maxmiliánce a okolním urbex budovám, rozhodně mohu doporučit, bohužel nebo bohudík, vstupy chtějí notnou dávku akrobacie, ale je tu hned několik opuštěných prvorepublikových vilek, takže perfekt. Zítra nahodím foto a aktualizuju seznam:)


Nojo, Maxmiliánka... na tu jsme před časem s kolegou lezli v průtrži mračen poté, co jsem někoho odvážela autem na letiště. Ty domy okolo už teď jsou docela přísně střežený a někdo s nima něco dělá, kdysi tam bylo pusto a prázdno, některý jsem i prolezla. Chodívala jsem do těch opuštěnejch zahrad dycky zjara na kytky, ale bacha, tam se dá zapadnout do různejch studní, děr a žump :D.
  • 0

#98 GeoCule

GeoCule

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2012 - 22:55

Tak jak jsem slíbila ;) ... mezi těmito krabičkami http://coord.info/GC3DJV6 a http://coord.info/GC3DJV2 ... se nachází obrovské a úžasné ruiny Postoloprtského zámku (Sever Čech). Od A. Jiráska, tam je asi neblíž. :)
  • 0

#99 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2012 - 23:14

Ahoj, Ještě jsem si vzpomněl. Multina Ztracené Moře http://coord.info/GCNQT0 vede také kolem rujen. Sice v noci, ale trochu je vidět tady: http://www.vitablond...-ztracene-more/
  • 0

#100 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2012 - 23:35

Když na to přijde, tak první fyzická stage GC1NW48 je (tedy jestli se nepřesunula) UrbEx jak víno - opuštěná fabrika, tajemné temné sklepení...
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama