Přejít na obsah


Fotka

Datum publikování


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
104 odpovědí na toto téma

#1 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2012 - 16:49

Není nějaká cesta, jak do statistik dostat datum publikování? Nějaký plugin na tagy, nebo něco podobného? V databázi vidím jen DateHidden, což ale může být i o měsíce dříve. Muselo by se to dostat z publikačního logu. K ničemu to tak nutně nepotřebuju, jen mě napadla tabulka odlovů v závislosti na stáří keše.
  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2012 - 17:37

No jo, ale to bys musel mit ty publikacni logy v databazi, a co by sis pocal s kesemi, ktere zadny publikacni log nemaji? (jsou takove!) Neni pohodlnejsi se na to vybodnout a delat to podle toho data, ktere uvede owner?
  • 0

#3 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2012 - 18:40

Myslim, ze vyznam statistik nejak moc precenujete.
  • 0

#4 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2012 - 22:18

Datum publikace by se hodil i mě a ne kvůli svým statistikám. Snažím se udržovat seznamy, kdy byla která keš publikovaná. Následně probíhá hlasování o nej keš publikovanou v roce 2012 v určitém regionu. Zatím řeším tak, že sleduji publikace a keše si dávám ručně do bookmarku. Kdyby byl datum publikace přímo v Geogetu, bylo by to mnohem jednodušší pro několik desítek lidí - poznat, kam která keš patří. Viz. http://www.geool.cz/...hp?article_id=5
  • 0

#5 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2012 - 22:21

Byl to jen nápad. Ale skutečné stáří keše je opravdu až od publikačního logu, už jsem se potkal i s takovou, co byla založena rok před ním (asi chyba ownera, zadal špatný rok). Nemám notifikace a nové keše poznávám tak, že se koukám na seznam nově publikovaných. Často vidím, že něco přibylo a nenajdu co, protože se to schovává na x-té stránce výpisu. Takže dělat statistiky Nalezeno do (např) 2 dnů od publikace nemá význam bez skutečného data. Tím je mi to jasné a dělat to nebudu. Za plugin a dolování informací z logů to nestojí.
  • 0

#6 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2012 - 22:38

Mě tyto datumy spíš vadí v PQ. Mám za to, že datum vzniku keše je od data, kdy owner poprvé odešle keš ke schválení. Zpětně se mi zaplňují PQ nových keší a překračují limit... I když si nechávám rezervu. Pak musím zpětně ubírat datumy třeba 2 měsíce zpět, což je celkem opruz... Nebo tomu jde nějak předejít? PQ stahuji do GG.
  • 0

#7 Chasseur23

Chasseur23

    Chasseur.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 5:09

pozorjed napsal/a:
Datum publikace by se hodil i mě a ne kvůli svým statistikám. Snažím se udržovat seznamy, kdy byla která keš publikovaná. Následně probíhá hlasování o nej keš publikovanou v roce 2012 v určitém regionu. Zatím řeším tak, že sleduji publikace a keše si dávám ručně do bookmarku. Kdyby byl datum publikace přímo v Geogetu, bylo by to mnohem jednodušší pro několik desítek lidí - poznat, kam která keš patří. Viz. http://www.geool.cz/...hp?article_id=5


Jak píše pozorjed, opravdu by nám to hooodně pomohlo. Zkus to prosím zvážit.
  • 0

#8 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 6:49

Myslím, že tohle je opravdu spíš chyba systému na Groudspeaku, zdá se, že datum založení keše se ukazuje to, které si owner nastaví v listingu. Pokud má listing rozpracovaný třeba rok a před odesláním k publikaci to ručně neopraví, objeví se nově publikovaná keš jako rok stará a v seznamu nových keší zmizí někde v propadlišti dějin. Což samozřejmě PM s notifikacema žíly netrhá, ale ostatní si nové keše pár set metrů od baráku klidně všimnou až za několik dní až týdnů, letos se mi to stalo už několikrát.
  • 0

#9 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 7:39

mpik napsal/a:
...., už jsem se potkal i s takovou, co byla založena rok před ním (asi chyba ownera, zadal špatný rok).


Kdyby jen rok predtim, ony jsou i kese, ktere byly zalozeny 100 let pred geokesingem. :D:D
GC1C8FF
  • 0

#10 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 7:57

To datum zalozeni si muze owner kdykoli zmenit, to neni dobra hodnota. Publikacni log je mnohem lepsi, ale zase nemusi existovat / nejen v databazi GG, ale treba jej owner posle do archivu ;) Nemel by byt az takovy problem pracovat s publikacnimi logy. Pokud vim, jsou pluginy, ktere to i delaji. Na to neni potreba zadna dalsi Halumova prace. V cem je problem? OT: Ja vytvarel svoji kesku 3 roky pred jeji publikaci. ;)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#11 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 9:24

Pokud by to mělo mít smysl, napadá mě jedině plugin, který by všechno projel, našel Publish logy a uložil datum z nich do tagu. S tím už by se pracovat dál dalo. Teď na to čas nemám, abych zkoušel, jestli se mi to povede, možná to někdy zkusím napsat.
  • 0

#12 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 9:29

Takze od zacatku:

Datum publikace, jakozto jedna z vlastnosti kese, neexistuje! Existuje jen datum ulozeni, coz je polozka, kterou si muze owner (temer) libovolne menit. Toto datum ulozeni je prezentovano jak v PQ, tak i na webu, ba i v GC.live.


Takze datum publikace nelze primo zjistit, vzdycky musis vyvinout nejake usili, abys jej zjistil, a neni ani vubec jiste, jestli se ti jej vubec podari zjistit. V praxi to znamena stahnout vsechny logy u kazde kese, u ktere to chces zjistit, a doufat, ze se ti podari najit publikacni log. Coz si muzes ve stavajicim Geogetu zaridit, pokud po tom touzis.

Nicmene stale si myslim, ze mira vynalozeneho usili, mnozstvi stazenych dat, i vytizeni serveru, a kdo vi co jeste, vubec nevyvazi to, co tim ve vysledku ziskas (i jak je ten vysledek prakticky uzitecny...) Ciste ekonomicka uvaha.

  • 0

#13 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 9:29

gord napsal/a:
OT: Ja vytvarel svoji kesku 3 roky pred jeji publikaci. ;)


Já mám taky listing své "premiéry" založený už několik měsíců a vůbec nevím, jestli kdy ta škatule spatří světlo světa. Tak doufám, že pak nezapomenu to datum posunout :D. (Zas lepší než nějaká rychlokvaška, že?) Nicméně nechápu, proč tohle neošetří Groundspeak. Copak by bylo tak složitý, aby se jako datum založení keše automaticky nastavilo datum publikace?
  • 0

#14 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 9:50

Jacka_dominikanka napsal/a:
Copak by bylo tak složitý, aby se jako datum založení keše automaticky nastavilo datum publikace?


To nepis nam, ale Groundspeaku. B)
  • 0

#15 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 10:00

Jacka_dominikanka napsal/a:

gord napsal/a:
OT: Ja vytvarel svoji kesku 3 roky pred jeji publikaci. ;)


Já mám taky listing své "premiéry" založený už několik měsíců a vůbec nevím, jestli kdy ta škatule spatří světlo světa. Tak doufám, že pak nezapomenu to datum posunout :D. (Zas lepší než nějaká rychlokvaška, že?) Nicméně nechápu, proč tohle neošetří Groundspeak. Copak by bylo tak složitý, aby se jako datum založení keše automaticky nastavilo datum publikace?

a to datum by mělo být automaticky podle jakého časového pásma?
  • 0

#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 10:02

Spravna pripominka!
  • 0

#17 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 10:25

dr.vota napsal/a:
a to datum by mělo být automaticky podle jakého časového pásma?


Klidne by to mohlo byt i podle GS casu. Ten jeden den rozdil by nebyl, myslim, zadny problem, oproti tomu, co si tam nekteri kaceri napisi ted (viz muj predchozi prispevek).

To je jen nazor, osobne je mi tato problematika uplne ukradena. B)
  • 0

#18 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 10:37

Smogeo napsal/a:
dr.vota: časový pásma a jejich přepočet přece řeší individuální nastavení v profilu hráčů.
...

no ne tak docela, určitě ne jednoduše
1) někteří to mají v profilu špatně
2) co když owner zakládá v jiném časovém pásmu (viz kapsa u Bajkalu)
3) má se brát časové pásmo podle souřadnic výchozích/finálky nebo podle toho, co owner zapsal do kolonky "stát" ve formuláři keše
4) etc etc ...
B)

P.S. ad 1) tento údaj podle mne ani není veřejně dostupný pro ostatní
  • 0

#19 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 11:37

Jacka_dominikanka napsal/a:.... Copak by bylo tak složitý, aby se jako datum založení keše automaticky nastavilo datum publikace?


Ale v listingu se to datum jmenuje Hidden, coz neni Publish. Osobne do toho data davam datum fyzickeho ulozeni schranky v terenu, protoze to podle me vystihuje nazev teto hodnoty.
  • 0

#20 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 12:19

Datum publikace by klidně mohlo být v UTC, pokud by byl pro GS problém konvertovat to automaticky na místní čas. Ono těch co mají výchozí souř. v jednom pásmu, finálku ve druhém a ownera ve třetím pásmu moc nebude. Jenomže to tak není. Chápu, že je to trošku past na BM, protože pak by ihned ve výpisu viděli poslední publikovanou a ne poslední plácnutou. Ale kdoví, co by se vynořilo za problémy, kdyby se do toho pustili. Viz problémy s úpravami, které ukazují i to co by neměly.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama