Přejít na obsah


Fotka

Datum publikování


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
104 odpovědí na toto téma

#21 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 12:38

dr.vota napsal/a:
a to datum by mělo být automaticky podle jakého časového pásma?

Datum by automaticky naskočilo to samé, které se nachází u logu Publish listing. Nevím, jaké jsou rozdíly při různých nastaveních, jestli se různým lidem i ty časy u logů zobrazujou jinak v závislosti na jejich nastavení. Pokud ano, mohlo by to být klidně podle času Groundspeaku, stejně se to tak zobrazuje i na jinejch místech. (Viz poslední nález "today" u včerejšího nálezu, protože v Americe mají ještě včera.) Den je pořád menší rozdíl než jak to u většiny keší vyjde.
  • 0

#22 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 12:38

HaLuMa napsal/a:

Jacka_dominikanka napsal/a:
Copak by bylo tak složitý, aby se jako datum založení keše automaticky nastavilo datum publikace?


To nepis nam, ale Groundspeaku. B)


Hlavně změna toho datumu není vždy žádoucí, už jsem luštil keš, kde datum založení byl klíč k souřadnicím.

Řešíte naprosto nepodstatnou blbost jen proto, aby si zase někdo přidal něco, co tam nikdo nemá, do statistik. Není důležité jak ta keš vypadá, jaké má hodnocení a jaký to byl výlet, důležitá je statistika ...
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#23 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 12:51

Jacka_dominikanka napsal/a:

dr.vota napsal/a:
a to datum by mělo být automaticky podle jakého časového pásma?

Datum by automaticky naskočilo to samé, které se nachází u logu Publish listing. Nevím, jaké jsou rozdíly při různých nastaveních, jestli se různým lidem i ty časy u logů zobrazujou jinak v závislosti na jejich nastavení. Pokud ano, mohlo by to být klidně podle času Groundspeaku, stejně se to tak zobrazuje i na jinejch místech. (Viz poslední nález "today" u včerejšího nálezu, protože v Americe mají ještě včera.) Den je pořád menší rozdíl než jak to u většiny keší vyjde.


Jenže to by taky znamenalo, že by museli předělat správu data u eventů, kdy je datum založení v budoucnu podle data konání. Nastavit datum publikace a uložení je v tomto případě naprosto nežádoucí. A další problémy by byly u opakujících se eventů a opětnou změnou datumu. Nene, nechat to, jak to je, nebo přidat další atribut keše - datum publikace.
  • 0

#24 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 13:07

taxoft napsal/a:
Jenže to by taky znamenalo, že by museli předělat správu data u eventů, kdy je datum založení v budoucnu podle data konání. Nastavit datum publikace a uložení je v tomto případě naprosto nežádoucí. A další problémy by byly u opakujících se eventů a opětnou změnou datumu. Nene, nechat to, jak to je, nebo přidat další atribut keše - datum publikace.


No, po pravdě, ty dvě stránky eventů na začátku seznamu nejnovějších keší v kraji mi taky pěkně lezou na nervy :D!

Mi jde čistě o to, aby dnes publikovaná keš se v seznamu octla nad keší, publikovanou včera, před týdnem a před měsícem, nikoliv až za keší, publikovanou někdy před půl rokem, takže si jí člověk ani nevšimne, a to jen proto, že owner to tak nechal v listingu. Pokud správa eventů se řídí jinými pravidly, mohla by se jimi klidně řídit i nadále.
  • 0

#25 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 13:16

Jacka_dominikanka napsal/a:

taxoft napsal/a:
Jenže to by taky znamenalo, že by museli předělat správu data u eventů, kdy je datum založení v budoucnu podle data konání. Nastavit datum publikace a uložení je v tomto případě naprosto nežádoucí. A další problémy by byly u opakujících se eventů a opětnou změnou datumu. Nene, nechat to, jak to je, nebo přidat další atribut keše - datum publikace.


No, po pravdě, ty dvě stránky eventů na začátku seznamu nejnovějších keší v kraji mi taky pěkně lezou na nervy :D!


Tak na ně choď :-)

Mi jde čistě o to, aby dnes publikovaná keš se v seznamu octla nad keší, publikovanou včera, před týdnem a před měsícem, nikoliv až za keší, publikovanou někdy před půl rokem, takže si jí člověk ani nevšimne, a to jen proto, že owner to tak nechal v listingu. Pokud správa eventů se řídí jinými pravidly, mohla by se jimi klidně řídit i nadále.


Ale datum eventů se neřídí jinými pravidly. Prostě to datum je volitelné. A osobně si přiřazuji i data založení podle určitých kritérií, takže svázání s publikací by (určitě nejen) pro mne bylo velkým krokem zpátky.

V čem je problém si nechat posílat notifikace mailem a hezky si je nechat seřazené? I to datum a čas se z toho dá s trochou práce vyzobnout.
  • 0

#26 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 13:27

taxoft napsal/a:
.....
Nene, nechat to, jak to je, nebo přidat další atribut keše - datum publikace.


Nejdříve bude potřeba někomu vysvětlit, k čemu je to vlastně tak nutně potřeba, aby se tím někdo musel zabývat ....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#27 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 13:35

taxoft napsal/a:
Tak na ně choď :-)


Jo, a představený budu tvrdit, že se jedná o významný evangelizační počin, případně charitativní dílo, že? Hele, už tak se divim, že takovýho šílence sestry z toho kláštera ještě nevyrazily! :D BTW - kdybych náhodou i ráda přišla např. na nějaký to tvoje nevinný setkání, tak tam bude stop stav dřív, než já mam vůbec šanci zjistit, že bylo publikovaný.

V čem je problém si nechat posílat notifikace mailem a hezky si je nechat seřazené? I to datum a čas se z toho dá s trochou práce vyzobnout.


Domnívala jsem se, že něco takovýho můžou jen PM. Já když se chci kouknout, jestli mám v okolí baráku něco novýho, tak musim projet prvních cca 5 stran nově publikovanejch keší v kraji, a i tak tam kolikrát něco neni, neb se to propadlo na osmou stranu. Pokud víš, jak zařídit notifikace pro BM, radostně přivítám Tvůj návod a budu ti dobrořečit :D!
  • 0

#28 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 13:42

Jacka_dominikanka napsal/a:
Já když se chci kouknout, jestli mám v okolí baráku něco novýho, tak musim projet prvních cca 5 stran nově publikovanejch keší v kraji, a i tak tam kolikrát něco neni, neb se to propadlo na osmou stranu. Pokud víš, jak zařídit notifikace pro BM, radostně přivítám Tvůj návod a budu ti dobrořečit :D!


Lze to řešit pomocí naklikávacího odkazu na úvodní stránce:
Hledat nejbližší keše od mých souřadnic domova
(skrýt nalezené).

  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#29 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 13:51

Trhac napsal/a:
Lze to řešit pomocí naklikávacího odkazu na úvodní stránce:
Hledat nejbližší keše od mých souřadnic domova
(skrýt nalezené).

To není ale žádný řešení, pane kolego. Tady jde o to, rychle si všimnout nově publikované keše, nikoliv keše absolutně nejbližší. Když si dám takhle vypsat nejbližší keše, mám na začátku seznamu dlouhou frontu keší, který jsou pro mě momentálně nedostupný, protože jsou pod vstupným (např. ZOO), noční keše, horolezecký T5ky (však já je jednoho krásného dne dostanu! :D ), mysterky, který jsem zatim nerozlouskla a tak. Na druhý straně tradička vzdálená několik kilometrů správným směrem může bejt na trase krátký každodenní vyjížďky na kole, že.
  • 0

#30 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 13:53

Trhac napsal/a:

Jacka_dominikanka napsal/a:
Já když se chci kouknout, jestli mám v okolí baráku něco novýho, tak musim projet prvních cca 5 stran nově publikovanejch keší v kraji, a i tak tam kolikrát něco neni, neb se to propadlo na osmou stranu. Pokud víš, jak zařídit notifikace pro BM, radostně přivítám Tvůj návod a budu ti dobrořečit :D!


Lze to řešit pomocí naklikávacího odkazu na úvodní stránce:
Hledat nejbližší keše od mých souřadnic domova
(skrýt nalezené).


Viz obrázek :-)
  • 0

#31 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 14:06

Taxoft: dík za obrázek, já samozřejmě vím, kde je tlačítko "keše nejbližší od baráku", ale jak jsem byla vysvětlila kolegovi Trhačovi, nijak zvlášť to nepomůže. Řazení nově založených podle data publikace by bylo mnohem praktičtější, ovšm to PM samozřejmě nepálí, naopak, významně to zvyšuje např. jejich šance na FTF.
  • 0

#32 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 14:09

Jacka_dominikanka napsal/a:
Taxoft: dík za obrázek, já samozřejmě vím, kde je tlačítko "keše nejbližší od baráku", ale jak jsem byla vysvětlila kolegovi Trhačovi, nijak zvlášť to nepomůže. Řazení nově založených podle data publikace by bylo mnohem praktičtější, ovšm to PM samozřejmě nepálí, naopak, významně to zvyšuje např. jejich šance na FTF.

tohle má pak jedno řešení: PM + Notify
  • 0

#33 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 14:21

Ve městě je bez PM nesmysl vyrážet na FTF. Několikrát jsem to zkusil, když jsem chytil těsně po publikaci a bylo to blízko, jen se mi povedlo potkat tam FTFkaře. Ovšem něco jiného je keš v kopcích, kam je to několik kilometrů pěšky od nejbližšího parkoviště a vlakové zastávky. Tam na mě počkalo FTF i dva dny po publikaci a dojel jsem si tam vlakem. Jinak, ono stačí na tom výpisu nových sledovat počet. Když stoupne, něco přibylo. Může taky klesat, když se něco archivuje, ale vodítko to je. Dalším vodítkem jsou keše bez nálezu, pokud je to brzy. A dalším vodítkem je rozdílná barva navštívených a nenavštívených odkazů. Orientovat se v tom dá. Stejně je většina nových někde na konci kraje, kam nepojedu, určitě ne hned.
  • 0

#34 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 14:31

dr.vota napsal/a:
tohle má pak jedno řešení: PM + Notify

To jsi hodnej, že mi ho zasponzoruješ :D

Smogeo: svatá pravda, při svém dosud jediném FTF (druhý den dopoledne po večerní publikaci) jsem měla fakt úžasný pocit, jak jsem to všem okolním mazákům natřela :D. Kromě kolegy Hradníka, ten tam dělal betatest, jinak by to určo měl on :D.

Mpik: tak já se geocachingu věnuju jen tak odpočinkově, v rámci projížděk na kole ve volnejch chvílích a podobně, takže FTF je jen taková okrajová srandička, nijak vážně nemůžu zasáhnout do bojů místních ostřílených veteránů. Nicméně pokud to nějakým zázrakem vyjde, tak to potěší.
  • 0

#35 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 14:36

Prosim, FTFka reste v jinem vlakne, to uz s tematem "Geoget a datum publikace" opravdu nesouvisi. Dekuji.
  • 0

#36 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 14:56

Vynaložené úsilí na úpravu GG, stahování všech logů ... Ano, o tom vím a předem děkuji. 1. datum publikace v dohledné době nebude v datové struktuře GS, tedy ani součástí GPX :( 2. datum publikace by se zjišťoval jen tehdy, pokud už není vyplněn v GG 3. vyjde nová keš, má max pár destítek nálezů během prvních pár dní - snad není až tak náročné na přenos dat prohledat logy a zkusit najít publikační - co rovnou přidat defaultní hodnotu stáhnout max 100 logů 4. datum publikace většinu z nás zajímá u nových keší 5. pro staré keše by bylo vhodné dodělat plugin, který jednorázově stáhne (všechny, nebo nějak vybrané nejstarší) logy a hodnotu Public doplní do GG. Obdoba s doplňováním nadmořské výšky. 6. tak jako lze ručně nastavit datum nálezu, mít možnost ručně doplnit/změnit datum publikace Řešení přímo v GG versus plugin: - v GG je jistota, že bude v datovém modelu stejně pro všechny uživatele. - plugin - pokud bude více verzí (různí autoři), každý řeší individuálním TAGem, následné strojové využití je o to náročnější. Může být i kombinace, datová položka přímo od GG - GeoCache.DTPublic, plněná pluginem. V prvním kole zůstane nevyplněná, než se najde ochotný a schopný autor pluginu. Díky B)
  • 0

#37 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 15:33

Jenze Geoget s webem nepracuje.
  • 0

#38 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 16:55

Smogeo napsal/a:
pozorjed: znova opakuju, že k prvnímu logu se už nemusí přes vylistování všech následujících. Dám tohle
http://www.geocachin...bf-e399e8c4179f
a přejdu na poslední stránku.

Technické řešení (naprogramování) jde mimo mě. To pomůže jen při ruční editaci položky.
  • 0

#39 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 16:58

HaLuMa napsal/a:
Jenze Geoget s webem nepracuje.

Škoda, já si myslel, že GC.Live je něco jako webová služba. Minimálně prvotní autorizace z prostředí GG.
  • 0

#40 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 17:00

Je to webova sluzba. Ale to neznamena, ze prolejzas normalni webove stranky.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama