Přejít na obsah


Fotka

Datum publikování


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
104 odpovědí na toto téma

#41 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 17:35

pozorjed napsal/a:
Vynaložené úsilí na úpravu GG, stahování všech logů ... Ano, o tom vím a předem děkuji.
......
Díky B)


A kde je to vysvětlení, na co je to vlastně potřeba ?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#42 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 17:50

kolombo napsal/a:
A kde je to vysvětlení, na co je to vlastně potřeba ?

Četl jsi vlákno od začátku? Je i po přečtení něco nejasného ?
  • 0

#43 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 18:17

pozorjed napsal/a:

kolombo napsal/a:
A kde je to vysvětlení, na co je to vlastně potřeba ?

Četl jsi vlákno od začátku? Je i po přečtení něco nejasného ?


Tohle jsi myslel ??

K ničemu to tak nutně nepotřebuju, jen mě napadla tabulka odlovů v závislosti na stáří keše.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#44 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 18:57

To jsem napsal já a skutečně to byl jen nápad, jestli už to někdo nevyřešil. Ale jak vidím, tento údaj by se hodil více lidem, má větší vypovídací schopnost, než datum umístění.
  • 0

#45 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2012 - 19:48

No, hodil by se to na webu, ale s tim nic nenadelame. V Geogetu je to, krom statistiky, snad jedno, ne?
  • 0

#46 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2012 - 22:01

Antedatování? To jako výroba starožitností? To nemyslíš vážně...
  • 0

#47 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2012 - 22:45

kolombo napsal/a:

pozorjed napsal/a:

kolombo napsal/a:
A kde je to vysvětlení, na co je to vlastně potřeba ?

Četl jsi vlákno od začátku? Je i po přečtení něco nejasného ?


Tohle jsi myslel ??

K ničemu to tak nutně nepotřebuju, jen mě napadla tabulka odlovů v závislosti na stáří keše.


Nojo, ale už jsem potkal starší keše, kde jsem publikační log od reviewera nenašel.
  • 0

#48 zemani

zemani

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2012 - 10:11

Jsem PM a datum publikace by se mi taky líbilo, kdyby bylo přímo u Groundspeaku (narozdíl od Date hidden, to je úplně k ničemu). Mám notifikace, a po takové smršti publikací bych si jen spustila Pocket Query a tím bych si stáhla nejnovější keše (např. publikované za poslední den/týden) do GSAKu, nebo někdo třeba přímo do navigace, nebo jen zobrazit na monitoru a vidět je... Kdysi jsem se o to pokoušela, ale s Date hidden je to nepoužitelný a neuděláš Pocket Query, který by stáhlo právě publikovaný keše. Podle mě chyba systému, tohle je přece naprosto základní požadavek, nejen pro BM...
  • 0

#49 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2012 - 10:32

Chybou systemu neni ani tak chybejici datum publikace, jako spise chybejici nastroje na sychronizace databazi. (tedy nastroje typu "chci kese, ktere se od meho okamziku O jakkoliv zmenily") Cerstve publikovana keska je jen specificky pripad jedne mozne zmeny. Vem si, kolikrat znovu tahas kompletni listingy, i kdyz uz uplne stejny u sebe mas...
Jenze Groundspeak se tak strasne boji o svuj datovy monopol, ze se podobnym nastrojum vyhyba jak cert krize.
  • 0

#50 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2012 - 11:11

Jo, na to jsem se už zeptal, jestli není něco jako hromadné stažení kontrolního součtu nebo nějakého otisku listingu, aby se dalo poznat, který listing se změnil. Dověděl jsem se, že nic takového není, a tak se tedy stahují listingy pořád kolem dokola, nebo se jde na starý neaktualizovaný. Ona by byla někdy zajímavá i jen ta informace, že se listing změnil, aby si to člověk znovu přečetl. Ne jen ho potichu stáhnout znovu. Ale protože by se ta informace dala zjistit až po stažení, nemá to smysl. Vzhledem k tomu, že jednou publikovaný listing se mění už minimálně, by podobná funkce podstatně snížila zatížení serveru, nebyl by problém si denně stáhnout těch pár, co se změnily. Jenomže GS nepočítá s automatizovaným sběrem dat, i když už Geoget uznává a API povoluje užívat.
  • 0

#51 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 0:14

Nedalo mi to a zkusil jsem ten plugin alespoň začít. Přidání data publikování do tagu je operace na pár řádek programu. To už mám. Ale Musel bych mít staženy všechny logy, což evidentně nemám, když jsem prohlížel databázi, mám Publish logů asi 400 a stažených keší cca 3000. A dále narážím na to, že do tagu to dostanu v textovém tvaru a nevím teď jestli by se s tím dalo něco dalšího vůbec dělat, ostatní políčka (nalezeno, Plácnuto, Aktualizováno...) jsou v DateTime tvaru. Zdá se mi, že to asi opravdu nemá smysl dělat dál, jen jsem se trochu procvičil v objektech a třídách.
  • 0

#52 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 8:05

I v textovem tvaru se s tim da delat leccos - treba to podle toho data seradit. Proto je lepsi si to datum ukladat ve RRRRMMDD. V API existuji funkce pro prevod mezi timto formatem a DateTime. Jde jen o to, co chces. ;)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#53 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 9:42

FormatDateTime udělá datum textově v jakémkoli formátu. Pokud existuje jednoduchá možnost jak s tím dále pracovat, možná v tom (někdy brzy) zkusím pokračovat. Ale na zobrazení v okně GG by to pak asi chtělo jednoduchý vizualizační plugin. Mimochodem - není někde možnost, jak stáhnout jen "důležité" logy? Publikační, vlastní, archivační - teď mi jde o publikační. Všechny stáhnout umím a přes API to jde i pro BM a netrvá to ani tak dlouho. Spíš se mi to zdá zbytečné, tahat je všechny a ukládat.
  • 0

#54 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 9:53

Visualizacniho pluginu asi netreba, staci zobrazit ve sloupci ten tag a budes tam mit text toho data ve tvaru, v jakem sis to ulozil do tagu. Obavam se, ze GC se nad takovou drobnosti jako je cteni logu nejakeho konkretniho typu snadno povznesl. Chybeji jim daleko podsttanejsi veci nez je toto.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#55 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 10:53

Jo, budu tam mít 200121111. No, čitelný to je. Po zkušenostech z různého kódování datumu a času dávám přednost tomu, když si to můžu sám zformátovat jak je třeba, čili nejlepší formát na uložení data a času je systémový DateTime a z něj pro potřeby vizualizace nebo zápisu do souboru vygeneruju jakýkoli textový formát.
  • 0

#56 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 11:00

Chapu, jiste. Ale v tagu muzes mit jen string, tam jde uz o prezentovani toho DateTime. Muzes si tam ulozit treba 2012 07.31. To je take citelne i seraditelne.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#57 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 11:04

Pokud to chces ukladat do tagu, musi to byt normalni retezec znaku. Bud ho udelas tak, aby vypadal rovnou tak jak potrebujes, nebo ho udelas tak, abys to skriptem mohl snadno prevest na TDateTime a vizualizacnim skriptem si to pak naformatujes jak chces. Ohledne nacitani logu - funkce na nacitani logu ke kesim neumoznuje specifikovat dru8h logu. Navic se logy vzdy nacitaji od nejnovejsich ke starsim, takze ti nezbyde, nez nacitat vsechno. Moznost specifikovat druh logu ma jen funkce na nacitani vlastnich logu, coz by pomohlo jen Reviewerovi. ;)
  • 0

#58 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 11:07

Je mi to jasný, jen se mi zdá zbytečný načítat a ukládat do vlastní databáze 5000 logů z Václaváku, apod.
  • 0

#59 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 11:21

To me prijde zbytecne taky, proto bych se na celou vec, od sameho zacatku, vykaslal. Uzitecnost te hodnoty nevyvazi narocnost ziskavani.
  • 0

#60 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 13 listopad 2012 - 15:07

užitečnost jsem popsal hned na začátku, několika desítkám lidem by to pomohlo, díky
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama