Přejít na obsah


Fotka

Pomoc se zlikvidováním finálek


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
180 odpovědí na toto téma

#161 Nekra

Nekra

    Nekra

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2012 - 11:34

Teda Citečko, co máš proti levákům? Odsuzovat lidi, že píšou levou rukou, to je fakt hodně povrchní! A pokud to bylo myšleno jako lidi, co jsou podvodníci a zároveň leváci, tak by se snad mělo něco dělat i s podvodníky, kteří jsou praváci.

Jinak samozřejmě proti těm ošklivým stránkám!

Osobně mám mysterky moc rád. Vzhledem k tomu, že tradičky se získávají podstatně snáze, dosud se mi nepovedlo dosáhnout toho požehnaného stavu "mít uloveno více mysterek než tradiček". Líbí se mi tam na tom právě to luštění ;). Rozhodně netvrdím, že jsem je každou z nich vyluštil i našel stoprocentně sám, ale rozhodně se mi nelíbí, že by kvůli těm serverářům měly mysterky zaniknout.

Jo a jak se někdo ptal někde výše, jaký je prý rozdíl mezi tím, jít na lov s kamarádem, co ji nemá vyluštenou a dát to na finálky. Já ten rozdíl vnímám hlavně v tom množství-masovosti a rychlosti šíření. Málokdo je schopen prozradit kamarádovi najednou stovky finálek. Když tam půjdu s kamarádem, je to +1. Když to bude na finálkách jsou to stovky, tisíce, možná ještě víc kešerů navíc.

Trochu jako s filmem-když zkopíruješ film kamarádovi, tak o tom skoro nikdo neví. Když ho vyvěsíš na stránky, kde se k němu dostane defakto každej, tak po tobě půjdou docela rychle ;).
  • 0
NEPOSÍLEJTE MI BONUSOVÉ ČÍSLO, KTERÉ JSEM SI ZAPOMNĚL OPSAT Z KEŠE (PLATÍ PRO KTEROUKOLIV KEŠ!)
--------------------------------------------
Nehodlám ustupovat prudičům snažícím se mne donutit k prolinkování profilů. Teprve neprolinkovaný profil nevyskytující se na geocaching.com jsem ochoten považovat za anonymní.
--------------------------------------------
Neexistuje špatná keš. Existují jen chyby a/nebo špatná rozhodnutí, která dělám já jakožto lovec.
-----------------------------------------------------
Nejhorší chyba je ta, ze které se mohou poučit akorát ostatní.
-----------------------------------------------------
Jít Tě lovit, ale kdež,
nejsi Waymark ani Keš
a taky nemáš číslo Trackovací,
tak proč si dávat s Tvým odlovem práci.

#162 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2012 - 11:50

Nekra napsal/a:
Teda Citečko, co máš proti levákům? Odsuzovat lidi, že píšou levou rukou, to je fakt hodně povrchní! A pokud to bylo myšleno jako lidi, co jsou podvodníci a zároveň leváci, tak by se snad mělo něco dělat i s podvodníky, kteří jsou praváci.


Tady je asi na místě oblíbená fráze "Najdi si to na wiki", ale usnadním Ti hledání - mrk SEM.

Poslední věta druhého odstavce Ti osvětlí, jak to Čitečka myslel - a jak to myslí většina z nás, když mluví o levárnách, levotách a leváctví.
Levoruké psavce, levonohé čutálisty ani jiné projevy laterity tu opravdu nikdo neodsuzuje.

shaman3 napsal/a:
Popisuješ něco účelově jinak. Owner klade v mysterkách kačerovi nějaké překážky, tím se vlastně sám ze svého vlastního rozhodnutí staví do role jeho protivníka, ale je jen na kačerovi, jak ty překážky překoná. Kačer ten konflikt nevyvolal, on se jen brání překážkám úmyslně kladeným ownerem.


O jakém konfliktu je řeč?:D
Owner je ten, co připravuje ostatním hru. Když pravidla umožňují, aby součástí hry byla překážka v podobě nějakého rébusu, má owner právo takovou překážku použít. To není žádné vyvolávání konfliktu, ale součást hry. Komu se překážka nelíbí, může si "jít hrát na hřiště jiného ownera".
Kdo tady něco popisuje účelově jinak jsi Ty, když se tu jako kolovrátek snažíš obhájit absenci citu pro fair play.
Věnoval jsi se někdy nějakému sportu? Pokud ano, tak bys to snad mohl pochopit (i když to teď pochopitelně nepřiznáš, protože bys pak nevypadal jako king).
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#163 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2012 - 11:56

Se Shamanam je to marný, toho nepřesvědčíte, ten si bude mlít pořád tu svou (jako už kdysi). Ale rád bych udělal úvahu na téma mysterky a luštění. Kdyby bylo cílem geocachingu jen si chodit na hezká místa pro krabičky, stačily by nám tradičky. Ale autoři hry nám chtěli dát další rozměry této hry. Tak vymysleli další typy keší. Pokud chci tedy odlovit mysterku podle toho, jak je hra míněna, měl bych ji vyluštit. A teď jak je to s pomocí někoho - když ji luštím sám, také si hledám informace, zejména na Googlu. Proč bych tedy nemohl požádat někoho, aby mi nějakou chybějící informaci poskytl. Ne však souřadnice. jen něco, co mi chybí nebo trošku popostrčil. Prostě musím pochopit smysl luštění, abych ji považoval za vyřešenou. Klidně i s pomocí. Ostatně některé googlicí mysterky mě donutí přečíst si listing a něco navíc a dozvědět se tedy něco o místě kam jdu (všichni víme, jak se u tradiček listingy nečtou). Další kapitolou jsou šifry (často těžké). Jsou však kačeři, kteří je rádi luští a umí to. Nechme tedy těžké šifry jim. Já taky nechávám T5 keše těm, co tam umí vylézt. A jak to souvisí s těmi ošklivými servery? Mnozí, zejména ti jednodušší lidi, jdou cestou menšího odporu a ničí tím ducha hry. Proto je třeba proti nim bojovat.
  • 0

#164 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2012 - 12:01

shaman3 napsal/a:
Já myslím, že močení, ničení a odnášení keší se způsobem jejich hledání nijak nesouvisí. Pomocí moči asi tu keš nevyhledáš, pomocí finalkyCZ naopak asi jo. Bavíš se tedy o dost nesouvisejících věcech.

No souvisí to, jak jsem psal, těmi pravidly, na které se odvoláváš. To že tam něco není zakázaný, prostě neznamená, že je to povolený. Nic víc jsem tím říct nechtěl.
  • 0

#165 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2012 - 12:04

Za chvíli budete bojovat proti všem kolem, co dělají něco jinak, než sami chcete. Nechte je raději v pokoji žít a dělat to tak, jak se to líbí jim, vždyť oni vás tím nijak neomezují, neomezujte tedy ani vy je. Ať si všichni tu hru hrají tak, jak se jim to líbí a neomezují to ostatním jenom proto, že se jim jejich způsob hry nelíbí. Mohlo by se také klidně stát, že vás za chvíli také někdo začne omezovat ve vašem způsobu hry jenom proto, že se mu ten váš způsob hry nelíbí.
  • 0

#166 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2012 - 12:23

shaman3 napsal/a:
Za chvíli budete bojovat proti všem kolem, co dělají něco jinak, než sami chcete. Nechte je raději v pokoji žít a dělat to tak, jak se to líbí jim, vždyť oni vás tím nijak neomezují, neomezujte tedy ani vy je.


OT: Mi připomnělo ten vtip, jak dvě holky v autobuse poslouchaj z mobilu nahlas Biebera, před nima sedí metalista, požádá je jestli by to nemohly vypnout, a ony mu řeknou: "Nemusíš to poslouchat!"
Metalista se teda zvedne, prdne si a povídá: "Nemusíš to čuchat!" :D
  • 0

#167 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2012 - 12:36

dyť jo, jak to kdo hraje je jeho věc. Ten pocit, když se vám podaří protlačit na ten sdílecí server vlastní souřadnice, tak ten je k nezaplacení. To není jako to věčný čekání na revierovo "Publish". Teď už jen čekám na první log. To budu křepčit jak Štepánek okolo salátové mísy. To není hra ve hře, to je hra ve hře ve hře. Doporučuji k vyzkoušení. :-)
  • 0

#168 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2012 - 12:40

Nekra napsal/a:
Teda Citečko, co máš proti levákům?


:D Myslel jsem samosebou Leváka Boba a jeho rodinu. Levák-křivák-vyklouz a další synonyma.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#169 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2012 - 12:44

poohDA napsal/a:
dyť jo, jak to kdo hraje je jeho věc. Ten pocit, když se vám podaří protlačit na ten sdílecí server vlastní souřadnice, tak ten je k nezaplacení. To není jako to věčný čekání na revierovo "Publish". Teď už jen čekám na první log. To budu křepčit jak Štepánek okolo salátové mísy. To není hra ve hře, to je hra ve hře ve hře. Doporučuji k vyzkoušení. :-)

Také si myslím, že od ownerů mysterek by bylo vhodné zpřístupnit finální souřadnice pro ty, co nechtějí ztrácet čas luštěním, nemyslím třeba hned, ať si to FTF někdo vyluští, ale potom už je na čase zpřístupnit souřadnice např. na finalkyCZ i těm, co se luštěním nechtějí zdržovat od hledání. Takže tvůj přístup vítám.
  • 0

#170 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2012 - 12:51

shaman3 napsal/a:

poohDA napsal/a:
dyť jo, jak to kdo hraje je jeho věc. Ten pocit, když se vám podaří protlačit na ten sdílecí server vlastní souřadnice, tak ten je k nezaplacení. To není jako to věčný čekání na revierovo "Publish". Teď už jen čekám na první log. To budu křepčit jak Štepánek okolo salátové mísy. To není hra ve hře, to je hra ve hře ve hře. Doporučuji k vyzkoušení. :-)

Také si myslím, že od ownerů mysterek by bylo vhodné zpřístupnit finální souřadnice pro ty, co nechtějí ztrácet čas luštěním, nemyslím třeba hned, ať si to FTF někdo vyluští, ale potom už je na čase zpřístupnit souřadnice např. na finalkyCZ i těm, co se luštěním nechtějí zdržovat od hledání. Takže tvůj přístup vítám.

Proč by to dělali??? To by tam mohla být rovnou tradička, aby si pohodlní a lenoši nemuseli namáhat mozkové závity.
Když tě ty otazníky tak iritují, tak je nelov! Nikdo tě nenutí je lovit, tradiček máš všude spousty. Než je na tom svém kole objedeš, bude to chvilku trvat.
Já si naopak mysterku rád vyluštím, alespoň to není jen tupé honění se za šipkou a bodem, tak jak to mají lenivý mazlíčkové rádi.
  • 0

#171 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2012 - 12:53

Ještě jedna faktická: nevím, jestli jste si toho všimli, ale celý spor není o tom, zda jde o podvod; to totiž nezpochybňujou ani takoví šamani jako šaman3. Spor je o tom, jestli to vadí nebo nevadí. No, a to je taky jednoduchý: těm, co to používaj nebo jsou toho schopný, těm to nevadí. Ostatním to možná ani tak nevadí, ať si koneckonců finálkáři vyonanujou nad dalším bodem třeba modrou žábu, ale vadí jim, že mají být v jedný hře s takovejma lidma.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#172 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2012 - 12:56

Citecka, poslouchají, jakože by si tydlecti založili finalcaching? :)
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#173 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2012 - 12:59

Citecka napsal/a:

Nekra napsal/a:
Teda Citečko, co máš proti levákům?


:D Myslel jsem samosebou Leváka Boba


A já myslel Leroye :).
  • 0

#174 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2012 - 13:04

Petman02 napsal/a:
Když tě ty otazníky tak iritují, tak je nelov! Nikdo tě nenutí je lovit, tradiček máš všude spousty. Než je na tom svém kole objedeš, bude to chvilku trvat.

Proč bych je neměl lovit? Já si přece můžu lovit co chci. Proč máte vy moralisté stále snahu někoho v něčem omezovat? Naučte se mít toleranci i k nám ostatním.
  • 0

#175 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2012 - 13:06

Dain a Olik napsal/a:

Citecka napsal/a:

Nekra napsal/a:
Teda Citečko, co máš proti levákům?


:D Myslel jsem samosebou Leváka Boba


A já myslel Leroye :).


Kerýho? :o
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#176 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2012 - 13:08

shaman3 napsal/a:Proč bych je neměl lovit? Já si přece můžu lovit co chci.


A cí a cí a cí, mamí, dej mi autíčko!

shaman3 napsal/a:Proč máte vy moralisté stále snahu někoho v něčem omezovat? Naučte se mít toleranci i k nám ostatním.


Vždycky mě pobaví, jak šmejdi a podvodníci volají o toleranci od těch slušnejch. To už je takovej společenskej evrgrín (nejen v kešingu).

Že bys, frajere, toleroval a ctil přání ownera? B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#177 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2012 - 13:11

shaman3 napsal/a:

Petman02 napsal/a:
Když tě ty otazníky tak iritují, tak je nelov! Nikdo tě nenutí je lovit, tradiček máš všude spousty. Než je na tom svém kole objedeš, bude to chvilku trvat.

Proč bych je neměl lovit? Já si přece můžu lovit co chci. Proč máte vy moralisté stále snahu někoho v něčem omezovat? Naučte se mít toleranci i k nám ostatním.

Nikdo tě neomezuje. Jen si myslím, že takový jako ty, by neměli vůbec nic dělat a již vůbec nic hrát. Každá hra má pravidla, některá možná jen nepsaná a dodržují se. To pak díky takovým jako ty, ztrácelo smysl hrát karty, člověče nezlob se, .... atd.
  • 0

#178 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2012 - 13:15

Citecka napsal/a:

Dain a Olik napsal/a:

Citecka napsal/a:

Nekra napsal/a:
Teda Citečko, co máš proti levákům?


:D Myslel jsem samosebou Leváka Boba


A já myslel Leroye :).


Kerýho? :o


teda ta stranka ma silnou mezeru :).
tohohle http://cs.wikipedia..../Mládí_v_hajzlu
......... a jeho kamarád – Leroy (avšak každý mu z důvodu jeho hendikepu pohlavního ústrojí říká Levák) ho zradí.
  • 0

#179 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2012 - 13:17

Jaképak přání ownera? Existuje snad nějaká keš, kde bych z listingu vyčetl, že si nepřeje získání souřadnic na finalkyCZ? Já jsem ještě takovou neviděl, kdybych ji viděl, tak bych možná to přání u té konkrétní keše i respektoval. Jinak mám totiž logicky právo předpokládat, že k zapsání nálezu postačí zápis v logbooku a nic jiného ownera nemusí zajímat.
  • 0

#180 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2012 - 13:23

shaman3 napsal/a:
Jaképak přání ownera? Existuje snad nějaká keš, kde bych z listingu vyčetl, že si nepřeje získání souřadnic na finalkyCZ? Já jsem ještě takovou neviděl, kdybych ji viděl, tak bych možná to přání u té konkrétní keše i respektoval.


A proč bych ti měl, nemlich tobě, něco takovýho věřit? Tobě, synku, totiž po tom, co tady předvádíš, už neuvěří nikdo nic.

A vo tom to koneckonců celý je. Blik.

PS: a v logice máš taky mezery.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama