Přejít na obsah


Fotka

Atributy importovaných keší


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
60 odpovědí na toto téma

#1 My+We

My+We

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 12 November 2012 - 17:15

Začínám se pomalu orientovat v programu GeoGet. Při importu keší "Databáze - import - stáhnout kešky" jsem stahoval keše podle adresy. Stáhlo mi to ale pouze tradicionálky. Při bližším zkoumání jsem obvejil kartu "Atributy kešky" ta je však zamklá. Jsou tam všechny možné keše, jenže je to šedivé, takže tam nejde nic měnit. Jsou zaškrtlé pouze tradicionálky, takže to importuje pouze je. Nevíte někdo, kde je chyba? Dík
  • 0

#2 Malej_viktor

Malej_viktor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 12 November 2012 - 17:18

Toto je dáno tím že nejsi PM.
  • 0

#3 My+We

My+We

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 12 November 2012 - 17:24

Toho jsem se bál. Akorát z popisu programu jsem pochopil, že přes GC Live mohu stahovat keše, ale jen omezené informace o nich, že si to Groundspeak ohlídá. Nastavení atributů keší se ale dělá v Geogetu a tam se tuším nenastavuje, jestli jsem PM nebo ne. To že by mi to Groundspeak nepustil je jiná věc, ale já si to ani nemůžu nastavit.
  • 0

#4 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 12 November 2012 - 17:56

To jsou totiz dve rozdilne veci: Jako BM opravdu muzes stahnou jakoukoliv kes, ale jen 'lite', tedy zakladni informace o nich. Ale to muzes udelat jen u kese, u ktere znas jeji GC kod. Tedy treba pri aktualizaci informaci o kesi ve tve databazi v Geogetu. Jina vec je vyhledavani kesi pres gc.live. BM uzivateli je jako vysledek vyhledavani vracen jen seznam tradicich kesek. Jine kesky ti to nevyhleda. Proto je ti ta zalozka k nicemu a je zablokovana.
  • 0

#5 My+We

My+We

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 12 November 2012 - 18:04

Skutečně to tak je, při prvotním seznámením s programem, jsem to tam nějak přehlédl. Už jsem se k tomu také propracoval. Je to škoda. Náhodou jsem objevil Geokuk a s ním Geoget a říkal jsem si, že to je super mít možnost zobrazování keší na mapách.cz. Dřív jsem to dělal ručně a nic moc. Bohužel to nemůžu využít plně. Holt mám dvě možnosti - buď si zaplatit PM, nebo se s tím smířit:(. Ale děkuji moc za pomoc a informace.
  • 0

#6 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4316 příspěvků(y)

Publikováno 12 November 2012 - 18:07

Nebo muzes pouzit GeoJarry, ale tam bacha na "legalitu"....

My+We napsal/a:
Toho jsem se bál. Akorát z popisu programu jsem pochopil, že přes GC Live mohu stahovat keše, ale jen omezené informace o nich, že si to Groundspeak ohlídá.

Odkud jsi to tak pochopil? At to muzem pripadne upravit :)Hod primo odkaz na tu stranku, diky
  • 0

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 12 November 2012 - 18:52

My+We napsal/a:
Náhodou jsem objevil Geokuk a s ním Geoget a říkal jsem si, že to je super mít možnost zobrazování keší na mapách.cz.


I primo v Geogetu je cachemapa, kde mas dokonce najednou mapy.cz, Google, Openstreet a amapy...

My+We napsal/a:
Dřív jsem to dělal ručně a nic moc. Bohužel to nemůžu využít plně. Holt mám dvě možnosti - buď si zaplatit PM, nebo se s tím smířit:(.


Bud si zaplatit tech par stovek mesicne, a ziskat jistou davku pohodli, nebo muzes pouzit ten zmineny doplnek GeoJarry. A nebo oboje najednou... ono se to tak nejak docela doplnuje. ;)

Oprava: ...pár stovek ročně!
  • 0

#8 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 12 November 2012 - 22:36

Jak přidám do databáze keše podle kódu? (1) dejme tomu, že mám třeba 20 kódů, které jsem našel na mapě při plánování výletu (2) tyhle body chci stáhnout do databáze GG (některé už tam možná jsou z předchozích importů) (3) mám PM Ď. (BTW, jak to přesunu blbě postnutý dotaz do správného vlákna?)
  • 0

#9 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8795 příspěvků(y)

Publikováno 13 November 2012 - 0:08

Geojarry dokáže stahovat podle seznamu, který buď napíšeš do jeho okna, nebo mu ho předhodíš v textovém tvaru jako seznam. API určitě taky, ale to bych uměl jedině přes Combine.
  • 0

#10 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2166 příspěvků(y)

Publikováno 13 November 2012 - 7:02

HaLuMa napsal/a:

My+We napsal/a:
Dřív jsem to dělal ručně a nic moc. Bohužel to nemůžu využít plně. Holt mám dvě možnosti - buď si zaplatit PM, nebo se s tím smířit:(.


Bud si zaplatit tech par stovek mesicne, a ziskat jistou davku pohodli, nebo muzes pouzit ten zmineny doplnek GeoJarry. A nebo oboje najednou... ono se to tak nejak docela doplnuje. ;)


Řekl bych, že spíš pár stovek ročně
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#11 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10112 příspěvků(y)

Publikováno 13 November 2012 - 8:00

poohDA napsal/a:
Jak přidám do databáze keše podle kódu?
(1) dejme tomu, že mám třeba 20 kódů, které jsem našel na mapě při plánování výletu
(2) tyhle body chci stáhnout do databáze GG (některé už tam možná jsou z předchozích importů)
(3) mám PM
Ď.
(BTW, jak to přesunu blbě postnutý dotaz do správného vlákna?)


Mas v podstate 2 moznosti: budto pouzijes nejaky plugin nebo to udelas rucne.

Pri rucnim pohonu si napred vytvoris novou kes s prislusnym kodem (Body - Novy bod) a pak pres prave mysitko a polozku Aktualizovat kesky nactes prislusny listing. To jde udelat najednou pro vsechny oznacene kese.

Pri pouziti pluginu Combine muzes pouzit pripravenou davku Fast Import, ktere zadaz gc kody a ona udela sama totez, cos delal rucne.

Pokud mas seznam kodu ulozeny v ggt souboru (kazdy kod na samostatnem radku), muzes pouzit Geojarry (nelegalni a pomalejsi) nebo pro PM je lepsi pouzit opet Combine a davku si sam naklikat - bude mit jediny prikaz :) ApiGgtListing a jejim parametrem bude jmeno ggt souboru se seznamem kesi.

EDIT: BTW - to by mel asi moderator.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#12 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 13 November 2012 - 8:24

Pokud mas ty kody v GGT (tedy textovy soubor, jednotlive GC kody na samostatnych radcich), tak v Geopgetu je i plugin ImportGGT, ktery pro kazdo tu kes stahne pres Geocaching Live zakladni informace. (Takze funguje jak pro BM i PM, limit 10000 kesi denne!)
  • 0

#13 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5674 příspěvků(y)

Publikováno 13 November 2012 - 9:55

poohDA napsal/a:
Jak přidám do databáze keše podle kódu?
(1) dejme tomu, že mám třeba 20 kódů, které jsem našel na mapě při plánování výletu
(2) tyhle body chci stáhnout do databáze GG (některé už tam možná jsou z předchozích importů)
(3) mám PM
Ď.
(BTW, jak to přesunu blbě postnutý dotaz do správného vlákna?)


To jsou opravdu těžké otázky :-)

Postup 1.
Když si procházíš listingy, tak si otevři zkrácený odkaž na keš, vpravo nahoře, klikni na něj a dej kopírovat. Pokud je keš v databázi, objeví se v zobrazených v okně GG. Pokud v databázi nebyla, dej Body, Nový a zadej GC kód, velkými písmeny a vytvoř keš v databázi.

Když máš všechny keše zobrazené, tak označ jen nově založené body a dej stahnout kompletní listing.

Já si pak výber ukládám, jako seznam, usnadňuje to jeho úpravy, následně logování atd.

Postup 2.
Pomocí volby hledat podle ID keše vybírej podle GC kódu z databáze. Pokud tam hledaná keš není, založit bod a následně načíst listing, viz postup 1.

Uvedené operace jde určitě automatizovat a urychlit, ale na několik keší to nestojí za to.

Já, zpravidla, zahajuji přípravu vygenerováním a načtením PQ příslušné oblasti, pak mám určitě aktuální stav keší v databázi.

Vzhledem k tomu, že uložené seznamy umožňují velmi variabilní vytváření seznamu, tak už nedělám přípravy jinak, než takhle.

Mimochodem, kdy bude GG umět, na vyžádání, vymazat pole název seznamu a založit tak nový seznam ?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#14 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10112 příspěvků(y)

Publikováno 13 November 2012 - 10:14

Novy seznam zalozis kdykoli kliknutim na prislusnou ikonku nebo pres menu a pripadne klavesovou zkratkou Ctrl+Shift+S. Neni treba pole vymazavat a nevidim k tomu ani zadny duvod.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#15 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5674 příspěvků(y)

Publikováno 13 November 2012 - 16:45

gord napsal/a:
Novy seznam zalozis kdykoli kliknutim na prislusnou ikonku nebo pres menu a pripadne klavesovou zkratkou Ctrl+Shift+S. Neni treba pole vymazavat a nevidim k tomu ani zadny duvod.


Připadám si, jako když jsem zjistil, že mi ve Wordu klávesa INS nemění režim vkládání/přepisování a na HOT-LINE MS mi vysvětlili, že to tak má být.

A když ve wordu nebo v excelu nebo v open office nebo v libre office založím nový soubor, tak mi to nevytvoří nový název pro ten právě otevřený, ale vytvoří to opravdu nový soubor.

Opravdu nikdy nikdo v žádném programu nepoužíváte volbu nový soubor ale přejmenujete některý starý a pak vymažete jeho obsah ?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#16 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10112 příspěvků(y)

Publikováno 13 November 2012 - 21:08

Myslim, ze tvoje prirovnani pokulhava. Ty tvoje priklady jsou z principu editory. Tobe se jedna o novy seznam. Do prave otevreneho seznamu nemuzes jen tak pridavat nebo z nej ubirat. Muzes tam jen zapsat aktualne zobrazeny seznam kesi. Navic je podle me vyrazne rychlejsi jedna klavesova zkratka, nez vymazat jmeno a pak kliknout na ulozit. Vazne k tomu nevidim jediny duvod.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#17 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5674 příspěvků(y)

Publikováno 13 November 2012 - 22:17

gord napsal/a:
Myslim, ze tvoje prirovnani pokulhava. Ty tvoje priklady jsou z principu editory. Tobe se jedna o novy seznam. Do prave otevreneho seznamu nemuzes jen tak pridavat nebo z nej ubirat. Muzes tam jen zapsat aktualne zobrazeny seznam kesi. Navic je podle me vyrazne rychlejsi jedna klavesova zkratka, nez vymazat jmeno a pak kliknout na ulozit. Vazne k tomu nevidim jediny duvod.


Ty to prostě pochopit nechceš :-(

Vytváření a upravování seznamu keší není jeho editování ?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#18 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10112 příspěvků(y)

Publikováno 14 November 2012 - 7:14

Prave ze to neni jeho editovani tak proc na to pouzivas analogii z editoru? Ja te chapu, ale nerozumim tve potrebe. Funkce, kterou pozadujes, mi pripada naprosto zbytecna protoze tehoz vysledku lze dosahnou jednodussi a pro me logictejsi cestou - vytvoreni noveho seznamu. Nevidim nic logickeho na tom, abych si vytvarel novy seznam tak, ze smazu jmeno a vytvorim novy seznam. To je, podle meho, to tebou zavrhovane prejmenovani.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#19 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 14 November 2012 - 9:31

Tady jde o to, ze prazdny GGT seznam nema vubec zadny smysl. GGT seznam slouzi na to, aby sis nejaky vyber kesi mohl uchovat a posleze s nim provest nejakou operaci. Prazdny seznam si uchovavat nemusis. A tak opravdu nerozumim pozadavku na vyrabeni prazdneho seznamu. Jednim kliknutim si kdykoliv vycistim svuj pracovni stul, pak si vyrobim jednoduse jaky chci seznam kesi, a pokud chci, tak si ho kdykoliv jednim kliknutim ulozim pod jakymkoliv nazvem. Proc tam cpat navic ten krok s vymazanim stavajiciho nazvu, kdyz je v podstate uplne zbytecny?
  • 0

#20 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5674 příspěvků(y)

Publikováno 14 November 2012 - 10:03

HaLuMa napsal/a:
A tak opravdu nerozumim pozadavku na vyrabeni prazdneho seznamu. Jednim kliknutim si kdykoliv vycistim svuj pracovni stul, pak si vyrobim jednoduse jaky chci seznam kesi, a pokud chci, tak si ho kdykoliv jednim kliknutim ulozim pod jakymkoliv nazvem. Proc tam cpat navic ten krok s vymazanim stavajiciho nazvu, kdyz je v podstate uplne zbytecny?


Pracovní stůl si nevyčistíš, stále Ti tam leží čistý papír nadepsaný názvem předchozího seznamu.

Logické by bylo, kdyby vymazání zobrazeného seznamu keší, vymazalo i název z pole název seznamu.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama