Přejít na obsah


Fotka

Atributy importovaných keší


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
60 odpovědí na toto téma

#41 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4316 příspěvků(y)

Publikováno 14 November 2012 - 15:49

To bohuzel neni sranda. Nekolikrat jsem se o tom sama presvedcila....
  • 0

#42 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 14 November 2012 - 16:30

ja mel na mysli ty vase neustale menici pozadavky...
  • 0

#43 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5452 příspěvků(y)

Publikováno 14 November 2012 - 16:46

HaLuMa napsal/a:
Ze vy si ze me delate srandu? :o

Taky mám ten pocit :D
Nemám se stávajícím systémem nejmenší problém.
  • 0

#44 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5674 příspěvků(y)

Publikováno 20 November 2012 - 7:31

A ještě jsem u seznamů postřehl jednu mírně nelogickou vlastnost: Pracuji se seznamem JARO a přičtu k němu seznam LETO. Logické by bylo, že název zůstane JARO, ale mám tam LETO. Co dělá odčítání jsem nezkoušel.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#45 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10112 příspěvků(y)

Publikováno 20 November 2012 - 8:18

To je porad dokola. To pole informuje o tom, jaky ggt soubor jsi pouzil jako posledni bez ohledu na to, co jsi s nim delal. Jestlize jsi naposledy pricital LETO, bude zobrazeno LETO.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#46 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5674 příspěvků(y)

Publikováno 20 November 2012 - 9:03

gord napsal/a:
To je porad dokola. To pole informuje o tom, jaky ggt soubor jsi pouzil jako posledni bez ohledu na to, co jsi s nim delal. Jestlize jsi naposledy pricital LETO, bude zobrazeno LETO.


Proč se mi tedy v okně s názvem seznamu neobjevují i GC kódy naposledy doplněných keší a upravených WP ?

Podle mého názoru je logické, že pokud načtu nějaký seznam a chci do něj ještě přičíst keše z jiného seznamu, tak to snad budu ukládat do původního seznamu a ne do naposledy načteného.

Dělají se ještě kalkulačky s polskou logikou ?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#47 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10112 příspěvků(y)

Publikováno 20 November 2012 - 9:25

JIste ze se delaji kalkulacky s polskou logigou. Ona je v nekterych pripadech o dost vyhodnejsi. Ale to nijak nesouvisi s tematem. Pokud nactes seznam, je logicke, ze se zobrazi jmeno seznamu, s kterym jsi pracoval. Podle jakych sofistikovanych metod ma program urcit, s jakym seznamem budes chtit nadale pracovat, aby toto jmeno zmenil? Podle toho, zda do zobrazeneho seznamu prodavas, odcitas od nej nebo chces seznam primo nacist? Kdy a kde se ti neobjevuji jake kody? V tom jsem te nejak nepochopil.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#48 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5674 příspěvků(y)

Publikováno 20 November 2012 - 9:51

gord napsal/a:
Pokud nactes seznam, je logicke, ze se zobrazi jmeno seznamu, s kterym jsi pracoval. Podle jakych sofistikovanych metod ma program urcit, s jakym seznamem budes chtit nadale pracovat, aby toto jmeno zmenil? Podle toho, zda do zobrazeneho seznamu prodavas, odcitas od nej nebo chces seznam primo nacist?


Pokud není schopen poznat, s jakým názvem chci pracovat, proč tam nenechá ten první název ?

Pokud bych editoval ty GGT soubory v notepadu, tak se mi přičtením obsahu LETO do JARO taky nezmění název souboru. Pokud chci jiný název, tak snad mám uložit jako, nebo ne ?

I sčítání souborů, z příkazového řádku, používá pro název výsledku, název prvního souboru, proč je to tady jinak ?

Já, při práci se seznamy, používám logiku otevřu seznam, uberu nebo přidám několik keší, třeba i přičtením nebo odečtením dalšího seznamu, a pak upravený výběr uložím.

Proč se mi snažíš vysvětlit, že seznamy nejsou na uchovávání informací o výběru keší ale jen pro opakované načtení něčeho z databáze ?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#49 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 20 November 2012 - 10:49

kolombo napsal/a:
Podle mého názoru je logické, že pokud načtu nějaký seznam a chci do něj ještě přičíst keše z jiného seznamu, tak to snad budu ukládat do původního seznamu a ne do naposledy načteného.

To mi nepřijde logické. Proč bych to nemohl ukládat do nějakého jiného seznamu POLOLETI
Pokud načtu seznam JARO a následně přidám/odeberu LETO, zmeni se mi pouze aktualni seznam na obrazovce. Soubory JARO.ggt a LETO.ggt zůstávají beze změn. Naopak je dobře, že vidím jsem naposledy pracoval s seznamem LETO a teď budu přidávat seznam PODZIM.
  • 0

#50 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5674 příspěvků(y)

Publikováno 20 November 2012 - 11:58

Jenže pokud připravuji seznam odlovu na nejvýchodnější keš s názvem vychod a přičtu do něj seznamy hrcava a jablunkov, tak stále přidávám keše do seznamu vychod.

To je zajímavé, že nikdo nezkoumáte smysl, ale začnete řešit názvy seznamů.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#51 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10112 příspěvků(y)

Publikováno 20 November 2012 - 12:11

Zajimave je, ze princip, funkce a zobrazene informace nam jsou naprosto jasne a jen ty do toho vnasis svoje myslenky, na nez ti to vsak nepasuje. Ja si bezne seznamy pripravuji prave timto zpusobem (pridavani, odebirani, ulozeni) a nikdy jsem na zadny problem nenarazil.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#52 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 20 November 2012 - 13:09

Seznamy používám aktivně v různých kombinacích (např. odečíst jiný seznam, co našel jiný uživatel ...), funkčnost OK. Ani mi nepřijde, že by se něco mělo měnit. Na začátku bylo nutné postřehnout, jakou to má logiku při tvorbě seznamu (komplet filtr, přičíst, odečíst) včetně třístavové hodnoty pro podmínky, ale dnes už doceňuji záměr autora. Mě současné řešení vyhovuje.
  • 0

#53 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5674 příspěvků(y)

Publikováno 20 November 2012 - 13:39

Já neříkám, že to nefunguje. Já říkám, že se práce se seznamy nelogicky chová k poli, kde se zobrazuje to, čemu vy říkáte název naposledy použitého seznamu a já název seznamu, se kterým aktuálně pracuji.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#54 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5452 příspěvků(y)

Publikováno 20 November 2012 - 13:52

kolombo napsal/a:
Já neříkám, že to nefunguje.

Já říkám, že se práce se seznamy nelogicky chová k poli, kde se zobrazuje to, čemu vy říkáte název naposledy použitého seznamu a já název seznamu, se kterým aktuálně pracuji.

tak určitě...kdybys tomu (jako jediný) přestal říkat "název seznamu, se kterým aktuálně pracuji", byl by celý problém vyřešen B)
  • 0

#55 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 20 November 2012 - 14:01

Tak logiku a smysl maji obe cesty. Jestli nekdo navrhne, ze by se to chovani mohlo prepinat podle konfigurace, tak ho povesim na prvni stromovku! :@

Neni problem zajistit, aby se to chovalo tak, jak si predstavuje Kolombo, tedy ze pridavani a odebirani podle GGT souboru ten zobrazeny nazev nezmeni, tedy nasledne ulozeni to ulozi do puvodne otevreneho seznamu. Je to nekdo, kdo by toto chovani neprekousl?

(Je totiz pravda, ze pridavani a odebirani jinymi metodami, jako treba podle GPX nebo adresare, to jmeno nemeni, takze by to bylo konzistentni.)
  • 0

#56 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5674 příspěvků(y)

Publikováno 20 November 2012 - 14:02

dr.vota napsal/a:
tak určitě...kdybys tomu (jako jediný) přestal říkat "název seznamu, se kterým aktuálně pracuji", byl by celý problém vyřešen B)


Jak mám tedy říkat seznamu, se kterým aktuálně pracuji ?

Že s ním opravdu pracuješ, to poznáš ve chvíli, kdy stiskneš ikonu diskety. Na nic se to neptá, ale rovnou Ti to uloží seznam keší z obrazovky do toho seznamu, kterému já říkám, že s ním aktuálně pracuji.

Je spousta programů, kde ikona diskety ukládá do zobrazovaného názvu a všichni to chápou jako aktuálně zpracovávaný soubor.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#57 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5452 příspěvků(y)

Publikováno 20 November 2012 - 14:11

kolombo napsal/a:

dr.vota napsal/a:
tak určitě...kdybys tomu (jako jediný) přestal říkat "název seznamu, se kterým aktuálně pracuji", byl by celý problém vyřešen B)


Jak mám tedy říkat seznamu, se kterým aktuálně pracuji ?

Že s ním opravdu pracuješ, to poznáš ve chvíli, kdy stiskneš ikonu diskety. Na nic se to neptá, ale rovnou Ti to uloží seznam keší z obrazovky do toho seznamu, kterému já říkám, že s ním aktuálně pracuji.

Je spousta programů, kde ikona diskety ukládá do zobrazovaného názvu a všichni to chápou jako aktuálně zpracovávaný soubor.

tak asi nejlepším řešením by teda bylo odstranit tu ikonu diskety "Uložit" a nechat tam jen tu "uložit jako..." ...a je to! :D
  • 0

#58 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 20 November 2012 - 17:24

dr.vota napsal/a:
tak asi nejlepším řešením by teda bylo odstranit tu ikonu diskety "Uložit" a nechat tam jen tu "uložit jako..." ...a je to! :D

Výborné řešení, to by mohlo vyhovovat všem ;)
  • 0

#59 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10112 příspěvků(y)

Publikováno 20 November 2012 - 19:40

Ano, k nemu se take pridavam. Kolombo, ty nepracujes se seznamem ulozenym v souboru, ale se seznamem zobrazenych kesi. Ale mas pravdu v tom, ze i tento seznam muzes opet do souboru ulozit, a to do posledniho pouziteho nobo do libovolneho jineho.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#60 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5674 příspěvků(y)

Publikováno 20 November 2012 - 21:51

gord napsal/a:
Ano, k nemu se take pridavam.

Kolombo, ty nepracujes se seznamem ulozenym v souboru, ale se seznamem zobrazenych kesi. Ale mas pravdu v tom, ze i tento seznam muzes opet do souboru ulozit, a to do posledniho pouziteho nobo do libovolneho jineho.


Myslím, že naprostá většina lidí, co s GG dlouhodobě aktivně pracuje, ví, že to, co má zobrazené, není obsah žádného souboru, ale výběr položek z databáze.

Jenže, používání seznamu, nad zobrazeným výběrem z databáze, se prakticky chová velmi podobně, jako přímé úpravy seznamu jiným nástrojem. Bylo by tedy dobré, kdyby logika práce byla podobná, jako při práci se souborem.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama