Přejít na obsah


Fotka

Atributy importovaných keší


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
60 odpovědí na toto téma

#21 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2012 - 10:11

Zatimco soucasny stav ti nicim praci nepridela, jen navic chvili vypisuje informaci, ktera ti muze byt ukradena, tak kdybych ten nazev mazal, tak tim pridelam praci vsem, kteri si chteji ulozit seznam s novym obsahem. Ti budou nuceni najednou to jmeno znovy hledat. Upravdu se mi nechce programovat zmenu, ktera nic noveho neprinese a jen pridela uzivatelum praci.
  • 0

#22 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2012 - 10:58

HaLuMa napsal/a:
Zatimco soucasny stav ti nicim praci nepridela, jen navic chvili vypisuje informaci, ktera ti muze byt ukradena, tak kdybych ten nazev mazal, tak tim pridelam praci vsem, kteri si chteji ulozit seznam s novym obsahem. Ti budou nuceni najednou to jmeno znovy hledat. Upravdu se mi nechce programovat zmenu, ktera nic noveho neprinese a jen pridela uzivatelum praci.


Dost dobře nechápu, proč bych si měl do stejného názvu ukládat úplně jiný seznam. Pokud upravuji stávající, tak ho i ukládám, pokud tvořím jiný, tak dávám nový název. A pokud modifikuji loňský seznam, tak ho tvořím s letopočtem za názvem, často editací seznamu z let předešlých.

Nejvíce práce to přidělá tomu, kdo si, zcela jiná data, zapíše do toho naprosto nepodstatného údaje, co je zapsaný v poli s názvem seznamu. Je tam na to ikona ....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#23 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2012 - 11:12

Uz jsem ti psal, ze ten nazev je pouze informace o seznamu, ktery jsi pouzil naposledy. Nic vic, nic min. Nerika to nic o tom, jakym zpusobem byl seznam pouzit. Takze proc to jmeno smazat?

EDIT: to bys ho musel smazat okamzite po jakemkoli zasahu do seznamu zobrazenych kesi. A ani pak to vlastne nema zadny smyl, protoze jsi jen pohl pouzit k odecteni kesi od nej.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#24 Unkas

Unkas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2012 - 11:53

kolombo napsal/a:
Mimochodem, kdy bude GG umět, na vyžádání, vymazat pole název seznamu a založit tak nový seznam ?


Zkusim do toho vnest taky trochu meho nazoru.
Seznam je textovy soubor kde jsou jednotlive GC kody na samostatnych radcich s priponou GGT. To s cim pracuji v okne GeoGetu je zobrazenim casti databaze podle mych kriterii. Seznamem se to stane az ve chvili ulozeni do souboru. Vytvorenim noveho prazdneho seznamu je tak vytvorenim prazdneho textoveho souboru (bez vyctu GC kodu) s priponou GGT, coz je naprosto zbytecne. Novy seznam vytvarim ve chvili, kdy si chci ulozit vycet GC kodu abych s nim mohl nekdy pozdeji pracovat. Nactenim seznamu provedu vyber z databaze a zobrazeni casti databaze v okne Geogetu a nadale pracuji s timto vyberem, nikoli se seznamem.
  • 0

#25 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2012 - 12:21

gord napsal/a:
Uz jsem ti psal, ze ten nazev je pouze informace o seznamu, ktery jsi pouzil naposledy. Nic vic, nic min. Nerika to nic o tom, jakym zpusobem byl seznam pouzit. Takze proc to jmeno smazat?


A když klikneš na ten obrázek diskety, co pak bude znamenat ten naprosto nepodstatný údaj ?

Přijde mi divné, že v 19:00 načtu nějaký seznam a ještě ve 23:30 mi tam visí jeho název, i když jsem, mezitím, několikrát změnil výběr z databáze, vyexportoval několik výběrů keší i POI bodů a použil dvacet různých filtrů.

Má to rozumný důvod ? Jaký ???????????????????

Podle mne má použití celkového výmazu výběru z databáze smazat i název seznamu. Myslím, že lidí, co používají jen jeden název pro všechny používané seznamy, mnoho nebude. A při editaci seznamu ho zase celý nemažeš.

Zdravím HOT-LINE MS ....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#26 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2012 - 12:25

Unkas napsal/a:
.......
Nactenim seznamu provedu vyber z databaze a zobrazeni casti databaze v okne Geogetu a nadale pracuji s timto vyberem, nikoli se seznamem.


A když do toho výběru pár keší přidáš a některé vyhodíš, tak děláš co ? Já si ten seznam zase uložím. Ty to tak neděláš ?

A pokud vymažu výběr a začnu tvořit nový, tak očekávám, že se mi vymaže i jméno předchozího seznamu.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#27 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2012 - 12:36

A proc az po vymazu zobrazeneho seznamu? Mel by se v tom pripade smazat okamzite, resp vubec tam to jmeno nezobrazovat, protoze pokud jsi ggt pouzil k pridani nebo odebrani od seznamu zobrazenych kesi, naprosto to neodpovida zobrazenemu seznamu. A pokud jsi to pouzil pro nacteni, odpovida to prave jen v okamziku nacteni. Takze to nepotrebujes vubec ;) Kolikrat potrebujes, abych ti napsal, ze je to jen informace a nic jineho za tim nemas hledat? Proc jsi se zacyklil a trvas porad na svem chybnem vykladu tohoto udaje? Je tam prave a jen pro tu informaci, ze jsi naposledy pracovat s timto gg.t A protoze se predpoklada, ze muzes tento soubor chtit zmenit, mas jednoduchou cestu to udelat - kliknout na ikonku Ulozit. Kdyz tam jmeno mit nebudes, nemas tuseni, do jakeho souboru budes ukladat.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#28 Unkas

Unkas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2012 - 12:47

Pokud menim jenom par kesi tak ukladam do puvodniho souboru. Klepnu ulozit. Pokud chci vytvorit novy seznam, vyberu ulozit jako... a napisu novy nazev. Snad vim s jakym vyberem pracuji a pod jakym nazvem to chci ulozit. Jediny rozdil mezi vidim v tom, ze ja tvorim novy vyber z databaze a nazev posledniho seznamu me zajima az ve chvili kdy chci nejaky seznam ulozit, kdezto ty tam potrebujes videt prazdne pole, do nehoz potom stejne nejaky nazev napsat musis.
  • 0

#29 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2012 - 12:56

gord napsal/a:
A proc az po vymazu zobrazeneho seznamu? Mel by se v tom pripade smazat okamzite, resp vubec tam to jmeno nezobrazovat, protoze pokud jsi ggt pouzil k pridani nebo odebrani od seznamu zobrazenych kesi, naprosto to neodpovida zobrazenemu seznamu. A pokud jsi to pouzil pro nacteni, odpovida to prave jen v okamziku nacteni. Takze to nepotrebujes vubec ;)

Kolikrat potrebujes, abych ti napsal, ze je to jen informace a nic jineho za tim nemas hledat? Proc jsi se zacyklil a trvas porad na svem chybnem vykladu tohoto udaje?

Je tam prave a jen pro tu informaci, ze jsi naposledy pracovat s timto gg.t A protoze se predpoklada, ze muzes tento soubor chtit zmenit, mas jednoduchou cestu to udelat - kliknout na ikonku Ulozit. Kdyz tam jmeno mit nebudes, nemas tuseni, do jakeho souboru budes ukladat.


Zkus si znovu přečíst, jaké konstrukce jsi tu vytvořil. Fakt nevím, kdo se zacyklil.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#30 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2012 - 13:23

Vidim stale jen tvuj problem v tom, ze chces neco co krom tebe nedava nikomu jinemu smysl. Tak kde je chyba? Ja koncim, tato diskuse nema cenu. Nejsi ochoten podat rozumne vysvetleni, bez toho se nehnem dal.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#31 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2012 - 14:24

Je mi jasny, ze budu prilejvat jen olej do ohne, ale neda mi to. I presto, ze uz jsem to s gordem taky nekolikrat resila.

Nebudu do toho motat word a podobny zhovadilosti, stejne by mi to prd pomohlo, ale vezmu to trochu odjinud.

Vytvorim si v GG seznam nekolika kesi (pouze je zobrazim), kterej si ulozim, protoze mi to proste dalo nejakou tu pracicku... Mam ggt. Neco malo si do nej jeste pridam, par kesi z toho vymazu, ulozim si upravenej seznam opet do toho ggt. Tim pro me prace s timto souborem konci.

Za normalnich okolnosti jsou lidi zvykly, ze pokud praci s necim skoncili, tak to zavrou. Jenze v pripade GG tam (i po vycisteni okna) dal visi nazev posledniho ggt (chapu dobrou myslenku s tim, ze to je proto, ze si ho muzu opet snadno upravit, ale nekdy to je spis na skodu), coz ponekud mate. Hlavne ty, ktery tuhle filozofii neznaj. A odrazuje to od pouzivani ggt, co si budem povidat. Ono kdyby tam jen visel nazev, tak by to bylo v pohode, ale ve chvili, kdy si toho nevsimnete (jako ze chvili trva, nez si na to zvyknete), tak se kliknutim na ulozit razem pripravite o dosavadni praci. A to celkem nastve. Jo, je tam sice Ulozit jako, kdyz jsem teda ukoncila praci s tim predchozim seznamem, proc se mi do toho novyho porad mota a komplikuje mi to?

Kdyby tam nebyla ta provazanost, ze se mi to ulozi do toho predchoziho, tak je mi to putna, ale tohle je nekdy k nastvani. Neni nutny delat nejakej cudlik na vytvareni novyho ggt seznamu, jen by stacilo, kdyby se tak udelal jinej, co aspon zrusi tu provazanost s poslednim pouzitym a vymaze jeho nazev z policka.
  • 0

#32 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2012 - 14:40

petulinka1 napsal/a:
... Ono kdyby tam jen visel nazev, tak by to bylo v pohode, ale ve chvili, kdy si toho nevsimnete (jako ze chvili trva, nez si na to zvyknete), tak se kliknutim na ulozit razem pripravite o dosavadni praci. ...


Naprostý souhlas. Taky se mi to párkrát stalo. Podle mě by funkce 'Nový seznam' byla užitěčná.
  • 0

#33 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2012 - 14:44

Proc Novy seznam? To je vazne uplne zbytecny. Staci jenom vycistit to policko a zrusit provazanost s predchozim souborem.
  • 0

#34 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2012 - 14:53

petulinka1 napsal/a:
Proc Novy seznam? To je vazne uplne zbytecny. Staci jenom vycistit to policko a zrusit provazanost s predchozim souborem.


Jasně, že by stačilo, kdyby vymazání zobrazených keší mazalo i tohle pole, pokud by nebyl samostatný smetáček pro název seznamu. Nazval jsem to sice nový seznam, ale v podstatě jde o ukončení práce s již hotovým ggt souborem.

Myslím, že jsou tu minimálně dva další, co na to koukají podobně, jako já.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#35 Unkas

Unkas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2012 - 14:59

petulinka1 napsal/a:
kliknutim na ulozit se razem pripravite o dosavadni praci. A to celkem nastve.

Kdyby tam nebyla ta provazanost, ze se mi to ulozi do toho predchoziho, tak je mi to putna


Nez vymyslet nova tlacitka a nove funce, je jednodussi zrusit tlacitko ulozit a ponechat pouze ulozit jako. Potom se te to pri kazdem ulozeni zepta, pod jakym nazvem to chces ulozit. Chapejte vytvoreni seznamu (GGT) jako exportni funkci zobrazenych kesi v okne GeoGetu. Tudiz "Novy seznam" (prazdny) je vec ktera nema smysl.
  • 0

#36 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2012 - 15:05

Ja se z vas pominu! Vyrobil jsem vam tlacitko 'Novy seznam', ktere vycisti zobrazeny seznam a zaroven vycisti ten nazev posledniho otevreneho seznamu. Kdo chce, muze to pouzivat misto kostata.
  • 0

#37 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2012 - 15:10

H: Diky. Ono bohate postacilo to "ukonceni prace na zobrazenym ggt seznamu". Proste kdyz uz nechci na necem pracovat, tak mi to tam nemusi strasit :D
  • 0

#38 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2012 - 15:12

To by nebylo chytre, uz jen z tvehi popisu je jasne, ze tuto funkci strucne nazvat tak, aby ji kazdy pochopil, bude problem. Vymyslet ikonku je take trochu problem... ten "novy seznam" je preci jen pochopitelnejsi.
  • 0

#39 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2012 - 15:20

"Zavrit seznam" by bohate postacilo, A jako ikonku krizek. Cervenej treba :DVetsina lidi za tim stejne nevidi, ze ve skutecnosti pracujou s databazi a to ggt jen tvorej ze zobrazenyho seznamu. Pro ne je to proste prace ne NA seznamu, ale SE seznamem. A podle toho to taky chapou.
  • 0

#40 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2012 - 15:39

Ze vy si ze me delate srandu? :o
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama