Přejít na obsah


Fotka

Geoget-statistiky-animace


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
293 odpovědí na toto téma

#221 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2012 - 22:10

lukabike.com napsal/a:
mpik: o par postu vys Mikrom pise jak na pridani nesilent verze pluginu. Musis si v Spravce pluginu - Skupina hlavnich pluginu dopsat k nesilent verzi skupinu kde se ma zobrazovat, tzn AniMapa. Mas tam i screen :)

Jo, díky za nápovědu. Hledal jsem to v Nezařazených skriptech a nenapadlo mě, že by to mohlo být i Nikde. Už to mám.
  • 0

#222 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2012 - 22:39

mpik napsal/a:
Tak mi ta animapa nějak nefunguje. Ve volbě mám jen silent. V nastavení pluginů mám jen volbu výstupní složky, jinak nic. Navíc při pokusu o odinstalování a novou instalaci jsem si smazal i svou podkladovou mapu. No nevadí, ale bylo to lepší.

V balíčku jsou dva ggp skripty. Výchozí skupina je AniMapa. Jak už tady ale zaznělo, pokud už byl skript dříve nainstalován, do skupiny se nezařadí. Není mi jasný, jestli skript AniMapa vůbec v menu nevidíš, nebo je jen jinde, než jsi čekal. V Konfiguraci pluginů je u verze 1.0.1 jen volba výstupní složky. Dokumentace byla napřed...;)

LooperCZ napsal/a:
Operaci ve Správci samozřejmě znám, jde mi o standartní nabídku skriptu v menu Plugins. Je to připomínka, která má tvůrci dobrého skriptu pomoci dotáhnout drobnost.

Tady mi taky není úplně jasný, co se ti zdá rozbitý... Že by platila poznámka výše?

mikrom napsal/a:
kiReGPS: zvyraznil jsem Ti to v dokumentaci B)

Brejlil jsem na dokumentaci 5 minut a nic neuviděl. Poraď, kde's co zvýraznil...B)


V mezičase jsem trochu zapracoval. Při testování "tuhnutí" jsem zjistil, že s rychlostí se dá přece jen něco dělat. Prohlížeče se k prodlevě animovaných frame chovají zvláštně. Prodlevu 0 ms přestaví na cca 100 ms, 10 ms taky, ale 20 ms (a více) už respektují. Nechovají se tak pravda všechny, ale Chrome a Opera ano. IE zdržuje furt stejně. Firefox jsem netestoval. Tak jsem stvořil betu 1.0.2, která umožňuje nastavit prodlevy a tím i rychlost. Dokáže to být slušně rychlé. Dejte ale pozor na stabilitu prohlížeče. Prosím o otestování. V betě jsou i další změny. Kromě interních detailů i volba typu prohlížeče pro náhled vygenerované mapy. Bohužel to bylo nutné provést tímto způsobem, neexistuje společná cesta, která by fungovala ve všech browserech. :@

Vše najdete hezky pokupě na Araratu...



  • 0

#223 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2012 - 23:10

S tou rychlostí 20 nebo 30 to už vypadá lépe.
  • 0

#224 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2012 - 9:39

Super. Dostalo to spád. Ikdyž vzhledem k množství mých nálezů, musím dát delší prodlevu. Firefox OK.
  • 0

#225 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2012 - 10:29

Tak ted to nema chybu, s rychlosti 20 to je idealni :) Velke diky.
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#226 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2012 - 10:34

A to je mi pěkné! Před nějakou dobou sem podobný mapy zahlídl, ale byl sem línej to řešit. A s tímhle klikátkem člověk skoro až rád překoná lenost. Díky, moc dobrý! 20ms mi PC (relativně levnej šrot) i Chrome 23.0.1271.97 ustojí v pohodě. A aspoň se to trošku hejbe. ;D
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#227 Michalowic

Michalowic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 312 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2012 - 12:05

Ozkoušeno 20ms a 30ms, v Chrome i ve Firefoxu funguje to bezvadně! Dobrá práce, díky! B)
  • 0
:: Garmin Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO + Atlas Czech 2013 NT ::

Pokud kačer nehledá kešky, ani nechlastá na geoeventu, tak sedí u počítače a hádá se s ostatními kačery na diskusním fóru. Smyslem diskuse na fóru je dokázat, že všichni ostatní jsou blázni a on je letadlo, zatímco ostatní se snaží dokázat totéž. (necyklopedie)

#228 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2012 - 13:34

kiReGPS: je to tucne v popisu funkci pro skripty :P

edit: kde beres ten "browserType" v chrome se mi to zas otevrelo ve dvou zalozkach
1: file:///C:/Users/mikrom/Dropbox/GeoGet/data/script/AniMapa/output/Europe
2: http://leaflet.gif/

schvalne to porad testuju na mape s mezerou v nazvu :)

edit2: aha v default pas, ale pros se mi to neprevrhlo do config pas nevim.. kouknu na to
  • 0

#229 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2012 - 14:45

chtěl jsem vygenerovat mapku kamarádce a narazil jsem na to že neumím nějak snadno stáhnout a označit její nálezy do geogetu (do oddělené databáze). Neví někdo jak na to? geojarrym se mi to moc bagrovat nechce, radši bych nějak nastavil PQ nebo API.
  • 0

#230 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2012 - 15:31

Geojarrym to nebagruj, jen s jeho pomoci zjisti GC kody nalezu a nech si to ulozit do GGT. To je rychle. Samotne tahani kesi pak pouzij pres API,nebo z tve dosavadni databaze.
  • 0

#231 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2012 - 18:58

mikrom napsal/a:
kiReGPS: je to tucne v popisu funkci pro skripty :P

Jojo, díky! Vtip je v tom, že tuhle část dokumentace jsem "objevil" teprve včera...B)

mikrom napsal/a:
edit: kde beres ten "browserType" v chrome se mi to zas otevrelo ve dvou zalozkach
1: file:///C:/Users/mikrom/Dropbox/GeoGet/data/script/AniMapa/output/Europe
2: http://leaflet.gif/

schvalne to porad testuju na mape s mezerou v nazvu :)

edit2: aha v default pas, ale pros se mi to neprevrhlo do config pas nevim.. kouknu na to

Taky jsem ti to zvýraznil v dokumentaci. :D

Že by problém s překlápěním default.pas do config.pas při aktualizaci pluginu...?!?



  • 0

#232 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2012 - 19:02

Instalacni balicek spravne nema vubec nijak sahat na config.pas. Ma jen pripadne aktualizovat default.pas. Geoget, kdyz pak nacita ten config.pas, tak sam doplni nove veci z default.pas. Jde o to, aby instalacni balicek pripadne neprepatlal uzivatelovo nastaveni.
  • 0

#233 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2012 - 19:15

HaLuMa napsal/a:
Instalacni balicek spravne nema vubec nijak sahat na config.pas. Ma jen pripadne aktualizovat default.pas. Geoget, kdyz pak nacita ten config.pas, tak sam doplni nove veci z default.pas. Jde o to, aby instalacni balicek pripadne neprepatlal uzivatelovo nastaveni.

Ano, ano, přesně tak to prosím dělám...
  • 0

#234 -PaD-

-PaD-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2012 - 1:33

Ahoj,

vsiml jsem si, ze se mi nezpobrazuje nejzapadnejsi keska ceska... A mozna ze i vice z Asskeho vybezku...

Vložený obrázek
  • 0

#235 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2012 - 8:14

-PaD- napsal/a:
Ahoj,

vsiml jsem si, ze se mi nezpobrazuje nejzapadnejsi keska ceska... A mozna ze i vice z Asskeho vybezku...


Musim podekovat ze pekne odvedenou praci, az AniMapa mne donutila se podivat na svoje statistiky graficky a pekne se na to kouka a hned jsem si je dal do profilu.

Ale k predchozimu prispevku, podival jsem se na ten nejzapadnejsi bod a tez ho nevidim, stejne tak i nejvychodnejsi a nejsevernejsi. Nejjiznejsi tam pravdepodobne je, jelikoz to je multina, ktera zacina kousek od hranic. Mozna by to chtelo nejaky ten pixel pridat na rozmer mapy.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#236 -PaD-

-PaD-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2012 - 9:24

Solim napsal/a:
Musim podekovat ze pekne odvedenou praci, az AniMapa mne donutila se podivat na svoje statistiky graficky a pekne se na to kouka a hned jsem si je dal do profilu.

...


Ahoj,

Ja uz podekoval a i flasku poslal a ted jsem 'jen' nasel nejakou chybycku, takze nevim, proc bych mel jeste jednou dekovat tady, ale asi jo, protoze takhle kdyz jsi tak pekne podekoval a ja pred tim jen stezoval tak vypadam jako hulvat...

Ja do statistik vygenerovanou mapu zatim davat nebudu, pockam, az se budou lepe vykreslovat powertraily, ale to je taky takova informace navic, protoze o tom autor (jinak moc pekne) mapky uz taky vi.

S rychlosti vyvoje to bude tak pristi tyden... :)
  • 0

#237 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2012 - 11:16

-PaD- napsal/a:
vsiml jsem si, ze se mi nezpobrazuje nejzapadnejsi keska ceska... A mozna ze i vice z Asskeho vybezku...

Solim napsal/a:
Ale k predchozimu prispevku, podival jsem se na ten nejzapadnejsi bod a tez ho nevidim, stejne tak i nejvychodnejsi a nejsevernejsi. Nejjiznejsi tam pravdepodobne je, jelikoz to je multina, ktera zacina kousek od hranic. Mozna by to chtelo nejaky ten pixel pridat na rozmer mapy.

Mapa ČR, která je součástí instalace, je ta z GgStatu. Je ořízlá těsně k hranicím, někde i trochu přes. Při animaci se vykreslují jen ty keše, jejichž ikony se celé vejdou na podkladový obrázek mapy. Z toho vyplývá tenhle problém. Ty vaše se prostě nevejdou. Je možné to snadno poladit kalibrací mapy v INI - úpravou souřadnic levého horního a pravého dolního rohu. Nebo je možné si celkem lehce stvořit mapu vlastní.

Ostatně AniMapa je takhle myšlena, že si každý snadno udělá mapku území, které ho nějak zajímá...



  • 0

#238 -PaD-

-PaD-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2012 - 12:28

kiReGPS napsal/a:

-PaD- napsal/a:
vsiml jsem si, ze se mi nezpobrazuje nejzapadnejsi keska ceska... A mozna ze i vice z Asskeho vybezku...

Solim napsal/a:
Ale k predchozimu prispevku, podival jsem se na ten nejzapadnejsi bod a tez ho nevidim, stejne tak i nejvychodnejsi a nejsevernejsi. Nejjiznejsi tam pravdepodobne je, jelikoz to je multina, ktera zacina kousek od hranic. Mozna by to chtelo nejaky ten pixel pridat na rozmer mapy.

Mapa ČR, která je součástí instalace, je ta z GgStatu. Je ořízlá těsně k hranicím, někde i trochu přes. Při animaci se vykreslují jen ty keše, jejichž ikony se celé vejdou na podkladový obrázek mapy. Z toho vyplývá tenhle problém. Ty vaše se prostě nevejdou. Je možné to snadno poladit kalibrací mapy v INI - úpravou souřadnic levého horního a pravého dolního rohu. Nebo je možné si celkem lehce stvořit mapu vlastní.

Ostatně AniMapa je takhle myšlena, že si každý snadno udělá mapku území, které ho nějak zajímá...


Ahoj,

chtel jsem ti poslat hnedou mapku (kdyz uz tam je modra), ktera je taky v ggstatu pro hnedy barevny schema (moc se nepouziva), ale asi jeste upravim ty stavajici, aby to bralo extremy...

Pridavam na TODO :) Dneska se k tomu ale asi nedostanu... :(
  • 0

#239 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2012 - 22:17

HaLuMa napsal/a:
Geojarrym to nebagruj, jen s jeho pomoci zjisti GC kody nalezu a nech si to ulozit do GGT. To je rychle. Samotne tahani kesi pak pouzij pres API,nebo z tve dosavadni databaze.

Tím sice zjistím seznam keší, ale už ne kdy je dotyčný našel, což ale pro tuhle mapku potřebuju :(
  • 0

#240 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2012 - 23:29

Problémem bude, že určitě nemáš stažené a uložené všechny logy ani u těch, které jsi našel sám. V databázi se všechny neuchovávají, jen několik posledních, Tvoje a pak "důležité", jako jsou maintenance, změna souřadnic, atd. Musel by sis postahovat všechny logy u všech keší. Jde to. Trvá to dost dlouho. Dělal jsem to kvůli publikačním logům. Asi bude jednodušší udělat si novou instalaci Geogetu a stáhnout to vše pro jiný nick. Překopírovat tam databázi - třeba exportem přes PQ, pak Načíst vlastní nálezy, přes API, to je hned. A postahují se ti tam i nálezy, které sám v databázi nemáš, jako lite listingy, které pak následně aktualizuješ. Ty logy se stáhnou i pro BM, nemusíš mít PM pro ten nick, co to děláš. Někde na Araratu je i popsáno, jak udělat jednu databázi pro několik nicků a jak pak přistupovat k jednotlivým, podívej se jestli to neřeší to, co chceš dělat.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama