Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

FTF před publikací ceche


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
404 odpovědí na toto téma

#61 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2012 - 10:14

Vláček napsal/a:

Smrk napsal/a:
Jak teda může někdo něco vyčíst z listingu nepublikované keše? Občas se mi stane, že někdo dá některý z mých coinů do své nové keše, která není publikovaná, a kromě názvu nic nepoznám. Kdyby se třeba jmenovala Hrad Střekov, tak vím, že mám obejít ten hrad. Víc z toho nevydoluju.

Pohyb TB na mapě sis nikdy nezobrazil?


To jo, ale v tom příspěvku se psalo o listingu keše. Přes TB se dá najít jen tradička.
  • 0

#62 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2012 - 10:27

Smrk napsal/a:To jo, ale v tom příspěvku se psalo o listingu keše. Přes TB se dá najít jen tradička.

Najet na listing není totéž co přečíst si ho. Pomocí "nové" metody taky najdete jenom tradičku (nebo to, co je na úvodních souřadnicích).
  • 0

#63 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2012 - 10:44

Bambulini napsal/a:
Už dříve jsem někde zde zahlídl tento popis: http://brutime.0fees.net/bf_1.html. Otázkou je, zda je postup stále funkční nebo od té doby na GS proběhli nějaké změny.

Ano, tento popis funguje - právě jsem ho vyzkoušela a našla několik keší "ve frontě". Sice nejbližší někde 300km od HC v Německu, nicméně kdo chce to FTF, asi má trpělivost si s tím denně chvíli hrát, dokud nenajde. Na štelování HC jsem už neměla trpělivost, nicméně je to evidentně jen technická záležitost, možný to určitě je. Plyne z toho poučení, že pokud se owner chce vyhnout předpublikačnímu BFFTF, stačí založit listing s dostatečným předstihem, třeba několik měsíců dopředu, a už není moc vysoká pravděpodobnost, že by loviči vylovili náhodnými pokusy zrovna jeho GC kód.

Jinak taková předpublikační FTF, kdy člověk na keš náhodou narazil a všiml si jí, aniž o ní měl jakékoliv zprávy předem, považuji za zcela regulérní FTF, stejně jako nálezy na základě logické úvahy na základě předchozích keší série apod.
  • 0

#64 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2012 - 11:16

Jacka_dominikanka napsal/a:
nicméně kdo chce to FTF, asi má trpělivost si s tím denně chvíli hrát,

Kdo umí, napíše si skript a pak už třeba jednou denně spustí. Takže to ani není odměna za to, že si s tím člověk dost dlouho hraje a když má kliku, tak má kešku. Jim to "pípne" stejně jako normální notifikace, jenom o pár dnů dřív.
  • 0

#65 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2012 - 11:47

Koukám, že se mi rozplynula další iluze...:-(((((((( Ach jo:-(((((((
  • 0

#66 Benjo5

Benjo5

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2012 - 12:10

Hezký postup, funguje to pěkně, i když motivaci psát si prográmek na ošmelení systému moc nemám. Tou hlavní věcí je asi to, že FTF hunt přeci začíná publikací jako startovním výstřelem, po kterém je informace o keši známá všem a všichni mají stejné podmínky. Nález před publikací je zkráta předpublikační odlov. Taky jsem jednu keš v Alpách náhodou našel čtyři dny před publikací, ale že bych se tam zapisoval jako FTF, mně ani nenapadlo. Popravdě mě otravují v logboocích různé beta-testy nebo předpublikační odlovy na základě nejrůznějších důvodů. Chápu sice, že ti kačeři mají neodolatelné nutkání se psát do první pozice, kam správně patří FTF-log, ale tyhle logy by měly být někde dál v logbooku. Přeci jen, když už jsem se o té keši nějak dozvěděl dřív, než když byla veřejně publikovaná, tak zapisovat si to jako FTF je trošku směšné, ne? Je to asi stejné, jako kdyby Alonso řekl, že vyhrál velkou cenu, protože si na okruhu odkroužil 70 kol už týden před závodem. ;) Jestli někoho baví chodit na keše, které ještě nejsou publikované, tak prosím, ale nemělo by se to zaměňovat s FTF-huntem v siroké konkurenci. ;)
  • 0

#67 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2012 - 12:18

vitablondak napsal/a:
Koukám, že se mi rozplynula další iluze...:-(((((((( Ach jo:-(((((((

Mně se nerozplynulo nic, mě jen mrzí, že se to tady tak zveřejňuje. Ne, že bych tímto postupem hledal kešky, na to mám nějak málo času, ale je to detektivní práce a té svědčí jisté šero… ;)
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#68 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2012 - 12:20

PaWcz napsal/a:
Mimochodem - když předpublikační FTF lovec doluje z webu informace o nepublikované keši, je to eticky na hraně. Jenže když popublikační FTF lovec s vidinou prvonálezu nezastaví na stopce, profičí přes obec osmdesátkou, prokličkuje mezi závorami, vyignoruje zákaz vjezdu a nebo to "zdrajví" přes louku, je to dokonce za hranou zákona. A ruku na srdce, kdo z rozhořčených FTF hunterů to nikdy neudělal? A co je horší? ;)


V mé lokalitě nedodržovali zákazy a auty jezdili kam chtěli právě ti samí, kteří teď loví předpublikační FTF. Plus ještě pár dalších, kteří buď tento postup neznají nebo nemají potřebný čas a dovednosti s PC.
Souhlasím tedy s tím, že jsem radši, když si to najdou před publikací, v klidu a dokonce se stihnou i pokochat okolím ... jen si myslím, že do zákazu jezdí a budou jezdit pořád.

Akorát když vím o tomto "legálním" způsobu dohledání souřadnic, tak už mne FTF přestala zajímat. Přeci jen ten adrenalin byl lepší a ještě větší byl, když jsme dokázali tyto profi FTF huntery předběhnout po vlastní ose bez vjíždění za zákazy vjezdu.
  • 0

#69 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2012 - 12:26

Trhac napsal/a:
Mně se nerozplynulo nic, mě jen mrzí, že se to tady tak zveřejňuje. Ne, že bych tímto postupem hledal kešky, na to mám nějak málo času, ale je to detektivní práce a té svědčí jisté šero… ;)


No myslím, že je lepší to tu napsat na rovinu, než číst ty tajemné logy, jak nikdo nepoužil žádný zakázaný způsob ani software, kterým získali souřadnice ani jim data neposkytl žádný z reviewerů.

Mohu pouze ocenit to úsilí při dopočtu a čas prosezený u PC, ale mně osobně to celý GC kazí. Mám raději tu přírodu, přeci jen u PC v práci prosedím dost času a nepotřbuji to ještě prodlužovat o další činnosti.
  • 0

#70 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 289 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2012 - 12:28

Benjo5 napsal/a:
Přeci jen, když už jsem se o té keši nějak dozvěděl dřív, než když byla veřejně publikovaná, tak zapisovat si to jako FTF je trošku směšné, ne?


+ 1
  • 0

#71 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2012 - 12:40

Benjo5 napsal/a:
Je to asi stejné, jako kdyby Alonso řekl, že vyhrál velkou cenu, protože si na okruhu odkroužil 70 kol už týden před závodem. ;-)


No kdyby to Alonsa napadlo, urcite by to zkusil :D.

Ale ony ty formule jsou zavod, ftf ne. pac kdyby ftf byl zavod, mel by pravidla :D. a ne tolik pohledu, co uz je a neni ftf. treba mne prijde za hranou, ze nekdo rekne kamaradovi, ze tamhle dal kes, at si jde na to ftfko, nez to pusti (vzpomenete si vlastne nekdo na prukopniky - ty dva - mihuleho a duska :)? dva kluci kolem 13. jeden vecer vypustil kes, ovsem jaksi uz neumistil - v podstate tehda to byla naprosta novinka a maji prvenstvi na neulozeni a spusteni kese :). a vylepsili to hnedka tim, ze druhy den rano cestou do skoly mihule hodil krabku na misto a dusek rovnou napsal "ftf. je super mit ftf v praze :)). takze tohle neberu. naopak treba kese poustene na eventu a odlovene s ftf beru tak, ze proste ftf padlo i pred publikaci. a pokud pixlu nekdo najde nahodou, podle tb .... tak ji proste nasel a ma ftf. no a co skupina lidi, to jiny pohled. startovni vystrel v publikaci nevidim. ftf je prvni nalez, nic jineho v te zkratce neni. no a muzeme se dohadovat, kde ze je ta hranice, co ji kdo ma :). a kde je vlastne hranice toho, kolik lidi naraz ma to ftf. striktne receno, jestli je publikace vystrel, tezko muze existovat coftf. a prece je to zase vec, na kterou ja mam nazor, ze je to lepsi, nez aby se tam hromada lidi pomalu poprala a urvala v hysterickem hledani vse, co se urvat da :D.
  • 0

#72 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2012 - 12:40

No, tak nějak furt lepší, když si někdo touto metodou udělá předpublikační FTF a řádně to tam poznamená, než kdyby si kešku v předstihu našel, a pak s výhodou znalosti umístění "soutěžil" s ostatními FTFkaři. Stejně mi furt neni jasný, proč se ty FTFka tak moc řeší - jako - může to bejt sranda, pokud se tím všichni, "vítězové" i "poražení" dobře baví, ale když se z toho dělá životní problém... Stejně tak jsem moc nepochopila FTF na několika v okolí nedávno založených earthkách - jak tam, pro všechno na světě, poznáte, že jste byli první :D? Nebo má FTF prostě ten, kdo má internet v mobilu, a kdo loguje až večer po celým dni na místě nemohl bejt první? :D
  • 0

#73 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 677 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2012 - 12:51

Jacka_dominikanka napsal/a:
Stejně mi furt neni jasný, proč se ty FTFka tak moc řeší - jako - může to bejt sranda, pokud se tím všichni, "vítězové" i "poražení" dobře baví, ale když se z toho dělá životní problém...
Stejně tak jsem moc nepochopila FTF na několika v okolí nedávno založených earthkách - jak tam, pro všechno na světě, poznáte, že jste byli první :D? Nebo má FTF prostě ten, kdo má internet v mobilu, a kdo loguje až večer po celým dni na místě nemohl bejt první? :D


+1
Ano, tak nějak to asi bude
:D
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#74 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2012 - 13:12

Jacka_dominikanka napsal/a:
Stejně mi furt neni jasný, proč se ty FTFka tak moc řeší - jako - může to bejt sranda, pokud se tím všichni, "vítězové" i "poražení" dobře baví, ale když se z toho dělá životní problém...

Když přece… Matouš 19:30
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#75 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2012 - 13:15

Surikatí Team napsal/a:
No nám se povedlo najít nepublikovanou keš v místech, kde keška v okruhu 5km není žádná a hustota zakešování hodně malá...
Vážně jen náhodou, vůbec jsme o ní netušili, ownera neznáme a ani nás ve snu nenapadlo že tam krabku najdeme (hledali jsme místo k založení naší keše).
K naší nelibosti ta keška nebyla nikdy publikovaná (krabka tam leží dodnes) a my jsme kvůli ní měnili umístění a udělali z tradičky multi...

Byla to jistě krabička ukrytá pro geocaching.com? Stačil možná dotaz na reviwera. Už jsem se párkrát setkal, že na jednom místě je krabiček více i pro obdobné konkurenční hry.
  • 0

#76 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 478 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2012 - 13:21

To jsem v Číně našel krásnou large plnou umělohmotných nosů. Ale nikde žádný logbook :) . Nakonec se ukázalo, že si je tam schoval prodavač a to správné mikro bylo asi 1 metr od tamté krabky.
  • 0

#77 Benjo5

Benjo5

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2012 - 13:51

wabicek napsal/a:
magic crystal cache

Díky za pěkné OT. Jojo, to byl případ, kdy se ohleduplnost k ostatním, se kterými jsme se na sehnání travel bugů podíleli, obrátila nakonec proti mě, protože to vyznělo úplně naopak.
Byla to chyba v geo-začátcích, z které jsem se poučil.
  • 0

#78 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2012 - 14:07

Jacka_dominikanka napsal/a:
... Stejně mi furt neni jasný, proč se ty FTFka tak moc řeší - jako - může to bejt sranda, pokud se tím všichni, "vítězové" i "poražení" dobře baví, ale když se z toho dělá životní problém...
Stejně tak jsem moc nepochopila FTF na několika v okolí nedávno založených earthkách - jak tam, pro všechno na světě, poznáte, že jste byli první :D? Nebo má FTF prostě ten, kdo má internet v mobilu, a kdo loguje až večer po celým dni na místě nemohl bejt první? :D


Já se závodu účastním jen zřídka, ale když už vyrazím, je to docela dobrý adrenalin :-) Multinu člověk proběhne ani neví jak. Čistý logbook jsem našel jen jednou. Mezi nálezy mám ale taky jedno FTF na citu. Jednak proto, že jsem tam byl o hodinu dřív, protože owner požádal o pomoc a nikdo jiný nepřišel, a pak proto, že to některé kačery dokáže rozžhavit doběla :-) A stejné to asi bude i s těmi earthkami. Buď mít bod za každou cenu nebo naštvat pravověrné vykladače :-)
  • 0

#79 sirasxxx

sirasxxx

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2012 - 20:17

Po dnešku se přidám i já. Nějak nechápu logiku toho říct, že není proti pravidlům hrát to, co ještě není ve hře. Ať je zabezpečení dat jakékoli nechápu, proč člověk ukradne data a zapíše se do bloku.O tom je geocaching ? Pak nechápu, proč se tam tak samozřejmě nenapíše tester. Asi chápe, o čem ta hra je. Měl jsem keše uložené několik týdnů a nic, sotva dohraji listingy, najednou se v blocích objeví rara team a filemoni cz. Kdyby, jak se tu píše našli keš náhodou, asi odloví i jiné v okolí .Ne, jsem první.V čem? Vždyť před nimi musel někdo hledat, když už se dávají listingy na server, asi už tam přeci někdo byl, nebo ne.U mne určitě.V různých vesnicích čirou náhodou? Ne žádná náhoda, zlodějina.Najít něco bf ownera asi štve, ale je to ve hře, tak co s tím? .Ale napadlo tyto hledače, že pak žádné ftf být nemusí a log jim nebude uznán. Rara team mne dnes tedy opravdu nadchl. Takové kolegy tedy opravdu nemusím.Lehce jejich ftf bp vyvrátím, ale spíše přemýšlím, má cenu zakládat keše ,když se nehraje fér?Je RARA TEAM a Filemoni CZ z těch co si něco objednají, zaplatí a pak smíří s tím, že za ty peníze nic nebude?Proč ne.Já bych těmto lidem smazal účet a můžou začít hrát fér, ale od začátku.Nevím, ta hra není o ftf, ale pokud chceme krást už všechno, kam to dojde.Copak nestačí rozkradené TB a CWG v hotelech a keších? To pro to být první v bloku musím krást? Copak prohlíží všechny pohozené věci po skládkách a taky do nich píší? Ne, jen si zlehčují a podvádí a takové logy bych na keších mít nechtěl a tak znovu přemýšlím proč něco vytvářet. Protože to není jasně napsané?
  • 0

#80 MArfDKnL

MArfDKnL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2012 - 20:33

Smrk napsal/a:
Já nějak nechápu, jak se dá najet na listing nepublikované keše. Takový listing je přeci nepřístupný.


Popravdě se na něj dá najet docela jednoduše. Mě osobně se to povedlo poprvé omylem když jsem se uklel v posledním písmenu u keše (při vyhledávání keše přes GC kód) poté co jsem najel na svojí základní stránku se mi v navštívených keších objevil název keše a pak už jsem jen zkoušel postupně řadu čísel podle toho jak se přidělujou nově založeným keším (při tom se musí počítat s tím že když jde třeba o sérii tak nebudou čísla hnedka posobě ale tak nejmíň ob tři pozice).
Tenkrát jsem nad tím ztrávil dva dny nežli sjem pochopil číslování a dohledal všechny keše ze série (tehdy jsem ale ještě nepochopil princip zančení nepublikované keše a keše připravené k publikaci), nakonec pak už stačilo jen podle umístění (jelikož to měl autor psané tématicky) vzít si mapu a podle vzdálenosti to protnout.
Tehdy jsem stejně nic nenašel a od té doby ani už takhle nehledám, jelikož to je hodně zdlouhavé a výsledek nejistý, ale vřele to doporučuju pro procvičení lovu, přecijen tehdy jsme trefili 5 umístění (jen ty krabičky tam nebyly) :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama