Přejít na obsah


Fotka

Návrat webcam keší - podpořte návrh!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
74 odpovědí na toto téma

#21 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2012 - 20:34

Tiskar94 napsal/a:
Prosil bych vás na tomto odkazu o přidání Vaší odpověd...

Tak je mi líto, pane kolego, ale asi vás nepodpořím :D
Po kliknutí na odkaz mi to vynadalo, že mam koukat zaplatit prémiový členství. Je to tak, že BM nemůžou u Groundspeaku psát na fórum? (další diskriminace - chudák já :D )
  • 0

#22 Michalowic

Michalowic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 312 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2012 - 20:40

Jacka_dominikanka napsal/a:
Tak je mi líto, pane kolego, ale asi vás nepodpořím :D
Po kliknutí na odkaz mi to vynadalo, že mam koukat zaplatit prémiový členství. Je to tak, že BM nemůžou u Groundspeaku psát na fórum? (další diskriminace - chudák já :D )


To je divný, to děláš asi něco špatně, protože třeba Vin-Lin je BM a psal tam.. :)
  • 0
:: Garmin Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO + Atlas Czech 2013 NT ::

Pokud kačer nehledá kešky, ani nechlastá na geoeventu, tak sedí u počítače a hádá se s ostatními kačery na diskusním fóru. Smyslem diskuse na fóru je dokázat, že všichni ostatní jsou blázni a on je letadlo, zatímco ostatní se snaží dokázat totéž. (necyklopedie)

#23 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2012 - 20:44

Novom napsal/a:
Webcam keše byly dost poruchové a především velice nepřesné, protože na 90% z nich není poznat, zda ten vyfocený je opravdu ten, který loguje. A mimochodem, je to jenom můj názor laika, ale přijde mi, že i to zrušení povinných fotek u earth keší něco značí, třeba to, že groundspeaku neúměrně navyšovaly množství nahrávaných a skladovaných dat.

Fotky u earthek především diskriminovaly hráče, kteří nedisponují fotoaparátem. Kdyby byly povinný, tak nemůžu půlku svejch zeměkeší logovat, musela bych si dycky zjednat doprovod s technikou. Navíc spoustu lidí se fotí nerado a podstatou earthky neni foto, ale geologický znalosti. U webcam ti tu fotku udělá ta kamera, a pokud ti vadí se fotit, tak na ni prostě nejdeš a je to.
  • 0

#24 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2012 - 20:59

wabicek napsal/a:
no tak dneska ma integrovanej "fotak" snad i holici strojek ;)

Ten taky nemam :D !
  • 0

#25 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2012 - 21:06

Jacka_dominikanka napsal/a:
... a podstatou earthky neni foto, ale geologický znalosti ...

Troufám si směle tvrdit, že se jedná zejména o znalost přepisování textu a googlení. Znalosti bych do toho fakt netahal :-)))
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#26 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2012 - 21:22

Duvody proc ne: 1) webkamery jsou zadane z toho duvodu, ze jsou vzacne. Kdyby byly na kazdem namesti ci u plno budov, tak by to uz bylo o nicem. 2) webkamery jsou poruchove, nektere casto jine mene. 3) Mnoho webkamer fotilo z dalky (viz webka na Karlove moste). To fakt muze logovat kazdy od stolu. 4) GS uz x-setkrat opakoval, ze webkamery, stejne jako virtualky a kese bez polohy nebude obnovovat. Jedinou nahradou nefyzickych kesi se staly earthkese. tech duvodu proc ne by se urcite naslo vice. ;)
  • 0

#27 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2012 - 21:23

wabicek napsal/a:

zlicinaci napsal/a:

Jacka_dominikanka napsal/a:
... a podstatou earthky neni foto, ale geologický znalosti ...

Troufám si směle tvrdit, že se jedná zejména o znalost přepisování textu a googlení. Znalosti bych do toho fakt netahal :-)))


u nas ano, v severni americe je tomu trochu jinak

Jasně tam musím také umět dobře anglicky. ;)
  • 0

#28 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2012 - 21:31

Dá se webcam udělat sólově a bez androidního telefonu? Asi ne. A abych někomu volal, aby si zapnul PC a sejmul, jak někde šaškuju v dohledu kamery, která třeba zabírá půl náměstí, to dělat nebudu. Takže klidně ano, ať webcamky jsou, ale asi se toho nebudu účastnit a když tak výjimečně. Stejně jako mám jen čtyři eartky, nějak mě to taky nechytlo, ale tu si rád projdu když se vyskytnu poblíž.
  • 0

#29 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2012 - 21:34

mpik napsal/a:
Dá se webcam udělat sólově a bez androidního telefonu? Asi ne. A abych někomu volal, aby si zapnul PC a sejmul, jak někde šaškuju v dohledu kamery, která třeba zabírá půl náměstí, to dělat nebudu.
Takže klidně ano, ať webcamky jsou, ale asi se toho nebudu účastnit a když tak výjimečně. Stejně jako mám jen čtyři eartky, nějak mě to taky nechytlo, ale tu si rád projdu když se vyskytnu poblíž.

Jasně, že to občas jde. Spousta webových kamer svoje snímky někam ukládá, takže přijdeš domů, najdeš na webu svoji fotku a je to.
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#30 angrod66

angrod66

    v podstate jsem normalni...

  • Members
  • PipPipPip
  • 242 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2012 - 21:36

mpik napsal/a:
Dá se webcam udělat sólově a bez androidního telefonu? Asi ne. A abych někomu volal, aby si zapnul PC a sejmul, jak někde šaškuju v dohledu kamery, která třeba zabírá půl náměstí, to dělat nebudu.
Takže klidně ano, ať webcamky jsou, ale asi se toho nebudu účastnit a když tak výjimečně. Stejně jako mám jen čtyři eartky, nějak mě to taky nechytlo, ale tu si rád projdu když se vyskytnu poblíž.


Normalne si to sfotim sam, ale je dobre miti pritele na telefonu u PC, jednou jsem to i vyuzil, protoze mobil to nebral. a za chvilku bylo udelano, cili to jde, kdyz se chce.
  • 0

#31 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2012 - 21:43

Webky jsou cool protože jich je tak málo, kdyby jich bylo všude naděláno jako earthkeší, tak by mě to asi nebavilo. Takže za mě ne.
  • 0

#32 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2012 - 22:23

No, já právě webkamery používám na to, na co jsou určené, tj. podívat se třeba na to, jaké je někde počasí, když tam mám jet. Nebo jak poštolky odchovávají mladé. Telefon mám jen hloupý, jeho vrcholem dovednosti je java a používám ho tak zřídka, že lepší bych nevyužil. A na androiďáku provozovat T-mobile twist by asi nebylo ono a jiný tarif se mi nevyplatí. Takže asi webcamky stejně nechám plavat, pokud by se nedal záběr dohledat zpětně.
  • 0

#33 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2012 - 22:43

Okay, seriously, getting every Czech cacher to come here and say "I agree" won't make it happen. Suggesting ways to get around the problems with Webcam caches would be a far better way of advancing this proposal.


Myslim, ze tento kacer to napsal trefne. :) Trochu jsme tam ze sebe udelali ovce.

edit: jak jste si nekteri vsimli, na ten zminovany komentar kladne reagoval i Moun10bike z Groundspeaku. Tudiz napad zavrhnut hned v pocatku.
  • 0

#34 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 353 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2012 - 23:19

Can someone fluent in Czech please post in that discussion and ask people to stop making useless posts over here? If you want webcam caches to come back, suggest ways of accomplishing this. Simply cluttering up this discussion won't accomplish anything.


Nazdar, tak ještě pro jistotu - tento způsob protlačení webcam rozhodně nepomůže a spousta shodných nekonstruktivních příspěvků z nás (čechů) dělá jen blbce (s prominutím, to tak ovšem teď fakt vypadá)... Viz. přiložený příspěvek výše (zjednodušený překlad) "Prosím přestaňte posílat tyhle zbytečné příspěvky. Pokud chcete opravdu obnovit webcam keše, radši navrhněte JAK toho chcete dosáhnout. Tupým odesíláním stejných příspěvků ničeho nedosáhnete"...
  • 0
Užívej života...

#35 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2012 - 23:34

Co je to za otázku jak? Stejně, jak to bylo dřív. Do listingu se dal odkaz na webovou kameru a bylo.
  • 0

#36 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2012 - 23:39

puczmeloun napsal/a:
...... Pokud chcete opravdu obnovit webcam keše, radši navrhněte JAK toho chcete dosáhnout. Tupým odesíláním stejných příspěvků ničeho nedosáhnete"...


Na druhou stranu prispevky tohoto typu jsou stejne blbe. Vzhledem k tomu, ze GS se uz jasne vyjadril, ze webcam kese ani virtualky se nevrati, tak jakakoli debata o zpusobech jejich oziveni je bezpredmetna.
Tiskar si mel nejdriv precist stara vlakna na stejnem foru o teto veci, pak by zjistil, ze zakladat nove vlakno je blbost.
  • 0

#37 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2012 - 23:46

Dovolím si ještě přidat co jsem tam odepsal a něco dopsat:
Pokud toto téma bude uzamčeno, může to znamenat "Jsme administrátoři, co hráči chtějí je nám úplně jedno".
Doufám, že se tak nestane.
Jeden chce tohle, druhý tamto. Uvědomujete si, že to je důvod, proč je geocaching.com bez jakýchkoliv novinek a pouze odstraňuje existující věci? Každý totiž chce aby bylo po jeho a nikdo není ochoten přijmout názor někoho jiného.
Jak docílit toho, aby byly webcam cache navráceny zpět? Musí být vidět, že o ně mají hráči zájem. Jak už jsem psal, kdo o ně zájem nemá, určitě je dokáže ignorovat. A pak už stačí jen velmi málo:
<option>Webcam cache</option>
K tomu vybavení - já osobně webky lovím s Nokií 2690 a nejsem si vědom toho, že by to snad byl nějaký chytrý telefon :D.
A jak už jsem psal, kdo si myslí že geocaching by měl být pouze o hledání krabiček, může podpořit tamější vlákno o zrušení eventů.
  • 0

#38 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2012 - 23:51

A což je místo toho tlačit ať tedy uživatelsky zpřívětiví (tj. dodělají a graficky sjednotí s GC) waymarky? Vždyť tam virtuálky, locationlessky přežívají dále, webcamy asi taky. Není to nic složitého, jen je to teď hodně nepřívětivé. Míchat dohromady nálezy z keší a waymarků už bych teď nedoporučoval, vzhledem k tomu, že jedna věc může být v několika kategoriích a tedy na jednom malém náměstíčku jich nachytám víc než 10. to mě na tom taky trochu odrazuje, zdlouhavé logování, Frauenkirche v Drážďanech jsem nakonec ani ve všech kategoriích nelogoval.
  • 0

#39 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2012 - 1:01

Dovolím si také přeložit jeden příspěvek z tamějšího fóra:

Česká kešerská komunita je velmi silná a pokud by všichni uměli anglicky, vypadalo by tohle fórum jinak. Ale je tu jazyková bariéra a také mají pěkné a propracované lokální webové stránky k projednání věci ... ve finále tedy není jejich názor v sídle GS vůbec slyšet. A nemůžete očekávat, že se zaměstnanci Groundspeaku naučí česky a začnou sledovat geocaching.cz.


  • 0

#40 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2012 - 7:09

Já za sebe jsem spíše proti. Pokud na nějakou narazím, tak si ji odlovím. Ale moc je nemusím. Vždy mi přišlo blbé otravovat někoho, jestli má zrovna čas, aby mi od počítače dělal fotku... A i když teď už mám telefon, který to umí, naposledy včera u jedné Earthky, kde bylo focení webkou jsem neuspěl - v terénu jsem čekal min. 5 minut na to, než se za plného signálu otevře daná stránka, abych splnil dobrovolnou podmínku a nechal se vyfotit webkou... V tom mrazu jsem to nakonec vzdal...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama