Přejít na obsah


Fotka

Návrat webcam keší - podpořte návrh!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
74 odpovědí na toto téma

#41 Kubickovi

Kubickovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2012 - 7:53

Přidal jsem do GS fóra za nás příspěvek na podporu oživení Webek ;)
  • 0

#42 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2012 - 9:35

No já jsem pro webky, ostatně už to mám nějakou dobu v podpisu. Myslím že nemá smysl dělat něco jako challenge, kde webky byly, ale bylo to už jako další hra vyskytující se vedle klasického geocachingu. Jejich návrat jako seriozní keš bych uvítal, i s tím že by byla možnost odarchivace již založených. Klidně by na ně mohla existovat nějaká nová pravidla, která by zamezila tomu aby jsme je měli na každém rohu, třeba nějaké zvláštní kolize jen pro webky a tak, ale to je jen možnost....
  • 0

#43 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2012 - 9:48

Vždyť je to snad kategorie na waymarking.com, ne? Tam to taky patří. Celkem nemám nic proti, ale úplně mi stačí, když jsou webkamery takovou vzácností na gc.com, jakou jsou teď...
  • 0

#44 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 103 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2012 - 9:51

Tiskar94 napsal/a:
Dovolím si také přeložit jeden příspěvek z tamějšího fóra:

Česká kešerská komunita je velmi silná a pokud by všichni uměli anglicky, vypadalo by tohle fórum jinak. Ale je tu jazyková bariéra a také mají pěkné a propracované lokální webové stránky k projednání věci ... ve finále tedy není jejich názor v sídle GS vůbec slyšet. A nemůžete očekávat, že se zaměstnanci Groundspeaku naučí česky a začnou sledovat geocaching.cz.

No, při pohledu do žumpy si říkám, jak dobrá je ta jazyková bariéra. ;)
  • 0

#45 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2012 - 11:40

Osobně na webky nechodím, ale nerad bych, aby takhle zmizely i EC, na které naopak chodím často a rád. Ideální cesta by podle mě byla propojit to s waymarky na jednu stránku a dát uživateli možnost, co chce, aby se mu filtrovalo a zobrazovalo. Tzn. logovat keše i waymarky (do statistik klidně odděleně) z jednoho rozhraní.
  • 0

#46 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2012 - 11:55

Ja bych na gc.com nechal jen fyzicke kese. Cili bych zrusil i EC, ktere u nas za chvili budou u kazdeho kusu sutru...
  • 0

#47 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2012 - 12:27

Pomoc, berou mi hračku :-) Nojo, je to těžké, každého baví něco jiného. Kdyby Waymarking.com byl použitelný a vypadal trochu k světu, asi bych se smířil s tím, že se z EC stanou waymarky. Ale do té doby bych je rád měl na GC. Takže chápu i ty, kteří plédují pro návrat webek.
  • 0

#48 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2012 - 12:36

Ano nektere earthky jsou fajn, ale kdyz vidim jake a na jakych mistech posledni dobou vznikaj jenom proto, ze to je levnej a bezudrzbovej bod k zalozenym kesim do statistik, tak myslim ze by bylo lepsi kdyby nebyly...
  • 0

#49 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2012 - 13:00

Tak zase, nikdo Tě nenutí na špatné keše chodit, že jo. Kouknu do listingu, listing nestojí za nic, nikam nejdu. To je stejné jako s krabičkami. Případně si holt EC v mapě vypnu a mám pokoj úplně :-) Já takhle nevidím modré otazníčky a jsem tuze spokojený :-) Ne, v pohodě, chápu, kam míříš. Ale za sebe zcela egoisticky říkám, že EC na GC chci. Webky mě nikdy nebavily, nechodím na ně. Ale proč je někomu brát? Ať má každý ve statistikách, co chce, vždyť je to jedno.
  • 0

#50 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2012 - 13:01

Nějak mi ale utíká podstata toho všeho. Proč vlastně byly virtuálky a webky zrušeny? Kvůli waymarkům, které hledá minimum lidí?
  • 0

#51 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2012 - 13:07

maaaca napsal/a:
Ano nektere earthky jsou fajn, ale kdyz vidim jake a na jakych mistech posledni dobou vznikaj jenom proto, ze to je levnej a bezudrzbovej bod k zalozenym kesim do statistik, tak myslim ze by bylo lepsi kdyby nebyly...


To je ale problem schvalovani, ne earthkesi jako takovych. Reviewer muze usoudit, ze dane misto neni vhodne pro EC. Nejcasteji bludne balvany, vodopady, obycejne kopce apod.
  • 0

#52 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2012 - 13:12

Smrk napsal/a:
Nějak mi ale utíká podstata toho všeho. Proč vlastně byly virtuálky a webky zrušeny? Kvůli waymarkům, které hledá minimum lidí?


Virtualky kvuli jejich masivnimu publikovani, kdy byla mista plna virtualek a tradicku abys pohledal. Podobne na tom byly i kese bez polohy.
Webky se s virtualkama bohuzel jen svezly jako nefyzicke kese te doby, i kdyz hlavni argument je, ze owner webcam kese nemuze zajistit funkcnost kamery.
  • 0

#53 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2012 - 13:54

Smrk napsal/a:
Nějak mi ale utíká podstata toho všeho. Proč vlastně byly virtuálky a webky zrušeny? Kvůli waymarkům, které hledá minimum lidí?

Řekl bych, že virtuálky a locationlessky byly jen přesunuty mimo geocaching, do waymarkingu. Bohužel asi ne přesunuty skutečně, ale existující zrušeny. Nevím, tak daleko nepamatuju. Mě se to z dněšního hlediska zdá v pořádku. Co pochopitelně v pořádku není, že se na vývoj waymarků vykašlali a ten web vypadá přímo strašně. Evidenci, mapu, generování GPX - vše dělám přes geoget, na stránkách jen loguju proklikem z geogetu. To je asi důvodem, proč to nikdo nedělá. Mám jednu stage multiny přímo u waymarku a kolik kačerů ho zalogovalo? Jeden. A ten se mě ještě před tím zeptal, co je to vlastně za hru.
  • 0

#54 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2012 - 14:19

Ne že bych chtěl nějak kecat do WM, který jsem si vlastně jen vyzkoušel, ale třeba mne na něm odrazuje "milion" různých bodů na jednom náměstí nebo obecně malé ploše. To, že zde nejsou žádné kolizní zóny a v historických centrech je WM na WM mi zcela vzalo chuť se do hry více ponořit. A možná proto, je ten poměr ulovené / založené u většiny hráčů tak diametrálně odlišný - založit něco je velmi snadné, ale ulovit, to už je větší opruz :) (berte s nadsázkou)
  • 0

#55 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2012 - 14:31

2 dan-sam

Ono je to tím, že WM není virtuální obdoba sbírání krabiček, ale spíš databáze zájmových bodů.
Někoho zajímají sluneční hodiny, někdo se specializuje na boží muka, další "sbírá" malované vývěsní štíty hospod a někoho třeba zajímají ty webkamery.
Obvykle není cílem vylovit nebo založit všechno. Každý má své oblíbené kategorie.

A je dobře, že jsou virtuálky pryč a neplete se to mezi poklady:)
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#56 Iabbervox

Iabbervox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2012 - 15:08

Já waymarky beru. Zajímá mě v podstatě pouze kategorie "ghost signs" – tu jsem si nějak vyfiltroval a nacpal coby waypointy do garmina. Když mám cestu kolem a je tam ghost sign, tak se skočím podívat. Takhle se to lovit celkem dá. Ale ten web je pekelný a nerad bych, aby v tomhle bordelu skončilo cokoli dalšího. Proto si myslím, že fúze těch dvou věcí do jednoho hledacího/logovacího rozhraní by byla cesta. A už by záleželo na každém uživateli, které kategorie by chtěl, aby se mu na mapě zobrazovaly. V zásadě by tedy bylo jedno, jestli je webka waymark nebo keš – bylo by to všechno pěkně pohromadě a uživatel by viděl a logoval jen to, co by chtěl.
  • 0

#57 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2012 - 15:25

k-lord napsal/a:

Smrk napsal/a:
Nějak mi ale utíká podstata toho všeho. Proč vlastně byly virtuálky a webky zrušeny? Kvůli waymarkům, které hledá minimum lidí?


Virtualky kvuli jejich masivnimu publikovani, kdy byla mista plna virtualek a tradicku abys pohledal. Podobne na tom byly i kese bez polohy.
Webky se s virtualkama bohuzel jen svezly jako nefyzicke kese te doby, i kdyz hlavni argument je, ze owner webcam kese nemuze zajistit funkcnost kamery.


U nás masivně nevznikaly, ale je fakt, že jsem někde na severu Ameriky viděl celý powertrail duchů.
  • 0

#58 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2012 - 15:32

Owner nemůže zajistit funkčnost webkamery? Nemůže, ale může ji sledovat a př. keš disablovat. Owner nemůže zajistit, že někdo nepokácí strom a neodveze ho i s keší, nebo že si přes keš stavebníci neudělají cestu pro techniku. Waymarky se mi líbí hlavně proto, že kdyby se to rozmohlo, vznikla by pěkná databáze a člověk by mohl sledovat těch několik kategorií, co ho zajímají, př. do nich přidávat. Např. už jsou celkem pěkně alespoň v mém okolí zpracovány válečné pomníky.
  • 0

#59 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2012 - 15:35

to PaWcz

Rozumím, ale přijde mi šílené, že když mám kupříkladu katedrálu sv. Víta (či cokoliv jiného), tak je kolem ní 20 WM - jeden k samotné katedrále, další k barevné vitráži oken, další k chrličům a další a další. Asi jsem moc zkažený GC, ale varianta, kdy by byl jeden a ten vyplňoval několik kategorií (mohl by mít třeba atributy), mi přijde rozumější. Ale to je systémová záležitost, dnes nezměnitelná.
  • 0

#60 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2012 - 16:12

Smrk napsal/a:
U nás masivně nevznikaly, ale je fakt, že jsem někde na severu Ameriky viděl celý powertrail duchů.


Lokalita nerozhoduje. ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama