Přejít na obsah


Fotka

Keše pouze pro PM ?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
201 odpovědí na toto téma

#81 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2013 - 12:25

Smrk napsal/a:

Roman_Jaromer napsal/a:
...
3) Aby viděl, kdo se podívá na listing

...


I kdyby měl někdo PM keš jen z tohoto důvodu, tak je to jeho věc a nemá smysl o tom ani diskutovat.


Hmm, měl jsem kvůli tomuto jednu dobu jednu svou kešku jako PM, protože jsem doufal, že se přestane ztrácet, ztratila se stejně... Asi nejsem detektiv ani dostatečně podezíravej, abych někoho z toho seznamu obvinil, že on byl ten, kdo ji ukradl, protože si myslím, že bez důkazů nemůžu nikoho přece obviňovat...
Ale právě proto, že jsem tu keš chtěl dělat pro všechny, nakonec jsem ji dal stejně jako BM...
Sice je teď zrovna taky ukradená, ale opět ji plánuji obnovit, snad tam vydrží trochu déle.

Citecka napsal/a:
Není ono to vlastně tak, že ti, kteří správci hry (kterou bychom, možná, mohli hrát i bez něj... hmhmhm... no nevim jak) platí, platí tu hru i všem ostatním, co jsou BM... a co pořád něco vyžadují a plivou na ty, co jim to platí?

Zajímavé, a já myslel, že jako autor platím dost krabiček a jako PM člen si taky platím nadstandardní služby... Proč bych pak nemohl říkat ostatním, co si myslím... Krom toho na nikoho neplivu, nikoho nepomlouvám... Jen říkám, že mi jako spravedlivější systém pro omezení návštěvnosti přijde třeba to předělání na krátkou multi a pokud někdo chce platit GS může si připlatit za ostatní služby... Nikomu nenadávám a nikoho do toho nenutím... Jen říkám svůj názor a snažím se přimět ostatní k zamyšlení, zda není lepší udělat pěknou normální krabičku, aby bylo pro ty, kteří nedělají GC tak často prostě o pěknou krabičku více... Já osobně ji uvidím, ale proč ji nemůže vidět i třeba fajn kamarád, který prostě má o pár korun méně a musí zvažovat, za co ty koruny dá...
Mimochodem, asi musela koruna hodně zesílit, když se dá PM ko sehnat teď za 500, já ho před necelým půl rokem platil bez pár korun za 600 a to přímo... Docela by mě pak zajímalo, kde se dá sehnat za těch 500...

Krom toho jestli se nepletu, GS zároveň živí i obchod a reklama s věcmi na GC, takže vydělává i na BM uživatelích, i když řádově méně. A vždy jsem to bral, že jako PM si připlácím za nadstandardní služby, že neplatím ostatním BM kům hru, ale to, že můžu keškovat pohodlněji...
  • 0

#82 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2013 - 12:40

Roman_Jaromer napsal/a:
Mimochodem, asi musela koruna hodně zesílit, když se dá PM ko sehnat teď za 500, já ho před necelým půl rokem platil bez pár korun za 600 a to přímo... Docela by mě pak zajímalo, kde se dá sehnat za těch 500...


Trošku jsem se seknul, když jsem psal o pěti stovkách. V září jsem platil 584,63 Kč. Ale pětka na začátku přece je. B) Pořád je to pro mě přijatelná částka.
  • 0

#83 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2013 - 13:16

Romane, přeřaď. Budeme se bavit o tom, čím jsem se tě dotknul, nebo o PM keších? Já třeba si při psaní vůbec neuvědomoval, že bych reagoval na tebe, nebo na koho reaguju - píšu tak, jak to vidim při těch všech bumerangách na téma "co je lepší" ... ono to je krapet jako kafemlejnek: mysterku, lepší než omezovat... Přitom je to pitomost, a to právě proto, co píšu. Uděláš BM mysterku - nebo třebas i multinu - a zas se někdo ozve, že by bylo lepší... Nechte to kurnya na autorovi a pak mu dle svého názoru nadělte či ne FP, popř. mu osolte log. Tohle tady totiž nejsou úvahy, ale tlak na nějaký "obecně přijmutý" postoj. No, a jestli, Romane, fakt vidíš v psaní nějakou osobní rovinu, tak dovol, ať to uvedu na pravou míru: Příspěvky od Roman_Jaroměř považuju za jedny z nejčitelnějších na tomto fóru. Díky.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#84 fly2free

fly2free

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2013 - 13:16

Kratce k tematu : 1) po prepnuti do PM only ubylo vyrazne problemu ( tj. vraceni kese jinam, nevickovani, odlovy bez ohledu na mudly ) s prislusnou kesi - pozor nerikam ze ZCELA zmizely 2) 100% souhlas ze je plne pravo ownera pouzit PM mod a nejake pejorativni naznaky ze to neni spravne, mi neprijdou objektivni 3) I PM kes lze odlovit BM lovcem viz logy u nas, takze to zase nejaka velka diskrimanace neni, a neni snad neni takovy problem ziskat PQ do GPS 4)nejsem priznivcem GS ale na druhou stranu GS je vcelku velkorysy, protoze geocaching lze provozovat na 95% pnohodnotne i jako BM tj zadarmo. V kontextu tohoto nemohu najít zadnou paralelu, tj kde sezenu neco v takovem rozsahu, anichz bych neco platil . 5)povazovat nekoho za PM honoraci viz i toto forum ( tj ne toto vlakno) , jenom proto , za da za sveho koníčka 50 korun mesičně mi prijde uplne nepochopitelne 6)Audit logu u PM kesi mi prijde jako dobra feature a ja bych ji uvital u vsech kesi nejenom PM ( i treba pouze pokud je zalogovam PM - viz bod 5 :-) 7)ano PM neznamena vyssi moralni vlastnosti, ale alespon to TROCHU odfiltruje ty, kteri si chteji odlov jenom vyzkouset, protoze treba vcera koukali na Ordinaci v ruzove zahrade nebo Kriminalku NY
  • 0

#85 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2013 - 13:47

Citecka napsal/a:
Romane, přeřaď. Budeme se bavit o tom, čím jsem se tě dotknul, nebo o PM keších?

Já třeba si při psaní vůbec neuvědomoval, že bych reagoval na tebe, nebo na koho reaguju - píšu tak, jak to vidim při těch všech bumerangách na téma "co je lepší" ... ono to je krapet jako kafemlejnek: mysterku, lepší než omezovat... Přitom je to pitomost, a to právě proto, co píšu. Uděláš BM mysterku - nebo třebas i multinu - a zas se někdo ozve, že by bylo lepší...

Nechte to kurnya na autorovi a pak mu dle svého názoru nadělte či ne FP, popř. mu osolte log.

Tohle tady totiž nejsou úvahy, ale tlak na nějaký "obecně přijmutý" postoj.

No, a jestli, Romane, fakt vidíš v psaní nějakou osobní rovinu, tak dovol, ať to uvedu na pravou míru:

Příspěvky od Roman_Jaroměř považuju za jedny z nejčitelnějších na tomto fóru. Díky.


Díky za poklonu a omlouvám se, že jsem se nechal trochu unést, ale občas mi tu připadá, že se až moc napadáme za něco, kvůli čemu tu diskuzní fórum je - sdělovat si své názory... Ale když je má někdo jiné, tak hned druhého nutí do svého názoru atp. Neříkám, že to bylo jen na mě, ale trochu jsem si to možná na sebe vztáhl. Vím, že se opakuji, stejně jako se opakují ostatní se svým protinázorem. Akorát, že už se mi párkrát stalo, že tu o mém názoru někdo napsal poté, co jsem vyjádřil podobný názor jak teď a tady v jiném vlákně, něco co mě trochu vyvedlo z míry a já jsem od té doby asi trochu vztahovačnější...

Často mi přijde, že když nemáme argumenty, proč to ano či ne, tak se vezme záminka, abychom uhnuli jinam a nejčastěji to je, jak je ten druhej blbej atp., i když to nemáme vůbec podpořené něčím rozumným...
I když je pravda, že v tomhle tématu PM keší až tolik argumentů proti PM keším nemám... Pravidla vymýšlí GS, ten je nezruší, vynucování placení za něco třetí osobě za zážitek se zdá většině normální, tak proč vlastně ne...
Jen se bojím, aby časem počet PM keší ještě více poroste... Nemám to sice ověřené, ale s PM kešemi se setkávám čím dál častěji... Nemám rád komerčnost, své keše dělám pro ostatní a prostě se mi nelíbí jakékoliv "škatulkování" podle peněz, jestli ten zaplatil či ne...
  • 0

#86 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2013 - 13:49

fly2free napsal/a:
Kratce k tematu :
1) po prepnuti do PM only ubylo vyrazne problemu ( tj. vraceni kese jinam, nevickovani, odlovy bez ohledu na mudly ) s prislusnou kesi - pozor nerikam ze ZCELA zmizely

5 měsíců v režimu PMO - celkem v pohodě. Po amnestii za měsíc v režimu BM schránka hodiny ručně dělaná byla fyzicky prakticky totálně zničena, na vyhození. Takže zpět do PMO, to je moje volba.

fly2free napsal/a:
2) 100% souhlas ze je plne pravo ownera pouzit PM mod a nejake pejorativni naznaky ze to neni spravne, mi neprijdou objektivni

souhlas, a těch keší PMO je u nás taky zanedbatelné procento

fly2free napsal/a:
3) I PM kes lze odlovit BM lovcem viz logy u nas, takze to zase nejaka velka diskrimanace neni, a neni snad neni takovy problem ziskat PQ do GPS

ano, není problém zalogovat a pokud si někdo napíše, i listing dostane

fly2free napsal/a:
4)nejsem priznivcem GS ale na druhou stranu GS je vcelku velkorysy, protoze geocaching lze provozovat na 95% pnohodnotne i jako BM tj zadarmo. V kontextu tohoto nemohu najít zadnou paralelu, tj kde sezenu neco v takovem rozsahu, anichz bych neco platil .

souhlas

fly2free napsal/a:
5)povazovat nekoho za PM honoraci viz i toto forum ( tj ne toto vlakno) , jenom proto , za da za sveho koníčka 50 korun mesičně mi prijde uplne nepochopitelne

500-600 Kč za rok je vzhledem o ostatním nutným nákladům položka zcela zanedbatelná, postupně narůstají hlavně náklady na dopravu.

fly2free napsal/a:
6)Audit logu u PM kesi mi prijde jako dobra feature a ja bych ji uvital u vsech kesi nejenom PM ( i treba pouze pokud je zalogovam PM - viz bod 5 :-)

Tahle feature je u keší PMO naprosto nelogická, spíš bych ji čekal u všech keší ownera, který je PM. Holt GS.
(a během pauzy keše v režimu BM přístupy asi nezaznamenává, protože tam je prázdno v tom čase)

fly2free napsal/a:
7)ano PM neznamena vyssi moralni vlastnosti, ale alespon to TROCHU odfiltruje ty, kteri si chteji odlov jenom vyzkouset, protoze treba vcera koukali na Ordinaci v ruzove zahrade nebo Kriminalku NY

A oblíbené "kastování" je úplně mimo.
  • 0

#87 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2013 - 14:49

dr.vota napsal/a:

fly2free napsal/a:
5)povazovat nekoho za PM honoraci viz i toto forum ( tj ne toto vlakno) , jenom proto , za da za sveho koníčka 50 korun mesičně mi prijde uplne nepochopitelne

500-600 Kč za rok je vzhledem o ostatním nutným nákladům položka zcela zanedbatelná, postupně narůstají hlavně náklady na dopravu.


Já myslím s tou honorací, že kačer co se tak vyjádřil to myslel trošku jinak, rozhodně nijak že by tím PM kačery napadal. Šlo o to že se řešilo hodnocení keší pomocí FP kde to není ta objektivní, protože to mužou jen PM. A není to i tak, protože záleží i na počtu návštěv a podobně, ale to ted nechci řešit. Jen to, že kvalitu keší můžou určovat taky BM.

Těch 600 pravda není mnoho, ale opravdu jsou lidi kteří si to prostě nemužou dovolit, aspon né vydat to najednou. Třeba tak i u mě. 50 za měsíc, no dejme tomu, ale dát na jednou 500-600 prostě nemužu, na to jednoduše nemám. Jediná cesta je si prostě rok šetřit každje měsíc těch 50, ale zase jsou věci, které prostě jsou nutnější. Další náklady mi nenarůstají, protože auto ani nemám, po keších jezdím výhradně MHD v Praze, kde bych měl průkazku za stejnou cenu at už kešuju nebo ne, nebo na kole, na kterém bych jezdil tak jako tak a rval do něj stejně tolik peněz bez ohledu na keše. Nebo pěšky. A k Vánocům jsem si raději dopřál TB a k narozeninám coin. Jediné další náklady čistě pro gc jsou za mé krabky. Je to o tom jak si člověk co vybere, ale prostě jsou lidi, kteří na to přecijen nemají.

Uznávám že PM keše jisté výhody mají, ale záleží na okolnostech, ta výhoda toho výpisu je samozřejmě vždycky + (tohle by ale mohlo být všude). Ale myslím že důvod proč to GS vymyslel a zavedl je čistě jen lákadlo na koupi PM, to ostatní už jsou jen další interpretace které z toho vychází. Nevidím to rád, ale nijak mě to nepálí, když mám možnost tak vždy odlovím.
  • 0

#88 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2013 - 16:22

Aranyafëa napsal/a:
...Těch 600 pravda není mnoho, ale opravdu jsou lidi kteří si to prostě nemužou dovolit, aspon né vydat to najednou. Třeba tak i u mě. ...


Když jsem studoval, taky jsem si nemohl dát za cokoli šest stovek, to bylo jídlo na deset dnů :-) Neměl jsem spoustu věcí a kdybych už tenkrát hledal kešky, neměl bych ani PM. Teď už jsem starší a věcí mám víc, včetně PM. Tak to v životě chodí. Neboj se, taky se dočkáš.
  • 0

#89 fly2free

fly2free

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 76 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2013 - 16:34

[quote]Smrk napsal/a:
[quote]Aranyafëa napsal/a:
...Těch 600 pravda není mnoho, ale opravdu jsou lidi kteří si to prostě nemužou dovolit, aspon né vydat to najednou. Třeba tak i u mě. ...[/quote]

Ja tomu rozumim a zcela akceptuji, ale preci i jako BM muzes odlovit PM kes . K listingu se lze dostat pres jineho PM nebo i ownera, pouze to da vice pripravy nezli odkliknout download.
Ja neznam a ani nevim o zadnem PM ownerovi , ktery by prepinal kese do PM modu pouze z toho duvodu, aby je nemohli odlovit BM.
My jsme radi za kazdy log a navstevu a mame i radost z kazdeho alespon trochu epickeho logu ...tj pokud tam neni jenom TFTC :-) :-)
  • 0

#90 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2013 - 19:55

Právě tak, přesně, fly2free.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#91 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2013 - 19:55

Smrk napsal/a:

Aranyafëa napsal/a:
...Těch 600 pravda není mnoho, ale opravdu jsou lidi kteří si to prostě nemužou dovolit, aspon né vydat to najednou. Třeba tak i u mě. ...


Když jsem studoval, taky jsem si nemohl dát za cokoli šest stovek, to bylo jídlo na deset dnů :-) Neměl jsem spoustu věcí a kdybych už tenkrát hledal kešky, neměl bych ani PM. Teď už jsem starší a věcí mám víc, včetně PM. Tak to v životě chodí. Neboj se, taky se dočkáš.

Uvidíš. Zvykl jsem si nekupovat věci, bez kterých se obejdu. Takže když jsem se rozhodoval co na GC, pořídil jsem si CWG, těmi udělám radost možná i někomu jinému. Bez auta nemá pro mě hon na FTF smysl a PM keší je tu v okolí jen několik. Bez těch se taky obejdu, pokud se mi nepodaří je brutnout, nebo tam jít s někým. Jsou tu jiné, které mít nebudu (T5).
  • 0

#92 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2013 - 22:10

mpik napsal/a:

Smrk napsal/a:

Aranyafëa napsal/a:
...Těch 600 pravda není mnoho, ale opravdu jsou lidi kteří si to prostě nemužou dovolit, aspon né vydat to najednou. Třeba tak i u mě. ...


Když jsem studoval, taky jsem si nemohl dát za cokoli šest stovek, to bylo jídlo na deset dnů :-) Neměl jsem spoustu věcí a kdybych už tenkrát hledal kešky, neměl bych ani PM. Teď už jsem starší a věcí mám víc, včetně PM. Tak to v životě chodí. Neboj se, taky se dočkáš.

Uvidíš. Zvykl jsem si nekupovat věci, bez kterých se obejdu. Takže když jsem se rozhodoval co na GC, pořídil jsem si CWG, těmi udělám radost možná i někomu jinému. Bez auta nemá pro mě hon na FTF smysl a PM keší je tu v okolí jen několik. Bez těch se taky obejdu, pokud se mi nepodaří je brutnout, nebo tam jít s někým. Jsou tu jiné, které mít nebudu (T5).


Já PM využívám jen na PQ. Zítra ráno vyrážím do Rakovníka, tak párkrát kliknu myší a mám plnou navigaci. A nově plánovanou keš chci taky udělat PM, jak už jsem psal výše.
  • 0

#93 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2013 - 22:32

Novom napsal/a:
Myslím si, že je hovadina snažit se přesvědčit PM členy, aby přestali zakládat PM keše. Není to žádná hra "vyvolených", jak se nám tu snaží Chamberlaine vnutit. To je stejné, jako kdybyste zakázali někomu, kdo si koupí auto s 6stupňovou převodovkou, používat 6. stupeň převodu jen proto, že ostatní ho přeci taky většinou nemají.

Ne ne, to by bylo, jako kdyby těm ostatním při řazení spouštělo autorádio automaticky reklamu na výhody zakoupení šestistupňové převodovky. Proč GS ty PM keše pře BM neskrývá? Protože je to komerce. Vnucuje jim tak zakoupení PM.
  • 0

#94 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2013 - 22:52

Shamane, ty jsi marnej a byl jsi vždycky. :D Tvé příspěvky ale už přestávají být i vtipné, zkus ještě trošku přidat, abychom se aspoň pobavili, když už je jejích vypovídací hodnota rovna nule. Ale máš pravdu, GS je komerce, je to společnost založená za účelem zisku, až se z nich stane příspěvková organizace nebo občanské združení, budeš první, kdo se to dozví, abys jim mohl poslat květiny. :D Ale toto už tu bylo, nesnaž se znovu začínat s flamem o komerčnosti GS, už jsi na to dostal před tím dost odpovědí. Běž si hrát něco jiného, než je geocaching a nevnucuj nám své hloupé názory.
  • 0

#95 YanekR

YanekR

    YanekR

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2013 - 23:04

Tak jak si počíná GS je jen kvůli zisku. Udělal by jsi to samé pokud by jsi byl ve vedení GS (přece musí platit minimálně za hosting a posobně). PM keše jsou pro GS zisk (koupě PM) a pro kačery možnost omezení návštěv keše a podobně. Každý z toho něco má. I kdyby jste se tady o tom bavily deset let tak nic nezměníte. Nechápu smysl těchto témat a jim podobných...
  • 0

#96 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2013 - 23:23

HloupyHonzaCZ napsal/a:
Nechápu smysl těchto témat a jim podobných...

někoho trápí pmo keše tak se o sve trapeni podělí na diskuznim fóru, ostatní clenove fóra mu k tomu napíšou své názory, co je na tom k nepochopení? copak diskuze která nic nevyřeší je špatná?
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#97 YanekR

YanekR

    YanekR

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2013 - 23:25

Lanc napsal/a:

HloupyHonzaCZ napsal/a:
Nechápu smysl těchto témat a jim podobných...

někoho trápí pmo keše tak se o sve trapeni podělí na diskuznim fóru, ostatní clenove fóra mu k tomu napíšou své názory, co je na tom k nepochopení? copak diskuze která nic nevyřeší je špatná?

Špatná není ale v tomto případě zbytečná když z toho začíná vetšinou hádka... i zde to tak podle mě dopadne a vlákno bude zamknuto. A když už sem někdo nějaký svůj názor napíše tak jiný účastník diskuze nedokáže přijmout to že někdo má jiný názor než on.
  • 0

#98 rasg

rasg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2013 - 23:29

Co je Vám do toho, jak ty keše kdo dělá ?? Pokud Vám to vadí, jděte hrát něco jiného, třeba automaty, tam se dají vyhrát peníze :-D[/quote] PRESNE TAK!!!;););)
  • 0

#99 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2013 - 3:06

Tak jsem si to tady pročet a koukám že se to pěkně rozjelo. :D No a také koukám, že je tady plno lidí co nemá ani nejmenší tušení o tom, že provoz takových stránek jako je geocaching.com něco stojí. A s tím mně napadá jedna myšlenka. Co by se stalo kdyby žádný PM neexistovali? Jak by stránky vypadali? Odpověď je na Vás. Vídám tady spoustu názorů v tom smyslu, že geocaching si každý může hrát jak chce a teď se tady plno lidí pouští do PM a vadí jim že PM " zpřístupní" keš jen pro PM. Tak co teda chcete?
  • 0

#100 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2013 - 7:03

shaman3 napsal/a:
Proč GS ty PM keše pře BM neskrývá? Protože je to komerce. Vnucuje jim tak zakoupení PM.


No protože je to firma založená za účelem zisku :-) Nebo ty by sis snad založil firmu, která by se nesnažila vydělat?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama