Přejít na obsah


Fotka

Keše pouze pro PM ?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
201 odpovědí na toto téma

#101 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2013 - 8:19

tomy.22 napsal/a:
A s tím mně napadá jedna myšlenka. Co by se stalo kdyby žádný PM neexistovali? Jak by stránky vypadali?
Tak co teda chcete?

A napadlo Tě někdy jak by vypadal geocaching kdyby se kdysi dávno nekdo v USA nerozhodl že bude na geocachingu vydělávat?
Jen tak letmo po probuzení mě napadlo. Byl by tu opencaching, méně pravidel, regionální (české) stránky takže jednodušší na údržbu, pravděpodobně lépe spravované halumou a pepou:D (oba mi prominte). Geocaching by nebyl tak proflaknuty protože by na nem nikdo nevydelaval a nemel by potrebu shanet dalsi platici cleny, takze mensi (mozna rozumjsi) komunita. Lepsi odezva od provozovatelu webu, protože gs.com uprednostnuje (zcela pochopitelne) emericke kacery a jejich zajmy pred potrebami českých kaceru i kdyz obcas mi prijde ze neuprednostnuje zajmy nikoho a v podstate je potreby lidi kteri je zivi ani nezajimaji;).

Urcite by byla i negativa, minimalne v tom ze by bylo mene krabicek, prisli bychom o moznost lovit chalenge, nemeli bychom ruzne suvenýry:D, mozná i nadale bychom museli lovit virtualky.

Edit: prispevek je psaný s nadsázkou, jde jen o lehke zamysleni tak to neberte moc vazne;)

Omlouvam se zase za OT, ale mate nekdo opravdu neco co by mohlo byt bez GS o tolik horší ze bychom se bez nich neobesli?
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#102 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2013 - 8:30

Spíš si myslím, že i OC po česku by se od určité úrovně komercializoval. Nakonec GS model mi nepřipadá špatný, je to něco na způsob Avastu a podobných produktů, zdarma téměř plná funkčnost, za příplatek nadstandard. Jen ta celosvětová síť neplacených schvalovačů mi ke komerční organizaci moc nesedí, když vidím, co jim to zabere práce a času. A co se týče příjmů za TB a PM, netuším jaký je poměr mezi těmito příjmy a příjmy za reklamu na jejich webu. My jsme tak uprostřed. Pro Američany je $30 pakatel, pro Somálce nedostupná částka.
  • 0

#103 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2013 - 9:55

To Lanc. Je to pomerne jednoduche. Das dokupy par nadsencu, vezmes pecko napises soft a jedeme. Az se to trochu rozjede tak zacnou problemy jako s predchozi verzi tohoto fora. Sezenes sponzora a treba znacek nebo jesterka uz nebudou pro volne pouziti ale za prachy. Pak budes znamejsi bude vic pristupu do databaze a budes v prd...... Za co koupis za servery, za co je povesis na paterni sit a co budes platit programatorum? GS je normalni firma, ktera chce generovat zisk a nabizi mi za to hru, ktera mne bavi. Je fakt, ze tech par dolaru pro mne opravdu nic neznamena a treba pro toho Somalce ano. To vsak je pouze jeho problem, bud proda AK nebo holt bude muset makat a nebo nebude hrat GS. Jsem stejne presvedcenej, ze casem bude rozdil mezi BM a PM vyrazne vetsi. Proste doba ekonomickeho romantizmu je pryc a za vsechno se plati.
  • 0

#104 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2013 - 10:13

Smrk napsal/a:

shaman3 napsal/a:
Proč GS ty PM keše pře BM neskrývá? Protože je to komerce. Vnucuje jim tak zakoupení PM.


No protože je to firma založená za účelem zisku :-) Nebo ty by sis snad založil firmu, která by se nesnažila vydělat?


Takže si konečně přiznejme, že zakládání PM keší je dobré pouze pro podporu té komerce. B)
  • 0

#105 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2013 - 10:23

Shamane, řekni mi, prosím, proč jsi takový de..l? Kdyby nebylo PM, tak není ani tahle firma, protože by se prostě neuživili a žádný geocaching by se nehrál. Zakládání PM kešní vůbec nijak nesouvisí s nějakou podporou, protože PM členové můžou zakládat oba druhy. To jsi vážně tak natvrdlý nebo jen zkoušíš, co lidi ještě vydrží?
  • 0

#106 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2013 - 10:23

shaman3 napsal/a:

Smrk napsal/a:

shaman3 napsal/a:
Proč GS ty PM keše pře BM neskrývá? Protože je to komerce. Vnucuje jim tak zakoupení PM.


No protože je to firma založená za účelem zisku :-) Nebo ty by sis snad založil firmu, která by se nesnažila vydělat?


Takže si konečně přiznejme, že zakládání PM keší je dobré pouze pro podporu té komerce. B)

Tobě nemá cenu cokoliv vysvětlovat, stejně neumíš číst.
Hlavně že celá tvoje podpora hry jsou tři poděkování v logu.
  • 0

#107 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2013 - 10:24

si konecne priznej, ze tomu nehovis a jeste k tomu te to nebavi :D. u pm kesi opravdu klesne navstevnost, takze opravdu se omezi destrukce. ja bloud. po dlouhy dobe mi to neda nereagovat, ty trolliku :D.
  • 0

#108 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2013 - 10:37

Novom napsal/a:
Kdyby nebylo PM, tak není ani tahle firma, protože by se prostě neuživili ...


ted se dostavame k jadru toho, o co estrojce jde ... o zruseni pm, rozpadu gs a gc a konecne by ho nikdo nenutil hrat gc a hledat pixly, ktere se mu nelibi a hra ho nebavi :D. tak, konecne jsme ho odhalili :D.
  • 0

#109 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2013 - 10:38

dr.vota napsal/a:

Hlavně že celá tvoje podpora hry jsou tři poděkování v logu.



:-D NENE - "asitak tři" !!! :-D
  • 0

#110 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2013 - 12:01

Novom napsal/a:
Shamane, řekni mi, prosím, proč jsi takový de..l? Kdyby nebylo PM, tak není ani tahle firma, protože by se prostě neuživili a žádný geocaching by se nehrál. Zakládání PM kešní vůbec nijak nesouvisí s nějakou podporou, protože PM členové můžou zakládat oba druhy. To jsi vážně tak natvrdlý nebo jen zkoušíš, co lidi ještě vydrží?


Ale uživili by se ze samotné reklamy, čím navštěvovanější by jejich stránky byly, tím větší by měli zisky. O tom ten internet je, většinou jsou internetové stránky zdarma, protože se platí z reklamy. Tahle cílená reklama na zakoupení PM díky zakládání PM keší je už jen a pouze zbytečná komerce. Stačí si to přiznat a zbytečně to neobhajovat. Tím neříkám, že je to protiprávní, je to pouze "hnusné", to jak kliknu na odkaz PM keše a zobrazí se mi reklama na zakoupení PM. Kdyby mi tu PM keš vůbec nezobrazovali, tak by se to nestalo. Když je to keš pouze pro PM, tak ať se zobrazuje jen PM a BM s ní nemusí být obtěžováni.
  • 0

#111 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2013 - 12:19

shaman3 napsal/a:
Ale uživili by se ze samotné reklamy, čím navštěvovanější by jejich stránky byly, tím větší by měli zisky. O tom ten internet je, většinou jsou internetové stránky zdarma, protože se platí z reklamy.


takhle jednoduse samospasitelna reklama neni.
  • 0

#112 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2013 - 12:28

shaman3 napsal/a:

Novom napsal/a:
Shamane, řekni mi, prosím, proč jsi takový de..l? Kdyby nebylo PM, tak není ani tahle firma, protože by se prostě neuživili a žádný geocaching by se nehrál. Zakládání PM kešní vůbec nijak nesouvisí s nějakou podporou, protože PM členové můžou zakládat oba druhy. To jsi vážně tak natvrdlý nebo jen zkoušíš, co lidi ještě vydrží?


Ale uživili by se ze samotné reklamy, čím navštěvovanější by jejich stránky byly, tím větší by měli zisky. O tom ten internet je, většinou jsou internetové stránky zdarma, protože se platí z reklamy. Tahle cílená reklama na zakoupení PM díky zakládání PM keší je už jen a pouze zbytečná komerce. Stačí si to přiznat a zbytečně to neobhajovat. Tím neříkám, že je to protiprávní, je to pouze "hnusné", to jak kliknu na odkaz PM keše a zobrazí se mi reklama na zakoupení PM. Kdyby mi tu PM keš vůbec nezobrazovali, tak by se to nestalo. Když je to keš pouze pro PM, tak ať se zobrazuje jen PM a BM s ní nemusí být obtěžováni.



Patně by jsi se měl bavit jen o tom v čem se vyznáš sportovče. Zkus se zeptat chytřejších v této problematice, než jsi ty, zda jsou třeba všechny online hry zdarma. Jestli se dostaneš na všechny fóra, trackery, atd. zdarma.

Prej se to zaplatí reklamama......:D:D:D:D Radši se drž svého kola a nemať tady lidi pohádkama alá shaman.
  • 0

#113 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2013 - 12:40

lubbez napsal/a:
To Lanc. Je to pomerne jednoduche. Das dokupy par nadsencu, vezmes pecko napises soft a jedeme. Az se to trochu rozjede tak zacnou problemy jako s predchozi verzi tohoto fora. Sezenes sponzora a treba znacek nebo jesterka uz nebudou pro volne pouziti ale za prachy. Pak budes znamejsi bude vic pristupu do databaze a budes v prd...... Za co koupis za servery, za co je povesis na paterni sit a co budes platit programatorum? GS je normalni firma, ktera chce generovat zisk a nabizi mi za to hru, ktera mne bavi. Je fakt, ze tech par dolaru pro mne opravdu nic neznamena a treba pro toho Somalce ano. To vsak je pouze jeho problem, bud proda AK nebo holt bude muset makat a nebo nebude hrat GS. Jsem stejne presvedcenej, ze casem bude rozdil mezi BM a PM vyrazne vetsi. Proste doba ekonomickeho romantizmu je pryc a za vsechno se plati.


A co třeba polský opencaching? Nevidím do toho nijak na hloubku ale přijde mi že tam jim to funguje bez problémů i bez té komerce.
Myslím že u opencachingu to je o tom že tam jsou ty naklady rozdeleny mezi jednotlive staty (skupiny) nesnazi se utahnout provoz na cele zemekouli takze naklady by mohli byt mnohonasobne nizsi a dali by se financovat třeba jen z reklamy.
A co se tyce ekonomickeho romantismu. Nikdo tu prece nechce nic zadarmo, vzdyt kolik penez, casu a usili lide vkladaji do tvorby krabicek? Za to ze lidi delaji krabicky jim GS nabidl zverejneni mapy techto ukrytu na svych strankach, takze BM nedostavaji take nic zadarmo (jak tu uz zaznelo), proste si to odpracuji a zafinancuji koupi materialu.

A z toho mi vyplyva ze PM je nadstandart a PMOC je nastroj jak z lidi dostat vic penez, ownery vyuzivan ke snizeni navstevnosti nebo neceho co je zrovna trapi. Pochybuju ze by se nejaky owner probudil a rekl si " tak dnes se pokusim sehnat GS nejake nove platici zakazniky, prevedu si svoji kes do PMO".
A proto mi prijde skryvani kesi pred BM pomoci PMOC trochu nefer, ale ne od owneru ale od GS, vzdyt BM si odpracovali moznost videt kese na mape.
Vím že to je hloupost ale kdyby GS nabidl ownerum moznost skryt kese pred kacery kteri napr. nejsou zaregistrovani dele nez rok, maji nalezeno mene ne 500 kesi nebo nepisi radne logy tak by mi to asi prislo v poradku ale kdyz zviditelneni kese podminuji zaplacenim nadstandartu, tak mi to neprijde dobre.
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#114 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2013 - 12:43

a venku je tak krásně...
  • 0
.

#115 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 12 leden 2013 - 13:04

poohDA napsal/a:
a venku je tak krásně...


Díky za pozitivní příspěvek.

Myslím že každý aktivnější BM má nějakého PM kamaráda, který mu listing(y) PMOC pošle; dělám eventy a na hodně jich jezdím, sám nemám problém a moje PMOC listingy rád pošlu.
  • 0

#116 Canoppy1

Canoppy1

    Canoppy

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2013 - 17:37

Istvan napsal/a:

poohDA napsal/a:
a venku je tak krásně...


Díky za pozitivní příspěvek.

Myslím že každý aktivnější BM má nějakého PM kamaráda, který mu listing(y) PMOC pošle; dělám eventy a na hodně jich jezdím, sám nemám problém a moje PMOC listingy rád pošlu.


BTW.: Ještě je u PM keší ona známá logovací díra, nebo je to již opraveno? Já jakožto PM member nemám možnost to vyzkoušet, ale zajímá mě to.
Jinak listingy našich PM only keší mám(e) pro tyto účely v .pdf formátu připravené a na požádání je také BM uživatelům posíláme.
  • 0

#117 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2013 - 17:46

To neni dira, to je zamer.
  • 0

#118 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 611 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2013 - 19:01

Lanc a shaman3, podejte si ruce, popleskejte se po ramenou, poplačte si navzájem, jak je geocaching hrozně komerční a hnusná hra a...

VYPADNĚTE (slušnosti už bylo dost) konečně hrát jinou hru, než je geocaching, když jste tak moc proti. Vaše názory jsou hloupé a od shamana občas hloupější. Vy tu nevyjadřujete svůj názor, ale naprosto demagogicky se snažíte cosi lidem vecpat hlava-nehlava, nehledě na to, že už to tu x-krát zaznělo, že shamane? :@

Bohužel však, oba dva jste typickými příklady kačerů teoretiků, na fórech miliarda keců, ve skutečnosti odloveno pár krabiček. Oba dva máte ještě něco přes 30 000 kešek v ČR, tak si laskavě přestaňte stěžovat na PM a běžte si lovit normální, PM keše se vám na mapě stejně nezobrazí.
  • 0

#119 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2013 - 19:17

Novom napsal/a:

Brilantní argumentace. Děkuji.
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#120 Nekra

Nekra

    Nekra

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2013 - 20:03

No, to je přeci naprosto pochopitelné, že BM (pokud se vůbec pustí do "diskuze") budou na PMO keše spíš nadávat, kdežto PM se jich budou (těch PMO keší) zastávat. (Proto je taky Roman Jaroměř se svým názorem dost osamělý, protože jako PM je proti PMO keším. (Nepopírám, že je mi to sympatické) ). Co se týče hnusnosti komerce, tak tu hnusnost chápu v tom, že GS (komerční firma) zakazuje komerci (jako např. komerční keše) - docela "paradoxní". Takže chudáci owneři, kteří za svoje peníze zakládají keše z toho nic nemají, zatímco na tom vydělávají nějací amíci se serverem :ú. Kdyby ty peníze z poplatků PM šli ownerům, víc bych chápal smysl PMO keší, protože by z toho owneři něco měli. Jak bylo psáno v některých příspěvcích výše (či v dřívějších vláknech), i mezi PM se najdou špatní jedinci, takže PMO keše nejsou imunní proti špatnému zacházení. Stejně si myslím, že geokešing půjde časem do kopru :/.
  • 0
NEPOSÍLEJTE MI BONUSOVÉ ČÍSLO, KTERÉ JSEM SI ZAPOMNĚL OPSAT Z KEŠE (PLATÍ PRO KTEROUKOLIV KEŠ!)
--------------------------------------------
Nehodlám ustupovat prudičům snažícím se mne donutit k prolinkování profilů. Teprve neprolinkovaný profil nevyskytující se na geocaching.com jsem ochoten považovat za anonymní.
--------------------------------------------
Neexistuje špatná keš. Existují jen chyby a/nebo špatná rozhodnutí, která dělám já jakožto lovec.
-----------------------------------------------------
Nejhorší chyba je ta, ze které se mohou poučit akorát ostatní.
-----------------------------------------------------
Jít Tě lovit, ale kdež,
nejsi Waymark ani Keš
a taky nemáš číslo Trackovací,
tak proč si dávat s Tvým odlovem práci.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama