Přejít na obsah


Fotka

Offline (turistická) mapa pro Android


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1244 odpovědí na toto téma

#201 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1124 příspěvků(y)

Publikováno 15 March 2013 - 7:11

Umí OFFLINE vyhledávat souřadnice?
  • 0

#202 Kamenitxan

Kamenitxan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 15 March 2013 - 7:16

Záleží na aplikaci. Některé jí umějí i routovat.
  • 0
Dříve znám jako Kanabis

#203 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 15 March 2013 - 10:24

Také si myslím, že zadání souřadnic řeší program, to s mapou nemá nic společného. Záleží na tom, co znamená vyhledávat souřadnice.
  • 0

#204 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 24 March 2013 - 13:19

Změnil jsem mírně vykreslování turistického značení, tak aby bylo trochu chytřejší a jednotlivé barvy neměly fixní šířku čáry. Teď závisí šířka čáry na tom, kolik barev je na dané cestě. Až budu mít zase nápadový záchvat, poopravím to, protože na některých místech, a možná je to jen mým levným telefonem, to moc nepomohlo.
  • 0

#205 tarrendine

tarrendine

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 24 March 2013 - 23:31

Muzu se zeptat, jestli by se na stranky s mapou nedal dat rss source, aby vsechny aktualizace byly rychle viditelne? Diky
  • 0

#206 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 25 March 2013 - 13:16

Už je tam, i když postrádá smysl, mapy jsou každý lichý den v měsíci a změny vzhledu nejsou úplně důležité. Navíc tam nemůžu vypisovat changelogy, což by bylo krásné, ale já to mám všechno automatizované a musel bych změnit koncept (nemám k tomu databázi, jedu čistě na php). Možná tam krom souborů přihodím i ty tři stránky, které taky občas upravuji, jinak mě nic nenapadá, navrhněte. EDIT 16:34 Právě jsem se v konfiguraci RSS ještě hrabal, tak omluvte případné duplicity. Musel jsem si vyzkoušet jak to přesně funguje.
  • 0

#207 MA-FI-AN

MA-FI-AN

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 534 příspěvků(y)

Publikováno 25 March 2013 - 22:11

vím že to bude trochu off topic, ale existuje někde legenda na tyhle a podobné mapy? Jinak děkuji za super napad
  • 0
Jsme Premium Memberi a jsme na to hrdi Nemame Radi Igelitky v Lese Nas GeoTým:MA touš , FI lip , AN etka + dobrovolnici : Natalka, Simon,GeoPes Eda,Geopas Brandy, Ještěrka hybatelka Punto. Zarizeni:Garmin Oregon550t,Geoget,SE Xperia Arc S+Locus

#208 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 26 March 2013 - 7:51

Legenda není, ještě mě nenapadlo, jak ji udělat snadno:) SVG pro prohlížeč se liší od "SVG", které se definuje v pravidlech pro vykreslování a musel bych je ne-triviálním způsobem zpracovávat v PHP. Ještě jsem chtěl říct, že to není mimo téma, jsem rád za návrhy na vylepšení.
  • 0

#209 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 27 March 2013 - 1:56

Ahoj, jakpak zobrazim tur. zn. v locusu. Zkousel jsem to podle navodu a pridal jsem si do vectormaps\_themes ty odzip slozky, ale nevim co dal, mozna mam spatne pojmenovany podadresar, nebo se musi jeste nekde neco nastavit, netusim.....
  • 0

#210 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 27 March 2013 - 9:43

A teď je třeba jít do Nastavení, Mapa - pokročilé a někde v prostředku je položka Vzhled mapy. Při nedávném výletě jsem si všiml, že kdosi zapsal tag "kct_yellow=major;learning", snad má ten člověk pravdu, naučná byla, ale značená plnou čarou, osobně bych tam dal jen "major", ale konvence OSM to dovoluje, ale můj program s tím dosud nepočítal, takže dnes se možná někde objeví pár takto vyvedených značek. Další úprava mého prográmku na přechroupání mapy se týká vyřazení tagu "ref" z turistických tras. Protože se neobjevuje nikde v terénu, a ani v mapě se nevykresluje, nemá cenu jej zanášet do vektorových map. Důsledkem umístění tohoto tagu bylo občas chybné vypsání čísla cyklotrasy, které bylo nahrazeno číslem turistické značky pokud se překrývaly, vykreslovač pravděpodobně bral vždy poslední řádek s tagem "ref". Ke stažení je aktualizace vzhledu, zase se jedná o turistické značení. Vrátil jsem tmavě zelenou barvu, teď po úpravě šířky čar už není tak špatně viditelná. Pak jen taková drobnost, kdo by chtěl znát výšku kopce a nevědět, jak se jmenuje. Takže napravenou.
  • 0

https://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.


#211 tarrendine

tarrendine

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 28 March 2013 - 15:54

Super diky moc. Ono to smysl uplne nepostrada, pokud si chce clovek udrzovat mapy v nejake kvalite. Napadlo me ze bych kdyztak mohl vytvorit nejakej cvs repository, na kterej by se ti ty linky odkazovali a v tom by se mohl vest i change log, ale to je spis na off-topic, kdyz by byl zajem. Jinak diky za kvalitni mapovy podklady.

Speirs napsal/a:
Už je tam, i když postrádá smysl, mapy jsou každý lichý den v měsíci a změny vzhledu nejsou úplně důležité. Navíc tam nemůžu vypisovat changelogy, což by bylo krásné, ale já to mám všechno automatizované a musel bych změnit koncept (nemám k tomu databázi, jedu čistě na php). Možná tam krom souborů přihodím i ty tři stránky, které taky občas upravuji, jinak mě nic nenapadá, navrhněte.

EDIT 16:34 Právě jsem se v konfiguraci RSS ještě hrabal, tak omluvte případné duplicity. Musel jsem si vyzkoušet jak to přesně funguje.


  • 0

#212 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 28 March 2013 - 21:17

Napdlo mě jak udělat primitivní changelog a bude v té RSS, takže jsem rád za váš nápad. Chápu význam věty o udržení kvality mapy, co mi ale není jasné, jak jste to přesně myslel, jak si představujete, že RSS udrží kvalitu mapy? Nejsem rýpavý, jen to chci vědět. Stejně tak ten repozitář, vím jak to funguje se zdrojovými kódy, ale nedovedu si představit, jak by to bylo s automaticky generovanou mapou v ne-textové podobě.
  • 0

https://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.


#213 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 29 March 2013 - 14:19

V neděli a v pondělí možná mapa nebude, uvidím, jak to vyjde. Dneska jsem nahrával, změnu vzhledu, není tam nic zásadního. Přidal jsem do mapy zákaz vstupu a jízdy na kole (objevil jsem to v mtbmap.cz). Projevuje se to oranžovým (pro chodce) a magentovým (pro cyklisty) pletivem přes danou cestu. Pak je tam nová průhlednost státní hranice. Taky jsem konečně přišel na to jak udělat kuličky, to byl úspěch, takže někdy příště budou na cyklotrasách kuličky místo obdélníčků.
  • 0

https://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.


#214 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 29 March 2013 - 15:58

Speirs napsal/a:
Lesy už tu proběhly, některé velké jsou v relacích, to možná dodělám, ale na druhou stranu by mapsforge mělo pracovat s multipolygonem. Některé lesy by se měly vykreslit, ale chybí na celé dlaždici (nebo třeba třech sousedních) a je tam evidentní hrana. Ale nevím proč se to děje. Zřejmě se programům něco nelíbí a vyšoupnou to ven.

napadlo mě, nejsou ty chybějící dlaždice způsobené velkou hustotou vrstevnic? Terén na tom místě je opravdu příkrý. Tvoje mapa je po 10 m, kdežto locus mapa má krok 20 m.

Vložený obrázek


Vložený obrázek
  • 0

#215 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 30 March 2013 - 18:14

Zajímavý postřeh, zkusím prověřit.
  • 0

https://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.


#216 CZFester

CZFester

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 31 March 2013 - 10:04

Jsem tady úplný nováček. Tuhle (czech_republic.map) mapu se mi povedlo zprovoznit v pohodě, ale czech_republic_gccz.map mi hlásí chybu. Screen viz níže. Netušíte prosím co dělám blbě?

Přiložené miniatury

  • screenshot_2013-03-31-10-58-58.png

  • 0

#217 seges54

seges54

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 31 March 2013 - 10:41

Zdravím, na začátku velký, fakt velký dík za turistické mapy offline. Jen dnešní aktualizace z neznámých důvodů nefunguje. Ta předchozí, velká asi 240 Mb byla bez problémů, dnešní, velká jen 202 Mb hlásí error. Zkoušel jsem stahovat 2x, pokaždé stejná velikost. Stahuji jako soubor txt, který přejmenuji na *.map. Dosud vše Ok. Dělám někde chybu? Vrátím-li verzi předchozí, vše bez problémů. Error message v Locusu píše něco o velikosti souboru, ale anglicky neumím. Pro jistotu jsem vymazal veškerou cache Locusu, nepomohlo. Ještě jednou dík. A vidim, ze totéž píše kolega výše.
  • 0

#218 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 31 March 2013 - 10:46

Řekl bych, že se nejnovější mapu gccz nepodařilo správně vygenerovat, má jen 203 MB, takže je to prostě chybný soubor, budete muset počkat dva tři dny (nevím jak často je teď updatována) na novější.
  • 0

#219 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 31 March 2013 - 14:39

Ahoj, omlouvám se vám za potíže, sám nevím co se stalo, ale teď po návratu z výletu jsem koukal, že se mapa nahrávala dvakrát (v 8:00 a 8:32), právě jsem nahrál na web verzi, kterou jsem si hned ráno kopíroval do telefonu, ta vypadá dobře. Budu o tom ještě přemýšlet. EDIT: Ještě to není nahrané, jsem zvyklý na lepší připojení a teď koukám, že to zabere ještě hodinu. V RSS se zobrazí soubor hned jak je vytvořený i když ještě není kompletní, já sem ještě napíšu.
  • 0

https://osm.paws.cz -- Offline vektorová mapa.


#220 seges54

seges54

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 31 March 2013 - 14:55

Teď je to ještě zajímavější. Problem, který kolega vyfotil a já popsal, trvá i s novou mapou, ta se nastavení mapy v Locus neobjeví, nicméně funguje! Soubor je, opět dvakrát stažený, velký pouze 56,7 Mb. Ze funguje ta nova mapa, poznám, turistické značení, alespoň na mé části, obsahuje čtvercové značky. Po autorově upřesnění, viz výše, počkám a stáhnu az večer, počítám, ze soubor by měl mít kolem 250 Mb. Smůla je, že pred stahováním se velikost nedá nikde odečíst.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama