Přejít na obsah


Fotka

Offline (turistická) mapa pro Android


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1244 odpovědí na toto téma

#161 Malej_viktor

Malej_viktor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2013 - 5:57

Speirs napsal/a:
Při další aktualizaci tématu budou kostely, kaple a katedrály vyvedeny šedivou barvou.

Děkuji
  • 0

#162 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2013 - 19:04

LudekV napsal/a:
Dovolil jsem si téma poupravit na verzi 2 tak, aby mu a:Drake rozuměl a dal jsem ho na wiki. Doufám, že to autorovi nevadí.
Zdá se, že aktuální mapa je v pořádku a nepadá.


Nevadí, naopak, proto to dělám, jen mě zajímá, co je verze 2. Zatím jsem to blíže nezkoumal, jen jsem přemýšlel, a napadá mě, že bordel mohlo dělat několik tagů osm_color=~ u jedné cesty, ale proč jen na několika dlaždicích v republice? Navíc na mapách od Locus to zjevně funguje. Pořád nevím jistě, tak jsem to všechno zase odstranil a zůstanu u svého tématu, a všichni uživatelé Locus bohužel musí také.
  • 0

#163 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2013 - 20:46

Knihovna mapsforge 0.3.1 má pár změn v renderovacím tématu, proto tam autoři dali do hlavičky verzi 2. Popis změn, které jsem musel ve tvém souboru udělat, je na té mojí stránce.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#164 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2013 - 8:19

To je dobré vědět, díky.
  • 0

#165 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2013 - 6:27

Nějak se to dnes nepovedlo, ta mapa má jen pár kb.
  • 0

#166 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2013 - 11:13

Díky za upozornění, zřejmě "došlo" místo na disku. Spotřeba je kolem 15 GB a je vidět, že dělat toto na osobním počítači není rozumné. Musel bych někde najít kód na čtení přímo z pbf, to by snížilo spotřebu disku na polovinu a kdyby byl k sehnání i zápis do pbf, bylo by to ideální. Bohužel je to ve stádiu, kdy to jakž takž funguje a nechce se mě investovat další čas. Předpokládám, že se mapa objeví v průběhu odpoledne, napíšu sem. EDIT 15:25 Soubor je nyní ke stažení.
  • 0

#167 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2013 - 0:26

Dnešní vydání turistické mapy bude experimentální, běžná mapa by měla fungovat, turistická možná nebude, pokud nemusíte nestahujte, dokud ji nevyzkouším, pro každý případ mám zálohu poslední mapy.
  • 0

#168 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 03 březen 2013 - 13:34

Zdá se, že mapa je funkční, je o krapítek menší než ta předchozí, takže si troufám říct, že nic zásadního nechybí. Pokud by měl někdo problémy, mám zálohu té poslední.
  • 0

#169 Tholy

Tholy

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2013 - 20:05

Chlapáci, jak naimportuju mapu do A:Drake? Jsem úplnej začátečník, zatím to nedávám. Pls help.;)
  • 0

#170 Tholy

Tholy

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2013 - 20:18

Pohoda, už jsem si poradil. Pro ty, co mají stejný problem, nutno v Nastavení/Mapy zadat jako zdroj mapy MapsForge vector maps a pak nastavit soubor s mapou. Platí pouze od verze 3.0 a výše
  • 0

#171 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2013 - 9:14

Jsem rád, že jste to vyřešil tak rychle. Nahrál jsem aktualizaci vzhledu, jsou tam kostely atd. vyvedené šedou barvou, jak jsem psal, změnil jsem grafiku u prvků lift_gate, bollard a tower, změnil jsem barvu zelené a žluté značky KČT a v mapových podkladech vyhledal ŘOPíky a už budou konečně vidět.
  • 0

#172 Geo Reo

Geo Reo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2013 - 14:43

Ahoj, jako uplný začátečník s Locusem jsem za velkého přispění autora offline map Speirse konečně donutil zobrazovat i osmarender_gccz.
Speirsi ještě jednou děkuji za pomoc.
Ale zjistil jsem že mi to zobrazuje nějak divně. A to že třeba červená hřebenovka z Velkého Javorníku do Hostašovic na nádraží zničeho nic končí na rozcestí Krátká a stejně tak žlutá značka která vede z tohoto rozcestí nevede až do Mořkova, ale skončí po chvíli ani ne v půli cesty. Takových sekancu jsem našel více. Zobrazje se Vám to také tak, nebo je to chyba v nastavení.

Děkuji
  • 0

#173 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2013 - 14:51

Geo Reo napsal/a:
Ale zjistil jsem že mi to zobrazuje nějak divně. A to že třeba červená hřebenovka z Velkého Javorníku do Hostašovic na nádraží zničeho nic končí...i


U mě je to stejné, ale předpokládám, že to nebude chybným nastavením, ale neexistencí podkladů. Tyto mapy jsou založené na tom, že tam jednotlivý uživatelé zakreslují cesty, značky, body... Takže je možné, že tam tu značku ještě nikdo nezakreslil...
  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#174 Geo Reo

Geo Reo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2013 - 14:58

Aha OK děkuji za vysvětlení.
  • 0

#175 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2013 - 15:03

Turisticke znacku v OSM spise nejsou nez jsou, takze bud rad, ze tam vubec kus te cervene je. ;)
  • 0

#176 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2013 - 16:31

Kdokoliv má chuť, může do mapy přispívat. Všechno je na adrese http://osm.org. U mě mapování probíhá tak,, že si v Locus zapnu záznam trasy, seřídím hodiny na foťáku a fotím značení, respektive všechno co chci pak vložit do mapy a nemusím si tak pamatovat kde jsem něco zahlédl. Doma spáruju fotky se záznamem trasy a dle nich zadávám do mapových podkladů. Mapoval jsem různě a postupně došel k tomuto způsobu, zdá se mi nejrychlejší a spolehlivý. Mimo to lze třeba jen překreslovat katastr nemovitostí nebo ortofoto, ale to není taková zábava jako vydat se do neznámého lesa, kde vidím pěšinu a na mapě ještě nic není.
  • 0

#177 VasaM

VasaM

    VasaM

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2013 - 16:44

Možná trochu OT. Taky jsem přemýšlel o tom, že bych něco do mapy dokreslil. Chtěl jsem se zeptat, zda třeba neexistuje nějaký funkční program na android. Např. ráno vyrazím na výlet po keškách > potřebuji zaplou GPS. A např prvních 5 km jdu po modré, takže bych jen zadal, že teď jdu po modré a program by si vše ukládal. Doma jen připojit a nahrát. Existuje něco takového?
  • 0
Mapy pro přístroje Garmin: http://www.garmin.vasam.cz (GitHub)

#178 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2013 - 18:07

Speirs napsal/a:
Kdokoliv má chuť, může do mapy přispívat. Všechno je na adrese http://osm.org.


Vse tam neni. Treba tam neni nekde dopredu vystrceny jednoduchy tutorial, jak to mapovani svepomoci udelat. A bohuzel, kdyz uz je nekdo ochotny prispet, tak malokdy neni ochoten studovat ten priserny web a patrat po informacich... to se na to radeji vykasle.

Tak jsem treba dopadl ja! Pevne vrim, ze bych dokazal na tom webu najit odpovedi na vsechny me otazky, ale fakt se nenudim.
  • 0

#179 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2013 - 19:15

Ne nic takového nejde. Existuje třeba OSMTracker, ale pořád jen dostanete soubor gpx, stejně jako třeba z Locusu. Jen se tam snadněji zadává druh bodu či cesty. Všechno to končí stejně v programu JOSM (v mém případě). Zaznamenané stopy se musí překreslit s rozumem, protože pokud se podíváte, jak záznam z GPS vypadá... Většinou pomůže ještě ortofotomapa. Co se týče názoru HaLuMa, tak ano, začátek není úplně nejlehčí, ale když člověk získá přehled co jak chodí, jde to jednoduše. Nicméně jsem na žádném školení o mapování nebyl a vše potřebné jsem na internetu našel.
  • 0

#180 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2013 - 9:50

Ještě je možné nahrávat vámi zaznamenané stopy na server OSM, když pak někdo dělá mapové podklady, může si tyto stopy automaticky zobrazovat a cesty tak zakreslit přesněji.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama