Přejít na obsah


Fotka

Offline (turistická) mapa pro Android


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1244 odpovědí na toto téma

#181 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 07 March 2013 - 10:04

Speirs napsal/a:
Ještě je možné nahrávat vámi zaznamenané stopy na server OSM, když pak někdo dělá mapové podklady, může si tyto stopy automaticky zobrazovat a cesty tak zakreslit přesněji.

A opravdu by to někdo použil? Já jsem totiž dopadl stejně jako Haluma. Zjistil jsem, že tolik času, kolik by trvalo to vše nastudovat, nemám. Ale pokud by pomohlo nahrát někam svoje gpx soubory, tak to by bylo něco jiného. To bych zvládl i bez studia ;-)
  • 0

#182 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 07 March 2013 - 10:35

Už jsem na internetu našel příspěvek, že dotyčný už před měsíci nahrával svoje stopy a ta silnice tam ještě pořád není. Takhle to nefunguje. Je to jak jsem napsal. Když dělám mapové podklady a stahuji si data ze serveru OSM, můžu si zvolit, že chci i dodatečná GPS data, to jsou gpx stopy nahrané jinými lidmi a pořízené v dané oblasti. K tomu mám svojí gpx stopu, ale jak už jsem psal, přesnost je dost nízká, takže čím více stop je vidět, tím lépe se cesty umisťují zejména v lese, kde ani ortofoto nepomůže a přesnost GPS v mobilu je ještě horší. Pokud to vezmu z druhé strany, kdyby někdo jen nahrál stopu, jak by další osoba mohla vědět, že je to polňačka, pěšina, nebo si jen odskočil do lesa :)
  • 0

#183 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 07 March 2013 - 10:43

Ani jsem nemyslel, že by někdo tvořil mapu jen podle mého gpx. Ale jak jsi psal, že by to někomu mohlo pomoci. Přijde mi škoda si trasy syslit v telefonu, když by mohly být někde užitečné.
  • 0

#184 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1707 příspěvků(y)

Publikováno 07 March 2013 - 10:44

Asi blbej dotat, ale když jsem před pár týdny stáhnul z této stránky mapu a zvolil turistickou, ukazovalo mi to turistické trasy. Dnes jsem aktualizoval na nynější verzi a trasy se nezobrazují, mám něco někde nastavit?
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#185 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 07 March 2013 - 11:03

To je dost chabý popis problému, musíte zvolit mapu Czech republic gccz a vzhled osmarender_gccz, nic lepšího teď neporadím.
  • 0

#186 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1707 příspěvků(y)

Publikováno 07 March 2013 - 11:39

jo, s osmarender mi to funguje, ale předtím mi to fungovalo i se vzhledem turistika. No asi nějakej šum.
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#187 _eda_

_eda_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 382 příspěvků(y)

Publikováno 07 March 2013 - 14:59

HaLuMa napsal/a:

Speirs napsal/a:
Kdokoliv má chuť, může do mapy přispívat. Všechno je na adrese http://osm.org.


Vse tam neni. Treba tam neni nekde dopredu vystrceny jednoduchy tutorial, jak to mapovani svepomoci udelat. A bohuzel, kdyz uz je nekdo ochotny prispet, tak malokdy neni ochoten studovat ten priserny web a patrat po informacich... to se na to radeji vykasle.

Tak jsem treba dopadl ja! Pevne vrim, ze bych dokazal na tom webu najit odpovedi na vsechny me otazky, ale fakt se nenudim.


Pokud by byl nejaky vyrazny zajem a sezenete si misto kde by sel udelat nejaky "event", muzu (treba za nejaky drobny uplatek na veceri :) ) prijet a rict nejake zakladni veci k editaci OSM a pouzivani jOSM. Precijen uz par editu v OSM mam :)
  • 0

#188 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 07 March 2013 - 17:25

Narazil jsem na nekolik domu, ktere maji tag "building=panel house" a v Locusu se nezobrazuji. Chybi v mape nebo je to problem vykreslovaciho stylu?
  • 0

#189 _eda_

_eda_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 382 příspěvků(y)

Publikováno 07 March 2013 - 17:43

marram napsal/a:
Narazil jsem na nekolik domu, ktere maji tag "building=panel house" a v Locusu se nezobrazuji. Chybi v mape nebo je to problem vykreslovaciho stylu?


Dle http://wiki.openstre...ki/Key:building "building=panel house" neexistuje. Takze nejlepe jestli to muzes opravit :)
  • 0

#190 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 07 March 2013 - 19:45

marram napsal/a:
Narazil jsem na nekolik domu, ktere maji tag "building=panel house" a v Locusu se nezobrazuji. Chybi v mape nebo je to problem vykreslovaciho stylu?


To je vtip, že? Co by mělo "panel house" znamenat? Panelák? Pche.

Ještě se vrátím k problému "prazskychytrak", ano měl jsem takový záškub, že bych upravil mapu i pro turistický vzhled Locusu. Ale protože s tím byl problém, odpískal jsem další pokusy.
  • 0

#191 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1707 příspěvků(y)

Publikováno 07 March 2013 - 21:26

Díky za osvětlení:) Mimochodem, mám pocit, že jsem tu něco četl o zobrazení řopíků...to asi ještě není ve vzhledu viď? Jinak ten projekt openstreetmap se mi fakt líbí, škoda že to nejde nějak upgradovat za pochodu. Jsem v tomhle lama, ale vzpomínám si, že jsem jednou byl na jednom pochodu, kamarád navigaci v ruce a povídá "ha, tady je studánka a v mapě není, hned jí tam nahlásím k přidání"...to bylo asi něco v tomhle směru ne?
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
pepikov.cz
web o zajímavostech Prahy


#192 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 07 March 2013 - 22:47

Řopíky jsou tam až od dneška, a samozřejmě jen ty, které už někdo zadal. Prohlížel jsem si mapová data a našel skupinku severně od Heřmanic v Podještědí nebo západně od Opavy, jistě jich bude víc, ale na ověření to stačí. Je třeba mít poslední mapu i téma, předtím jsem to měl rozsypané. V Locusu je funkce OpenStreetBugs, ale přijde mi to nanicovaté, jako přispěvatel se snažím, aby vše co tam dávám bylo bez chyby (faktické). Nedovedu si představit, že bych do mapy vnášel například zmíněnou studánku, nebo obdobnou věc, kdybych si to nemohl nikde ověřit.
  • 0

#193 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 13 March 2013 - 14:46

Ve vzhledu opravena chybka: rybníky v lese nebyly vidět, protože se vykreslily dřív než les.
  • 0

#194 _eda_

_eda_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 382 příspěvků(y)

Publikováno 13 March 2013 - 14:48

Speirs napsal/a:
Ve vzhledu opravena chybka: rybníky v lese nebyly vidět, protože se vykreslili dřív než les.


Jeste si oprav tu chybku ve slove "vykreslili" :)
  • 0

#195 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 13 March 2013 - 15:15

_eda_ napsal/a:

Speirs napsal/a:
Ve vzhledu opravena chybka: rybníky v lese nebyly vidět, protože se vykreslili dřív než les.


Jeste si oprav tu chybku ve slove "vykreslili" :)


Děkuji.
  • 0

#196 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 13 March 2013 - 19:46

Probírali jsme tady poskytování dat pro OSM a teď jsem prohlížel manuál Locus a našel funkci pro upload stop: http://docs.locusmap...:mapping_on_osm
  • 0

#197 Jerry.a

Jerry.a

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 13 March 2013 - 21:26

Příspěvek smazán, už ztratil význam...
  • 0

#198 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 14 March 2013 - 10:21

A jeste jeden dotazek na tagy. Nejsem zadny OSM odbornik, jen obcas nekam domaluju nejakou cestu a kdyz zkoumam mista, ktera v Locusu chybi a na openstreetmap.org jsou.

Ted jsem narazil na velky kus lesa, jihozapadne od Valasskeho Mezirici: http://www.openstree...oom=15&layers=M

Na webu je videt, v Locusu ne. Kdyz jsem se podival na tagy, tak tag "landuse=forest" je skryty v relaci "multipolygon". Kdeje tentokrat chyba? Je to blbe otagovane nebo to uteklo pri renderovani?
  • 0

#199 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 14 March 2013 - 15:44

Lesy už tu proběhly, některé velké jsou v relacích, to možná dodělám, ale na druhou stranu by mapsforge mělo pracovat s multipolygonem. Některé lesy by se měly vykreslit, ale chybí na celé dlaždici (nebo třeba třech sousedních) a je tam evidentní hrana. Ale nevím proč se to děje. Zřejmě se programům něco nelíbí a vyšoupnou to ven.
  • 0

#200 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 682 příspěvků(y)

Publikováno 14 March 2013 - 18:32

Speirs napsal/a:
Lesy už tu proběhly, některé velké jsou v relacích, to možná dodělám, ale na druhou stranu by mapsforge mělo pracovat s multipolygonem. Některé lesy by se měly vykreslit, ale chybí na celé dlaždici (nebo třeba třech sousedních) a je tam evidentní hrana. Ale nevím proč se to děje. Zřejmě se programům něco nelíbí a vyšoupnou to ven.


Dival jsem se na jeden velky vedlejsi les a tam je to taky jako multipolygon, ale tag "forest" neni pod tou relaci, ale primo u polygonu. Tak to asi takto zmenim a bude.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama