Přejít na obsah


Fotka

Offline (turistická) mapa pro Android


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1244 odpovědí na toto téma

#141 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2013 - 9:20

Zkusil jsem první je co mě napadlo, některé dlaždice se na rozdíl od posledního vydání s novou mapo vykreslí, ale některé pořád nejdou, třeba západně od Stříbrné Lhoty (Mníšek pod brdy). Jde o křižovatku s ukazatelem "Na Rovinách", moc dalších věcí tam není, tak bych rád věděl, kde jsem udělal chybu. Zkuste dnešní mapu a já ještě spustím sestavení úplně bez tagů pro Locusí vzhled.
  • 0

#142 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2013 - 17:22

prazskychytrak napsal/a:
Tak mi to nedalo a kouknul jsem do tohohle tématu...no a už mám novou mapu v Locusu:) díky za tuhle podporu, určitě budu sledovat a těším se na další aktualizace;) to přiblížení je opravdu luxusní, už jsem myslel, že uvidím brouky v trávě:D


Díky, jsem rád, když vynaložené úsilí někomu dobře poslouží.
  • 0

#143 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2013 - 17:38

Když se problémy objevily hned po přidání nových tagů, zdá se že problém má jasný zdroj, ale nevím proč se tak děje. Odstranil jsem je a mapa na první pohled zase funguje. Omlouvám se za potíže, mapa, nyní znovu bez podpory turistického vzhledu v Locus, je ke stažení, prosím ozkoušejte vámi nalezená problémová místa. Díky.
  • 0

#144 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2013 - 22:29

A:drake, JZ od Prachatic se nevykresluji asi tri dlazdice Jizneji chybi les mezi Stozcem a Horni Planou, od Vltavy po hranice. Podobne chybi les od Zbytin na vychod.
  • 0

#145 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2013 - 22:52

Díky za zprávu, ale to není ta chyba, kterou jsme dnes probírali, a která se alespoň u mě v Locusu projevovala velmi dlouhým "Načítám" načež se tam objevila bílá plocha. Problém o kterém píšete -- chybějící lesy -- se tu již objevil. Ten u Stožce je zřejmě udělaný jako relace a proto není vidět. U Prachatic chybí jak říkáte tři dlaždice. V tomhle případě nevím, proč, ani jak to vyřešit. Tahle data nijak neovlivňuji, jen řeknu, aby je program přesypal do formátu .map a to je vše. Díky a budu rád za další připomínky. EDIT: Ještě jednou jsem aktualizoval vzhled. Nyní se viditelně vykreslují louky a pole. Názvy městeček se vykreslují o jedno přiblížení dříve než dosud, štvalo mě, že mapa je při přehledu jako slepá. Jestli to nebude už moc nepřehledné, dám je někdy příště ještě o jeden zoom dříve.
  • 0

#146 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2013 - 16:56

Speirs: To téma osmarender_gccz z 16.2.2013 je nějaké vadné, dělá mi to tohle:

Vložený obrázek

Je to stejné jak na mapě czech_republic_gccz.map z 11.2.2013 tak i z 17.2.2013. A nic jiného jsem nedělal, než jen že jsem tam dal to nové téma místo toho staršího z 30.1.2013. Ostatní témata co tam mám, fungují OK.
  • 0

#147 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2013 - 23:15

Neznámý problém je mě velice známý, vzniká zejména, když v xml místo nuly napíšu velké o a nebo, když odkazuju na nějaký obrázek, který neexistuje. Přemýšlel jsem jak se takovým věcem vyhnout zvlášť, když to dávám na internet a teď to dělám tak, že mám celé téma v počítači, kde se v něm hrabu, pak jej celé dám do mobilu, kde stačí vidět, že není "neznámý problém" a v tu chvíli jej zabalím do zipu a dám na web. Pokud jste si tam nahrál jen xml, tak vám to zaručeně nebude chodit, protože jsem tam přidával další ikonky. Pokud jste tam nahrál obě složky i xml, tak nevím, protože teď jsem to znovu ověřoval a pro jistotu nahraju nový zip na stránku. Pokud to přetahujete myší z vašeho správce archivů rovnou do mobilu, je lepší se takového postupu vyvarovat. EDIT: A protože jsem věděl, že se velkohubost nevyplácí, zjistil jsem, že jsem tam přecijen měl botu, i když výše uvedené platí. Mazal jsem přebytečné ikonky a jednu věc jsem zapomněl v xml upravit. Teď je to zdá se v pořádku a díky vašemu příspěvku si to budu kontrolovat ještě lépe, díky.
  • 0

#148 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2013 - 6:18

Je to stále stejné i s tím témem z 18.2.2013, opět "Neznámý problém". Kopíruji to do mobilu přes TotalCommander a to vždy celou tu složku z rozbaleného ZIPu, nehrozí, že bych nějaké ikonky vynechal, vždy smažu celou starou složku s témem osmarender_gccz a nakopíruji celou novou. Nesmazal jsi náhodou nějaké původní ikony? Ostatní témata, co tam mám, fungují OK, jenom tohle od tebe ne. Bohužel jsem si nezálohoval tvoje téma z 30.1.2013, to bylo také funkční. Leda ještě mě napadá, že to zabaluješ do ZIPu nějaký novým kompresním programem, který program 7-zip nedokáže korektně rozbalit, rozbaluji to programem 7-zip ve verzi 9.20. Také je mi divné, že ten soubor XML v tom ZIPu má datum 16.2.2013 i když jsi včera psal, že jsi ho znovu upravoval, měl by mít tedy datum včerejší. Nebo jsem to špatně pochopil?
  • 0

#149 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2013 - 8:24

Dal bych ruku do ohně, že jsem to včera při psaní příspěvku nahrával na web, ale pořád tam byla stará verze. Teď jsem to pro jistotu stáhnul přímo z webu, smazal, rozbalil a funguje. Ta chyba tam prostě byla až do této doby. Proto nemám rád zveřejňování nedodělků, akorát to působí potíže. Díky za trpělivost.
  • 0

#150 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2013 - 19:01

Jo díky moc, už to je funkční.
  • 0

#151 Malej_viktor

Malej_viktor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2013 - 15:52

Nezobrazují se značky pro kostel - amenity:place_of_worship (pokud je mapa obsahuje) a občas by se mohla hodit i amenity:drinking_water
  • 0

#152 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2013 - 20:23

Pitná voda už mě také napadla, i když nevím jak to v naší zemi bude ve skutečnosti s "pitnou" vodou. Kouknu se na to, díky. Včera jsem shodou okolností přidával building=chapel, ještě mi tam chybí věže pro mobily, ty se taky občas hodí pro orientaci. Další návrhy uvítám.
  • 0

#153 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2013 - 18:43

Ke stažení je aktualizované téma, pitná voda už tam byla, přidal jsem kapličku a věž (vysílací), upravil barvu lesů, která tam zůstala z osmarenderu. Mapový podklad přibude dnes v noci.
  • 0

#154 andresci

andresci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2013 - 21:25

jak do locusu dostanu ty prima věcičky o kterých tady píšete? když stáhnu tu mapu s toho odkazu tak tam mám jen cyklo trasy ale turistické stezky ne ani když přepnu na turistickou mapu
  • 0

#155 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2013 - 23:21

Musíte použít zobrazovací téma osmarender_gccz, které najdete ke stažení na mých stránkách, je to ale takový kočkopes, jsou tam turistické i cyklotrasy a další ikonky. Já jsem si při tvorbě mapy zvolil takové "značky" (tagy), které jsou náhodou kompatibilní s tím co tvůrci Locusu zvolili při tvorbě svých map a zobrazovacího tématu pro cyklo, ale už ne pro turistiku. O kompatibilitu s turistickým vzhledem jsem se pokoušel, ale udělal jsem to nedůsledně a vznikly z toho jen problémy, takže zatím to odkládám. Návod: http://osm.paws.cz/kct.php#renderer
  • 0

#156 Malej_viktor

Malej_viktor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2013 - 7:13

Malej-viktor napsal/a:
Nezobrazují se značky pro kostel - amenity:place_of_worship (pokud je mapa obsahuje)

Myslel jsem, že kostel se zobrazí jako building:yes, ale "překryv" šedou barvou a křížkem se nezobrazí.
Voda je OK i vysílací věže.

Díky
  • 0

#157 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2013 - 7:48

Tak klidně napiště pravidlo, já se na to kouknu. S kostelem jsem nedělal nic, protože, už v pravidlech, stejně jako pitná voda, byl. EDIT: Koukám na to a zřejmě je v módě dávat u všeho building=yes, místo building=church, ale netýká se to jen kostela ale také domů atp.
  • 0

#158 Malej_viktor

Malej_viktor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2013 - 10:34

NO to by mohlo být ono, u nás je skoro všechno takto udělané - koukal jsem i do okolních měst (odtud jsem se učil)
  • 0

#159 Speirs

Speirs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2013 - 20:26

Při další aktualizaci tématu budou kostely, kaple a katedrály vyvedeny šedivou barvou.
  • 0

#160 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2013 - 20:54

Dovolil jsem si téma poupravit na verzi 2 tak, aby mu a:Drake rozuměl a dal jsem ho na wiki. Doufám, že to autorovi nevadí.
Zdá se, že aktuální mapa je v pořádku a nepadá.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama