Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

autorská práva


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
182 odpovědí na toto téma

#61 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2013 - 19:03

CreAtive_34 napsal/a:

shaman3 napsal/a:
Jenže ona to krádež není.

Takže když ty něco vytvoříš a já to jen tak použiju pro sebe, tak ti to nebude vadit? Super!

O to ale přece nejde, jestli to vadí mě a nebo tobě, nevadí to zákonu a to je to rozhodující. B)
  • 0

#62 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2013 - 19:17

Zákonu to vadí, ale jde o porušení AZ a poškození práv, nikoli o krádež - když už právničíme. Nejen jinej čin, ale naprosto jinej zákoník. Ale o tom jsem nemluvil. Mluvil jsem o tom, proč to lidem moc neleze do hlavy a návazně, že jsou ty zákony špatné.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#63 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2013 - 20:21

Zakony jsou takove, jake jsme si zaslouzili, vytvorili mam je totiz poslanci a senatori, ktere jsme si sami zvolili.
  • 0

#64 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2013 - 20:32

Joj, to je zase debata .... :D Fascinuje mě, jak se někteří lidé (v drtivé většině případů ti, kteří sami nikdy nic nevytvořili) snaží zdůvodnit to, že "mají právo" zdarma používat něco, co vytvořil někdo jiný.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#65 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2013 - 20:34

Nikdy bych neřek, Kapso, že zrovna ty trumfneš šamana... B):D
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#66 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2013 - 20:41

Citecka napsal/a: Nikdy bych neřek, Kapso, že zrovna ty trumfneš šamana... B):D


Já myslím, že jsi ho dávno trumfnul ty, tímto výrokem :

Citecka napsal/a: U fotek je to podobný. Cvaknout spouští umí kdekdo. V podvědomí pak asi těžko bude akceptovat cenu v tisících za jednu fotku v rozlišení 600x480. Koneckonců když se na tom internetu válí s tisícema a tisícema dalších - vždyť je toho plnej gůgl!


To, že je někde něčeho hafo, ještě neznamená, že je to i tvoje a že si s tím můžeš dělat co chceš. A koneckonců, když je to tak snadné, tak si to přece můžeš udělat sám, ne??

Ale to je zbytečný, dokud sám něco nevytvoříš, tak to nepochopíš. :(
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#67 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2013 - 20:52

Kapso, dneska nemáš svuj den. Přešlápni si, a já jdu od toho, protože zrovna s Tebou bych se strašně nerad nějak poškorpil.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#68 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2013 - 21:01

Citecka napsal/a: Kapso, dneska nemáš svuj den. Přešlápni si, a já jdu od toho, protože zrovna s Tebou bych se strašně nerad nějak poškorpil.

To já taky ne ale tohle jsem fakt prostě nepochopil, nebo mi unikla souvislost.
Ale což, přijímám příměří a jdu si vypít zázvorovej čaj .... :)

P.S. - Nepojedem raději někdy na vandr?
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#69 o.filip

o.filip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2013 - 21:43

Když se bavíme a autorských právech v oblasti Geocachingu a amatérské tvorby webových stránek, tak se bavíme hlavně o slušnosti, do níž trapné CTRL+C, CTRL+V prostě nepatří.

Výlevy o obecném nesouhlasu s moderní civilizací a jejím pojetím hodnot (viz Citecka) bych doporučoval směřovat na nějaký anarchistický server.
  • 0

#70 malaveverka

malaveverka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2013 - 22:26

o.filip napsal/a:
Mimochodem, existují i zdroje, z nichž lze pro nekomerční účely brát texty a fotografie i bez svolení, například Wikipedie, či některé zahraniční archivy. To ale vyžaduje konkrétně daným způsobem citovat zdroje, autory a licence. Což samozřejmě nikdo nedělá.


Kupodivu občas dělá ;) Manžel dává svoje fotky na Wikipedii, a občas se někdo ozve se žádostí, jestli může některou fotku použít. A vyskytly se i případy, kdy se někdo dohodl na použití fotky pro KOMERČNÍ účely, a taky poctivě zaplatil.
  • 0

Oregon 450
Alligator S4700 Duo + c:geo

bílé geovozidlo Hyundai i20 s modrou ještěrkou


#71 mapoid

mapoid

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 296 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2013 - 23:22

kapsa napsal/a:
Joj, to je zase debata .... :D
Fascinuje mě, jak se někteří lidé (v drtivé většině případů ti, kteří sami nikdy nic nevytvořili) snaží zdůvodnit to, že "mají právo" zdarma používat něco, co vytvořil někdo jiný.


Souhlasim s Kapsou. Kdo nikdy nedelal nejakou skutecne tvorivou praci, tak nevi, kolik prace a casu muze byt za jednou "blbou" fotkou nebo "cmaranici" tuzkou. Pripadne odstaveckem textu, grafem, pisnickou, basnickou nebo pocitacovym programemeckem.

Jedna fotka muze predstavovat desitky hodin, ale v extremu treba i stovky. Treba chcete mit nejake frekventovanejsi misto v dobrem svetle a bez lidi.
  • 0

#72 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2013 - 23:48

Když jsme u tý slušnosti, filipe...
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#73 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2013 - 6:25

Moc to žerete, pokud nechce autor, aby jeho fotografie někdo zveřejňoval, nemá je sám zveřejňovat, jinak může logicky počítat s tím, že je někdo uveřejní také v dobré víře, že to autorovi nevadí. To samé platí pro texty. Pokud si vystaví někde na internetu svá díla volně k dispozici, nemůže se pak divit, že je někdo přečte nebo zkopíruje a vystaví jinde. Se mnou by ten soud prostě nevyhrál. Neunesl by důkazní břemeno. Pokud chce za použití svých děl peníze, ať u nich normálně uvede cenu a možnost platby a nedělá s tím takové caviky a ze sebe pak chudáčka okradeného. ;)
  • 0

#74 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2013 - 6:52

shaman3 napsal/a: Moc to žerete, pokud nechce autor, aby jeho fotografie někdo zveřejňoval, nemá je sám zveřejňovat, jinak může logicky počítat s tím, že je někdo uveřejní také v dobré víře, že to autorovi nevadí. To samé platí pro texty. Pokud si vystaví někde na internetu svá díla volně k dispozici, nemůže se pak divit, že je někdo přečte nebo zkopíruje a vystaví jinde. Se mnou by ten soud prostě nevyhrál. Neunesl by důkazní břemeno. Pokud chce za použití svých děl peníze, ať u nich normálně uvede cenu a možnost platby a nedělá s tím takové caviky a ze sebe pak chudáčka okradeného. ;)

Jak už jsem psal včera - takže podle tebe jsou vlastně ti, co něco dělají sami hloupí a můžou si za to sami. A pravidla jim budou určovat ti, co sami nic nedělají ....
No, tady už se člověk fakt asi nemůže divit ničemu. :(
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#75 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2013 - 7:13

shaman3 napsal/a:
Moc to žerete, pokud nechce autor, aby jeho fotografie někdo zveřejňoval, nemá je sám zveřejňovat, jinak může logicky počítat s tím, že je někdo uveřejní také v dobré víře, že to autorovi nevadí. To samé platí pro texty. Pokud si vystaví někde na internetu svá díla volně k dispozici, nemůže se pak divit, že je někdo přečte nebo zkopíruje a vystaví jinde. Se mnou by ten soud prostě nevyhrál. Neunesl by důkazní břemeno. Pokud chce za použití svých děl peníze, ať u nich normálně uvede cenu a možnost platby a nedělá s tím takové caviky a ze sebe pak chudáčka okradeného. ;)

Jo to ta městská policie musí vypadat, když zaměstnávají někoho kdo podporuje zloděje.
  • 0

#76 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2013 - 7:27

martinracek26 napsal/a: Jo to ta městská policie musí vypadat, když zaměstnávají někoho kdo podporuje zloděje.

Heh, tak tohle mě fakt dostalo - jestli opravdu pracuje u policie někdo, kdo veřejně zvrdí, že si za to okradení mohou sami, tak to už fakt nemám slov ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#77 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2013 - 7:36

kapsa napsal/a:

martinracek26 napsal/a: Jo to ta městská policie musí vypadat, když zaměstnávají někoho kdo podporuje zloděje.

Heh, tak tohle mě fakt dostalo - jestli opravdu pracuje u policie někdo, kdo veřejně zvrdí, že si za to okradení mohou sami, tak to už fakt nemám slov ....

U městské.
  • 0

#78 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2013 - 7:42

martinracek26 napsal/a:

kapsa napsal/a:

martinracek26 napsal/a: Jo to ta městská policie musí vypadat, když zaměstnávají někoho kdo podporuje zloděje.

Heh, tak tohle mě fakt dostalo - jestli opravdu pracuje u policie někdo, kdo veřejně zvrdí, že si za to okradení mohou sami, tak to už fakt nemám slov ....

U městské.

To by bylo na samostatné a hodně výživné vlákno. Mám v rodině policistu (státního) a jeho zkušenosti s městskou policií, ale i kolegy by spoustě lidí, kteří ještě nějaké iluze mají, ty iluze vzaly.
  • 0

#79 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2013 - 7:45

No já to bohužel mám taky z první ruky :(
  • 0

#80 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2013 - 8:26

martinracek26 napsal/a:
Jo to ta městská policie musí vypadat, když zaměstnávají někoho kdo podporuje zloděje.

Jenze tohle neni zadna kradez, proto nema cenu nekoho titulovat zlodejem.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama