Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

autorská práva


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
182 odpovědí na toto téma

#81 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2013 - 8:29

shaman3 napsal/a:

martinracek26 napsal/a:
Jo to ta městská policie musí vypadat, když zaměstnávají někoho kdo podporuje zloděje.

Jenze tohle neni zadna kradez, proto nema cenu nekoho titulovat zlodejem.

Pokud zneužiju něčí výtvor v rozporu s autorskými právy, je to krádež duševního vlastnictví.
  • 0

#82 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2013 - 9:07

kapsa napsal/a:A pravidla jim budou určovat ti, co sami nic nedělají .... No, tady už se člověk fakt asi nemůže divit ničemu. :(

Bohužel výhody demokracie končí v okamžiku, kdy zloději, hlupáci, příživníci, nemakačenkové, a další jim podobní začnou tvořit většinu.
  • 0

#83 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2013 - 9:21

martinracek: najdi mi v AZ jedinou řádku, kde se vyskytuje slovo "krádež", jinak je to jen tvůj emotivně dobarvený dojem, jinými slovy, manipulace. vláčku vláčku... tak si tu větičku rozebereme, milé děti. Copak že to jsou ty výhody demokracie? O kterých se právě bavíme? A pozbydeme-li těchto konkrétních výhod, bude to bohužel? Ale podstatně jší je druhá půlka věty - předpokládám, že vyčtené charaktery mají negativní konotaci. Tudíž jsou ee zloději - v tomto vlákně poněkud zcestné označení, ale nešť, to se ještě dá akceptovat; ale pak nastupují ty pravé perly: příživníci? copak copak? Já byl jednou označen za příživníka, ale to bylo v roce 1985, kdy mě komančové naháněli za tu troufalost hlásit se s mým kádrem na VŠ, a já nesehnal 3 měsíce práci ani v papírnách. Nevěděl jsem, že se tu tenhle nešvar už zase tresce... Nemakačenkové? To je ze stejného soudku. My už máme zase "právo" (čti povinnost) na práci? No a zlatá last-but-not-least "hlupáci" - naznačuje snad autor, že většina populace je pod jeho intelektuální úrovní? Od jakého IQ, potažmo vzdělání, potažmo úrovně snobismu je člověk "hodnotným", hodným výhod demokracie? Vláčku Vláčku... ale dobře. Myslím, žes tu pěkně demonstroval typickou myšlenkovou zkratku. B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#84 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2013 - 9:26

Citecka napsal/a:
martinracek: najdi mi v AZ jedinou řádku, kde se vyskytuje slovo "krádež", jinak je to jen tvůj emotivně dobarvený dojem, jinými slovy, manipulace.

Máš pravdu pojem krádež duševního vlastnictví právo nezná, to nic nemění na tom že pokud někdo bez svolení někoho, použije jeho dílo pro svoje účely je to porušení autorského zákona a pokud to někdo schvaluje tak...
  • 0

#85 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2013 - 9:27

Citecka napsal/a: martinracek: najdi mi v AZ jedinou řádku, kde se vyskytuje slovo "krádež", jinak je to jen tvůj emotivně dobarvený dojem, jinými slovy, manipulace.

Ale no tak, to už je slovíčkaření - je jedno, jestli to nazveme krádeží, zneužití nebo nějak jinak. Důležitá je podstata a ta je jasná - pokud jsem něco nevytvořil, nebo aspoň nekoupil nebo nedostal, tak to prostě není moje a nemůžu si s tím dělat co chci. A ani k tomu nepotřebuju žádnej zákon, je to prostě otázka obyčejné lidské slušnosti ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#86 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2013 - 9:40

martinracek26 napsal/a:

Citecka napsal/a:
martinracek: najdi mi v AZ jedinou řádku, kde se vyskytuje slovo "krádež", jinak je to jen tvůj emotivně dobarvený dojem, jinými slovy, manipulace.

Máš pravdu pojem krádež duševního vlastnictví právo nezná, to nic nemění na tom že pokud někdo bez svolení někoho, použije jeho dílo pro svoje účely je to porušení autorského zákona a pokud to někdo schvaluje tak...


Ano, kdo to udělá, je lump a mizera a dehet na něj... ale nekaž si diskutační základnu nablblým slůvkem "zloděj". To je celý :)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#87 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2013 - 9:43

Citecka napsal/a:

martinracek26 napsal/a:

Citecka napsal/a:
martinracek: najdi mi v AZ jedinou řádku, kde se vyskytuje slovo "krádež", jinak je to jen tvůj emotivně dobarvený dojem, jinými slovy, manipulace.

Máš pravdu pojem krádež duševního vlastnictví právo nezná, to nic nemění na tom že pokud někdo bez svolení někoho, použije jeho dílo pro svoje účely je to porušení autorského zákona a pokud to někdo schvaluje tak...


Ano, kdo to udělá, je lump a mizera a dehet na něj... ale nekaž si diskutační základnu nablblým slůvkem "zloděj". To je celý :)

No tak ono v tomto případě u Shamana nešlo jen o podporu této věci ale i spousty dalších které tu volně prezentuje. Ale nebudeme se v tom raději víc pitvat.
  • 0

#88 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2013 - 9:43

kapsa napsal/a:
Ale no tak, to už je slovíčkaření - je jedno, jestli to nazveme krádeží, zneužití nebo nějak jinak. Důležitá je podstata a ta je jasná - pokud jsem něco nevytvořil, nebo aspoň nekoupil nebo nedostal, tak to prostě není moje a nemůžu si s tím dělat co chci. A ani k tomu nepotřebuju žádnej zákon, je to prostě otázka obyčejné lidské slušnosti ....


Ano, je to slovíčkaření, a pokud nechceš, aby tvoje argumentace zabředla někam k nesmrtelnosti bludiček, měl by sis na to dát pozor a druhýmu zbytečně neládovat špuntovku B) :D

Stejně tak na "podstatu, co je jasná" - co já vím, tak je jasná každýmu jinak. :D
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#89 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 467 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2013 - 9:49

Fajn, tak aby bylo jasné, jak je jasná podstata jasná mně. ;) Tohle bez výhrad podepisuju:

kapsa napsal/a:
Ale no tak, to už je slovíčkaření - je jedno, jestli to nazveme krádeží, zneužití nebo nějak jinak. Důležitá je podstata a ta je jasná - pokud jsem něco nevytvořil, nebo aspoň nekoupil nebo nedostal, tak to prostě není moje a nemůžu si s tím dělat co chci. A ani k tomu nepotřebuju žádnej zákon, je to prostě otázka obyčejné lidské slušnosti ....


  • 0

#90 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2013 - 10:51

Pěkně se to tady mele ;). Řekl bych, že se na postojích každé strany dost odráží, nakolik si cení vlastních výtvorů. Já fotím docela dost, občas něco málo napíšu, ale žádnou velkou hodnotu ani svým fotkám ani textům nepřisuzuji. Paradoxně by mě docela potěšilo, kdybych nějakou svou fotku někde objevil, protože bych to bral jako známku, že se líbí :). Docela se mi zamlouvá ten americký koncept Fair Use, jak o něm psal výše -PaD-: Pokud něco zveřejním na netu, dávám to jakoby k dispozici k nekomerčnímu užití jiným (samozřejmě tak, aby to užití nijak nesnižovalo hodnotu díla). A pokud nechci, aby se tak dělo, měl bych to dát výslovně najevo. Ale současná právní úprava je jiná a asi ještě dlouho bude, tak je třeba ji respektovat.
  • 0

#91 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2013 - 11:02

hrabosata napsal/a:
...
Ale současná právní úprava je jiná a asi ještě dlouho bude, tak je třeba ji respektovat.


Současná úprava je jiná, ale podle mě kvůli internetu dlouhodobě neudržitelná. Lidi prostě vnímají obsah internetu veřejně.
  • 0

#92 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2013 - 11:38

Smrk napsal/a: Současná úprava je jiná, ale podle mě kvůli internetu dlouhodobě neudržitelná. Lidi prostě vnímají obsah internetu veřejně.

Jo, bohužel vnímají, pořád v některých dříme takovej malej socializmus dle hesla "co je tvoje, je i moje". :(
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#93 o.filip

o.filip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2013 - 12:08

Tak fajn, zdá se, že se dělíme na dvě základní skupiny, které se vzájemně jen tak nepřesvědčí. První skupina tvrdí (více či méně intenzivně), že autorská práva se respektovat nemusí, že dneska je všeho na světě dost, že kdo dá něco na web, tak v podstatě souhlasí s tím, že si s tím bude každý dělat co chce. A že i kdyby to nebylo v pořádku, tak se na to nepřijde a i kdyby se na to přišlo, tak postižený nebude dělat kvůli takové prkotině problémy a jestli problémy dělat bude, tak nedrží prst na tepu doby a vůbec je drzej hajzlík. Jaký smysluplné téma diskuse by navrhovali zástupci první skupiny, mi jasné není. Druhá skupina je toho názoru, že se má k cizí práci přistupovat s úctou a i pro nekomerční účely požádat autory o svolení, případně respektovat požadavky na citace, pokud není souhlas nutný. Myslím, že pro tuto skupinu může mít smysl diskuse o možnostech používání volných děl, správném postupu při publikaci fotky z Wikipedie, atd.
  • 0

#94 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2013 - 12:23

A kdepak ty bereš tu aroganci, filipe? Něco si tu sesumíruješ, hned se vysměješ protitezi - a tu sis vymyslel, tak, aby se ti hodila, protože ať koukám jak koukám to tu nikdo, včetně šamana, nezastává, a pak se poplácáš na ramínko velice košér odstavcem. Hele, lidem, co manipulují slovama tímto způsobem, nevěřím, ani když mi tvrdí, že mám na zádech cedulku "JSEM BLB", jakkoli to může být pravda. Protože pokud tu někdo říkal něco viz tvůj první odstavec, neříkal, že to tak je správně, ale že to tak PROSTĚ JE a že se s tím musí počítat, každý rozumný autor s tím musí počítat a nevykreslovat si zbytečně asystoly rozčilováním nad věcma, s kterejma toho moc neudělá. Kdo má rozum, bere svět jakej je. Bacha, to neznamená, že se s tím smíří, ale jen a jen to, že vnímá realitu. Ale jestli se nepletu, téma bylo založeno ze znepokojení nad činností u nás především ISIFY, která vysloveně podstrkuje snímky, které "zastupuje", tak, aby se jich nepozorní (někdy ani to ne, protože ty obrázky se na netu multiplikují a vyhledávače je také zobrazují bez zjevného napojení na zdroj) uživatelé "zmocnili" a pak je napadá mafiánskýma, vysokýma poplatkama a hrozbama soudy a exekutory. To je jaksi druhá strana mince, ne?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#95 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2013 - 12:29

o.filip napsal/a:
První skupina tvrdí (více či méně intenzivně), že autorská práva se respektovat nemusí, že dneska je všeho na světě dost, že kdo dá něco na web, tak v podstatě souhlasí s tím, že si s tím bude každý dělat co chce. A že i kdyby to nebylo v pořádku, tak se na to nepřijde a i kdyby se na to přišlo, tak postižený nebude dělat kvůli takové prkotině problémy a jestli problémy dělat bude, tak nedrží prst na tepu doby a vůbec je drzej hajzlík.

Já jen pro pořádek (protože mám pocit, že tenhle příspěvek je i reakcí na můj poslední příspěvek) zdůrazňuji, že jsem nikdy nikde netvrdil, že by se autorská práva respektovat neměla. Důkazem budiž poslední věta mého předchozího příspěvku.
Jen si dokážu představit i jinou právní úpravu, kde ta ochrana autorských práv bude oslabená, pokud o ni autor nebude stát. Taková případná úprava jen reflektuje společenský vývoj, jako ostatně právní úprava v kterékoli jiné oblasti. Právo má za společenským vývojem vždycky zpoždění.
  • 0

#96 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2013 - 12:46

Problem autoru je ten, ze sva prava precenuji, ve skutecnosti ta jejich prava nejsou takova, jak si to maluji.
  • 0

#97 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2013 - 12:48

shaman3 napsal/a:
Problem autoru je ten, ze sva prava precenuji, ve skutecnosti ta jejich prava nejsou takova, jak si to maluji.

Ty už by si hlavně jednou měl pochopit, že práva tvojí osoby končí tam kde začínají práva někoho jiného.
  • 0

#98 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2013 - 12:56

shaman3 napsal/a: Problem autoru je ten, ze sva prava precenuji, ve skutecnosti ta jejich prava nejsou takova, jak si to maluji.

Problém autorů? Autoři ale žádný problém nemají, ten vzniká až v momentě, kdy někdo manipuluje s něčím, co není jeho. Logicky tedy problém nevytváří sami autoři ale ti neschopní, kteří nejsou schopní něco vytvořit, tak prostě použijí cizí dílo ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#99 o.filip

o.filip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 98 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2013 - 13:01

Citecka napsal/a:
... téma bylo založeno ze znepokojení nad činností u nás především ISIFY ...


Uznávám, že toto je konkrétní téma. Takže, jelikož jsem to již jako advokát pracovně řešil, doporučuji následující postup. Dotyčným, kteří požadují například 10 tisíc Kč se napíše doporučený dopis ve smyslu - "Omlouváme se, že jsme použili, už jsme odstranili, obvyklý poplatek za takový obrázek z databank je cca sto korun, uznáváme, že máte právo na dvojnásobek jako sankci podle autorského zákona, posíláme Vám 200 korun. S úctou ..."

Své výše uvedené shrnutí o "pohrdání" autorskými právy jsem pojal s jistou nadsázkou, ale skutečně jsem si nevšiml, že by se tady (jakož i v celém GC) nějak výrazně projevoval přístup slušnosti k autorům.
  • 0

#100 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2013 - 13:10

o.filip napsal/a: Uznávám, že toto je konkrétní téma ....

Zajímavým tématem je taky OSA, kde i já uznávám, že OSA už opravdu přerostla rozumnou míru a na autorech v mnoha případech spíš parazituje a nejednou jde i proti jejich zájmům. Ale to už jsme opravdu někde jinde.

Obecně bych to pak diskuzi shrnul - stačí dodržovat prostou slušnost a nesahat bez dovolení na něco, co není moje a je po problémech.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama