Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#7481 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2018 - 20:41

Asi začínám kapsovatět...


  • 1

#7482 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2018 - 21:21

Asi začínám kapsovatět...

JE SUIS KAPSA  :D 


  • 2

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#7483 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2018 - 21:33

Tak jsem teď věnovala přes půl hodiny luštění jedné mysterky, abych si nakonec všimla, že 1. na místě není od srpna, 2. owner nereaguje, 3. je zřejmě těsně před archivací.
Chjo, vlastní blbost. Že já se na ty mysterky nevykašlu.
  • 0

#7484 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2018 - 21:38

Tak jsem teď věnovala přes půl hodiny luštění jedné mysterky, abych si nakonec všimla, že 1. na místě není od srpna, 2. owner nereaguje, 3. je zřejmě těsně před archivací.
Chjo, vlastní blbost. Že já se na ty mysterky nevykašlu.

Aspoň se nenudíš.
  • 0

#7485 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 19 leden 2018 - 23:52

Trochu mi s těmahle šílenejma sériema příde, že už si i owneři navzájem "podrážej" nohy stylem "tady chci mít kešky já a ty se třeba po....." Možná na to koukám jinak protože to nehraju zas tak dlouho a nějak zvlášť aktivně oproti některým dalším, ale když hodlám něco založit, beru v plánovaným místě ohled na okolní keše. A rozhodně ne jen proto, že jsou starší nebo že musím řešit, abych nebyl v kolizi...


  • 5

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#7486 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2018 - 0:33

Já bych dokonce řekl, že tyhle PWT série nenápadně podrážejí nohy celému geocachingu. V jedné skupině jsem četl, že tyhle série už začínají štvát lidi, kterým dotyčné pozemky spravují a nebo jim patří. Nelíbí se jim a zjišťují proč mají třeba zhamtaný kusy určitých míst v lese atd. Popravdě řečeno se jim vůbec nedivím a je nasnadě kam tohle časem povede. Je totiž dobré se někdy zkusit podívat třeba na vyšlapané dálnice i z jiného pohledu než toho kačerského a uvědomit si, že není jen geocaching.


  • 5

#7487 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2018 - 0:40

Můžeme na PWT nadávat, ale stejně je obrovské množství takykačerů vyhledává. Body jsou body...


  • 1

#7488 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2018 - 0:50

Ale jo. Nejsem zarytý odpůrce PWT a je jasné, že spousta lidí to hraje na body a ať si to tak hrají. Mě je spíš smutno  z toho jak ty místa potom vypadají. Osobně mě tyhle série nijak netáhnou. Prošel jsem si třeba Alkeho stoj času. Pěkně udělané kešky, ale.... Nebaví mě každých x metrů hledat keš, i když podle vyšlapaných cest ani člověk hledat nemusí a tak jsem v klidu některé keše z této série vynechal. Třeba tam zase pojedu někdy jindy a odlovím si je. A třeba tam už nebudou a je mi to jedno. Prostě to hraju pro zábavu, když mám náladu a nějaké číslo v profilu mě nezajímá. A osobně vím, že každou zalogovanou keš jsem držel v ruce. To mi stačí.


  • 3

#7489 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2018 - 8:10

Tak jsem teď věnovala přes půl hodiny luštění jedné mysterky, abych si nakonec všimla, že 1. na místě není od srpna, 2. owner nereaguje, 3. je zřejmě těsně před archivací.
Chjo, vlastní blbost. Že já se na ty mysterky nevykašlu.

Já zase pojedu na školení v centru Prahy, tak jsem luštil další mysterku v centru. A samozřejmě vyšla X km odsud :-( Takhle jich už mám vyluštěných spoustu, s tím, že nikdy nejspíše nedojde k jejich odlovu. Jenže jak jinak zjistit, které mysterky jsou v centru :-(

A nepodvádět :-(


  • 4

#7490 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2018 - 10:55

Lusti ty mimo centrum, treba maji v centu finalku :-)


  • 1

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#7491 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2018 - 11:28

Mě "nadchla" jedna, co byla v městečku, vyluštěná vyšla kilometry odtud u příjezdové silnice - a já tam byl vlakem.


  • 0

#7492 mirek454

mirek454

    mirek454

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 209 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2018 - 18:38

Tak jsem smutný, ještě to není deprese, před chvílí vztek, teď smutek nad tím, jak se hraje. 

Krásná, ještě ani ne měsíc stará keš GC7G2NR a před nedávnem se vedle vylíhla série. A už začínají přibývat logy, které s ní nemají pranic společného, ale hlavně, a to mě tedy fakt vadí, logy typu "Pro úsporu místa logováno pod společným nickem XY..."

Osobně, být ownerem, bych ty, kteří nejsou v logbooku zapsaní, smazal. Vím, diskuse tady o tom nedavno proběhla, ale musím si ulevit.


  • 8

#7493 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2018 - 18:58

Ale jo. Nejsem zarytý odpůrce PWT a je jasné, že spousta lidí to hraje na body a ať si to tak hrají. Mě je spíš smutno  z toho jak ty místa potom vypadají. Osobně mě tyhle série nijak netáhnou. Prošel jsem si třeba Alkeho stoj času. Pěkně udělané kešky, ale.... Nebaví mě každých x metrů hledat keš, i když podle vyšlapaných cest ani člověk hledat nemusí a tak jsem v klidu některé keše z této série vynechal. Třeba tam zase pojedu někdy jindy a odlovím si je. A třeba tam už nebudou a je mi to jedno. Prostě to hraju pro zábavu, když mám náladu a nějaké číslo v profilu mě nezajímá. A osobně vím, že každou zalogovanou keš jsem držel v ruce. To mi stačí.

Jj, Stroj času je promakaná záležitost, muselo to dát hodně práce, je to jediná sériová keš, již jsem prošel. Ale máš pravdu v tom, že ty odbočky, stezičky každých x metrů mně začaly brzy vadit.


  • 1

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#7494 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2018 - 18:58

Osobně, být ownerem, bych ty, kteří nejsou v logbooku zapsaní, smazal. Vím, diskuse tady o tom nedavno proběhla, ale musím si ulevit.

 

S tímhle sám vnitřně bojuju, jesi bych ty logy smazal nebo ne. Zatím mám všechny keše v takových místech, kde série nejsou, ale bůhví jak to bude dál. Podle pravidla "log v logbooku = log na netu" bych to vlastně smazat mohl.


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#7495 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2018 - 19:48

Já zase pojedu na školení v centru Prahy, tak jsem luštil další mysterku v centru. A samozřejmě vyšla X km odsud :-( Takhle jich už mám vyluštěných spoustu, s tím, že nikdy nejspíše nedojde k jejich odlovu. Jenže jak jinak zjistit, které mysterky jsou v centru :-(

A nepodvádět :-(

 

Až po několika letech jsem zjistil, že mám v práci (Dejvice) mysterku přímo pod oknem, protože jsem luštil nějaké otazníčky v centru.

Ale to je poměrně běžná věc, že mysterka na hřebeni má krabičku v údolí a mysterka v údolí má krabičku na hřebeni. A multiny vedou zpravidla opačným směrem, než jdu dá.


  • 3

#7496 turist

turist

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2018 - 20:16

mám dojem, že dávat keše do zídek je také proti pravidlům. Záhy bývají rozebrané...je docela možné, se to pak někomu nelíbí a keš odstraní.


  • 0

#7497 turist

turist

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2018 - 20:35

Hmm tak stacilo par dni noveho PWT v Posazavi a uz skoncila cache  Knize Jan Dobrotivy / Fuerst Johann II.  :(  ktera si tu poklidnym zivotem zila 11 let a za tu dobu si k ni naslo cestu jen 40 kaceru :P . Nuz co delat takovy PWT je skoro vzdy agresivni a neobycejne cache tu agresivitu neustoji :angry: .

nechápu, proč skončila keš kvůli PWT? Přece si každý z něj rád odskočí na nějaké pěkné místo mimo trasu. Ani by nám nedalo vynechávat keše blízko trasy PWT,nebo se k nim dá vrátit jindy,  vy to máte jinak? Jaja


  • 0

#7498 turist

turist

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2018 - 20:38

S tímhle sám vnitřně bojuju, jesi bych ty logy smazal nebo ne. Zatím mám všechny keše v takových místech, kde série nejsou, ale bůhví jak to bude dál. Podle pravidla "log v logbooku = log na netu" bych to vlastně smazat mohl.

já je klidně mažu, pokud mám čas si logbook pořádně zkontrolovat proti mobilu. Ale už se mi stalo, že jsem našla logy ze zadu nebo se někdo napsal na vynechanou stránku, někdy by to bylo ukvapené.


  • 0

#7499 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2018 - 20:48

Zpravidla prdnou velké razítko na první místo, které jim přijde pod ruku, a pak v logu píší dojemné strojově generované skazky, jak společným zápisem ušetřili místo. :rolleyes:  


  • 1

#7500 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2018 - 20:55

nechápu, proč skončila keš kvůli PWT? Přece si každý z něj rád odskočí na nějaké pěkné místo mimo trasu. Ani by nám nedalo vynechávat keše blízko trasy PWT,nebo se k nim dá vrátit jindy,  vy to máte jinak? Jaja

Ona tato cache ma finalni krabicku primo na trase, ale indicie jsou na trase cca 20km okolo a docela obtizne se dohledavaly, ale nejsou na trase PWT a tak tato cache ztratila smysl, neb kaceri tu krabicku jen logovali, aniz by si precetli listing, nebo se pokusili zjistit alespon jednu indicii. Takže odskocit si pro cache na trase ano, ale jen pro finalku kde mi nekdo rekne ze tu je a ze ma toto cislo, to bych asi nedelal. Byt owner teto cache, tak ji tez odeslu do archivu a jeste zakazu logovani, neb by mne nebavilo cist logy o krase a narocnosti PWT a o vlastni cache nic.


  • 12

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama