Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#7521 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 787 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2018 - 13:37

Take moc nechapu to honeni bodu nekde u silnice po skarpach.
Mozna by stacilo pravidlo, ze jeden autor muze mit maximalne jednu krabicku na jeden, nebo dva kilaky od sebe.

 

Nechápeš ostatní a proto jim to chceš rovnou zakázat?

Navíc to opatření stejně nic neřeší - stačí založit 10 účtů a je po omezení.


  • 3

#7522 SvenWiersen

SvenWiersen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2018 - 14:17

Proč by tam neměli mít vlak?

 

A proc by meli mit? Urcite je po republice par mest, kde vlak nemaji a Telc neni moc velke mesto. Nevedel jsem, byl jsem liny to kontrolovat na mape, tak jsem radsi pripojil ten dovetek, abych kdyztak nebyl za (moc velkeho) pitomce :). Hlavni smysl prispevku byl, ze tam maji na namesti paradni mysterku (lustenim spis letterbox) a finalka je par kilaku za mestem.


  • 1

#7523 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2018 - 14:55

V Telči jsem na keškách ještě nebyl. Je to už trošku dál.
  • 0

#7524 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2018 - 16:29

Nechápeš ostatní a proto jim to chceš rovnou zakázat?

Navíc to opatření stejně nic neřeší - stačí založit 10 účtů a je po omezení.

Nikomu nic zakazovat nechci. Jen diskutuji, nad necim, co stejne neovlinim.

Kazdopadne na nektere serie by se muselo zakladat tech uctu o dost vice nez 10. Samozrejme, ochcat muzes vsechno.

Hele treba GS za par let zmeni pravidla. Budto bude uz tech kesek tolik, nebo obliba PWT stoupne tak, ze povoli jejich umistovani po 10m  ;)

Nekteri to jiste uvitaji. Hlavne lesnici  ;)


  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#7525 DogVader

DogVader

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 854 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2018 - 16:33

Ted jsi mne trochu vydesil jelikoz Signalku planuju. Z tvoji zpravy jsem mel pocit jako by uz zanikla :D Tohle mi nedelej

Ne  :) Signalka tam porad je. Priroda je tam pekna, i vodu z potoka jsme tam pili a zijeme  :)


  • 0
Xiaomi Mi 9 (Android 9) + Locus Pro

#7526 turist

turist

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2018 - 18:47

Chvíli jsem přemýšlel, jestli je to ironie nebo ne. Asi není. Zkus si přečíst logy té keše - byla docela náročná a dlouhá a teď se chodí jen pro finálku. Taky bych ji archivoval.

A odpověď na otázku - ano, mám to jinak. Dojedu/dojdu si pro tu jednu keš a pečlivě překročím všechny krabičky trailu, které mám náhodou po cestě.

ale všechny si je zaloguješ...nebo je taky poctivě vynecháš?

Už jsem tady jednou psala, že takový trail udělat a udržovat dá dost práce. Obvykle každé místo znamená nějaký pěkný kout či nedaleké zajímavé místo.Ale to honěbodi vůbec netuší. Není to o tom zapsat se do krabičky, nebo jen napsat hromadný log a tam dát dovětek, "některé byly mokré, některé nebyly," a pak si zaloguje všech 30, třeba. Nás to baví, na kole nebo pěšky, ne popojíždět autem. Je to takový průvodce krajinou. 


  • -17

#7527 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2018 - 19:38

ale všechny si je zaloguješ...nebo je taky poctivě vynecháš?

 

Tak tady se ohradím za Taxofta! To snad nemyslíš vážně?! Většina tvých postů se dá považovat za důsledek neznalosti nebo určité naivity, ale tohle jsi už přehnala!


  • 2
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#7528 zirafka183

zirafka183

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2018 - 19:38

Chvíli jsem přemýšlel, jestli je to ironie nebo ne. Asi není. Zkus si přečíst logy té keše - byla docela náročná a dlouhá a teď se chodí jen pro finálku. Taky bych ji archivoval.

A odpověď na otázku - ano, mám to jinak. Dojedu/dojdu si pro tu jednu keš a pečlivě překročím všechny krabičky trailu, které mám náhodou po cestě.

Já je nepřekračuji, mám je (myšleno krabičky trailu) v ignore listu, takže o nich v terénu ani nevím, nestraší mi na mapě. A to je přesně to, co MĚ vyhovuje.

 

Jednou se mi stalo, že jsem po cestě potkávala "davy" kačerů a nechápala jsem, co tam dělají. Až doma jsem zjistila, že jsem byla v "trailové" zóně  :)


  • 0

#7529 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2018 - 19:38

ale všechny si je zaloguješ...nebo je taky poctivě vynecháš?

Už jsem tady jednou psala, že takový trail udělat a udržovat dá dost práce. Obvykle každé místo znamená nějaký pěkný kout či nedaleké zajímavé místo.Ale to honěbodi vůbec netuší. Není to o tom zapsat se do krabičky, nebo jen napsat hromadný log a tam dát dovětek, "některé byly mokré, některé nebyly," a pak si zaloguje všech 30, třeba. Nás to baví, na kole nebo pěšky, ne popojíždět autem. Je to takový průvodce krajinou. 

 

Proč mne urážíš? Prostě je PŘEKROČÍM, VYNECHÁM, NEODLOVÍM a tedy ani NEZALOGUJI.

 

Dělám to i v Praze, že keši několikrát zamávám, než zmizí do propadliště dějin. Nepotřebuji mít zalogováno vše. Vybírám si a lovím, co chci.


  • 17

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#7530 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2018 - 19:59

...Už jsem tady jednou psala, že takový trail udělat a udržovat dá dost práce. Obvykle každé místo znamená nějaký pěkný kout či nedaleké zajímavé místo.Ale to honěbodi vůbec netuší. ...

Tak ještě k tomuhle...to je asi legrace, že...

...příkop-pařez...příkop-strom......příkop-strom......příkop-strom...značka......příkop-strom......příkop-pařez...

 

Údržbu si owneři PWT většinou nechávají dělat od těch honibodů, viz listingy "vyměňte logbook", "dejte svoji krabičku"...atd. atp.

A obvykle PET+moták, náklady na keš cca 8 Kč.

 

Ty jsi na žádném PWT asi nebyla.


  • 4

#7531 turist

turist

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2018 - 20:53

Tak ještě k tomuhle...to je asi legrace, že...

...příkop-pařez...příkop-strom......příkop-strom......příkop-strom...značka......příkop-strom......příkop-pařez...

 

Údržbu si owneři PWT většinou nechávají dělat od těch honibodů, viz listingy "vyměňte logbook", "dejte svoji krabičku"...atd. atp.

A obvykle PET+moták, náklady na keš cca 8 Kč.

 

Ty jsi na žádném PWT asi nebyla.

jen na čtyřech,ale tak o 30ti keších. Cesty kudy vedly se mi moc líbily, nehnali jsme se, naopak tím hledáním a focením okolí pěkně kilometry ubíhaly. Nemůžu za to, že nás to bavilo. Asi se těmi častými nálezy a chvátáním keše opotřebují. Já osobně bych na něco takového vytvářet neměla. Stejně je nikdo neocení. Dělala jsem si ke každé keši poznámky, když nebyla v pořádku, napsala jsem ve finále jejich čísla. Autor si také trochu slušnosti zaslouží.


  • 0

#7532 turist

turist

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2018 - 20:58

Proč mne urážíš? Prostě je PŘEKROČÍM, VYNECHÁM, NEODLOVÍM a tedy ani NEZALOGUJI.

 

Dělám to i v Praze, že keši několikrát zamávám, než zmizí do propadliště dějin. Nepotřebuji mít zalogováno vše. Vybírám si a lovím, co chci.

kde vidíš urážku?  Jen se ptám. To je přece "samozřejmost" že se to tak "nedělá"  My tady žádná kvanta keší v blízkém okolí nemáme, tak si jich vážíme, ať jsou jakékoliv. Každá nás vytáhne někam, kde to neznáme. PWT beru jako procházku.


  • 0

#7533 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2018 - 21:01

ale všechny si je zaloguješ...nebo je taky poctivě vynecháš?

Už jsem tady jednou psala, že takový trail udělat a udržovat dá dost práce. Obvykle každé místo znamená nějaký pěkný kout či nedaleké zajímavé místo.Ale to honěbodi vůbec netuší. Není to o tom zapsat se do krabičky, nebo jen napsat hromadný log a tam dát dovětek, "některé byly mokré, některé nebyly," a pak si zaloguje všech 30, třeba. Nás to baví, na kole nebo pěšky, ne popojíždět autem. Je to takový průvodce krajinou. 

 

Chápu, že je to bráno jako urážka, protože předpokládáš, že taxoft a kdokoliv jiný, kdo takto projde kolem keše, podvádí. Nebo ty loguješ keš, kterou jsi nenašla? Já rozhodně ne. A taky mi nedělá velký problém projít kolem keše, ale neobtěžovat se zápisem do logbooku a tím pádem nepsat FI log. Někdy ani netuším, že jsem nějakou keš minul, protože cíl je jiný, třeba nějaká náročnější a mnohem zajímavější keš.

 

jen na čtyřech,ale tak o 30ti keších. Cesty kudy vedly se mi moc líbily, nehnali jsme se, naopak tím hledáním a focením okolí pěkně kilometry ubíhaly. Nemůžu za to, že nás to bavilo. Asi se těmi častými nálezy a chvátáním keše opotřebují. Já osobně bych na něco takového vytvářet neměla. Stejně je nikdo neocení. Dělala jsem si ke každé keši poznámky, když nebyla v pořádku, napsala jsem ve finále jejich čísla. Autor si také trochu slušnosti zaslouží.

 

Citace z http://wiki.geocachi...iki/Power_trail

 

Power trail (také zkráceně PT, PWT, nebo též Power line) označuje sérii keší, které jsou rozmístěné podél cesty obvykle v minimálních možných vzdálenostech (od 161 metrů do několika stovek metrů). Hlavním smyslem takových sérií je umožnit kačerům zaznamenat co nejvíce úspěšných nálezů v co nejkratším čase. Na rozdíl od obrazců není jejich smyslem utvořit v mapě žádný konkrétní symbol.

 

V zahraničí se jako power trail berou série keší větší než 100 keší a cílem je nasbírat za zvolený časový úsek (den/týden) co nejvíce bodů

 

Jinými slovy, na žádném powertrailu jsi nebyla, nezaměňuj to se sérií někde v lese.


Tento příspěvek byl upraven od bejcci: 21 leden 2018 - 21:04

  • 10

#7534 turist

turist

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2018 - 21:25

Chápu, že je to bráno jako urážka, protože předpokládáš, že taxoft a kdokoliv jiný, kdo takto projde kolem keše, podvádí. Nebo ty loguješ keš, kterou jsi nenašla? Já rozhodně ne. A taky mi nedělá velký problém projít kolem keše, ale neobtěžovat se zápisem do logbooku a tím pádem nepsat FI log. Někdy ani netuším, že jsem nějakou keš minul, protože cíl je jiný, třeba nějaká náročnější a mnohem zajímavější keš.

 

 

Citace z http://wiki.geocachi...iki/Power_trail

 

Power trail (také zkráceně PT, PWT, nebo též Power line) označuje sérii keší, které jsou rozmístěné podél cesty obvykle v minimálních možných vzdálenostech (od 161 metrů do několika stovek metrů). Hlavním smyslem takových sérií je umožnit kačerům zaznamenat co nejvíce úspěšných nálezů v co nejkratším čase. Na rozdíl od obrazců není jejich smyslem utvořit v mapě žádný konkrétní symbol.

 

V zahraničí se jako power trail berou série keší větší než 100 keší a cílem je nasbírat za zvolený časový úsek (den/týden) co nejvíce bodů

 

Jinými slovy, na žádném powertrailu jsi nebyla, nezaměňuj to se sérií někde v lese.

šly přes město, po silnici, přes les taky, sto jich nebylo, ale do 200 metrů za sebou byly.. Když se někomu nelíbí, tak na ně nemusí chodit. Zas jsem se tady poučila. Neříkat svůj názor! A konečně vím, že jsem nikde nebyla :-) hezký večer všem :-)


  • -3

#7535 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2018 - 21:45

turist: K.O.P.R. jste dělali, že jo? Díval jsem se.
  • 0

#7536 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2018 - 22:46

V Telči jsem na keškách ještě nebyl. Je to už trošku dál.

Jak to? Vždyť je to ještě Vysočina :-)
  • 0

Xiaomi Redmi Note 10 Pro => Locus 4 gold, WhereYouGo, Mapy.cz ; Samsung J5 (iGo navi) ;
GeoGet (+Stator)

 

 

Moje statistika na Geocaching.com

 

 

 


#7537 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2018 - 23:02

Jak to? Vždyť je to ještě Vysočina :-)


Z vesnice u Světlé nad Sázavou je to hromadnou dopravou daleko.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 21 leden 2018 - 23:04

  • 0

#7538 PeSis

PeSis

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2018 - 23:18

Z vesnice u Světlé nad Sázavou je to hromadnou dopravou daleko.

To jo to je samej přestup a najednou už aby ses zas vracel.
  • 0

Xiaomi Redmi Note 10 Pro => Locus 4 gold, WhereYouGo, Mapy.cz ; Samsung J5 (iGo navi) ;
GeoGet (+Stator)

 

 

Moje statistika na Geocaching.com

 

 

 


#7539 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2018 - 6:09

Máš pravdu, Alke tohle umí, většinou má moc pěkné keše. A když už jsem na něj narazil... Pro spoustu lidí je deprese jeho keš GC3GNPK Pamatkova zona Beroun. Také ji nemám odlovenou, ale při čtení logů se někdy královsky bavím.   :D  Někteří už i požadovali archivaci kvůli tomu, že ji nemůžou najít. Další přesvědčují ownera, že keš na místě není. On jí jede zkontrolovat, samozřejmě na místě je. A tak kolečko logů, kde lidi oznamují že nenašli, pokračuje. A hlavně se trápí dost finálkářů. :D Prostě ani finálkaření na tuhle keš nepomáhá a tak je mnohým trnem v oku. Co totiž vím, tak pokud se tato keš objeví na finálkách, owner změní místo a různé mimikry této keše jsou prý takové, že jí přehlédneš i když u ní stojíš. 

K čemu je dobré dávat na finálky tradičku? I když  na druhou stranu, když tam jsou earthky...


  • 0

#7540 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2018 - 7:02

Jasně tradička.Ono u této keše nejde ani tak o souřadnice. Ty jsou zveřejněny. Jde o místo, které se mění. A tak mezi finálkáři kolují informace, kde je ta keš "zaručeně" ukryta. Znám pár lidí, které tahle keš přivádí k zoufalství.
Nevím proč.:D
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama