Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#2481 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2015 - 9:04

Léta jsem při výletech sbíral odpadky do tašek a pak je vyhazoval. Když jsem začal v jedné ruce nosit foťák, tak to ještě šlo, horší je, když v druhé mám už skoro stále GPSku, to pak už na ty odpadky není moc volná ruka. Občas si říkám, že bych měl zase začít alespoň tou svou troškou do mlýna přispět...

 

Zajímavý je taky odkaz na tu akci "Ukliďme Česko", který je tu na hlavní stránce. Jen si říkám, jak hodně je to propojitelné s GC.

Jedno CITO zrovna organizujeme ve spolupráci s místním hajným na jednom krásném místě a když bude dost lidí chceme čistit i odstavná místa plná odpadků mimo areál a naučnou stezku. Jenže zatím máme málo lidí, takže nechci moc slibovat něco, co nemůžeme splnit.


  • 1

#2482 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2015 - 9:32

Na eventu v Brodě? Adrian_S sedí u stolu s TB, má je tam v krabici a lidi je discaverujou. Ale jestli ho vyzvedl on, to nevím. Nebo ten TB viděli u někoho jiného.

Třeba v keši je, akorát si udělal výlet do HB.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 24 březen 2015 - 9:56

  • 0

#2483 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2015 - 18:51

KALUBR: Právě Adrianovi jsem napsal a právě od něj jsem se dozvěděl, že ho na tom event někdo přinesl a on jej prohlížel a vzpomínal jak jeden takový také kdysi vypustil (tedy on jej u sebe nemá). Mrzí mě to jednak proto, že nevím kde vlastně TB je a druhak proto, že už mohl nacestovat hezkých dalších pár kilometrů a místo toho je zalogovaný "kdesi v lesi"..

 

NOVOM: Na Slovensku jsme byli vloni na kolech a musím říct (Spišská Magura...) a musím říct, že na mnoha místech tam toho bordelu bylo ještě daleko víc než u nás. 

 

ROMAN: Já prostě nechápu jednu věc a to, že lidem stojí zato vyvézt kopu bordelu x kilometrů do lesa, projet x benzínu, než aby to odvezli do místně příslušného sběrného dvora. Už jsem to kdysi někde psal. Odvezl jsem do sb.dvora půl auta a pán po mně chtěl necelou stovku. Rozhodně tohle stálo míň než to vézt někam daleko do lesa.


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#2484 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2015 - 21:20

Před časem mi spadnul telefon do akvárka a přestal mi fungovat foťák. Odnesl jsem ho do Mironetu, tak telefon rozebrali a napsali mi, že ty papírky jsou sice červené, ale vnitřní (nevím, jeslti je tam taky nějaký papírek...) je v pořádku, voda dovnitř nevnikla a telefon mi opravili. Za pár dnů se mi začal sám od sebe zapínat, znovu jsem ho tam odnesl a teď mi přišel mail, že je reklamace neoprávněná, protože ten papírek pod baterií je červený od vody. Tak nevím, proč vlastně uznali tu první reklamaci... Podle mě to ten technik teď ani nerozebral, vyndal baterii a měl hotovo.


  • 0

#2485 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2015 - 22:30


Já prostě nechápu jednu věc a to, že lidem stojí zato vyvézt kopu bordelu x kilometrů do lesa, projet x benzínu, než aby to odvezli do místně příslušného sběrného dvora. Už jsem to kdysi někde psal. Odvezl jsem do sb.dvora půl auta a pán po mně chtěl necelou stovku. Rozhodně tohle stálo míň než to vézt někam daleko do lesa.

 

Já jsem kdysi vezl na sběrný dvůr kontejnerovou Avii dehtové lepenky ze staré střechy. Na sběrném dvoře rovnou radili, ať to raději hodím do lesa, že u nich je to drahé. A bylo. Ale přeci to nehodím do lesa, nejsem prase.

Schválně jsem dohledal fakturu. 16 237Kč a to tenkrát stálo...

To ty černé skládky, myslím, částečně vysvětluje.
 

Jsem tu s tím správně v geodepresi? :)

 


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#2486 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2015 - 22:41

Anebo jinak. Trávím většinu bdělého stavu v krajským městě, kde máme firmu. Když vezu jánevim třeba monitory do sběrnýho dvora, nemohu jako firma, neb to je pro občany, a jako občan taky ne, neb jsem občanem nikoli krajského, ale satelitního města. Měl jsem chuť jim to vyskládat před vrata.


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#2487 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2015 - 0:32

mr3ska: Adrian mi napsal, u kterého kačera by měl TB být, tak snad bude brzy všechno správně zalogováno.

Edit: dotyčnému psát nebudu.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 25 březen 2015 - 0:49

  • 1

#2488 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2015 - 10:20

Anebo jinak. Trávím většinu bdělého stavu v krajským městě, kde máme firmu. Když vezu jánevim třeba monitory do sběrnýho dvora, nemohu jako firma, neb to je pro občany, a jako občan taky ne, neb jsem občanem nikoli krajského, ale satelitního města. Měl jsem chuť jim to vyskládat před vrata.

Zajimavy. My vozime pocitacovej odpad do sbernyho dvora bezne jako firma a je to uplne v pohode. Akorat se musi neco zaplatit, ale nejsou to zadny velky penize a dostaneme za ne potvrzeni ze jsme to tam odvezli, ktery se zas muze hodit az na nas prijde nejaka kontrola a bude stourat do toho jak nakladame s odpady, tak ji tyhle papiry ukazeme. Pac toho neni moc, obcas to tam vyvezeme jako soukroma osoba zadarmo, a obcas jako firma za poplatek abysme meli tu bumazku. Funguje oboji.


  • 1

#2489 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2015 - 10:53

Já se tenkrát kouknul na net a přijela firma, odvezla a ještě zaplatila (asi teda tak 200,- za celej auťák, ale bylo na kafe).

 

Podobně velkolepý je to s trávou. Máme kolem školy zahradu. Což trávu, tu sekaj zahradnící; ale ostříhával jsem si živý ploty. Vždycky je toho na velkej vlek. A jak to tak vezu za měsxto na "zelenou skládku", najednou halt - sem to od teď prej smí skládat jen firmy, co maj s městem smlouvu. Že se to platí. Prej kolik? a von prej nejdřív smlouvu. tehdy jsem to fakt vyházal u vjezdu a od tý doby mi zahradnící krom trávy i stříhaj křoví. Ode mne to bylo častějš a hezčí, ale co si nesmim na zahradě ani vopíct buřta, aby nepřijeli hasiči s pokutou, prostě mám nerudovskej problém...


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#2490 brundi

brundi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 508 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2015 - 11:07

Jakožto firma nakládající s elektroodpadem jsme povinni platit určitou částku a pokud se nepletu, určitá částka je i obsažena v ceně nového zboží. Takže je úplně jedno ( alespoň v našem případě ) kam místně firma patří ( centrála je v Pze, pobočkově po republice ) a nesetkali jsme se s problémem, odvézt použité elektronické zboží na ekologickou likvidac. na sběrné dvory v systému Asekol. Je to asi spíš o ochotě neochotě zaměstnanců dvora, jak se jim chce nechce vystavovat potvrzení a papírovat. Dokonce když je toho moc, objednáme z Asekolu auto a přijedou pro to sami


  • 0

brundi
 


#2491 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2015 - 21:05

mr3ska: Adrian mi napsal, u kterého kačera by měl TB být, tak snad bude brzy všechno správně zalogováno.

Edit: dotyčnému psát nebudu.

 

Nemohl bys mi přes PM třebas poslat o koho jde? Že bych se, kdyby se nic nedělo, zeptal. Samozřejmě slušně.


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#2492 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2015 - 21:07

Je to divný s tím odpadem do sb.dvorů. Já jsem se tedy s ničím takovým nesetkal, že bych musel platit buhví co a to jsem tam taky vozil z práce různý věci. Nikdy nebyl problém. Asi proto mi přišlo blbý, že to lidi radši vyhoděj do lesa. Ale když to tak čtu tak asi to bude fakt vo lidech a vo místě.


  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#2493 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2015 - 21:19

Já do sběrného dvora jezdím docela často a nikdy po mně nic nechtěli. U nás je to tak, že obyvatel Prahy má sběrný dvůr zdarma, ostatní musí platit. Takže je to tak, jak si určí obecní úřad.


  • 1

#2494 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2015 - 23:23

Groundspeak právě předělal menu. Položka "Your Profile" zmizela. Navíc se menu nerozbaluje při najetí kurzoru. Takže další klikání navíc. :-(

 

Ve statistikách zmizelo grafické znázornění počtů - zůstala jen čísla.

 

A zcela z menu zmizela zmínka o API - to nevypadá na brzké znovuotevření...

 

Patička zato nepěkně nabubřela při menším počtu odkazů.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#2495 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2015 - 23:36

Jo koukám jak blázen, to je zase h... velebnosti. Po čem h... to je hned  :angry:


  • 0

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#2496 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2015 - 23:36

Groundspeak právě předělal menu. Položka "Your Profile" zmizela. Takže další klikání navíc. :-(

No jo, a avatar nemohl být ještě menší... Ach jo. :( 


  • 0

#2497 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2015 - 23:37

No jo, a avatar nemohl být ještě menší... Ach jo. :(

 

Neboj, oni to zařídí hned v další aktualizaci  :D


  • 0

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#2498 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2015 - 23:40

... Položka "Your Profile" zmizela. Navíc se menu nerozbaluje při najetí kurzoru. Takže další klikání navíc. :-(

 

Dej si to na lištu tak jak já. Víc udělat asi nemůžeš  :P


  • 0

Vloženo do PM         

S5 (N5800XM)


#2499 Evca.N

Evca.N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2015 - 23:42

Dej si to na lištu tak jak já. Víc udělat asi nemůžeš  :P

To aby člověk měl lištu velkou, jak Lovosice.  Aby se tam vešly všechny odkazy, který GS zaříznul...  :D


  • 0

#2500 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2015 - 2:18

Do your profile se dostanete kliknutím na avatar nebo nick. Na hlavní stránce. ;)


  • 0




4 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 4 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama