Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#5181 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1781 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2016 - 13:36

Kub4: Dobře, bazíruješ-li na slovíčkaření, prosím, budu si to pamatovat. Krabička se opravdu nerovná Item. Budu tedy používat slovo Kontejner. Ovšem měl bys být v tom bazírování aspoň konzistentní. Hidden totiž neznamená Není vidět přes lidi.


  • 2
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#5182 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2016 - 13:36

Snad proboha nejde o etymologii, ale o věcný obsah, ne? EC se prostě zabývají Zemí, tedy ke geocachingu logicky patří. Etymologie křestních jmen a matematických oborů s tím má pramálo společného. EC umožňují udělat keš na těch nejhezčích a nejzajímavějších místech, kde fyzická krabička být nemůže. Proto ke geocachingu nejen patří, ale považuji je za velmi důležitou součást.

 

Item = fyzický objekt, žádný kontejner

 

a Hidden samozřejmě neznamená "není vidět přes lidi", Hidden je cokoliv, co musíš hledat, osobně bych řekl, že každý malý objekt v členitém terénu hledaný pomocí nepřesné gps je Hidden


Tento příspěvek byl upraven od Kub4: 23 November 2016 - 13:41

  • 0

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#5183 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1781 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2016 - 13:39

Snad proboha nejde o etymologii, ale o věcný obsah, ne?

 

S tou etymologií jsi ale začal ty, ne já.


  • -1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#5184 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2016 - 13:45

Nikoliv, já poukazoval na významovou souvislost.

 

 

Ale zjevně si prostě proti EC zaujatý a pochopit nechceš. To je tvůj problém. Kdo pochopit chce, odpověď dostal.


  • -3

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#5185 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2016 - 14:03

EC jde udělat zajímavě a i bez nutnosti cokoliv opisovat z cedule. Navíc informace na ceduli obvykle bývají na Internetu, takže jejich zadávání do úkolů postrádá smysl a je to i proti myšlence EC.

EC určitě jdou udělat zajímavě, jen se to asi nestává moc často. A nebo mám prostě jen smůlu, že narážím téměř výhradně na ty "cedulové" EC.  Pak znám ještě variantu: Uhodni, zda autor ten šutr považuje za béžový, okrový, nebo spíš hnědý. A to mě tedy také nebaví.

Myslím, že je škoda, že se u EC zrušila možnost požadovat pro zalogování fotografii. Vyfotit třeba svojí GPS na šutru mi přijde jako rozumná podmínka pro logování.

Posílání emailů mi naopak jako rozumná podmínka nepřijde.


  • 7

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#5186 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2016 - 14:25

EC určitě jdou udělat zajímavě, jen se to asi nestává moc často. A nebo mám prostě jen smůlu, že narážím téměř výhradně na ty "cedulové" EC.  Pak znám ještě variantu: Uhodni, zda autor ten šutr považuje za béžový, okrový, nebo spíš hnědý. A to mě tedy také nebaví.

Myslím, že je škoda, že se u EC zrušila možnost požadovat pro zalogování fotografii. Vyfotit třeba svojí GPS na šutru mi přijde jako rozumná podmínka pro logování.

Posílání emailů mi naopak jako rozumná podmínka nepřijde.

Hlavní ideou earthcachí je udělit lekci, a to z geologie. Tím je míněno, aby se návštěvník něco o daném jevu dověděl. A odpovědmi na otázky má prokázat, že se něčemu naučil. Většinou je to obsaženo v listingu a na místě samotném. Přičemž to prokázání má být závislé na návštěvě místa. Pokud stačí odpovědi najít v listingu či na internetu a fotka není povinná, tak je to chyba ownera, a nepoctivci mohou logovat z gauče. Naopak jen samotná fotka z místa by degradovala earthcache na virtuálku či waymark.

V poslední době ale naštěstí vznikají earthcache, které skutečně vyžadují skoro "vědecký výzkum" na místě. Ať už jde o různá měření (a to nejen nadmořské výšky pomocí GPS, např. pH, teplota, rozměry, aj.), zjišťování vlastností a jejich porovnávání nebo dokonce (a to bolí) vlastní dedukce, kdy se owner ptá na věci, které se nedají nikde nalézt. A takové earthcache jsou ty nejzajímavější, i když to nejsou v žádném případě jednoduché rychlé bodíky. Na druhé straně ale taky bývají terčem remcalů, kterým trocha úsilí vadí. 


  • 5

#5187 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1781 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2016 - 14:30

Vyfotit třeba svojí GPS na šutru mi přijde jako rozumná podmínka pro logování.

Posílání emailů mi naopak jako rozumná podmínka nepřijde.

 

Vidíš to a já to mám naopak. Chodím jenom s jedním telefonem, který má připojení na internet. Selfie sám sebe ten telefon nezvládne, takže tuhle podmínku bych nebyl schopný vůbec splnit. Zatímco poslat mail dokážu přímo z terénu.


  • 3
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#5188 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1781 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2016 - 14:35

Hlavní ideou earthcachí je udělit lekci, a to z geologie. 

 

A jsme zpátky u toho, co jsem napsal na začátku. Proč zrovna jenom z geologie? Proč ne i z jiných oborů? Proč neexistují podobné typy keší pro jiné obory? Protože má někdo z HQ GS rád zrovna geologii? A to je důvod, proč EC považuju za nesystémové.

 

nebo dokonce (a to bolí) vlastní dedukce, kdy se owner ptá na věci, které se nedají nikde nalézt.

 

Takže pokud kačer náhodou dedukuje špatně (resp. jinak než dedukoval autor), tak si nesmí EC zalogovat?


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#5189 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5452 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2016 - 14:35

 

 

No tak, chlapci, prosím vás, nechte toho, neperte se. To nemá za mák smyslu, co tady děláte. No to jste družstevníci?

  • 6

#5190 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1781 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2016 - 14:38

Co si o nás pomyslí Štefan!


  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#5191 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2016 - 14:48

Takže pokud kačer náhodou dedukuje špatně (resp. jinak než dedukoval autor), tak si nesmí EC zalogovat?

Jde o to, aby lovec projevil snahu, earthcache není mysterka. Autor (častokrát profík geolog) se většinou ptá, když ví, že to, co ví on, neví moc lidí. Je to stejné, jako když si někdo dá kešku pod okna a baví se pozorováním "nenápadných" lovců. Pokud se tedy s dedukcí lovec trefí, je borec, pokud ne, dostane většinou vysvětlení, jak se věci mají. Mazání logů se nekoná.

 

 

 

 

No tak, chlapci, prosím vás, nechte toho, neperte se. To nemá za mák smyslu, co tady děláte. No to jste družstevníci?

 

Má pravdu, předseda.

 

PS: to je jen takové slovní kočkování


  • 2

#5192 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5452 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2016 - 14:57

Jde o to, aby lovec projevil snahu, earthcache není mysterka. Autor (častokrát profík geolog) se většinou ptá, když ví, že to, co ví on, neví moc lidí. Je to stejné, jako když si někdo dá kešku pod okna a baví se pozorováním "nenápadných" lovců. Pokud se tedy s dedukcí lovec trefí, je borec, pokud ne, dostane většinou vysvětlení, jak se věci mají. Mazání logů se nekoná.

...

Asi tak. Sice jsem se v pár případech taky nestrefil s odpovědí, ale nikdo mi na EC log nesmazal. 

A prakticky všude se teda fotím, na EC a virtual, když to technicky jde. Dobrovolně.


  • 3

#5193 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4188 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2016 - 15:07

Zatím mi log na earthce nesmazal nikdo, dokonce ani Honzák u své dlouhé Tatranské keše, která byla opravdu náročná a správnou odpověď na jednu otázku jsem mu našel až po asi druhém nebo třetím mailu, protože jsem měl špatné mapy :-).

 

Osobně většinou taky nemažu logy. I když občas jsou částečně špatně :-( Lidi si často nepřečtou podrobně otázku, odpoví na něco trochu jiného atp. Osobně jim to raději jen upřesním. Na místě byli, prohlédli si to tam, jen někde něco většinou přehlédnou... Jen je pravda, že mi občas odpověď chvíli trvá :)


  • 0

#5194 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2016 - 15:14

Já mám EC moc rád, často jsou velmi poučné a mnohem lepší než blízká tradička bez listingu a poznání něčeho zajímavého...nepotřebuju všude krabičku za každou cenu, beztak většinou je to krabka od řízků :) a malé dítě co vyměňuje kinderpanáčky již nejsem - to není motivace proč vlastně hraju geocaching a chodím do přírody. Spíš mě překvapuje proč vůbec EC někomu vadí, prostě bych je ignoroval - na rozdíl od jiných keší, které zase já zcela vypouštím (challenge+wherigo prostě dám na ignorelist), EC v terénu místo nezabírá, tak o čem se bavit? :)


  • 4

#5195 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2016 - 15:15

U dobré EC se holt musí myslet. A myšlení bolí.


  • 1

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#5196 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1781 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2016 - 15:24

Spíš mě překvapuje proč vůbec EC někomu vadí, prostě bych je ignoroval

 

Hlavní důvod, proč mi vadí, jsem napsal už několikrát, opakovat se nebudu. Však já je taky (téměř) ignoruju, až na těch 19, co jsem neignoroval.

 

U dobré EC se holt musí myslet. A myšlení bolí.

 

To např. u dobrého wheriga, multiny, mysterky, letterboxu taky.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#5197 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2016 - 15:29

Však na mysterky tu nadává plno lidí.


  • 0

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#5198 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2016 - 15:36

Hlavní důvod, proč mi vadí, jsem napsal už několikrát, opakovat se nebudu. Však já je taky (téměř) ignoruju, až na těch 19, co jsem neignoroval.

 

 

 

Tak já nemyslím zrovna Tebe, psal jsem obecně, je mi vcelku jedno jak to kdo má....Vždycky budou ti nadšení co vylezou na T5 a ti otrávení (třeba já) co si to dají na ignorelist :) Já mám rád "turistický" geocaching s pořádnými listingy, jiný zase to či ono...ke shodě mezi všemi nedojde nikdy :) To je to samé jako s geocoiny :)


  • 0

#5199 Doldal

Doldal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2016 - 15:45

klidně prdni EC na tradičku. EC schvaluje jinej revírník - někde  tu je zmíněn-  a jak jsem četl některé jeho poznámky, tak "lovení" EC považuje za hru nadřazenou lovení obyčejných krabic.


  • -2

#5200 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1781 příspěvků(y)

Publikováno 23 November 2016 - 15:54

S tou nadřazeností EC jsi vzal kde?

https://www.geocachi...e/?u=geoawarecz


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama