Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#5221 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1781 příspěvků(y)

Publikováno 24 November 2016 - 14:18

už jsem viděla dokonce tradičku a earthku pár metrů od sebe se stejnou fotkou a textem - obé vykopírováno z wiki :D Doufám, že to je ale opravdu odstrašující výjimka

 

Otázka je, co bylo založeno dřív a co až později. Je zakázáno zakládat EC k místu, pro které existuje jiná keš věnovaná stejnému geologickému jevu, ale není to zakázáno naopak. Takže k místu, kde existuje EC, lze založit jinou keš věnovanou stejnému jevu bez problémů.


  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#5222 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 24 November 2016 - 15:34

Mě pak taková earthla, kde odešlu odpovědi a nemám zpětnou reakci, přijde úplně stejná, jako když se třeba u tradičky zapisuju do plesnivýho logbooku nebo na vložený papírky. Takže je to úplně šumák, jestli tam jsem nebo ne. Prostě zápis bez jakýkoliv hodnoty. Takže asi budu psát schválně chyby, abych viděl, jestli na to někdo koukne a zareaguje :-).


  • 0

#5223 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 24 November 2016 - 15:38

Tradička z roku 2008 Fajtmanovy skaly GC1C9VG

EC z roku 2015 Fajtmanovy skaly a Klenky GC5Y3ME

Pro zalogování keše musíte odpovědět na otázky. Odpovědi najdete na informační tabuli na výchozích souřadnicích.

 

Já v té EC nějak žádný přínos nevidím.


  • 2

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#5224 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 24 November 2016 - 15:58

Mě pak taková earthla, kde odešlu odpovědi a nemám zpětnou reakci, přijde úplně stejná, jako když se třeba u tradičky zapisuju do plesnivýho logbooku nebo na vložený papírky. Takže je to úplně šumák, jestli tam jsem nebo ne. Prostě zápis bez jakýkoliv hodnoty. Takže asi budu psát schválně chyby, abych viděl, jestli na to někdo koukne a zareaguje :-).

Mně na pěkném místě nevadí ani ten plesnivý logbook.


  • 0

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#5225 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1005 příspěvků(y)

Publikováno 24 November 2016 - 17:01

Tradička z roku 2008 Fajtmanovy skaly GC1C9VG

EC z roku 2015 Fajtmanovy skaly a Klenky GC5Y3ME

Pro zalogování keše musíte odpovědět na otázky. Odpovědi najdete na informační tabuli na výchozích souřadnicích.

 

Já v té EC nějak žádný přínos nevidím.

Stačí se podívat na nick ownera EC, a na to že
EC založil  Hidden : 23/06/2015 a pak teprve šel odlovit tradičku 3*2=7 Found it  28/06/2015 a logem "Diky za kes." dal na vědomí, že mu krabka i místo připadalo tuctové "o ničem".  ;-)


  • 1

#5226 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4214 příspěvků(y)

Publikováno 24 November 2016 - 22:20

Stačí se podívat na nick ownera EC, a na to že
EC založil  Hidden : 23/06/2015 a pak teprve šel odlovit tradičku 3*2=7 Found it  28/06/2015 a logem "Diky za kes." dal na vědomí, že mu krabka i místo připadalo tuctové "o ničem".  ;-)

Že si toho nevšiml owner EC, to se stát může. EC se zakládají i dál od HC a nikde není psáno že owner musí mít vylovené okolí. Ale čekala bych, že to odchytí a zatrhne revírník.


  • -1

#5227 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 24 November 2016 - 22:51

Teď se v tom nějak ztrácím. Jako že si owner EC nevšiml té tradičky, kterou zároveň zalogoval?

Tak to možná i ty nevyluštětelné mysterky publikuje jenom omylem :D


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#5228 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 24 November 2016 - 23:27

Nevyluštitelné mysterky? To zní jako zábava. Kde?


  • 0

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#5229 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 24 November 2016 - 23:40

No, například tady: GC6834R

Jenže jdeš pozdě. Owner nejdřív vypustil souřadnice mezi lidi, pak přidal finální waipoint a změnil obtížnost a název keše ...  :(


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing


#5230 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1124 příspěvků(y)

Publikováno 25 November 2016 - 0:15

Mě pak taková earthla, kde odešlu odpovědi a nemám zpětnou reakci, přijde úplně stejná, jako když se třeba u tradičky zapisuju do plesnivýho logbooku nebo na vložený papírky. Takže je to úplně šumák, jestli tam jsem nebo ne. Prostě zápis bez jakýkoliv hodnoty. Takže asi budu psát schválně chyby, abych viděl, jestli na to někdo koukne a zareaguje :-).

No hele to by ale mohla bejt docela zajímavá studie :D Já teda za sebe můžu říct, že na 90% odpovědí reaguju (někdy se mi holt prostě z nějakýho i mě neznámýho důvodu nechce).


  • 2

#5231 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1562 příspěvků(y)

Publikováno 25 November 2016 - 7:15

Studie? To zavani dalsi Bakalarkou a s ni spojenou anketou. :)
  • 0

#5232 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4188 příspěvků(y)

Publikováno 25 November 2016 - 7:51

Stačí si spočítat, na kolik earthek jsi odpověděl a na kolik z těch odpovědí ti přišla reakce...

Za letošní rok jsem odpověděl na 17 earthek. 

Z toho mi neodpovědělo vůbec 9 autorů na 10 keší (nevím, jestli odpovědi byly dobře, nebo špatně).

U ostatních 7 jsem měl většinu dobře, u pár bylo menší upřesnění. 

 

Zajímavé je, že mi odpověděl i autor archivované earthky na krásném místě (ten ji archivoval z důvodů nesouhlasu s pravidly GS), že mám odpovědi OK. Je zajímavé, že odpovědi od aktivních kešek nepřišli.

Např. od některých autorů keší mi nepřišla odpověď nikdy (už mám zalogováno několik jejich earth keší). U jiných někdy ano a někdy ne (třeba jeden mi kdysi u Jeskyně Šipka napsal, že odpovědi jsou OK a že bych se divil, kolik lidí napíše chybnou odpověď, ale letos mi už nenapsal).


Tohle by byla prokazatelná data do studie, žádné ankety :-). Vzít si 100 nicků, oslovit, aby ti tohle spočítali ;-)


  • 2

#5233 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1103 příspěvků(y)

Publikováno 25 November 2016 - 8:20

No hlavně mi přijde pěkná prasárna, když někdo nahlásí k archivaci deset let starou plně funkční earthku, jejíž owner už aktivně neloví (což ovšem nemusí nutně znamenat, že nečte odpovědi na mailu), jen proto, že si chce místo ní na atraktivním místě udělat téměř identickou earthku vlastní. Jinak k tomu výše uvedenému bookmarku "zbytečných" earthek - tam se mi zdá, že dotyčný poněkud nepochopil dané pravidlo. Není vůbec pravda, že nelze založit earthku na místě, kde už je jiná keš. Jen se nemá zakládat earthka tam, kde už je jiná keš věnovaná stejnému místu a stejnému geologickému jevu. i když ani to se vždycky nedodržuje, už jsem viděla dokonce tradičku a earthku pár metrů od sebe se stejnou fotkou a textem - obé vykopírováno z wiki :D Doufám, že to je ale opravdu odstrašující výjimka, většina earthek, které jsem lovila, byla moc pěkných a zajímavých

Dovolím si tvrdit, že pokud dotyčný přestal kešovat, tak s největší pravděpodobností nebude ani řešit maily z GS - budou mu padat do spamu.

Ale píšu kvůli druhému. Nemysli a čti! Autor bookmarku v preambuli píše: "Zbytecne earth kese na mistech, kde uz cache je..." A u většiny EC v bookmarku má i popis, proč ji tam přidal. A je to z velké části duplicita. 


  • 3

#5234 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4214 příspěvků(y)

Publikováno 25 November 2016 - 8:27

Teď se v tom nějak ztrácím. Jako že si owner EC nevšiml té tradičky, kterou zároveň zalogoval?

Tak to možná i ty nevyluštětelné mysterky publikuje jenom omylem :D

Jesli jsem to dobře pochopila, tak tu tradičku odlovil až když už ta EC byla publikovaná. A i kdyby o ní věděl, tak je ještě jakž takž omluvitelný, pokud neznal pravidla řadovej hráč. Ale revírník by to vědět a ohlídat měl.


  • -1

#5235 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 25 November 2016 - 11:08

Dovolím si tvrdit, že pokud dotyčný přestal kešovat, tak s největší pravděpodobností nebude ani řešit maily z GS - budou mu padat do spamu.

Ale píšu kvůli druhému. Nemysli a čti! Autor bookmarku v preambuli píše: "Zbytecne earth kese na mistech, kde uz cache je..." A u většiny EC v bookmarku má i popis, proč ji tam přidal. A je to z velké části duplicita. 

 

Pokud dotyčný přestal kešovat, tak keše s fyzickou krabicí časem zaniknou a u EC bych klidně byl pro jejich archivaci a uzamčení. Jinak je to pouze zdroj bodů pro podvodníky. Klidně ať někdo vytvoří novou EC na kterou ale bude reagovat a kontrolovat odpovědi.

 

Když kolem geologicky zajímavého místa půjde powertrail, tak tam nebudeme dávat EC? Když listing původní krabice o geologii neříká vůbec nic a EC je rozumě udělaná, má zajímavý listing, pěkné úkoly a poučný charakter, je duplicita zcela v pohodě. No jak jsem se díval na tento seznam, tak hned první keš je opravdu zbytečná, protože proti té multině obsahuje tak jednu větu navíc. A ty další jsou na tom podobně, takže tento seznam je docela dobrou ukázkou EC, které vzniknout opravdu nemusely, protože nic moc navíc nepřinášejí.


  • 0

#5236 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1781 příspěvků(y)

Publikováno 25 November 2016 - 11:26

Není vůbec pravda, že nelze založit earthku na místě, kde už je jiná keš. Jen se nemá zakládat earthka tam, kde už je jiná keš věnovaná stejnému místu a stejnému geologickému jevu.

 

 tak je ještě jakž takž omluvitelný, pokud neznal pravidla řadovej hráč. Ale revírník by to vědět a ohlídat měl.

 

Koukal jsem na oba zmiňované listingy a myslím si, že tady je to tak na hraně. Starší tradička se sice jmenuje „Fajmanovy skály“, ale v listingu se následně o nich neříká vůbec nic. Zatímco ve zmiňované EC jsou popsány detaily. Takže tady bych to viděl na posouzení reviewerem, což se stalo a EC byla uznána k publikaci. Že máte jiný názor, než měl reviewer, je v pořádku, ale to neznamená, že názor reviewera musel být automaticky špatný nebo snad pravidlům odporující.

 

Reviewer má na svém profilu tuto větu:

- zjistěte si, zda-li na místě uvažované EC není klasická keš, která již pojednává o geologii místa - v tomto případě nemůže být EC schválena, jedinou možností je archivovat klasickou keš

Podle mě ta původní tradička o geologii místa nepojednává, protože se mu v listingu nijak nevěnuje, takže si myslím, že publikace této EC je v pořádku.


  • 3
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#5237 Joe Tramp

Joe Tramp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 25 November 2016 - 12:10

Pro mh.mail: Tradička Fajmanovy skály má odkaz na infoceduli přírodní rezervace, kde se pojednává i o geologii místa. Owner earthky GC5Y3ME byl jen drzejší, informace z cedule opsal a použil cizí fotky - stejně jako u řady dalších svých keší.


Tento příspěvek byl upraven od Joe Tramp: 25 November 2016 - 20:47

  • 1

#5238 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 25 November 2016 - 12:38

Proč stále někdo trpí představou, že owner earthcache má na každý log odpovídat....
  • 1

#5239 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 25 November 2016 - 12:43

Pokud si nejsem jist odpovědí (což právě bývá u těch lepších/složitějších keší), tak je do bez odpovědi trošku naprd. U těch jednoduchých, kde stačí umět googlovat, opisovat z tabule nebo použít znalosti ze základní školy má asi odpověď smysl jen kvůli špatnému řešení.


  • 1

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#5240 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 25 November 2016 - 14:40

Jesli jsem to dobře pochopila, tak tu tradičku odlovil až když už ta EC byla publikovaná. A i kdyby o ní věděl, tak je ještě jakž takž omluvitelný, pokud neznal pravidla řadovej hráč. Ale revírník by to vědět a ohlídat měl.

 

Owner EC nejprve založil listing, poté místo navštívil a odlovil tradičku a následně byla EC publikována. 

Nemohu se zbavit dojmu, že za vznikem této EC, stejně jako u mnoha jiných, stojí něco jiného, než zájem ownera o geologii.

 

Na druhou stranu ale owner na všechny odpovědi ke svým EC obratem odpovídá a to ochotně a vstřícně.

A taky má založenou EC s praktickým úkolem, která vypadá dost zajímavě: GC68YV9

 

No a pak se v tom vyznejte.  ;) 

 

P.S. ty EC by si asi vlastní vlákno zasloužily


  • 0

Geoget + Locus Pro na Asus Zenfone Max Pro M1, občas Etrex 30 + GPI generator, Wine, Debian testing





3 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 3 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama