Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#5321 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2016 - 17:09

No ono se to má tak. Já dělám keše hlavně pro sebe. Nejsem žádnej sluníčkář ani nic podobného a tím pádem nemám žádné vznešené cíle. Jistě, snažím se aby keška byla pěkná, líbila se ostatním a v podstatě se mi pěknejma logama takříkajíc zaplatila. Ale na druhou stranu, archivace kešky se zase nejvíc dotkne mě, protože k ní mám citový vstah tvůrce a mnohdy opravdu desitky hodin práce. Jak by ti bylo na tvé multině, když dostaneš během zimy 4 logy, jaká to byla pěkná procházka a ty víš, že je venku metr sněhu a indicie se nedají najít. A protože to mám za barákem, tak jsem se tam byl podívat - závěje. Ale na závěr, abych to shrnul, se svejma keškama si dělejte přátelé co chcete a já si se svejma budu dělat taky co chci. A pro ty, co si mou keš vyluštili a už jí nestihli najít. Sorry, každý den keše vznikají i zanikají. Já jsem na tom úplně stejně jako kdokoli jiný. Taky mám vyluštěno několik set mysterek, ale když se dostanu na místo tak mám úspěšnost tak 40 procent, ostatní už neexistujou. 


  • 2

#5322 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2016 - 17:10

Kolik těch keší, na kterých po měsíci od spuštění či podstatné změny souřadnic převáží finálkáři nad poctivými lovci, je?


  • -2

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#5323 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2016 - 17:17

No ono se to má tak. Já dělám keše hlavně pro sebe. Nejsem žádnej sluníčkář ani nic podobného a tím pádem nemám žádné vznešené cíle. Jistě, snažím se aby keška byla pěkná, líbila se ostatním a v podstatě se mi pěknejma logama takříkajíc zaplatila. Ale na druhou stranu, archivace kešky se zase nejvíc dotkne mě, protože k ní mám citový vstah tvůrce a mnohdy opravdu desitky hodin práce. Jak by ti bylo na tvé multině, když dostaneš během zimy 4 logy, jaká to byla pěkná procházka a ty víš, že je venku metr sněhu a indicie se nedají najít. A protože to mám za barákem, tak jsem se tam byl podívat - závěje. Ale na závěr, abych to shrnul, se svejma keškama si dělejte přátelé co chcete a já si se svejma budu dělat taky co chci. A pro ty, co si mou keš vyluštili a už jí nestihli najít. Sorry, každý den keše vznikají i zanikají. Já jsem na tom úplně stejně jako kdokoli jiný. Taky mám vyluštěno několik set mysterek, ale když se dostanu na místo tak mám úspěšnost tak 40 procent, ostatní už neexistujou. 

Já jsem ještě nikdy nezalogoval FI na keši, kterou jsme nevyluštil. Ale s takovýmhle přístupem bys ve mě finálkáře klidně také mohl vidět. Je v celku normální odlovit indicie i krabičku jindy - nebo i lovit v podmínkách, které někdo jiný může považovat za neschůdné - i když zrovna já se o tom v logu většinou zmíním - ovšem jen malá menšina píše tak podrobné logy. Je jasné, že to finálkáři být mohli. Jenže pro mě mohli, pro tebe jsou - to je pak jasné, že jsi přednasranej dopředu a pak je snadné začít schazovat figurky ze stolu.


  • -4

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#5324 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2016 - 18:01

Zapoměl jsem dodat, jednoduchá multina, po získani 4 indicií o 150 metrů dál finálka. No a ty indicie byly pod 1,5 metrem sněhu.
  • 0

#5325 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2016 - 18:23

I jednoduché multiny někdy lovím na etapy. Stačí aby vedla proti směru cesty.

 

Ostatně tohle by mohl být takový případ (nevím zda problém existoval už v době našeho odlovu, ale dle logů dost možná ano) https://coord.info/GC615TD


Tento příspěvek byl upraven od Kub4: 21 prosinec 2016 - 18:26

  • -1

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#5326 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2016 - 20:18

Kolik těch keší, na kterých po měsíci od spuštění či podstatné změny souřadnic převáží finálkáři nad poctivými lovci, je?

V Praze prakticky vsechny, zejmena pak ty s vyssim D

 

Koukni se napriklad na https://coord.info/GC6WENV . 6 tejdnu po publikaci, z 28 nalezcu vylustilo cca 8 lidi. Rekneme 7-9, uplne jistej si nejsem, ale vic nez +-1 se asi nepletu. Tohle je naprosto ukazkovej pripad jak to na mysterkach funguje. Kdyz se na ni podivas za rok po publikaci, bude skore cca 10-15 ze 100.


  • 0

#5327 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2016 - 20:31

A kteří jsou ti usvědčení finálkáři na základě logů? Já tam vidím následující, kteří zjevně nevyluštili:

 

1. bumbik - společný odlov, což je snad OK (já to nedělám, ale to je imho považováno za nadstandard)

 

--> v tomto okamžiku "Archive" :)

 

2. jaghut - vyluštil "veden za ruku a nechápal, coo dělal" :) - divné, ale asi ne klasický finálkař :)

3. jirkaamates - první klasický finálkář, umístění dostal k ježíšku, protože v listingu nic nevidí

 

 

takže suma sumárum, z 28 FI víme, že 3 nevyluštili a jen 1 to natvrdo zfinálkařil... ano, jsou tam TFTC logy... ale ty fakt nelze automaticky považovat za finálkáře, znám lidi, co píší TFTC a poctivě luští.. takže by mě zajímalo, odkud máš ta svá čísla?


Tento příspěvek byl upraven od Kub4: 21 prosinec 2016 - 20:31

  • -3

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#5328 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2016 - 20:38

HANSMATT mysterky neluští, nebo ano?
  • 0

#5329 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2016 - 20:39

Jak tomám vědět. Z logu to není poznat.

 

IMHO to jde zjistit jen experimentálně - posunout o 200 m a počítat nasrané reakce :)


Tento příspěvek byl upraven od Kub4: 21 prosinec 2016 - 20:39

  • -2

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#5330 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 886 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2016 - 21:52

"Finálkaření" je bohužel realita a těžko s tím něco účinného uděláme. Je pořád lepší získat podloudně souřadnice než řezat tenistkám šlachy na ruce nebo vjíždět s kamionem do nic netušících lidí...

Mně finálkáři (ani "spoluhledači") už dávno nevadí, snad jenom, když keš naleznou v dešti a naprší do ní. Naopak jsem docela rád, když po pár měsících bez nálezu na mé keši se na ni vypraví finálkář a napíše, že krabka je prasklá nebo že je uvnitř vlhko nebo je tam nějaký problém. Případně na můj dotaz odpoví, že keš je OK. Při 67 vlastních keších to opravdu pomůže.

A hledání ve více lidech? Zvláště ve vyšším věku už je dost riskantní vypravit se do obtížného terénu sám.

A nezalogovat keš, ke které se kačer dostal, aniž ji sám vyluštil, už vyžaduje vysoký stupeň mravní integrity.

Dodatek ve 22.00:

Doslovně vzato, snad pokaždé někdo ze skupiny najde keš jako první. To by ostatní už neměli logovat FI? To už by byl čirý purismus (resp. "mirkodušínství") a dostali bychom se v diskusi do roviny, která tu byla naposledy v souvislosti s příspěvky asdf.


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 21 prosinec 2016 - 22:01

  • 5
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#5331 ptacopysk

ptacopysk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 138 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2016 - 22:36

Já tedy nesouhlasím s tím, že finálkáře stačí ignorovat, ať si to hrají, jak chtějí. Když jsem začínala s geoachingem a ještě se moc nefinálkařilo, tak u obtížnějších mysterek mne třeba docela bavilo sledovat, kolik lidí ji dokázalo vyluštit. Když někdo v logu napíše, že souřadnice o někoho dostal třeba k Ježíšku (a takto odloví za rok třeba tři keše), přijde mi to ok narozdíl od někoho, kdo píše, jak nad tím seděl tři dny doma, a přitom jde o čistě terénní mysterku. U obtížných terénních multin bylo zajímavé sledovat logy, kdo si často strastiplnou cestu ke krabičce prošel a co u toho zažil.

 

A vůbec je takový pěkný pocit držet v ruce pixlu, pokud víte, že dostat se k ní vyžaduje celodenní (či ještě větší) úsilí. Bývaly to krabky v dobrém stavu, s rozsáhlými logy v papírovém logbooku, které bylo radost číst. Dnes takovou krabičku odloví každý finálkář, který zrovna jeden kolem a ta keš podle toho taky pak vypadá, on se k ní finálkář i jinak chová. Dneska už taková krabička mnoha lidem nestojí ani za to, aby ji pořádně zamaskovali. Nebo si  alespoň nalistovali příslušnou stranu v logbooku a nefrkli razítko na první místo, kde logbook otevřou.

 

Jednou jsem při logování kratší multinky s potkala další kačery, tak jsem se jich pro zajímavost zeptala, kudy od poslední stage k finálce šli, protože jsem měla pocit, že jsem si vybrala snad nejhorší možnou cestu. To bych všem přála vidět jejch výrazy, protože zjevně vůbec netušili, kolik a jaké stage ta multina má. Dneska fakt aby se člověk bál se někoho zeptat, aby někoho nepřivedl do rozpaků.

 

A zalogovat u kvalitní dvoudenní multiny TFTC považuji za neslušné, stejně jako neopovědět na pozdrav, nepustit stařenku v tramvaji sednout atp., některých ownerů pěkných keší je mi fakt líto, když vidím, jaké logy musí číst.

 

A další věc - většina ownerů je ráda, když za kvalitní odvedenou práci dostane jeho keška nějaký ten FP. Obtížná keš s větším počtem skvělých stagí, v krásné přírodě, ale s relativně obyčejnou finálkou dostane vždy menší procento FP, než by normálně dostala, protože finálkáře (kterých bývá na takových keší často většina) taková keš moc nezaujme, nemá jak. Takže na tom tratí jak owner, tak třeba kačeři, kteří při plánování výletů filtrují kešky s vyšším procentem FP.


  • 6

#5332 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2016 - 22:45

Lepší TFTC než logy a la werg a jeho siamské dvojce a mnoho podobných...
  • 0

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#5333 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2016 - 23:15

A kteří jsou ti usvědčení finálkáři na základě logů? Já tam vidím následující, kteří zjevně nevyluštili:

 

1. bumbik - společný odlov, což je snad OK (já to nedělám, ale to je imho považováno za nadstandard)

 

--> v tomto okamžiku "Archive" :)

 

2. jaghut - vyluštil "veden za ruku a nechápal, coo dělal" :) - divné, ale asi ne klasický finálkař :)

3. jirkaamates - první klasický finálkář, umístění dostal k ježíšku, protože v listingu nic nevidí

 

 

takže suma sumárum, z 28 FI víme, že 3 nevyluštili a jen 1 to natvrdo zfinálkařil... ano, jsou tam TFTC logy... ale ty fakt nelze automaticky považovat za finálkáře, znám lidi, co píší TFTC a poctivě luští.. takže by mě zajímalo, odkud máš ta svá čísla?

Vis, pokud chces o takovejhle vecech vazne diskutovat, musis o tom neco vedet, musis to prostredi dlouhodobe znat, a v neposledni rade musis veci venovat aspon tolik usili, aby sis precetl co jsem napsal. S tak povrchnim pristupem jakej mas se samozrejme nikdy nedoberes niceho, cemu bys treba veril i jen ty sam.

 

Takze zacni treba u toho, ze si prectes co jsem vlastne napsal. Nikde nevidim z my strany zadnou zminku o finalkarich. Tomu jsem se umyslne vyhnul. Pracuju narozdil od tebe s presnejsima terminama. Napsal jsem ze z 28 nalezcu kes vylustilo 8 lidi +-1. Takze zkus pochopit cim se moje prohlaseni lisi od toho jak jsi reagoval. Pak si ty logy znovu projdi, dojdes k uplne jinejm cislum. Pak si jeste dej praci s tim, abys vedel kdo ty mysterky nelusti nikdy z principu. Jako napriklad zminovanej Hansmatt. U takovejch lidi vubec nemusis zkoumat co do logu napsali, je to uplne jedno. Takovejch je tam tak 5-7. Kdyz nekdo napise do logu ze kes odlovil s nekym z tehle, je taky jasnej. Hypoteticky priklad - log "odloveno s Joneou" neni legalizace nalezu, ale naopak priznani ze to sprasili oba. Za Joneu si muzes pak dosazovat dalsi jmena, akorat je musis znat. No a pak mas ty co obcas lustej, ale cizima souradnicema nepohrdnou nikdy, pokud se k nim dostanou. U tech to chce trosku citu pro vec, obvykle z kombinace toho co zalogovali a toho kdo z finalkaru uz tam pred nima byl s velkou pravdepodobnosti odhadnes jak to s nima bylo. Ale tady prave uz to neni jisty a to je ta neurcitost co v tech celkovejch cislech uvadim. No a mezi temahle pak jsou ti co to poustej do obehu. Jsou to lidi schopni tezkou kes vylustit, kteri ale sami bezne pouzivaji cizi souradnice. No a aby system zil, tak z nej nejen berou, ale i do nej prispivaji. Kdyz odlovi nekdo z tehle, pak se najednou s logama roztrhne pytel, kes kterou skoro nikdo nechapal najednou vsichni zazracne vylustej a uz to jede. Jo a taky mas par lidi kde se muzes celkem spolehnout ze to co pisou v logu je zhruba pravda. To znamena ze vylustili, resp. pokud nevylustili, ze to napisou, ze to treba brutli, nebo to delali ve dvou a podobne. Taky ale casem zjistis ze temhle se nikdy nestane ze by meli log "odloveno s Joneou". Pac s nikym z ty druhy skupiny nikdy na kes nepujdou, to se jim proste nestane. Ty krajni mnoziny jsou totalne disjunktni. Muzou se potkat jen s tim stredem co to tak nejak smudla podle okolnosti. Mirek Dusin nepujde nikdy na kes s Dlouhym Bidlem. To neexistuje. S Dlouhym Bidlem pujde leda tak Stetinac. Ale kdyz napise Stetinac do logu ze odlovil s Dlouhym Bidlem a Dlouhy Bidlo napise ze odlovil ten den 53 kesi protoze svitilo slunicko, je to zhruba tak stejne jasny, jako Rath s krabici vina. Jsou i lidi kterym ani takove dukazy nestaci, ti pak tvrdi ze jsou vsichni nevinni a ze jim nemuzu nic dokazat. jenze i veci ktery treba nejdou dokazat je mozny bezpecne vedet.

 

No a u tech Stetinacu musis umet cist ty logy a umet dekodovat co znamena to co napsali:

 

"vylusteno uz davno" = ani nevim odkdy uz mam ty souradky v navigaci a kde se tam vzaly

"trochu jsem si nechal poradit" = na souradnice finalky jsem se musel zeptat

"nasel jsem BF" = rekli mi kde to je a kdyz jsem tam zasel, fakt to tam bylo

"odloveno s Dlouhym Bidlem" = Dlouhy Bidlo nekde sehnal souradky a vzal me s sebou

 

Ty logy na kesich jsou o dost citelnejsi nez si myslis.

 

Casto se ti pitomci sami prokecnou, tim ze chtej napsat neco chytryho, ale tim ze nevedi o co jde, sami se usvedcej ze vubec nevedi co lovili. Krasny jsou treba logy na Mysterce pro Osvejdu, kde znacna cast tech co to ani nevideli z nejakyho duvodu pise ze je to cibule. Kdo to lustil, vi ze to tak neni. Ale vsichni to pisou do logu a opisujou jeden od druhyho. Uvedom si ze owner a ti co kes vylustili vedi i to co ty jako neinformovanej pozorovatel netusis a vyctou z toho mnohem vic. No a pak jsou taky kese kde se to fakt regulerne pozna. Ted si jich v Praze a SC kraji vybavuju asi tak 7, mozna jich je jeste vic. Tam tihle vyplavou na povrch uplne jasne. No a casem si z toho das dohromady kompletni obrazek jak kdo funguje. Takze pak vis ze dotycny danou kes nelustil, ale jinak je obvykle lusti a tohle byl ulet. Nebo naopak poznas ze tuhle zrovna lousknul, i kdyz jinak nelusti temer nic. Pak taky kdyz se o to zajimas, tak zjistis ze je mnozina lidi co libovolnou mysterku ve svym okoli (treba v Praze) najdou vzdy do nekolika mesicu po publikaci, ale nikdy nejsou mezi prvnima. Protoze nelustej, maj finalky. Ty nemaj hned, ale zato je zasem maj od vseho. A pak existuje skupina tech co lustej, ty najdes nekdy na kesi mezi uplne prvnima nalezcema, jeste nez se zacne finalkarit. Ale nekdy je tam nenajdes vubec, protoze tu kes proste vylustit nedokazou. Ani ti nejlepsi nevylustej vsechno a neodlovej celou Prahu. To dokazou jen ti co maj souradnice z externich zdroju.

 

Schvalne se muzes zeptat treba Taxofta jak by logy na tyhle konkretni kesi odhadl on. Schvalne o kolik se od mejch 8 bude lisit. Myslim ze moc ne.


  • 8

#5334 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2016 - 23:29

Jinými slovy, nejde o fakta ale o tvoje dojmy. Které shodou okolností odpovídají nejpesimističtějšímu udržitelnému scénáři. A já budu ve tvé teorii finalkar, protože ftf mě nezajímá a vylustim skoro všechno :)
  • -8

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#5335 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2016 - 23:50

Jinými slovy, nejde o fakta ale o tvoje dojmy. Které shodou okolností odpovídají nejpesimističtějšímu udržitelnému scénáři. A já budu ve tvé teorii finalkar, protože ftf mě nezajímá a vylustim skoro všechno :)

Ne. Pracuju jeste s pomerne optimistickym scenarem. Ty ktere nemam bezpecne prectene povazuji za regulerni lovce, dokud me nepresvedci o opaku. Takze ta realita ve finale nebude lepsi nez muj aktualni odhad, ale spis horsi. A jde o fakta. Rikam ze jsou kese kde se to prukazne pozna. Kreje se to i s jinejma vecma. Treba dost velkou skupinu lidi jsem si letos v lete presunul k Dlouhymu Bidlu, prestoze predtim jsem je povazoval za slusny kacery. Ale jen do momentu nez jsem se na vlastni oci v terenu presvedcil jak fungujou. A to ve velkym, ne na nejaky jednotlivy kesi. Dalsi vec totiz je ze u me nikdo nepropadne do ty spatny skupiny na zaklade jedny spraseny kese. Na to aby byl na ty cerny listine musi prasit dlouhodobe a ve velkym. Nikdo se tam nedostane nahodou nebo nedopatrenim. Dostanou se tam fakt az lidi kalibru jako Jonea. Akorat ze tehle lidi je nesrovnatelne vic nez si dokazes predstavit. Poctivejch kaceru je zhruba tolik, co poctivejch politiku. To co zminovat Taxoft s tim ze dnes staci si pamatovat tech 20 poctivejch neni az tak daleko od pravdy.

 

Jestli ches fakta, odlov si nekterou z kesi co maj elektronickej logbook. Dostanou se k nemu jen ti, co prosli lustenim. Tam to uvidis. Prohlasujes za dojmy veci, o kterejch nemas ani poneti jak fungujou. Spousta kesi ma nejakou IT podporu a owner vi co se mu tam deje, ma od toho kompletni zaznamy. Pobav se o tom nekdy s nekym takovym, kolik lidi (a kteri konkretne) tu kes regulerne absolvovali. A pak vypravej neco o dojmech.


  • 1

#5336 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2016 - 0:02

"vylusteno uz davno" = ani nevim odkdy uz mam ty souradky v navigaci a kde se tam vzaly

"trochu jsem si nechal poradit" = na souradnice finalky jsem se musel zeptat

 

Vidíš, a já popravdě píšu tohle do logů normálně...

"Vyluštěno už dávno" - když keš vyluštím před více jak několika měsíci (a už si občas ani nepamatuji kdy, protože se mi stává, že mi v šuplíku leží už i několik let. Takže podle logu jsem finálkař, protože tohle napíšu do logu. Jako třeba teď jedna z Prahy, kdy jsem se na souřadnice dostal až po letech, odlovil jsem si jednu keš, je to multi-mysterka, kde se zjišťují 3 nápisy na stanicích metra v centru? Přitom klidně ti napíšu i kompletní znění těch 3 nápisů, z kterých se zjišťují indície, protože je mám u toho luštění zapsané jako u skoro všech multin a mysterek.

"Trochu jsem si nechal poradit" - takže pokud napíšu autorovi s prosbou o radu, protože mi třeba nejde jedna drobnost, případně na nějakém eventu poprosím o radu s postupem luštění a přiznám to v logu, opět je ze mě finálkář... I když jinak mám napsaný kompletní postup jak se dostat k souřadnicím finálky...

 

Takže jen takhle zjednodušovat to nejde.


  • 8

#5337 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2016 - 0:13

Vidíš, a já popravdě píšu tohle do logů normálně...

"Vyluštěno už dávno" - když keš vyluštím před více jak několika měsíci (a už si občas ani nepamatuji kdy, protože se mi stává, že mi v šuplíku leží už i několik let. Takže podle logu jsem finálkař, protože tohle napíšu do logu. Jako třeba teď jedna z Prahy, kdy jsem se na souřadnice dostal až po letech, odlovil jsem si jednu keš, je to multi-mysterka, kde se zjišťují 3 nápisy na stanicích metra v centru? Přitom klidně ti napíšu i kompletní znění těch 3 nápisů, z kterých se zjišťují indície, protože je mám u toho luštění zapsané jako u skoro všech multin a mysterek.

"Trochu jsem si nechal poradit" - takže pokud napíšu autorovi s prosbou o radu, protože mi třeba nejde jedna drobnost, případně na nějakém eventu poprosím o radu s postupem luštění a přiznám to v logu, opět je ze mě finálkář... I když jinak mám napsaný kompletní postup jak se dostat k souřadnicím finálky...

 

Takže jen takhle zjednodušovat to nejde.

I ty si dej tu praci a precti si co jsem napsal. Napsal jsem ze u Stetinacu plati tohle kodovani. Povazujes se za Stetinace? Jestli jo, pak se mylim. Ale ja si tak nejak myslim ze Stetinac nejsi. Aspon ja te tak zarazenyho nemam. Kdyz ty napises do logu "vylusteno uz davno", chapu ten log tak jak je napsany, tedy ze jsi vylustil uz davno.

 

Stetinac nenapise ze se ptal ownera. Protoze to by owner vedel ze neni pravda. Takze napise obecne ze si nechal poradit. Ten co si necha skutecne poradit od ownera, obvykle nevaha napsat ze si nechal poradit od ownera. Jakykoliv text logu sam o sobe neznamena vubec nic. Log je potreba vzdy cist v kontextu kacera ktery ho napsal. Tentyz log napsany ruznymi lidmi nemusi znamenat totez.

 

Fakt si myslis ze jsem natolik blbej, abych ten klasifikacni system nemel zmaknutej ani v takhle elementarnich vecech, kdyz ho buduju uz nekolik let?


  • 0

#5338 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2016 - 0:52

Jak mám tvé analýze věřit, když ji zakládáš na znacích, které ale nic takového neznamenají - také klidně napíšu dávno vyluštěno atd... A těch ajťáckých mysterek jsem vyluštil opravdu hodně, ale moc takových, kde si owner může spojovat postup luštění s nickem si nepamatuju.


  • -3

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.


#5339 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2016 - 0:56

Pro Romana, Kub4 apod.: Razíte zde názor, že když nemám DŮKAZ, nemůžu si o nikom MYSLET, že je podvodník. To je omyl. MYSLET si MŮŽU COKOLIV o KOMKOLIV a žádný důkaz k tomu NEPOTŘEBUJU. Důkaz je potřeba pouze u soudu k odsouzení obviněného (a v podobných případech). Důvody, jaké mě vedou k nějakému názoru na někoho, mohou být ryze soukromého, dokonce iracionálního rázu na základě pocitu. Anebo zkušenosti. Přesně jak píše Modrák. Někdo jiný může mít na dotyčného jiný názor. Může se mýlit on, můžu se mýlit já. Záleží taky na tom, jak moc velký blbec jsem já sám. Ale nikdo mi nemůže nařizovat, za jakých okolností si něco nemůžu myslet a za jakých už jo.
  • 2
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#5340 Kub4

Kub4

    acrophobiac :)

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 22 prosinec 2016 - 0:59

Ale ano, text znamenat může, ono v principu není problém u mnoha těžších mysterek napsat text tak, aby bylo jasné, že dotyčný musel keš vyluštit (a pokud ji zfinálkoval, tak včetně pochopení principu luštění). Ale dá to práci a dělá to málokdo.


  • -1

You are leaving the map zone database. You are on your own, Claire.





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama