Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#5481 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2017 - 22:17

Bohužel se nedá dělat nic. Buď můžeš předmět před archivací označit jako ztracený sama - majitel pak dostane automatickou zprávu, nebo event archivovat a web pak vygeneruje majiteli trochu jinou automatickou zprávu.

Občas holt někteří návštěvníci zapomínají, že si cestovatele odnesli. Dvakrát jsem věděl, kdo to byl, třikrát ne. Nejblbější je odpovídat na maily ownerů těch ztracených cestovatelů a vysvětlovat jim, že odcházejícím ani nevysypávám batohy ani jim neprohledávám kapsy.


  • 0

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#5482 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2017 - 18:10

Taxofte, sice mě to stálo několik mailů, ale představ si, že onen cestovatel se objevil v keši kačera, který ho k mému  eventu  - zřejmě omylem - vložil.  :) Bylo by to na delší psaní, takže až se někde potkáme. Hlavní je, že kačer, který keš včera lovil a discovernul problematického cestovatele, mi potvrdil, že v oné keši skutečně fyzicky je. Ovšem sám tam vyzvedl dalšího cestovatele s podobně zmrveným logováním.....Čili zpráva jak dobrá, tak depresivní - nechápu, co je dneska tak těžkého na správném logování TB/GC.

 

Ovšem co je na depku, dneska to je log u https://coord.info/GC6E6Q8 - nějak nechápu, jak asi chudák owner má zkontrolovat logbook ve zmizelé keši! Tomu říkám logika ! :(  :rolleyes: Požadavek je od dospělého, žádné dítě nebo puberťák.....


  • -1

#5483 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 16 leden 2017 - 18:19

Zvedavka: najdi zlodeje a pozadej ho o kontrolu logbooku :D
  • 2

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#5484 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2017 - 7:46

Včera mi smazal jeden slavný owner čtyři fotky z logu kvůli spoileru. Nějak by mě to neštvalo, kdyby to nebyl log z roku 2013. Neštvalo by mě to, kdyby ten log nebyl z keše jedné prochozené série na, které skoro nebylo potřeba vytahovat gps z kapsy. Neštvalo by mě, kdyby o smazání dal vědět předem nebo požádal o smazání přímo mě. Neštvalo by mě to, kdyby tento owner nezaložil earthcache hned vedle námi adoptované tradičky a neporušil by tím minimálně dvě pravidla pro zakládání EC. Neštvalo by mě to, kdyby... měl člověk zastání. Prostě deprese jak vyšitá :(
  • 5

#5485 TamTenTom

TamTenTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 212 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2017 - 9:44

Neštvalo by mě, kdyby o smazání dal vědět předem nebo požádal o smazání přímo mě.

Zřejmě se owner považuje za geoboha. Sice neznám všechny souvislosti a taky nemám rád, když u logů objevím dle fotky co mě čeká, ale přitom je to tak jednoduchý. Stačí napsat pár slov, aby sis to smazal sám. Až teprve kdyby mě dotyčný vyfakoval a nebo vůbec nereagoval, tak bych mu to smazal. Zatím jsem ale nenarazil na ostřejší tón, když někoho o něco podobného prosím a nebo když napíšu, že jsem nenašel jeho zápis v logbooku. Naprostá většina případů se vyřeší úplně v pohodě.


  • 4

#5486 A+T

A+T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 525 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2017 - 14:40

Včera mi smazal jeden slavný owner .....

 

Nezkoumal jsem, ale z popisu je mi to jasné...proč nenapíšeš rovnou ALKE mi smazal....blablabla. Tyhle prasárny ohledně zakládání tý jeho geotour s naprostým ignorováním letitých keší na míste mě také štvou. Psal jsem mu to už na Skalkách skřítků (multinka tam je již řadu let - reakce žádná) O pár měsíců později vyleze další přiblblá EC na místě, kde již řadu let funguje tradi (to jsou ty adoptované Sfingy u Měděnce) nicméně i vzhledem k faktu, že zde evidentně kooperoval se samotným Galdrou (EC reviewer) nemám a) chuť a B) ani sílu do toho rýt. Utvořil jsem si názor a nenechám se zdeptat. 


  • 3

#5487 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2017 - 15:15

Ano, byl to milovník modrých srdíček Alke. Bylo to u slavné GeoZOO. Na fotkách byla má žena, kamarádka, naše a její děti. Sem tam drželi v ruce klacík, zvířátko s keškou. Z fotek nebylo absolutně poznat, kde to je schované. Šlo mi jen aby bylo vidět jak děti byli šťastný, jsou to keše pro ně jako dělané. Byli jsme tam před třemi roky a už za nás spousta zvířátek nebylo na svých místech či ve svých podobách. Až vychladnu napíšu Alešovi co mu jako na tom vadilo, atd.

 

Co se týká nesmyslné EC, tak tam se to díky křivosti ec-revírníka nedá ani nehodlám řešit. Chtěl jsem si jen tak povzdechnout a vykecat se.

 

Jinak Tome si vše trefil naprosto přesně a souhlas s tebou.


  • 1

#5488 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2017 - 18:10

Jestli si budeš chtít zlepšit náladu na krásné sérii nejen pro děti a nemáte problém se podívat kus dál, doporučuji příležitostně Koráb u Kdyně se dvěma sériemi dvou nápaditých ownerů Korábská archa - podpalubí a paluba. Krásně na sebe navazují, příjemná procházka a provedení o level výš než u ZOO. Záleží, v jakém jsou dnes děti věku, jestli by je to ještě bavilo - za sebe říkám, že jsem i jako dospělák v pokročilém středním věku byla nadšená.  :) Takže mávnout nad rokem 2013 rukou a udělat si radost jinde. ;)


  • 3

#5489 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2017 - 18:38

Díky Zvedavko za tip a znamenám si do geogetu. Rádi cestujeme nejen za krabkama, tak se to hodí. Děti jsou už dávno školou povinné, ale pěkné keše máme všichni rádi.
  • 1

#5490 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2017 - 19:14

Ze života ownera:
„Keška zřejmě zmizela i se stromem.....na místě jen čerstvý pařez stromu."


Ach jo.


  • 0

#5491 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2017 - 20:07

Na "duplikaci" staré keše tím, že tam někdo udělá EC nevidím teda nic špatného. Místo to ukáže z úpně jiného úhlu, tak nevidím důvod, proč ne? Navíc ona existence EC u staré keše nějak vadí? Likviduje ji nějak? Když někde vzniknou dvě tradičky na stejné témá, tak to mi moc logický nepřijde, ale earthky jsou natolik specifický, že v tom teda já problém nevidím.

 

A že ti smazal fotku u keše, pokud tu keš na tý fotce ukazuješ, no sorry, ale to se mu fakt divíš? Já tam jít jako lovec a prohlédnout si předtím jak keš vypadá, tak mě to taky rozčílí. Mě tohle třeba prostě poměrně vadí. Opravdu "miluju", když někdo vyvěšuje fotky krásných keší a já mám v terénu pak po překvapení.


  • 0

#5492 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2017 - 20:18

Ano, byl to milovník modrých srdíček Alke. Bylo to u slavné GeoZOO. Na fotkách byla má žena, kamarádka, naše a její děti. Sem tam drželi v ruce klacík, zvířátko s keškou. Z fotek nebylo absolutně poznat, kde to je schované. Šlo mi jen aby bylo vidět jak děti byli šťastný, jsou to keše pro ně jako dělané. Byli jsme tam před třemi roky a už za nás spousta zvířátek nebylo na svých místech či ve svých podobách. Až vychladnu napíšu Alešovi co mu jako na tom vadilo, atd.

 

Co se týká nesmyslné EC, tak tam se to díky křivosti ec-revírníka nedá ani nehodlám řešit. Chtěl jsem si jen tak povzdechnout a vykecat se.

 

Jinak Tome si vše trefil naprosto přesně a souhlas s tebou.

Jo to schvalování EC od tohoto revírníka fakt nemá chybu. zamázl mi moji chystanou EC s tím že rašeliniště jeho tvorba a druhy absolutně nesouvisí s geologií země.


  • 0

#5493 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2017 - 20:29

Že by rašeliniště nesouvisely s geologií země slyším poprvé a doufám že si RV dělal srandu.


  • 0

#5494 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2017 - 20:59

Bohužel nedělal myslel to naprosto vážně.

 

geo.png


  • 0

#5495 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2017 - 21:05

Na "duplikaci" staré keše tím, že tam někdo udělá EC nevidím teda nic špatného. Místo to ukáže z úpně jiného úhlu, tak nevidím důvod, proč ne? Navíc ona existence EC u staré keše nějak vadí? Likviduje ji nějak? Když někde vzniknou dvě tradičky na stejné témá, tak to mi moc logický nepřijde, ale earthky jsou natolik specifický, že v tom teda já problém nevidím.

 

A že ti smazal fotku u keše, pokud tu keš na tý fotce ukazuješ, no sorry, ale to se mu fakt divíš? Já tam jít jako lovec a prohlédnout si předtím jak keš vypadá, tak mě to taky rozčílí. Mě tohle třeba prostě poměrně vadí. Opravdu "miluju", když někdo vyvěšuje fotky krásných keší a já mám v terénu pak po překvapení.

 

Chlapče trochu se mýlíš  :)

Z citace pravidel GeowareCZ přímo na jeho profilu:

- zjistěte si, zda-li na místě uvažované EC není klasická keš, která již pojednává o geologii místa - v tomto případě nemůže být EC schválena, jedinou možností je archivovat klasickou keš

 

Pokud sem chodíš pravidelně, tak zajisté víš že se tu už párkrát probíralo jak neúprosně ec-revírník dodržuje svá pravidla...

 

Tvá poznámka o fotkách v logu... přečti si co jsem napsal v původním příspěvku. 


  • 0

#5496 drowned

drowned

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 321 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2017 - 21:07

Bohužel nedělal myslel to naprosto vážně.

 

attachicon.gifgeo.png

Přesně ten poslední ustřižený řádek: ...a není dobré duplikovat keše o rašeliništích. Trochu se rozporuje.


  • 0

#5497 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2017 - 21:22

Já po týdnu už fakt neměl sílu se s ním hádat. Prostě si postavil hlavu že ji nepustí a tím to skončilo. Přitom v okolí ani trošku rozlehlejším podobně zaměřená earthka není. A to jsem se snažil aby to nebylo jen opisování info tabulí jako na spoustě jiných EC které pustil.


  • 0

#5498 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 086 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2017 - 21:28

Teď koukám že mu schálil dokonce EC v Mořském světě na výstavišti. No to už fakt nemám slov.


  • 1

#5499 Doldal

Doldal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2017 - 22:22

ti revírníci už jsou delší dobu na tečku....a to je fakt na depresi. a GS je to jedno...napadá někoho kudy z toho ven?


  • 0

#5500 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 27 leden 2017 - 23:09

Bohužel nedělal myslel to naprosto vážně.

 

attachicon.gifgeo.png

 

V tom případě bych s tím klidně šel vejš, protože mi připadá, že si tak nějak hraje svou hru a nekouká nalevo, napravo. A duplikování keší? Větší nesmysl jsem neslyšel. Ale zase by byl výborný, kdyby on pouštěl PWT. :D

 

Mimochodem, nevím jak to v té době bylo, ale tuhle keš GC1EGFD pustil aniž by měla český listing. Pokud se nepletu, měl by být listing v jazyce příslušné země ve které je.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama