Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#5521 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2017 - 9:07

Panebože (Jacka promine)...

To te bude stat par Otcenasu :D


  • 4

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#5522 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2017 - 14:36

S tím meteoritem byl jinej problém. Fotky vyžadovat už nešlo. Bylo to pod dost slušným vstupným, takže během megáče to spoustu lidí dělalo tak, že došla parta ke vchodu, složili se na vstupný, vyslali dovnitř jednoho, ten meteorit nafotil, zjistil odpovědi, vylezl ven a ukázal všem ty fotky, aby nemuseli dovnitř. No a owner začal denně večer volat na pokladnu, kolik se prodalo vstupenek, a porovnávat to s počtem zaslaných mailú s odpověďmi. A pak se rozčiloval, když mu přišlo o dost víc logů než prodaných vstupenek. Mazat logy ale nemohl.

Tak tuhle historku z natáčení jsem neznal. Jestli je to fakt, je to případ pro Dr. Choholouška......


  • 1

#5523 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2017 - 15:17

Tak mi to nedalo, a pročetla jsem si listing té z mořského světa. Tam je to pojištěno jakýmsi geoheslem na sloupu, které se bude pravidelně měnit, a kdo bude mít staré, tomu bude log smazán. Neboli každý kačer je preventivně považován za podvodníka.

 

Když si uvědomím, že se mi tu po stole válí odpovědi na nezalogované earthky z léta z Krkonoš, které jsem si na místě pečlivě opsala a nafotila, pak jsem je ztratila, pak v rámci předvánočního úklidu zase našla, a od té doby čekají, až budu mít čas to přiřadit ke správným otázkám...

 

Děti v tom mořském světě byly, dokonce už dvakrát, jednou před lety, a podruhé loni, když to kluk probíral v biologii. A svorně tvrdily, že jednou se to vidět dá, ale za to vstupné to fakt nestojí.


Tento příspěvek byl upraven od evidlo: 30 leden 2017 - 15:21

  • 8

#5524 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2017 - 15:29

Asi každý by chtěl být první - v počtu založených keší, v počtu nálezů na svých keších, v počtu FP bodů...

Je otázka, co člověk chce obětovat k tomu, aby toho dosáhl...

Tohle mě taky docela překvapilo. Na druhou stranu lepší, když se toho ujme alespoň někdo, než aby taková keš zmizela úplně: http://www.geocachin...da/#entry538462


  • 2

#5525 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2017 - 15:42


Tohle mě taky docela překvapilo. Na druhou stranu lepší, když se toho ujme alespoň někdo, než aby taková keš zmizela úplně: http://www.geocachin...da/#entry538462

 

 

To je sice pravda, ale jestli jí Alke dostane a udělá z ní něco jako sociální inženýrství v Berouně GC3GNPK , tak něco uvidíš. :D


  • 6

#5526 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2017 - 15:42

Tak tuhle historku z natáčení jsem neznal. Jestli je to fakt, je to případ pro Dr. Choholouška......

Já už bych to dál nerozebírala, málokdy opravdu známe důvody, který má druhej k svýmu jednání. Nicméně pokud trochu zahledáš (nebo popros DrVotu :D), najdeš k tomu vyjádžení z tý doby (krátce po mega ve stromovce) od samotnýho ownera, nevím, jestli ne dokonce přímo v tomto vlákně.


  • 2

#5527 Loo36

Loo36

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 329 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2017 - 15:59

Já už bych to dál nerozebírala, málokdy opravdu známe důvody, který má druhej k svýmu jednání. Nicméně pokud trochu zahledáš (nebo popros DrVotu :D), najdeš k tomu vyjádžení z tý doby (krátce po mega ve stromovce) od samotnýho ownera, nevím, jestli ne dokonce přímo v tomto vlákně.

jo a ten mě odkáže na wikipedii.. :-))))


  • 2

#5528 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2017 - 16:33

jo a ten mě odkáže na wikipedii.. :-))))

tam to není (aspoň zatím...)

Já se k tomu nechci vyjadřovat.


  • 1

#5529 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2017 - 16:42

...

Tohle mě taky docela překvapilo. Na druhou stranu lepší, když se toho ujme alespoň někdo, než aby taková keš zmizela úplně: http://www.geocachin...da/#entry538462

Děsil jsem se toho, že se o ni přihlásí nějaký adopční sběratel, předělá ("vylepší") ji podle svého a pak ji za pár měsíců hodí do archívu.


  • 0

#5530 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2017 - 17:11

Alke dle mého názoru tuhle keš do archivu nehodí.Pokud jí tedy dostane Je si dobře vědom co dělá a bude mít jednu z nejnavštěvovanějších keší. A na tom on si zakládá. Nešáhl by podle mě po nějaké keši s "pár nálezy" Ale jak už jsem psal před chvilkou, možná pro spoustu lidí vznikne další nenalezitelná keš. :D Osobně mi to nevadí, není pro mě problém tyhle keše ignorovat. Kór na místech, která jsou velmi frekventovaná a tím pádem bez upozornění na sebe je nález značně obtížný.


  • 1

#5531 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2017 - 17:13

Tak tuhle historku z natáčení jsem neznal. Jestli je to fakt, je to případ pro Dr. Choholouška......

Jacka to popsala přesně, jen si také nepamatuji, jestli bylo na starém fóru extra vlákno nebo se EC řešila v tehdejším depresivním koutku.  Doktor by to určitě dohledal.

 

Mořský svět jsem kdysi také navštívila v rámci nějakého firemního zájezdu a hodnocení přesně jako Evidlo, jedna návštěva stačí.

Osobně nemusím mít odlovené všechny keše. ;) Naopak řadu odlovených nemám ani zalogovanou, na některé jdu jako doprovod víckrát....GC je pro mě stále jen hra. I když vlastně už i trochu další hra: jak dovedu odhadnout lidi.


  • 1

#5532 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2017 - 17:27

Jacka to popsala přesně, jen si také nepamatuji, jestli bylo na starém fóru extra vlákno nebo se EC řešila v tehdejším depresivním koutku.  Doktor by to určitě dohledal....

Já jsem vás varoval...

 

http://www.geocachin...holické-vlákno/


  • 2

#5533 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2017 - 18:24

Potvrzuje se mi skutečnost, že geocaching je hledání krabiček s poklady. Nějaké geologické úlohy k němu logicky nepatří, i když si je tu a tam taky splním, bodík je bodík. Ale uměl bych si život představit docela dobře bez nich! Udělal bych to jako samostatnou hru pro geology a přátele Google!  :P


  • 5

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#5534 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2017 - 20:01

Udělal bych to jako samostatnou hru pro geology a přátele Google!  :P

Mně to tedy přijde jako takové zpestření, kde se i něco dozvím. Jen u pár earth keší jsem zatim musel něco dohledávat na netu. Byť šlo podle mého kamaráda o vcelku "základní znalosti", já z elektro-průmyslovky je neměl. On z gymplu jo.

 

U mnoha keší co dnes vznikají se dozvím pouze to, že "tohle je ta a ta škola a jmenuje se po tomhle člověku...." a konec. Sám se snažím dělat kešky, které člověku něco dají nebo mu ukáží místa kudy se běžně nevydává.


  • 7

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#5535 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2017 - 20:08

A taky se rozmnožuje způsob tvorby listningu ctrl+c a ctrl+v, aniž by udali zdroj,.......


  • 2

#5536 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2017 - 23:09

A taky se rozmnožuje způsob tvorby listningu ctrl+c a ctrl+v, aniž by udali zdroj,.......

 

A taky se rozmnožují logy o ničem, nesouvisející s danou keší (taky co by někteří psali, když loví tak, jak loví a získávají souřadnice tak, jak získávají), stejné na každé ten den nalezené keši. Taky ctrl c, ctrl v. Pouze v tomto případě nejde o plagiát  :)

 

 

Jinak k EC, odpovědi se mají zjišťovat na místě a ne přes Google a pokud to někdo z ownerů vyžaduje, není to správně. Také Questions that only serve to prove that someone visited the site but do not relate to the site's geology are not permitted (citace z webu geosociety) Tedy otázky sloužící pouze k prokázání návštěvy místa bez vazby na geologii místa. Otázka číslo (6) Na nosném traverzovém sloupu u hlediště naproti expozici se nachází štítek s geologických heslem. O jaké heslo se jedná a jakou má s expozicí souvislost? Pozor - štítek bude můj známý (zaměstnanec MS) čas od času měnit, takže pokud pošlete neaktuální heslo - log Vám neuznám (citace z listingu dané keše). Podle mě je tohle dost diskutabilní, otázka je tam podle mě zejména pro zjištění, zda někdo na místě byl. Ale ať si to každý posoudí sám. Vzhledem k tomu, že existuje spousta kačerů, co se na EC neobtěžuje chodit, ale pouze pošle někde získané odpovědi, to i chápu. Ale stejně tuhle EC vnímám jako komerční keš, která publikována být neměla. Teď mě tak napadá, že tam možná dcera půjde se školou, tak asi dostane úkol zjistit odpovědi, výhoda jednoho nicku pro celou rodinu :)


Tento příspěvek byl upraven od bejcci: 30 leden 2017 - 23:15

  • 6

#5537 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2017 - 19:10

 Ale uměl bych si život představit docela dobře bez nich! Udělal bych to jako samostatnou hru pro geology a přátele Google!  :P

Prokristapána jenom to ne! Koukni, kam to dopracoval waymarking...


  • 2

#5538 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2017 - 20:12

Potvrzuje se mi skutečnost, že geocaching je hledání krabiček s poklady. Nějaké geologické úlohy k němu logicky nepatří, i když si je tu a tam taky splním, bodík je bodík. Ale uměl bych si život představit docela dobře bez nich! Udělal bych to jako samostatnou hru pro geology a přátele Google!  :P

Nesouhlasím. Jen ať je geokešing co nejpestřejší, aby si každý mohl vybrat, co se mu v dané chvíli zamlouvá, na co má právě čas a možnosti. V žádném případě neomezovat už tak dost úzké mantinely.

 

Taky mne mrzí, že GS bazíruje na šutrech, kamarád měl třeba připravenou pěknou earthku ke klatovské Černé věži a neuhrál to ani na materiál, ze kterého je postavená. Problém je v tom, že zařízli obecné virtuálky (dát krabičku kamkoli se někdy nehodí). Možná by ale pomohlo zmenšit minimální vzdálenost keší, přesnost dnešních navigací už to umožňuje. V centrech měst plných památek by se to nejspíš hodilo.


  • 3

#5539 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2017 - 21:10

Možná by ale pomohlo zmenšit minimální vzdálenost keší, přesnost dnešních navigací už to umožňuje. V centrech měst plných památek by se to nejspíš hodilo.

 

Coz by, obavam se, vedlo k tomu, ze by vznikajici "powertraily" mely kesky treba jen co 100m.  


  • 6

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#5540 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 738 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2017 - 22:08

To mě taky napadlo, ale nechtěl jsem to psát :).

Tento příspěvek byl upraven od phrkt: 31 leden 2017 - 22:09

  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama