Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#5541 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2017 - 23:35

Ve městech, hlavně v historickém centru by se to hodilo, protože jedna keš s tématem Karel Gott v Budějovicích udělalala kolizi od plovárny k náměstí a přitom s městem nic společného neměla. Ale na druhou stranu, v husté zástavbě je přesnost navigací mizerná, chytají odrazy a v Šibeniku mi to klidně ukazovalo o ulici vedle. Tam jsou ale uličky opravdu úzké a domy vysoké. To pravidlo 0,1 míle prakticky znemožňuje v malých historických městech dát do centra víc než jednu nebo dvě keše. Na druhou stranu, jsou i jiná místa a v centrech je lepší udělat multinu s finálkou jinde.


  • 2

#5542 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2017 - 9:03

Ono i v přírodě vznikají šílenosti... Před chvílí pípla GC6P722..... Bývaly doby, kdy jsem listning četl, i když byl převzaty, tak byl čtivý a plný zajímavých informací.....


  • 0

#5543 KulisekW

KulisekW

    KulisekW

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 232 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2017 - 9:31

see.bee: Třeba nám chce owner ušetřit tím krátkým listingem čas, ne? :D

Ale teď vážně. I převzatý listing může být zajímavý a jinak bych se třeba k daným informacím o daném místě ani nedostal. Na druhé straně je tu pak ale onen nešvar s Ctrl+C a Ctrl+V, kdy to tímto pro ownera končí.
Vzpomínám si na jednu keš věnovanou budově tuším ze sedmdesátých či osmdesátých let. Informace v listingu byly sice zajímavé, ale jen čistý text bez jakéhokoli obrázku či většího členění si hádám tolik lidí nepřečetlo. Chvíli jsem tedy hledal na internetu a do logu napsal mé dojmy a přihodil i pár zajímavých odkazů. Když jsem se pak po delší době náhodou vrátil a listing otevřel, byl upravený a doplněný o dobové fotografie. Takže, má to smysl, pište do logů i kritiku. Tím, že se bude logovat jenom Díky či TFTC není žádná šance na změnu. :)
  • 9

#5544 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2017 - 9:52

Zase na druhou stranu nejsou tam úplné hrubky (pominu chybějící mezeru za čárkou a kostrbatý slovosled), ale viděl jsem i horší. Měli jste být u ukázky toho, co občas přichází RW do fronty.

Asi jsme moc zhýčkaní dnešními českými listingy. Podívejte se občas na některé zahraniční keše. A znám i stovky keší (tradiček) u nás, které mají v listingu pár písmen a přesto dostávají i FP body i když jsou to mikro v příkopu:-). Takže tahle pokud tě zavede na pěkné místo a bude dobře zpracovaná, nemusí být zase až tak špatná :-).

Ale samozřejmě pokud je to opravdu pěkné místo, lepší listing by si zasloužila.


  • 2

#5545 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2017 - 10:01

To je přesně ono. K pěknému listningu se vrátím a přečtu si znova.

S tou kritikou, taky jsem narazil s jednou ownerkou. Nemohla kousnout to, že jsem ji dal NM (nebo NA) na dlouhodobě neudržovanou pixlu, které díky kamenů prasklo křehké víčko. Z obsahu se stal kekel. Založila další krabičky ve stylu, "tady je palouček, tak šup sem s krabičkou". Nic zajímavého, místo, kterých jsou mraky. To jsem taky do logu napsal a po nějaké době mi logy z těchto krabiček smazala. Několikrát jsem si je obnovil, včetně poznámky na pravidla. Další smazání, tak následovalo NA. Naštěstí revírník to vzal dobře a ownerku usměrnil. Logy na těchto keškách jsou TFTC, Děkuji za bod atd..... Což vypovídá o jejich kvalitě.


  • 1

#5546 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2017 - 17:07

To je přesně ono. K pěknému listningu se vrátím a přečtu si znova.

S tou kritikou, taky jsem narazil s jednou ownerkou. Nemohla kousnout to, že jsem ji dal NM (nebo NA) na dlouhodobě neudržovanou pixlu, které díky kamenů prasklo křehké víčko. Z obsahu se stal kekel. Založila další krabičky ve stylu, "tady je palouček, tak šup sem s krabičkou". Nic zajímavého, místo, kterých jsou mraky. To jsem taky do logu napsal a po nějaké době mi logy z těchto krabiček smazala. Několikrát jsem si je obnovil, včetně poznámky na pravidla. Další smazání, tak následovalo NA. Naštěstí revírník to vzal dobře a ownerku usměrnil. Logy na těchto keškách jsou TFTC, Děkuji za bod atd..... Což vypovídá o jejich kvalitě.

 

Nedá mi to, rýpnu si. Jestli máš pocit, že číst tvoje logy je nějaká odměna pro ownera, tak věz, že není. I u sakra pěkných keší, příklad třeba Oční test, kde jsem na tvůj log náhodou narazil (abys neřekl, že jsem zhrzený owner) nebo třeba Detske osudy, se člověk dozví, kde všude jsi byl a s kým jsi lovil, ale log k dané keši je tam jaksi mimochodem. A takhle nejen ty píšeš logy. Takže jestli chceš jít příkladem, můžeš nějakou pěknou kešku s pěkným listingem udělat nebo můžeš začít psát logy tak, aby si owner, co udělá nějakou pěknou keš, přečetl nějaký pěkný log a ne ty ... co píšeš. Chápu, že každý není psavý typ a logy nezvládne napsat jako esej. Není k tomu důvod. Nechápej to tak, že jako owner očekávám hezký a pochvalný log, ale tak, že očekávám log vztahující se ke keši. Možná to vidím takto ze svého osobního pohledu a většině ownerů je to jedno, ale třeba taky ne. Takže když už máš potřebu kritizovat, začni u sebe.


  • 16

#5547 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2017 - 18:16

Chápu, že každý není psavý typ a logy nezvládne napsat jako esej. Není k tomu důvod. Nechápej to tak, že jako owner očekávám hezký a pochvalný log, ale tak, že očekávám log vztahující se ke keši.

Podepisuju.


  • 1

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#5548 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2017 - 18:25

Nedá mi to, rýpnu si. Jestli máš pocit, že číst tvoje logy je nějaká odměna pro ownera, tak věz, že není. I u sakra pěkných keší, příklad třeba Oční test, kde jsem na tvůj log náhodou narazil (abys neřekl, že jsem zhrzený owner) nebo třeba Detske osudy, se člověk dozví, kde všude jsi byl a s kým jsi lovil, ale log k dané keši je tam jaksi mimochodem. A takhle nejen ty píšeš logy. Takže jestli chceš jít příkladem, můžeš nějakou pěknou kešku s pěkným listingem udělat nebo můžeš začít psát logy tak, aby si owner, co udělá nějakou pěknou keš, přečetl nějaký pěkný log a ne ty ... co píšeš. Chápu, že každý není psavý typ a logy nezvládne napsat jako esej. Není k tomu důvod. Nechápej to tak, že jako owner očekávám hezký a pochvalný log, ale tak, že očekávám log vztahující se ke keši. Možná to vidím takto ze svého osobního pohledu a většině ownerů je to jedno, ale třeba taky ne. Takže když už máš potřebu kritizovat, začni u sebe.

Rypnes si? Tak to ja budu ostrejsi. Dovolim si dat odkaz na jeden log. https://www.geocachi...a7-2536f8b4e328

 

Pro ty co nevedi o co jde podotykam ze se jedna o mnohastagovou multi-mystery ktera zabere nekolik hodin v terenu. Ma 49% FP a nadseny logy tech co to skutecne absolvovali. A mezitim se najdou podobni experti.

 

Je zajimavy ze nejvic kritiky je mnohdy slyset od tech, co finalkari (lze dokazat, kes ma webovou aplikaci mapujici postup v terenu, takze se vi kdo ma log jen z finalky a kdo i ze stagi), mozna ji ani nenavstivi protoze se ta horda najezdniku rozprskne po lese a jeden loguje ostatni, kteri jsou mezitim na uplne jine kesi, a korunuji to univerzalnim logem o pocasi. Doporucuji podobnym kritikum zamest si napred pred vlastnim prahem, lovit poctive, psat slusne, treba i neco zalozit, a pak teprv si troufat kritizovat nekoho jinyho ze dela neco spatne.


  • 10

#5549 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2017 - 18:50

Rypnes si? Tak to ja budu ostrejsi. Dovolim si dat odkaz na jeden log. https://www.geocachi...a7-2536f8b4e328

 

Pro ty co nevedi o co jde podotykam ze se jedna o mnohastagovou multi-mystery ktera zabere nekolik hodin v terenu. Ma 49% FP a nadseny logy tech co to skutecne absolvovali. A mezitim se najdou podobni experti.

 

Je zajimavy ze nejvic kritiky je mnohdy slyset od tech, co finalkari (lze dokazat, kes ma webovou aplikaci mapujici postup v terenu, takze se vi kdo ma log jen z finalky a kdo i ze stagi), mozna ji ani nenavstivi protoze se ta horda najezdniku rozprskne po lese a jeden loguje ostatni, kteri jsou mezitim na uplne jine kesi, a korunuji to univerzalnim logem o pocasi. Doporucuji podobnym kritikum zamest si napred pred vlastnim prahem, lovit poctive, psat slusne, treba i neco zalozit, a pak teprv si troufat kritizovat nekoho jinyho ze dela neco spatne.

 

Zminujes moji krabicku, kterou jsem jiz hodnekrat daval za priklad procenta finalkaru. Zaroven jsem rikal, ze data zverejnovat nikdy nebudu a ani je nebudu davat nikomu k dispozici. Treba z duvodu hromadnych odlovu a podobne a take toho, ze nevyzaduji presne zadany nick. Ale ono to na ni neni vubec dulezite, kdo je v databazi zanesen a kdo videl jenom finalku. Vsichni to poznaji z logu.

 

Udelejte si obrazek sami: Rekord v pruchodu je zatim necele 2 hodiny. Bezny cas je kolem 4-12 hodin, ale najde se hodne lovcu, co to za den proste neda a vraci se sem nekolikrat (napriklad ji lovi i rok a pul. viz prilozeny log). Jaky log napisete na kesi na ktere jste ztratili ctvrtinu keskovaciho dne?

 

Bude to: Diky za kes, odloveno s kamarady v ramci dalsich 20 kesi?

napriklad hromadne logy od lovcu ze serie matrix (tim nemyslim ownery), kde ani nevedi, ze loguji multinu.

 

Nebo napisete neco jako tohle:

https://coord.info/GLMNY80H

https://coord.info/GLK1BCYQ

 

Edit: pro ty co rikaji, ze je nebavi psat dlouhe logy:

https://coord.info/GLPKRCVR

 

 

Je to jejich hra, ale pro koho tu kes jako owner delam? Nemam udelat treti dil jak popisuju ve svem WN? A mam vubec nejakou mysterku, nebo multinu delat? Kdyz to jsou jenom jinak barevne tradicky?

https://coord.info/GLP68J0H


Tento příspěvek byl upraven od Samaell: 01 únor 2017 - 18:53

  • 3

#5550 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2017 - 20:21

Budu citovat jednoho kačera:"Jelikoz je geocaching stale casteji zminovan v mediich a tuto hru hraje temer kazdy, logicky vznika obrovske mnozstvi novych kesi. Bohuzel hodne z toho jsou kese o nicem ci na prisernych mistech. Dalsim problemem se zacina stavat predhaneni se v zalozeni obtiznejsich a nejobtiznejsich mysterek, nechapeme to a opet primpominame, ze my jsme si mysleli, ze geocaching je hlavne o hledani.... " Pokud tedy je tato kategorie, nemám důvod psát v logu něco určitého......


  • -12

#5551 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2017 - 21:04

Budu citovat jednoho kačera:"Jelikoz je geocaching stale casteji zminovan v mediich a tuto hru hraje temer kazdy, logicky vznika obrovske mnozstvi novych kesi. Bohuzel hodne z toho jsou kese o nicem ci na prisernych mistech. Dalsim problemem se zacina stavat predhaneni se v zalozeni obtiznejsich a nejobtiznejsich mysterek, nechapeme to a opet primpominame, ze my jsme si mysleli, ze geocaching je hlavne o hledani.... " Pokud tedy je tato kategorie, nemám důvod psát v logu něco určitého......

 

Už chápu, proč finálkaříš. Když máš problém s pochopením psaného textu, je to pochopitelné. Jen tak pro tvoji představu, ty logy, které jsem zmiňoval já, se týkaly keší, které jsou výborně hodnocené a na luštění jednoduché a přesto tvůj log je prakticky o ničem. Takže ty se jako ... chováš i v situaci, kdy to nespadá do kategorie keška o ničem. A co se týká náročnějších keší, proč je tedy lovíš? Jestliže je keška přehnaně těžká a to luštěním nebo náročností v terénu, máš možnost ji NELOVIT!! Zkus nám tady všem vysvětlit, proč tedy podobnou kešku neignoruješ, ale zfinálkaříš? To by mě (asi nejen mě) opravdu zajímalo.

 

Owner asi má důvod, proč udělá těžkou keš. Třeba ji udělá pro ty, co na ni mají a ne pro ty, co to zfinálkaří, protože všechno se časem rozkecá. Stromovky se taky nedělají proto, aby jeden schopný vylezl nahoru a zapsal ostatní. Mimochodem i stage v terénu se dají hledat, takže nás tu nekrm nějakými kecy o hledání nebo nějakými kecy o keškách o ničem a zkus vymyslet něco lepšího.


Tento příspěvek byl upraven od bejcci: 01 únor 2017 - 21:55

  • 6

#5552 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2017 - 21:55

Užívej si své teorie, radost s nějakým vysvětlením ti neudělám,......


  • -4

#5553 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2017 - 22:07

Užívej si své teorie, radost s nějakým vysvětlením ti neudělám,......

 

Ani jsem nečekal, že se něco dozvím. To bys musel mít koule, abys něco napsal. Ale to ty nemáš. Mnohem jednodušší je totiž svést to na někoho jiného. Třeba na ownera, který udělal moc těžkou keš nebo na ownera, co udělal moc blbou keš. Jen škoda, že hráčů, jako jsi ty, tedy těch, co hře škodí a k rozvoji nijak nepřispívá, je čím dál tím víc.


  • 3

#5554 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2017 - 22:37

Nedokážu si představit člověka, co by si nepamatoval na Válku s mloky (pokud ji opravdu lovil) a o dvojce ani nemluvě.
Vic k tomu nemám.
  • 0

#5555 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2017 - 11:27

Zkus nám tady všem vysvětlit, proč tedy podobnou kešku neignoruješ, ale zfinálkaříš? To by mě (asi nejen mě) opravdu zajímalo.

 

Užívej si své teorie, radost s nějakým vysvětlením ti neudělám,......

Já ti to bejcku klidně řeknu. Přece když tam v tom pařezu JÁ mám BOD (který ani neni bodem, to si jen my namlouváme), tak MĚ může nějakej owner bejt přece naprosto ukradenej. Když ty finálky jsou k dispozici, tak PROČ JE PŘECE NEMÍT? Prostě je tam pixla a já ji musim mít stůj co stůj. Přece mi proboha nebude mezi těma smajlíkama svítit ten trapnej otazník! To nemůže tak být! Ignore list? K čemu? Nebudu se snad připravovat o ten bod, ne? 

Takle, je mi jasný, žes odpověď nečekal a že víš, že to takle zhruba je, ale tak co, že...

 

Samaelli já tě chápu, tu tvou depresi. Když se koukneš na můj profil, dělám převážně lehký keše, vyloženě o náročnějším luštění jsou 4. A taky mě dovedou vždy rozčílit ti finálkaři, ale pak mě zas nakopne, když vím, že to někdo luští. Pak číst ty logy, to je radost. A ty to víš. Totéž pak platí pro tuhle keš. Když si přečtu poslední logy, tak mě to rozhodně nemotivuje do další keše tohoto typu. No a pak je zas opačnej případ (takových je bohužel obecně strašně málo), že, kdy mám keš, kterou sice za rok existence našlo 15 kačerů, ale já z nich mám radost, protože vím, že všichni těch 20 kiláků šlapali, líbilo se jim to a vůbec jim nevadí, že to končí krabičkou pod kamenem, protože k finálkařům se to zatím nedostalo, i když vím, že je to otázka času. Když mi tam pak nakluše, no tak jasně, že od něj se toho hezkýho logu za krabičku pod kamenem dočkám těžko...

Takže, ono to za to stojí! I pro těch pár kačerů.

A ještě když tu mluvím k Samaellovi, tak mě napadá jedna věc. Ulovil jsem nedávno jeho keš Nastvavaci. Bohužel přede mnou tam byl známej expert HANSMATT, kterej pochopitelně (proč by to ON dělal), nedal keš do pořádku a já z ní měl prdlajs. Až to bude OK, tak se tam skočím podívat ještě. A ať mi pak nikdo netvrdí, že finálkaři a podobný existence nekazí hru!


  • 0

#5556 vvitty

vvitty

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2017 - 12:37

Rypnes si? Tak to ja budu ostrejsi. Dovolim si dat odkaz na jeden log. https://www.geocachi...a7-2536f8b4e328

Pro ty co nevedi o co jde podotykam ze se jedna o mnohastagovou multi-mystery ktera zabere nekolik hodin v terenu. Ma 49% FP a nadseny logy tech co to skutecne absolvovali. A mezitim se najdou podobni experti.

...

 

Njn, nekteri to jedou na nekolik vyjezdu protoze se i pres pomoc ownera zaseknou a musi nechat sifru trosku ulezet, tak treba cestou daji nejakou tu tradicku a nekteri to daji za den i s podobne obtiznym pokracovanim (predpokladam dle referenci, ja se k tomu zatim neodhodlal) a dalsima casove narocnyma krabickama v okoli. Proste kvalitni domaci priprava.

 

PS: Samaelli, co jsi mi to s tou Masinkovou udelal? Zatim jsem tam nasel jen par slepych ulicek a kdyz jsem po pul roce dostal vecer napad co zkusit tak mi dcerka zabavila papir protoze ty barevny masinky se ji moc libi, jak mam pak neco lustit? :D


  • 0

#5557 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2017 - 18:58

Nedokážu si představit člověka, co by si nepamatoval na Válku s mloky (pokud ji opravdu lovil) a o dvojce ani nemluvě.
Vic k tomu nemám.

 

Mockrat dekuji.


  • 0

#5558 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2017 - 19:10

Njn, nekteri to jedou na nekolik vyjezdu protoze se i pres pomoc ownera zaseknou a musi nechat sifru trosku ulezet, tak treba cestou daji nejakou tu tradicku a nekteri to daji za den i s podobne obtiznym pokracovanim (predpokladam dle referenci, ja se k tomu zatim neodhodlal) a dalsima casove narocnyma krabickama v okoli. Proste kvalitni domaci priprava.

 

PS: Samaelli, co jsi mi to s tou Masinkovou udelal? Zatim jsem tam nasel jen par slepych ulicek a kdyz jsem po pul roce dostal vecer napad co zkusit tak mi dcerka zabavila papir protoze ty barevny masinky se ji moc libi, jak mam pak neco lustit? :D

 

Nezoufej a nevzdavej to. Jde to, ne snadno, ale jde.

 

Tim si mi pripomnel, ze bych se tam mel jit podivat na to, v jake je kondici.


  • 0

#5559 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2017 - 22:32

Tim si mi pripomnel, ze bych se tam mel jit podivat na to, v jake je kondici.

Myslis jako zkontrolovat, jestli neni uz popsanej logbook? :huh:


  • 1

#5560 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2017 - 4:07

Myslis jako zkontrolovat, jestli neni uz popsanej logbook? :huh:

 

Presne to jsem myslel. Prece jenom ten najezd kaceru je na ni enormni (myslel jsem, ze to tak slozite neni, ale uz asi tyhle sifry vysli z mody)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama