Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12542 odpovědí na toto téma

#5641 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2017 - 14:06

Tak to je škoda,.... Vidím to u spousta dalších případů, jak funguje dvojí metr. Stačilo by trocha "selského" rozumu. Zvlášť u takovéhoto ownera, který kešky má propracované.


  • 2

#5642 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2017 - 14:10

No u Vavrose, jak se teď dívám, je trošku depresivní i to, že  zatímco na jeden typ reviewerova logu nereaguje (Post Reviewer Note), tak na druhý (Archive) do druhého dne... Dělá to dojem, že skutečně už neměl zájem a taková záminka mu přišla vhod.


  • 0

SW: a:Drake 6
HW: Ulefone PowerArmor 18t (Android 12), Qstarz BT-Q818XT bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat

 
 

 

 


#5643 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2017 - 15:49

Papežštější než papež... Tohle je středočeskej kraj. S revírníkem, kterej svou práci odvádí tak jak má. Když jsou nějaký limity, tak se maj dodržovat. Měl na reakci 14 dnů. Kdyby napsal "promin, nestíhám, dej mi prosím ještě dva týdny", tak je to v pohodě. A jestli ta hromadná archivace měla být reakcí na archivaci od Rica... To mi přijde krapet dětinský. Že neni v celý ČR stejnej metr je bohužel pravda a je to blbý. 


  • 4

#5644 pansy1

pansy1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2017 - 16:03

Myslím, že o záminku nešlo.
Předevčírem jsme po logu RW měli na naší sérii Křivoklát také prst nad archive..
https://www.geocachi...7-b1b7e6132b9e#
Jak zde bylo pěkně popsáno, pravidla jsou pravidla, tak proč neplatí všude? Viz např:
https://www.geocachi...c-1904d81576a5#
Dodám ještě, že u všech našich keší jsme se snažili dobu disabled co nejvíce zkrátit a opravovat je téměř ihned.
Honza
  • 1

#5645 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2017 - 16:16

Myslím, že o záminku nešlo.
Předevčírem jsme po logu RW měli na naší sérii Křivoklát také prst nad archive..
https://www.geocachi...7-b1b7e6132b9e#
Jak zde bylo pěkně popsáno, pravidla jsou pravidla, tak proč neplatí všude? Viz např:
https://www.geocachi...c-1904d81576a5#
Dodám ještě, že u všech našich keší jsme se snažili dobu disabled co nejvíce zkrátit a opravovat je téměř ihned.
Honza

 

Nechodí tyhle logy náhodou jako výsledek nějakého hlídacího skriptu? Navíc s Ricem se lze dohodnout, pokud člověk zareaguje a zrovna on jako RW svou práci dělá dobře a odpovědně. Že někdo z RW pravidla dodržuje a někdo jiný ne, to si holt RW musí vyřešit mezi sebou. Ale bylo by fajn, aby postup vůči deaktivovaným keším byl v rámci ČR jednotný.


Tento příspěvek byl upraven od bejcci: 20 únor 2017 - 16:16

  • 4

#5646 pansy1

pansy1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2017 - 16:23

Ono by možná zcela stačilo, kdyby ten log hlídacího skriptu vyzněl jako informace a ne jako výhrůžka..
  • 2

#5647 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2017 - 16:46

Že neni v celý ČR stejnej metr je bohužel pravda a je to blbý. 

 

Nechápu, proč vám tak moc vadí, že není všude stejný metr. Takhle to přece je ve všem. Například ve škole — jeden učitel je benevolentnější, druhý přísnější. Policajt jak by smet. Soudce, rozhodčí ve sportu, koneckonců i rodiče, vždycky se tam promítne individuální přístup konkrétního jednotlivce. Proč vám vadí, že jeden reviewer nechá klidně ležet disablovanou keš bez povšimnutí půl roku i celý rok a druhý po dvou měsících hrozí archivací? Je ten druhý v právu? Je. A co na tom, že jinému RW to nevadí? To je tak trochu irelevantní. To by to taky místo RW mohl hlídat automat — po měsíci by napsal varování a po dvou by keš archivoval. Byl by neúplatný a všem by měřil stejně. Akorát byste se s ním nedomluvili ani na té nejzákladnější věci. Takhle by to podle vás bylo správné?


  • 6
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#5648 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2017 - 17:25

Těžko říct, psal jsem reviewerovi dva e-maily v rijnu a odpoved neprisla dodnes. Byl by robot rychlejsi?
A proc nam to vadi? No predstav si, ze planujes rok dopredu event, na kterem si predstavujes vetsi navstevnost nez obvykle. Vymyslis program, vytvaris vybaveni eventu jako propagacni materialy, soucastky k hram, vystavku, eventove kese, pak eventove geocoiny, dvojjazycny web, overis limity v pravidlech, zaplatis reklamu ktera ma zacit bezet behem par dni. Pipne jakasi Vesmirna kes, tak das narychlo do kupy listing a posles k publikaci. A narozdil od predchozich e-mailu reviewer zareaguje - "event nelze zaslat do publikacniho procesu drive nez tri mesice pred konanim eventu". Tak ti nezbyva nez se smirit s tim ze vytvoris zase jenom lokalni event, stornovat reklamy a rikat si " proc oni jo a my ne".
  • 0

#5649 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2017 - 17:25

Moc to pitváte. Je to normální upozornění, s informaci o následujícím postupu. Nevím, proč by nás měl revirnik prosit.
Kdo chce, najde v tom výhružku, ale dle mne je to trochu přecitlivělé a zbytečné hledáni detailů a hrabání se v nich.
Rozumný člověk se v 99% domluví, pokud na jedné straně není robot nebo naprostý idiot, a to zde není.
Domluva jako po másle: https://coord.info/GC3WERW

Ono by možná zcela stačilo, kdyby ten log hlídacího skriptu vyzněl jako informace a ne jako výhrůžka..


  • 5

#5650 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 599 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2017 - 19:38

No u Vavrose, jak se teď dívám, je trošku depresivní i to, že zatímco na jeden typ reviewerova logu nereaguje (Post Reviewer Note), tak na druhý (Archive) do druhého dne... Dělá to dojem, že skutečně už neměl zájem a taková záminka mu přišla vhod.

No tak když provozuje sérii s bonus čísly (3 keše byly bonusové) a 2 keše mu archivují , holt tím jde do kopru všechno, že ano....On myslím ,čekal více ohleduplnosti a drobet pochopení. Co ho znám, vždycky keš obnovil v původní kvalitě, i když mu to lidi ničili opakovaně. Tak tam teď nebude nic, každý máme tu hladinu, kdy pohár přeteče, drobet jinou...Jen tedy na jeho místě bych na reviwer note reagoval: pokusím se obnovit do tehdy....

Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 20 únor 2017 - 19:59

  • 0

#5651 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2017 - 19:52

... No predstav si, ze planujes rok dopredu event, na kterem si predstavujes vetsi navstevnost nez obvykle. ... Pipne jakasi Vesmirna kes, tak das narychlo do kupy listing a posles k publikaci. A narozdil od predchozich e-mailu reviewer zareaguje - "event nelze zaslat do publikacniho procesu drive nez tri mesice pred konanim eventu". Tak ti nezbyva nez se smirit s tim ze vytvoris zase jenom lokalni event, ...


Tak této argumentaci opravdu nerozumím, asi mi chybí kontext. Nechápu, jak nějaká Vesmírná keš souvisí s eventem, nechápu, co má společného reklama s eventem, nechápu, co někdo nechápe na vyžadování pravidla, že event lze publikovat nejdříve tři měsíce před termínem. Nechápu vůbec nic.
  • 0
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net

#5652 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2017 - 20:09

Vesmirna je Mega takze tam okolo nesmi nic byt nemylim li se
  • 1

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#5653 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2017 - 20:32

No, pravděpodobně proto, že mu RW archivoval dvě keše "pro nezájem autora" (prostě neodpověděl dost brzo na varování při delším disablování) - tak se, zdá se, naštval a archivoval to komplet, protože "hra se změnila a rozhodčí také"... Nadprůměrnost nenadprůměrnost, nevešel se do úřednických tabulek. A třeba jej trochu popíchlo, že v jiném kraji by takové problémy neměl...

 

Když to vidím, je mi dost smutno z toho, že sice tu máme supervýklady pravidel a jsme v nich někdy papežštější jak papež, ale že by se ta pravidla dodržovala stejně v celé republice, to ani omylem. Někde přes termíny nejede vlak, jinde roční disable není problém. To je taková moje geodeprese. Ale co už.

Jestli se nemýlím, tak první DNF na té druhé archivované keši bylo 13.8. minulého roku. Pak pokračovalo další a další ... a keška byla archivovaná v únoru letošního roku pro nezájem ownera. Alespoň z mého pohledu naprosto OK. Měsíc nebo dva, žádný problém, ale půl roku je už trochu přes čáru.


Tento příspěvek byl upraven od lubbez: 20 únor 2017 - 20:33

  • 0

#5654 taxoft

taxoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 644 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2017 - 22:03

Vesmirna je Mega takze tam okolo nesmi nic byt nemylim li se

 

Jenže MEGA je až po 300 WA logách. "Vesmírná keš" byla publikována jako obyčejný event. Takže já to chápu tak, že jeden event byl puštěn před termínem tří měsíců, druhý nikoli, ač ambice obou pořadatelů byly nastaveny na MEGA.


  • 3

Dobrovolník si myslí, že ví, co je správné, a dělá to. Aktivista si myslí, že ví, co je správné, a nutí to dělat ty ostatní.


#5655 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2017 - 22:48

Výhružka? Nemyslím si. Navíc přesně, s Ricem se dá normálně domluvit. A to asi se všemi RW, ale s nimi nemám moc zkušeností. Vždyť tu hru hrají s námi.

 

Nechápu, proč vám tak moc vadí, že není všude stejný metr. Takhle to přece je ve všem. Například ve škole — jeden učitel je benevolentnější, druhý přísnější. Policajt jak by smet. Soudce, rozhodčí ve sportu, koneckonců i rodiče, vždycky se tam promítne individuální přístup konkrétního jednotlivce.

Já to vidím trochu jinak. Tohle všechno jsou věci, kde je jasné, že se do toho promítne osobnost člověka. Ale když máš v pravidlech, že keš může být disablovaná dva měsíce (mám pocit, že je Rico ještě hodnej, že oficiálně je to měsíc, ale nevím, jestli nekecám), no tak po dvou měsících výzva a když owner nereaguje, tak čau. Já nejsem žádnej velkej zastánce archivací, ale když se o ní owner není schopnej X měsíců a občas i let postarat, nebo si aspoň tu údržbu s někým domluvit nebo si ji jinak zajistit, popř. dát k adopci, tak jakej to má pak smysl, když je keš tak dlouho disbale? Podle mě žádnej. Může tam vzniknout keš nová, o níž se owner bude starat a místo/keš může dělat radost dalším. Mě by to i jako ownerovi bylo blbý vůči ostatním mít keš tak dlouho disable. Samozřejmě ano, může se stát, že je owner po úrazu nebo tak, ale to asi nebude většina případů dlouhodobě disablovaných keší.


  • 0

#5656 pansy1

pansy1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2017 - 23:17

Milý Routo a ostatní.
Myslím, že jsem se vyjádřil jasně, ale asi jste to, jak tu už bývá zvykem, všichni nepochopili..
Takže ještě jednou: Nejde o OBSAH sdělení, ale o jeho FORMU.
Nem tu dum? Mohu přeložit do maďarštiny.
  • 0

#5657 tomy.22

tomy.22

    MODERATORS

  • Moderators
  • 2 411 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2017 - 0:05

 

Ahoj,

keš je mimo provoz více než dva měsíce. Chystáš se ji v dohledné době obnovit? Dle Guidelines slouží disable jen pro odstranění přechodných problémů a je na dobu do 4 týdnů. Pokud se o ni nemůžeš starat, můžeš ji také nabídnout k adopci. Pokud chceš keš posunout o více, než můžeš, kontaktuj mě přes profil. Tvou reakci v logu, případně rovnou archivaci nebo adopci očekávám do 14 dnů, v opačném případě bude keš archivována.

Upozorňuji, že dle pokynů Groundspeaku se odarchivace keše v těchto případech neprovádí.

Děkuji, Rico Reviewer - reviewer pro ČR

 

 

pansy1 já tedy nevím. / maďarsky neumím / Tohle za informaci považuji a nějaké vyhrožování v tom nevidím. Prostě sdělení jako mnoho jiných.

 

Pro představu, jak by jsi to ty formuloval?


  • 4

#5658 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 124 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2017 - 0:10

To je oboustranné. Mě ta FORMA NEPŘIPADÁ ABSOLUTNĚ VŮBEC VÝHRUŽNÁ. Jak bys to formuloval ty? Je tam popsaný, co by kačer měl udělat, aby mu keš nebyla archivována. Jsou tam napsaný důsledky. Ale jaký vyhrožování? Prostě interpretace pravidel. Nebo tam má psát "Prosím oprav si tu keš abych ti ji nemusel archivovat."?

 

EDIT: koukám, že tomy byl rychlejší


Tento příspěvek byl upraven od MiroslavRouta: 21 únor 2017 - 0:11

  • 0

#5659 pansy1

pansy1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2017 - 0:31

Takže raději anglicky:
No comment.
I přesto bych měl být rád, že jste pochopili o co šlo a patřičně, jak se zde sluší a patří, mně to vysvětlili..
Nic jiného jsem ani nečekal, jen jsem ztratil čas.

Salut.
  • -6

#5660 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 781 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2017 - 0:35

MiroslavRouta: Mirku, nevím, proč píšeš, že to vidíš jinak, když píšeš prakticky to samé, co si myslím. Pokud mám nějaká pravidla, nemůžu se zlobit na někoho, kdo se jich drží, a vinit ho, že není benevolentnější. A to, že někdo je benevolentní více a jiný méně, je normální a přirozené. Konkrétní míra benevolence je však nevymahatelná.

Pansy1: Forma Ricova sdělení mi přijde adekvátní situaci, ono je to zároveň upozornění i tak trochu výhrůžka. Každý přece víme, jak dlouho by podle pravidel měl maximálně trvat disable. A v těchto případech to owneři drží na hraně a testují, co reviewer ještě snese. Při striktním výkladu pravidel by po těch dvou měsících klidně nemusela přijít ani výhrůžka, ani upozornění, ale rovnou archivace. Navíc Rico nikde nepíše, že do toho termínu musí být obnoveno, jinak archiv, ale že chce vyjádření ownera, jehož oprávněnost posoudí. Mně to přijde dostatečně korektní a vstřícné.

A tomu příkladu s eventem pořád nerozumím. Možná by mi to někdo (ideálně KRON family) mohl pořádně vysvětlit a nepředpokládat přitom, že vím, co je Vesmírná keš atd. Pořád totiž nechápu, jak může publikování nějaké keše zhatit pořádání rok připravovaného eventu.
  • 1
„Normální je nepodvádět.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama